Допомога АТО

 

В управлінні праці та соціального захисту населення розпочато роботу щодо прийняття документів на отримання матеріальної допомоги коштом міського бюджету учасникам бойових дій у антитерористичній операції  (АТО) на сході України. Прийом учасників бойових дій АТО проводиться у відділі персоніфікованого обліку пільгових категорій населення в каб. 218. Заявники мають змогу оформити документи на виплату одноразової матеріальної допомоги у розмірі 5000,00 грн. та часткової компенсації за тепло- або водопостачання та водовідведення на домогосподарство в розмірі 500 грн., а інваліди війни І-ІІІ групи, інвалідність яких пов’язана з участю (виконанням завдання) в АТО на сході України, додатково до зазначених виплат, мають право на отримання щомісячної допомоги у розмірі 300 грн. для осіб з інвалідністю І групи та 200 грн. для осіб з інвалідністю ІІ-ІІІ групи.

Для оформлення зазначених виплат учасник бойових дій подає заяву та згоду на обробку персональних даних, копію паспорту та ідентифікаційного номеру, копію документу (відповідного посвідчення), виданого уповноваженим органом, що підтверджує перебування військовослужбовця в зоні проведення  антитерористичної операції на сході України.

img_20180125_092127.jpgimg_20180125_105043.jpg

img_20180125_105058.jpgimg_20180125_105436.jpg

Інформація про заходи
щодо забезпечення соціальної адаптації
учасників антитерористичної операції

Станом на 22.12.2017

 

З метою реалізації заходів щодо психологічної реабілітації, соціальної адаптації, професійної підготовки та перепідготовки учасників АТО  в управлінні праці та соціального захисту населення (далі - Управління) проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед демобілізованих учасників АТО. У 2017 році укладено 3 договори з навчальним закладом про професійне навчання 7 учасників АТО за професіями: 2 – електрогазозварника та 5 – водіїв категорії «В». На  теперішній час всі учасники АТО закінчили навчання.

Окрім загальнодержавних програм, виконуються заходи в рамках міської програми, в якій передбачена матеріальна підтримка учасників АТО.

Щомісячно проводиться моніторинг демобілізованих військово-службовців, які брали участь у проведенні АТО. В районі налагоджена робота  з районним військовим комісаріатом. За інформацією військового комісаріату, станом на 22.12.2017 демобілізовано 816 військовослужбовців.

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» управлінням за період з 14.04.2014 до 22.12.2017 встановлено статус інваліда війни та члена сім’ї загиблого (померлого):

-    особи з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників  АТО – 15 чол.;

- члени сім’ї загиблого (померлого) військовослужбовця осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, які приймали участь в АТО – 17 чол.;

-    учасник війни – 1 чол.

Під час особистого прийому спеціалістами Управління з учасниками АТО постійно проводиться роз’яснювальна робота  щодо можливості забезпечення їх технічними засобами реабілітації та санаторно – курортним лікуванням.

Станом на 22.12.2017 одній особі з  інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО видано два направлення на виготовлення протезно-ортопедичних виробів, відповідно до медичних рекомендацій.

 У 2017 році  санаторно-курортне лікування учасників АТО здійснюється в межах обсягів бюджетних призначень, передбачених в державному бюджеті за бюджетною програмою 2505150 «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників АТО санаторно-курортним лікуванням».

За рахунок  коштів програми у 2017 році оздоровлено 15 учасників бойових дій та 1 особа з  інвалідністю внаслідок війни. Розрахунки проведені в повному обсязі.

На квартирному обліку у виконкомі районної у місті ради за місцем проживання станом на 22.12.2017  перебуває 40 учасників бойових дій, 1 особа з інвалідністю внаслідок війни та 1 сім’я померлого учасника АТО.

Члени сімей загиблих учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов,  на квартирному обліку не перебувають.  У 2015 році отримали квартири дві особи з інвалідністю внаслідок війни, з числа учасників АТО, які перебували на квартирному обліку.

В навчальних закладах району розміщені меморіальні дошки загиблим учасникам АТО: Булатову О.Г. (КЗШ № 103), Ліщинському С.В., Малярову Б.А. (КЗШ № 15), Матусевичу О.В., Ватраль Б.С. (КЗШ № 75), Кудінову О.К. (КЗШ №  63), Ігнатову О. М. (КЗШ № 26.).

В музейній кімнаті НТМЛ № 16  розміщено дві дошки Слави «Вклонімось мужності та героїзму», «Пантеон героїв АТО».

На першому поверсі КЗШ № 7 розміщено стенд «Нові часи – нові герої» з матеріалами учасників АТО на сході України.

З метою національно-патріотичного виховання молоді та громадськості району, розвитку волонтерського руху, виховання почуття гордості за воїнів, які захищають нашу Батьківщину в районі протягом листопада - грудня 2017 року проводиться акція «Тепло наших сердець даруємо воїнам АТО». Також в загальноосвітніх закладах району проводиться акція «Хай ангели тебе оберігають», присвячена 26 річниці Збройних сил України. Мета акції -  виготовлення оберегів для захисників України. Були зібрані подарунки, поробки, вітальні листівки, солодощі, теплі речі, тощо.

         Всім дітям, батьки яких знаходяться, або загинули в зоні проведення антитерористичної операції на сході України надані солодкі подарунки.