Інформація про роботу відділу

Робота відділу розвитку підприємництва націлена на виконання функціональних повноважень, спрямованих на розвиток споживчого ринку; забезпечення реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів; запобігання тіньовим процесам у підприємництві, соціально-економічний і правовий захист працюючих мешканців району.

На теперішній час в районі функціонує 1757 об’єктів бізнесу, в тому числі: 1389 об’єктів торгівлі та ресторанного господарства (з них: 4 ринки, 4 підприємства-товаровиробника), 368 об’єктів побуту, в тому числі   111 ін. об’єктів. На ринках району облаштовано 2330 торгових місць, в т.ч. з продажу продовольчих товарів – 1154 од., непродовольчих товарів – 1176 од. Зменшення  кількості торгових місць пояснюється переобладнанням відкритих торговельних прилавків у ролетні модулі, заміною прилавків та торговельні павільйони, проведенням реконструкції ринків.

З метою стабілізації цінової ситуації на основні продукти харчування на споживчому ринку відділом розвитку підприємництва протягом поточного року вживались заходи по збільшенню обсягів завезення продукції у широкому асортименті на ринки району. З цією метою проведено організаційну роботу  з керівниками ринків щодо  проведення у вихідні дні ярмарків із залученням безпосередніх товаровиробників, яким створено сприятливі умови для торгівлі на ринках, забезпечуються пріоритетні облаштовані місця для торгівлі. Для більш повного насичення споживчого ринку і задоволення потреб населення сільськогосподарською продукцією, продуктами її переробки за доступними цінами залучаються сільгоспвиробники Кіровоградської області, Криворізького, Широківського та Апостолівського районів Дніпропетровської обл. Всього з початку року 2016 року на Центральному ринку Металургійного району проведено понад 100 ярмарків.

В осінній період 2016 року суб’єктами господарювання району,  які мають сховища, на теперішній час закладено плодоовочеву продукцію і картоплю врожаю 2016 року на осінньо-зимове сховище у кількості 750 тн, в т.ч. картопля - 475 тн; овочева продукція – 250 тн; плоди та ягоди - 25 тн.

Одним з основних напрямів діяльності відділу є впорядкування роботи ринків району. На засіданні виконкому  Металургійної районної у місті ради розглянуто та затверджено рішення від 16.03.2016 №86 “Про організацію роботи ринків району та виконання Програми їх розвитку”. Протягом року керівниками всіх ринків здійснено значні капіталовкладення з метою перетворення існуючих ринків у сучасні торговельні комплекси шляхом реконструкції, модернізації, благоустрою та технічного переоснащення, розширення функцій ринків, зміцнення матеріально-технічної бази. Крім того, керівниками ринків систематично надається благодійна допомога ветеранам району, малозабезпеченим громадянам. 

У рамках дії муніципального проекту “Найкраще – дітям”, завдяки якому організовано обслуговування  товарами та послугами за зниженими цінами  сімей, в яких виховуються діти-інваліди та онкохворі  діти, у 48 об’єктах району 31-м суб’єктом господарювання пропонуються знижки від 5% до 30% на продовольчі й непродовольчі товари, послуги побутові, медичні, спорту та розваг. Спеціалістами відділу постійно проводиться робота із суб’єктами господарювання району щодо участі в означеному проекті. На теперішній час дійсні 344 дисконтних карт проекту “Найкраще – дітям”.

У магазинах: “Україна” ФО-П Андріяненко Т.Я. (вул. Степана Тільги, 24), “Продукти” ФО-П Мкртчян Р.Х. (вул. Криворіжсталі, 54), “Продукти”                     ФО-П Дмітрієвої Т.Л. (вул. Шиферна, 36) організовано пільгове обслуговування інвалідів війни. В означених об’єктах здійснюється реалізація хліба за ціною 1,5 грн. за буханець та продовольчих товарів за рекомендованими цінами, яких дотримуються суб’єкти господарювання. Всього у магазинах обслуговується 167 інвалідів війни - мешканців  району. Також постільнохворі пенсіонери із числа учасників бойових дій у кількості 20 чоловік безкоштовно отримують молоко. На теперішній час в районі проживає 18 учасників бойових дій та інвалідів Великої Вітчизняної війни.

В поточному році відділом проведено організаційну роботу із суб’єктами господарювання району з питання підтримки соціально вразливих верств населення. За результатами вжитих заходів суб’єкти господарювання району надавали благодійну допомогу ветеранам Великої Вітчизняної війни, інвалідам, дітям сиротам, переселенцям зі східних областей, військовослужбовцям в зоні проведення АТО. На виконання рішення Криворізької міської ради від 13.05.2015 № 210 “Про соціальний проект “Зігріємо турботою ветерана”, до відзначення урочистих та пам’ятних дат суб’єктами господарювання району була надана благодійна матеріальна допомога на суму 12100 грн.

 Діяльність відділу спрямована на реалізацію завдань, визначених рішенням Криворізької міської ради від 12.05.2016 №201 “Про роботу щодо захисту прав споживачів”, виконкому Металургійної районної у місті ради від 21.09.2016 № 331 “Про роботу щодо захисту прав споживачів у районі”.                       З метою виконання означених рішень вивчається стан дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства. За 11 місяців 2016 року спеціалістами відділу обстежено  536 об’єктів бізнесу за різними напрямами діяльності: сфери роздрібної і ринкової торгівлі, побутового обслуговування населення (у 2015 році обстежено 425 об’єктів бізнесу району). У 172 суб’єктів господарювання виявлено порушення вимог законодавства про захист прав споживачів, які усунуто у встановлені терміни.

Спеціалістами відділу за 11 місяців 2016 року розглянуто 270 звернень громадян щодо порушення їх прав, як споживачів, стосовно якості товарів, Правил торговельного та побутового обслуговування населення, ЗУ “Про захист прав споживачів” (у 2015 році розглянуто 277 звернень громадян з означених питань). Таку кількість звернень можна пов’язати із цілеспрямованою роботою з інформаційного забезпечення відкритості та прозорості у сфері захисту прав споживачів. Усі звернення громадян, а також критичні зауваженні, які в них містяться, систематично узагальнюються та аналізуються з метою своєчасного виявлення причин, що призводять до порушення прав та інтересів громадян. За результатами розгляду звернень суб’єктами господарювання за 11 місяців 2016 року відремонтовано гарантійних неякісних товарів на суму 5,4 тис.грн.; повернуто коштів за товари з істотними недоліками або неякісні послуги на суму 26,0 тис.грн.; здійснено обмін товарів на суму 20,6 тис.грн. 

Відділом забезпечена робота телефонної “гарячої лінії”, організація виїзних прийомів громадян та суб’єктів господарювання щодо захисту прав споживачів на ринках району.

В районі здійснюється постійний контроль за дотриманням суб’єктами господарювання, що реалізують продукцію на ринках району, вимог рішення Криворізької міської ради від 27 квітня 2011 року № 327 “Про затвердження Правил торгівлі на ринках м. Кривого Рогу”.

Станом на 01.12.2016 року спеціалістами відділу розвитку підприємництва  обстежено 54 об’єкти бізнесу, розташованих на ринках району, з питань дотримання торгуючими Правил торгівлі на ринках. Металургійним відділом поліції Криворізького відділу ГУНП України в Дніпропетровській області разом із спеціалістами виконкому районної у місті ради за порушення ст. 159 КУпАП до адміністративної відповідальності притягнуто 16 осіб – порушників.

Одним із самих небезпечних джерел для споживачів щодо якості  товарів є наявність місць стихійної торгівлі, особливо продуктами харчування сумнівної якості, які реалізовуються в неналежних санітарних умовах.

Постійно  проводяться заходи щодо ліквідації осередків стихійної торгівлі на території, прилеглій до ринків та на вулицях району. Станом на 01.12.2016 року  проведено 235 рейдів з означеного питання. За результатами проведених рейдів дільничними інспекторами складено  74 адміністративних протоколи за ст. 160 КУпАП.

В районі проводиться певна робота щодо протидії тіньовому виробництву, обігу фальсифікованої алкогольної та тютюнової продукції.

За результатами проведеної роботи з початку 2016 року складено           11 протоколів про адміністративні порушення за ст. 156 ч.1,2 КУпАП.             За ст. 176 КУпАП складено 16 адміністративних протоколів за виготовлення та зберігання рідини з запахом алкоголю.

Завдяки вжитим заходам у порушників вилучено 100 пляшок алкогольних напоїв без відповідної ліцензії (кафе “Таврія” по вул. Вітчизни,1), та 88 літрів рідини з запахом алкоголю у громадян в приватних гаражах по вул. Соборності,29  та 1000 літрів горілчаних виробів без марок акцизного збору по вул. Соборності, 29к. В жовтні 2016 року у магазині “Санкт Петербург”  по вул. Степана Тільги, 24 та в закусочній “Шаурма” по вул. Соборності 49 в, було вилучено обладнання з продажу пива на розлив.

Питання дотримання законодавства щодо протидії поширенню алкоголю і тютюну серед дітей знаходиться на постійному контролі у виконкомі Металургійної районної у місті ради. З початку 2016 року відділом розвитку підприємництва, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради спільно з сектором кримінальної міліції у справах дітей Металургійного відділення поліції Криворізького відділу ГУНП України в Дніпропетровській області проведено 46 рейдів щодо протидії продажу неповнолітнім пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів в об’єктах бізнесу району. За результатами вжитих заходів 2 суб’єкта господарювання притягнуто до адміністративної відповідальності (ст. 156 ч.2 КУпАП).  До регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Дніпропетровській області направлено повідомлення по фактах продажу алкогольної продукції та тютюнових виробів неповнолітнім з метою вжиття відповідних заходів. 

Районною робочою групою актуалізовано роботу телефонів “гарячої лінії”  з питань інформування про факти порушення в об’єктах торгівлі вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”. Так, на теперішній  час розміщено телефони “гарячої лінії” на інформаційних табличках, якими забезпечені об’єкти бізнесу району. Також означена інформація розміщена на сайті виконкому районної у місті ради. Телефони “гарячої лінії” працюють при службі у справах дітей ( 90-67-79) та у службі відповідальних чергових виконкому ( 74-10-10). У поточному році звернення не надходили.

Виробництво продуктів харчування в районі здійснює 4 підприємства-товаровиробника:

  • ТОВ “Торговий дім “Хліб”;
  •  ПП “СІВ”;
  • ТОВ “Басгар”;
  • ТОВ “Фоззі-Фуд”.

За 2016 рік очікуване виробництво продуктів харчування складає 39,6 тн, в т.ч. хлібобулочні вироби – 31,2 тн, кондитерські вироби – 8,6 тн. Товаровиробники району виготовляють продукцію з логотипом муніципального проекту “Марка якості “Криворіжжя”, яка виробляється з натуральної сировини без застосування штучних домішок. Така продукція 127 найменувань користується попитом криворіжців, реалізується в об’єктах роздрібної торгівлі району та міста (хлібобулочні вироби, молокопродукти, кондитерські вироби, соуси, майонез).

В ДП “Криворізький державний цирк” проводилась міська ХХІ-ша спеціалізована виставка-ярмарка “Криворізькі контракти”, в якій приймали участь 4 суб’єкти господарювання Металургійного району та виконкомом  районної у місті ради було представлено експозицію “Смаколики Рудани”.

За результатами конкурсу дипломом виконкому Криворізької міської ради було нагороджено суб’єктів господарювання району та виконком Металургійної районної у місті ради за оригінальний творчий підхід до оформлення експозиції району, відображення української спадщини, популяризацію народних традицій, майстерність і активну участь у конкурсі “Смаколики Рудани”. Також відзначено грамотами виконкому Металургійної районної у місті ради суб’єктів господарювання, які приймали  участь у оформлення експозиції району.

На виконання рішення виконкому Криворізької міської ради від 12.03.2014 №69 “Про заходи зі сприяння легалізації соціально-трудових відносин у сфері малого підприємництва міста” відділом розвитку підприємництва постійно координується робота щодо легалізації трудових відносин в об’єктах бізнесу району. У складі районної робочої групи з питань детінізації відносин у сфері зайнятості населення спеціалістами відділу за  11 місяців 2016 року обстежено 531 об’єкт малого бізнесу з питання оформлення суб’єктами господарювання трудових відносин з найманими працівниками. За цей період виявлено 32 порушення. Завдяки вжитим заходам легалізовано 48 найманих працівників.

Згідно з делегованими повноваженнями та на виконання рішення виконкому Криворізької міської ради від 14.03.2012 №79 “Про Порядок встановлення режимів роботи в об’єктах бізнесу” підготовлено 2 рішення виконкому Металургійної районної у місті ради, яким погоджено цілодбовий режими роботи 3-х об’єктів бізнесу. Відділом розвитку підприємництва постійно здійснюється моніторинг об’єктів бізнесу району з подовженим та цілодобовим режимом роботи щодо укладання договорів із службами охорони, наявності зовнішніх камер відеоспостереження.

Протягом року відділом проводились організаційні заходи на виконання міських та районних програм до Дня визволення міста, Дня пам’яті, Дня Перемоги, Дня міста, Дня Конституції України, Дня Незалежності України, до Новорічних та Різдвяних Свят щодо організації святкової торгівлі для мешканців району, тематичного оформлення об’єктів бізнесу.

На виконання рішення виконкому Криворізької міської ради від 09.04.2014 № 116 “Про затвердження структури інвестиційного паспорта міста та порядку його функціонування на порталі “Криворізький ресурсний центр” відділом здійснюється оновлення та підтримка в актуальному стані інформації щодо об’єктів бізнесу району. Означена база даних постійно поповнюється та поновлюється.

На виконання рішення Криворізької міської ради від 10.02.2016 №69 “Про проведення конкурсу-рейтингу серед суб’єктів господарювання міста в 2016 році” організовано участь у конкурсі 3-х суб’єктів господарювання району за різними номінаціями.

За 11 місяців 2016 року відділом розвитку підприємництва проведено 3 анкетування та дослідження заходів із підтримки підприємництва щодо бізнес - клімату  у підприємницькому середовищі району, опитано 260 респондентів.

На постійному контролі у відділі знаходиться проведення системної регуляторної діяльності. Так, в поточному році суб’єкти господарювання району залучались до обговорення 2-х проектів рішень та 2-х діючих рішень - регуляторних актів міськвиконкому та міської ради з метою визначення сталого досягнення цілей, задекларованих при їх прийнятті. При проведення обговорень та відстежень результативності дії того чи іншого регуляторного акту міськвиконкому або міської ради розробнику надається інформація щодо надходження пропозицій та зауважень від суб’єктів господарювання та громадян.

Спеціалістами відділу щоквартально проводиться анкетування суб’єктів господарювання щодо вивчення думки про стан регуляторної політики у сфері господарської діяльності. Всього в поточному році опитано 460 респондентів.

З метою подальшого забезпечення відкритості регуляторного процесу та співпраці членів територіальної громади міста з органами місцевого самоврядування, посилення розвитку ефективних її напрямів підтримується в актуальному стані офіційна сторінка виконкому районної у місті ради в мережі Інтернет.