Інформація про роботу відділу

Інформація
 про роботу відділу розвитку підприємництва 
за перше півріччя  2020 року

        Робота відділу розвитку підприємництва виконкому Металургійної районної у місті ради націлена на виконання функціональних повноважень, спрямованих на розвиток споживчого ринку; забезпечення реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів; запобігання тіньовим процесам у підприємництві, соціально-економічний і правовий захист працюючих мешканців району. Бере участь у реалізації муніципального проекту “Найкраще – дітям” та соціального проекту “Зігріємо турботою ветерана”.

З початку року відділом проведено організаційну роботу із суб’єктами господарювання району з питання підтримки соціально вразливих верств населення. За результатами вжитих заходів суб’єкти господарювання району надавали благодійну допомогу ветеранам Великої Вітчизняної війни, інвалідам, дітям сиротам, переселенцям зі східних областей, військовослужбовцям в зоні проведення АТО.

У виконкомі Металургійної районної у місті ради керуючись Законами України “Про захист прав споживачів”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, рішенням Криворізької міської ради від 31.03.2016 №381 “Про обсяг і межі повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів”, рішення виконкому Металургійної районної у місті ради від 17.05.2017 № 149 “Про роботу щодо захисту прав споживачів” проводиться певна робота щодо виконання вимог чинного законодавства з питань захисту прав споживачів.

При зверненні громадян до виконкому районної у місті ради відділом надається допомога в складанні листів до суб’єктів господарювання та роз’яснюються їх права згідно з вимогами чинного законодавства. Всі скарги розглянуто у встановлені терміни. З метою своєчасного виявлення причин, що призводять до порушення прав та інтересів громадян, здійснюється аналіз звернень споживачів.

У виконкомі Металургійної районної у місті ради керуючись Законами України “Про захист прав споживачів”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, рішенням Криворізької міської ради від 31.03.2016 №381 “Про обсяг і межі повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів”, рішення виконкому Металургійної районної у місті ради від 17.07.2019 № 215 “Про роботу щодо захисту прав споживачів” проводиться певна робота щодо виконання вимог чинного законодавства з питань захисту прав споживачів.

При зверненні громадян до виконкому районної у місті ради відділом надається допомога в складанні листів до суб’єктів господарювання та роз’яснюються їх права згідно з вимогами чинного законодавства. Всі скарги розглянуто у встановлені терміни. З метою своєчасного виявлення причин, що призводять до порушення прав та інтересів громадян, здійснюється аналіз звернень споживачів.

Спеціалістом з питань захисту прав споживачів відділу розвитку підприємництва виконкому Металургійної районної у місті ради станом на 01.07.2020 року розглянуто          59 звернень громадян. Таку кількість звернень можна пов’язати із цілеспрямованою роботою з інформаційного забезпечення відкритості та прозорості у сфері захисту прав споживачів. Усі звернення громадян, а також критичні зауваження, які в них містяться, систематично узагальнюються та аналізуються з метою своєчасного виявлення причин, що призводять до порушення прав та інтересів громадян.

У звітному періоді споживачі звертались з таких питань:

 • 34 щодо неналежної якості товару;
 • 25 щодо надання неякісних послуг.

За результатами розгляду звернень суб’єктами господарювання повернуто коштів на суму  9,9 тис.грн., здійснено ремонт товару на суму 14,8 тис.грн.

Станом на 01.07.2020 року відділом розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради проводились обстеження  об’єктів бізнесу з питань захисту прав споживачів. Всього обстежено 95 об’єктів, в т.ч.: 76 об’єкта  роздрібної торгівлі, 7 об’єкта громадського харчування, 9 об’єкта  побуту та 3 інші об’єкта.

 З метою запобігання виникнення та поширення коронавірусу COVID-19 на виконання розпоряджень міського голови від 12.03.2020 №67-р “Про запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території м. Кривого Рогу”, голови Металургійної районної у місті ради від 19.03.2020 №55-р “Про затвердження заходів по запобіганню поширення коронавірусу COVID-19 на території Металургійного району” протягом березня-червня 2020 року обстеження  об’єктів бізнесу  з питань захисту прав споживачів не проводилися.

У разі встановлення в об’єктах бізнесу порушень  прав споживачів на отримання необхідної, доступної, достовірної інформації про товари, роботи та послуги, суб’єктам господарювання надаються роз’яснення щодо дотримання означених вимог чинного законодавства. На особистих прийомах спеціаліста відділу розвитку підприємництва виконкому Металургійної районної у місті ради споживачам також надаються консультації та роз’яснення відповідно до положень Закону України “Про захист прав споживачів”. Крім того, суб’єктам господарювання надаються консультативно-методичні роз’яснення відповідно до діючих нормативних документів.

Відділом розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради вживаються заходи щодо посилення захисту прав споживачів:

- 22.01.2020, 19.02.2020, 18.03.2020, 15.04.2020, 20.05.2020 та 17.06.2020 організовано День “прямого телефону” з питань захисту прав споживачів;

- 14.01.2020 організовано інформаційну зустріч з питань дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів з членами первинної організації ветеранів ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг в приміщенні творчого центру “ПК Металургів” ПП “СтілСервіс”;

- 21.02.2020 організовано виступ на талеканалі ТОВ "Перший міський телеканал. Кривий Ріг” ;

-13.03.2020 організовано консультативний пункт на території оптово-ринкового комплексу ТОВ “Еліт-Бізнес” з питань дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів.

Одним з основних напрямів діяльності відділу є впорядкування роботи ринків району. В районі здійснюється постійний контроль за дотриманням суб’єктами господарювання, що реалізують продукцію на ринках району, вимог рішення Криворізької міської ради від 27 квітня 2011 року № 327 “Про затвердження Правил торгівлі на ринках м. Кривого Рогу” зі змінами. На засіданні виконкому  Металургійної районної у місті ради розглянуто та затверджено рішення від 16.05.2018 №143 “Про організацію роботи ринків району та виконання Програми їх розвитку”. Керівниками всіх ринків здійснюються значні капіталовкладення з метою перетворення існуючих ринків у сучасні торговельні комплекси шляхом реконструкції, модернізації, благоустрою та технічного переоснащення, розширення функцій ринків, зміцнення матеріально-технічної бази. Крім того, керівниками ринків систематично надається благодійна допомога ветеранам району, малозабезпеченим громадянам, воїнам АТО. 

За результатами проведеної роботи станом за І півріччя 2020 року дільничними офіцерами поліції сектору превенції Металургійного районного відділення поліції Криворізького міського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області спільно з представниками виконкому Металургійної районної у місті ради здійснено ряд рейдових заходів під час яких складено протоколи за адміністративні правопорушення, а саме:

-   ст. 44-3 КУпАП - 15 протоколів;

-   ст. 152 ч.1  КУпАП - 3 протоколи;

-   ст. 156 ч.1,ч.2,ч.3  КУпАП  - 19 протоколів;

-   ст. 160 КУпАП  -  10 протоколів;

-   ст. 164 КУпАП  - 3 протоколи;

-   ст. 176  КУпАП  - 1 протокол.

Відділом розвитку підприємництва створено офіційну сторінку  у соціальній мережі Фейсбук, за допомогою якої здійснюється інформаційна та роз’яснювальна робота із суб’єктами господарювання, громадою, у тому числі проводиться промоційна робота з громадянами щодо небезпеки придбання товарів  на стихійних ринках  і в об’єктах незаконного продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, робота з суб’єктами господарювання стосовно їх обізнаності з питань застосування до порушників заходів адміністративного та кримінального впливу згідно з вимогами чинного законодавства. Також, оприлюднюється інформація щодо роботи відділу на офіційному веб-сайті виконкому Металургійної районної  місті ради в мережі Інтернет.

Але з метою запобігання виникнення та поширення коронавірусу COVID-19 на виконання розпоряджень міського голови від 12.03.2020 №67-р “Про запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території м. Кривого Рогу”, голови Металургійної районної у місті ради від 19.03.2020 №55-р “Про затвердження заходів по запобіганню поширення коронавірусу COVID-19 на території Металургійного району” рейди спрямовані на подолання стихійної торгівлі, протидію незаконному  обігу алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів та поширення алкоголю і тютюну серед дітей у березні-червні 2020 році не проводилися.

Завдяки упровадженню конкурсних засад, визначених  рішенням міської ради    №66 від 14.02.2018 року “Про конкурсні засади розміщення тимчасових споруд та утримання об’єктів благоустрою в м. Кривому Розі”, альтернативою стихійним осередкам є впорядковане  розміщення пересувних тимчасових споруд на території району. Станом на 01.07.2020 року організовано діяльність 13 споруд з продажу плодоовочевої продукції та друкованої продукції, що в свою чергу сприяло створенню нових робочих місць.

Питання дотримання законодавства щодо протидії поширенню алкоголю і тютюну серед дітей знаходиться на постійному контролі у виконкомі Металургійної районної у місті ради. Станом на 01.07.2020 року відділом розвитку підприємництва, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради спільно з сектором кримінальної міліції у справах дітей Металургійного  районного відділення  поліції Криворізького міського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області проведено 20 рейдів та обстежено 76 об’єкт щодо протидії продажу неповнолітнім пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів в об’єктах бізнесу району.

Районною робочою групою актуалізовано роботу телефонів “гарячої лінії”  з питань інформування про факти порушення в об’єктах торгівлі вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

Телефони “гарячої лінії” працюють при службі у справах дітей ( 92-28-04) та у службі відповідальних чергових виконкому ( 097-174-10-10). Так, на теперішній  час розміщено телефони “гарячої лінії” на інформаційних табличках, якими забезпечені об’єкти бізнесу району. У поточному році звернення не надходили.

Робота районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу в напряму протидії незаконного обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів триває.

На виконання рішення виконкому Криворізької міської ради від 12.03.2020 №112 “Про превентивні заходи з легалізації “тіньової” зайнятості працівників сфери малого підприємництва” відділом розвитку підприємництва постійно координується робота щодо легалізації трудових відносин в об’єктах бізнесу району.

В районі питання щодо легалізації трудових відносин з найманими працівниками та детінізації заробітної плати знаходиться на постійному контролі.

Районною робочою групою з питань детінізації відносин у сфері зайнятості населення у відповідності до затвердженого графіку здійснюються відстеження в об’єктах бізнесу району щодо дотримання суб’єктами  господарювання вимог законодавства про працю.

Всього за 6 місяців 2020 року обстежено 105 об’єкта малого бізнесу, порушення виявлені у 16 приватних підприємців. Завдяки вжитим заходам  суб’єктами господарювання легалізовано 41 найманих працівників.

З початку 2020 року проведено 6 засідань районної робочої групи (2 засідання виїзних) з питань детінізації відносин у сфері зайнятості населення

   Під час обстежень з питань легалізації найманої праці, суб'єктам господарювання надаються роз'яснення щодо необхідності підвищення розміру заробітної плати найманим працівникам та виплати. Приватним підприємцям були роз’яснені зміни, які відбулися в діючому трудовому законодавстві щодо необхідності укладення трудових договорів між роботодавцями і найманими працівниками та вказано на процедуру подання звітності до податкової інспекції.

Крім того, з метою попередження негативних тенденцій, що можуть призвести до соціальної напруги у сфері трудовких відносин, у виконкому працює “телефон довіри” з попередження фактів виявлення порушень трудового законодавства (097-174-10-10).

На виконання рішення виконкому Криворізької міської ради від 09.04.2014 № 116 “Про затвердження структури інвестиційного паспорта міста та порядку його функціонування на порталі “Криворізький ресурсний центр” зі змінами, відділом здійснюється оновлення та підтримка в актуальному стані інформації щодо об’єктів бізнесу району. Означена база даних постійно поповнюється та поновлюється.

На постійному контролі у відділі знаходиться проведення системної регуляторної діяльності. З початку  року суб’єкти господарювання району залучались до обговорення проекту рішення міської ради з метою визначення сталого досягнення цілей, задекларованих при їх прийнятті.

З метою подальшого забезпечення відкритості регуляторного процесу та співпраці членів територіальної громади міста з органами місцевого самоврядування і посилення розвитку ефективних її напрямів, підтримується в актуальному стані офіційна сторінка виконкому районної у місті ради (www.mtlrg-kr.gov.ua) в мережі Інтернет.

Для отримання пропозицій та зауважень від громадян, суб’єктів господарювання, їх об’єднань, наукових установ та консультативно-дорадчих органів під час обговорення проектів та здійснення заходів з відстеження діючих регуляторних актів діє електронна поштова скринька (dzr_vk@ukrpost.ua).

Виконкомом районної у місті ради забезпечується інформаційне наповнення власного офіційного веб - сайту щодо регуляторної діяльності виконкомів міської та районної у місті рад з підтриманням його в актуальному стані.

При проведенні обговорень та відстежень результативності дії того чи іншого регуляторного акту міськвиконкому або міської ради, розробнику надається інформація щодо надходження пропозицій та зауважень від суб’єктів господарювання та громадян.

Відповідальною особою за оперативне розміщення інформації про регуляторну діяльність виконкому ведеться облік відвідування сайту виконкому районної у місті ради, забезпечується оновлення його та інформування виконкому міської ради про відвідувачів. Станом на 01.07.2020 року сайтом виконкому скористались – 22 490 відвідувача.

 

Інформація
 про роботу відділу розвитку підприємництва 
за 2019  рік

        У 2019 році робота відділу була націлена на виконання функціональних повноважень, спрямованих на розвиток споживчого ринку, забезпечення реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів, запобігання тіньовим процесам у підприємництві, соціально-економічний і правовий захист працюючих мешканців району, комплекс необхідних заходів щодо ліквідації стихійної торгівлі та протидії незаконному  продажу  товарів.

На теперішній час в районі функціонує 1770 об’єктів бізнесу, в тому числі: 1383 об’єкти торгівлі та ресторанного господарства (з них: 4 ринки, 4 підприємства-товаровиробника), 387 об’єктів побуту, в тому числі   109 ін. об’єктів. На ринках району облаштовано 2327 торгових місць, в т.ч. з продажу продовольчих товарів – 1146 од., непродовольчих товарів – 1181 од. Зменшення  кількості торгових місць пояснюється переобладнанням відкритих торговельних прилавків у ролетні модулі, заміною прилавків та торговельні павільйони, проведенням реконструкції ринків.

З метою стабілізації цінової ситуації на основні продукти харчування на споживчому ринку відділом розвитку підприємництва протягом поточного року вжито заходи по збільшенню обсягів завезення продукції у широкому асортименті на ринки району. З цією метою проведено організаційну роботу  з керівниками ринків щодо  проведення у вихідні дні ярмарків із залученням безпосередніх товаровиробників, яким створено сприятливі умови для торгівлі на ринках, забезпечуються пріоритетні облаштовані місця для торгівлі. Для більш повного насичення споживчого ринку і задоволення потреб населення сільськогосподарською продукцією, продуктами її переробки за доступними цінами залучаються сільгоспвиробники Кіровоградської області, Криворізького, Широківського та Апостолівського районів Дніпропетровської обл. Всього у 2019 році на Центральному ринку Дзержинського району ПСК “Центральний ринок” м. Кривого Рогу та на оптово-ринковому комплексі ТОВ “Еліт-Бізнес” проведено 36 ярмарок.

В осінній період суб’єктами господарювання району,  які мають сховища закладено плодоовочеву продукцію і картоплю врожаю 2019 року на осінньо-зимове сховище у кількості 1300 тн, в т.ч. картопля - 850 тн; овочева продукція – 250 тн; плоди та ягоди - 200 тн.

Одним з основних напрямів діяльності відділу є впорядкування роботи ринків району. На засіданні виконкому  Металургійної районної у місті ради розглянуто та затверджено рішення від 20.03.2019 № 76 “Про організацію роботи ринків району та виконання Програми їх розвитку”. Протягом року керівниками всіх ринків здійснюються значні капіталовкладення з метою перетворення існуючих ринків у сучасні торговельні комплекси шляхом реконструкції, модернізації, благоустрою та технічного переоснащення, розширення функцій ринків, зміцнення матеріально-технічної бази. Крім того, керівниками ринків систематично надається благодійна допомога ветеранам району, малозабезпеченим громадянам, воїнам АТО. 

Виробництво продуктів харчування в районі здійснює 4 підприємства-товаровиробника:

 • ТОВ “Торговий дім “Хліб”;
 •  ПП “СІВ”;
 • ТОВ “Басгар”;
 • ТОВ “Фоззі-Фуд”.

За 2019 рік виробництво продуктів харчування складає 23,4 тн, в        т.ч. хлібобулочні вироби – 21,5 тн, кондитерські вироби – 1,9 тн.

14 жовтня 2019 року в рамках проведення Всеукраїнського фестивалю козацької пісні в парку Героїв пройшла двадцять четверта виставка – ярмарка “Криворізькі контракти”. Підприємства харчової промисловості, в тому числі Металургійного району продемонстрували мешканцям міста розмаїття випускаємої продукції, яке на святі задовольнило найвибагливішого споживача. На виставці було представлено широкий асортимент продуктів харчування. Крім того, підприємці прийняли участь в благодійній акції “Криворізькі контракти – багатодітним сім’ям”. Було надано продовольчі набори багатодітнім сім’ям, в яких виховуються п’ять і більше дітей.

Відділ розвитку підприємництва  приймав участь у реалізації муніципальних  проектів  “Найкраще - дітям”, “Зігріємо турботою ветерана”, “Марка якості “Криворіжжя”, “Криворізька гостинність”, “Кривий Ріг - місто дитячих розваг”, “Підприємницький воркшоп”, “Соціальне кафе Криворіжжя”.

У рамках дії муніципального проекту “Найкраще – дітям”, завдяки якому організовано обслуговування  товарами та послугами за зниженими цінами  сімей, в яких виховуються діти-інваліди та онкохворі  діти, у 48 об’єктах району 31-м суб’єктом господарювання пропонуються знижки від 5% до 30% на продовольчі й непродовольчі товари, послуги побутові, медичні, спорту та розваг. Спеціалістами відділу постійно проводиться робота із суб’єктами господарювання району щодо участі в означеному проекті.

З метою реалізації проекту “Зігріємо турботою ветерана” в магазинах району організовано пільгове обслуговування інвалідів війни. Всього у магазинах обслуговувалось 112 учасників бойових дій  та  осіб з інвалідністю внаслідок війни - мешканців  району. Також, постільнохворі із числа учасників бойових дій  та  осіб з інвалідністю внаслідок війни у кількості 20 чоловік безкоштовно отримують молоко.

Виконкомом районної у місті ради постійно проводилась організаційна робота із суб’єктами господарювання району з питання підтримки соціально вразливих верств населення. За результатами вжитих заходів суб’єкти господарювання району надавалась благодійна допомога ветеранам Великої Вітчизняної війни, інвалідам, дітям сиротам, переселенцям зі східних областей, військовослужбовцям в зоні проведення АТО.

У рамках дії соціального проекту “Кривий Ріг – місто дитячих розваг”  відділом ініційовано суб’єктів господарювання району, які здійснюють діяльність у сфері організації відпочинку та розваг до проведення заходів змістовного дозвілля для дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, дітей військовослужбовців та інших категорій дітей, які потребують підтримки.

 У рамках дії муніципальних проектів “Марка якості “Криворіжжя” та “Криворізька гостинність”. відділом розвитку підприємництва постійно здійснюється робота щодо залучення суб’єктів господарювання району до участі в означених проектах.

У відділі розвитку підприємництва  керуючись Законами України “Про захист прав споживачів”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, рішенням Криворізької міської ради від 31.03.2016 №381 “Про обсяг і межі повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів”, рішення виконкому Металургійної районної у місті ради від 17.07.2019 № 215 “Про роботу щодо захисту прав споживачів в районі” проводилась певна робота щодо виконання вимог чинного законодавства з питань захисту прав споживачів.

При зверненні громадян до виконкому районної у місті ради відділом надавалась допомога в складанні листів до суб’єктів господарювання та роз’яснюються їх права згідно з вимогами чинного законодавства. Всі скарги розглянуто у встановлені терміни. З метою своєчасного виявлення причин, що призводять до порушення прав та інтересів громадян, здійснювався аналіз звернень споживачів.

Спеціалістом з питань захисту прав споживачів відділу розвитку підприємництва виконкому Металургійної районної у місті ради станом на 01.01.2020 року розглянуто 168  звернень громадян. Таку кількість звернень можна пов'язати із цілеспрямованою роботою з інформаційного забезпечення відкритості та прозорості у сфері захисту прав споживачів. Усі звернення громадян, а також критичні зауваження, які в них містяться, систематично узагальнювались та аналізувалися з метою своєчасного виявлення причин, що призводять до порушення прав та інтересів громадян.

У звітному періоді споживачі звертались з таких питань:

 • 111 щодо неналежної якості товару;
 • 57 щодо надання неякісних послуг.

За результатами розгляду звернень суб’єктами господарювання повернуто коштів на суму  39,3 тис.гр., здійснено обмін товарів на суму 2,6 тис.грн, виконано умови договору на суму 14,2 тис.грн.

Станом на 01.01.2020 року відділом розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради проводились обстеження  об’єктів бізнесу з питань захисту прав споживачів. Всього обстежено 445 об’єктів, в т.ч.:        280 об’єктів роздрібної торгівлі, 43 об’єкти громадського харчування,           47 об’єктів  побуту, 68 об’єктів ринків району та 7 інших. Для оперативного розгляду звернень громадян відділом розвитку підприємництва направляються листи до суб’єктів господарювання (продавців товарів, надавачів послуг).

У разі встановлення в об’єктах бізнесу порушень  прав споживачів на отримання необхідної, доступної, достовірної інформації про товари, роботи та послуги, суб’єктам господарювання надаються роз’яснення щодо дотримання означених вимог чинного законодавства. На особистих прийомах спеціаліста відділу розвитку підприємництва виконкому Металургійної районної у місті ради споживачам також надаються консультації та роз’яснення відповідно до положень Закону України “Про захист прав споживачів”. Крім того, суб’єктам господарювання надаються консультативно-методичні роз’яснення відповідно до діючих нормативних документів.

Відділом розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради вживаються заходи щодо посилення захисту прав споживачів:

-  кожну третю середу місяця організовано День “прямого телефону” з питань захисту прав споживачів;

- 15.01.2019 організовано інформаційну зустріч з питань дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів у КУ “Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів (надання соціальних послуг) у Металургійному районі”;

-  14.02.2019 надано інформацію для публікації в газеті “Баба-Дєда. З любов’ю до старшого покоління” щодо покупки та обміну не якісних ліків;

- 20.03.2019 організовано інформаційну зустріч зі студентами Криворізького коледжу Національної металургійної академії України з питань законодавства про захист прав споживачів;

- 24.04.2019  спільно з представниками відділу захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому, управління розвитку підприємництва міськвиконкому,  Держпродспоживслужби, проведено семінар з суб’єктами господарювання міста на тему: “Дотримання суб’єктами господарювання норм законодавства про захист прав споживачів” .

- 05.06.2019 проведено інформаційну зустріч з питань дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів та дотримання вимог Правил торгівлі на ринках м. Кривого Рогу з суб’єктами господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність на Центральному ринку у Металургійному районі;

- 18.06.2019 проведено інформаційну зустріч питань дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів та дотримання вимог Правил торгівлі на ринках м. Кривого Рогу з суб’єктами господарювання,  які ведуть підприємницьку діяльність на території оптово-ринкового комплексу ТОВ “Еліт-Бізнес”; з залучення засобів масової інформації - ТРК “Рудана”;

- 05.11.2019 спільно з представниками відділу захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому організовано інформаційну зустріч з ветеранами району з питань законодавства про захист прав споживачів.

Відділом забезпечена робота телефонної “гарячої лінії” та організація виїзних прийомів громадян та суб’єктів господарювання щодо захисту прав споживачів на ринках району.

На виконання рішення виконкому Криворізької міської ради від 12.03.2014 №69 “Про заходи зі сприяння легалізації соціально-трудових відносин у сфері малого підприємництва міста” відділом розвитку підприємництва постійно координується робота щодо легалізації трудових відносин в об’єктах бізнесу району. У складі районної робочої групи з питань детінізації відносин у сфері зайнятості населення спеціалістами відділу за   2019 рік обстежено 450 об’єктів малого бізнесу, порушення виявлені у          62 приватних підприємців. Завдяки вжитим заходам  суб’єктами господарювання легалізовано 118 найманих працівників.

В районі здійснювався постійний контроль за дотриманням суб’єктами господарювання, що реалізують продукцію на ринках району, вимог рішення Криворізької міської ради від 27 квітня 2011 року № 327 “Про затвердження Правил торгівлі на ринках м. Кривого Рогу” зі змінами, рішення виконкому Металургійної районної у місті ради від 20.03.2019 № 76 “Про організацію роботи ринків району та виконання Програми їх розвитку”

За 2019 рік спеціалістами відділу розвитку підприємництва  обстежено 68 об’єктів бізнесу, розташованих на ринках району, з питань дотримання торгуючими Правил торгівлі на ринках. Металургійним районним відділенням поліції Криворізького міського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області разом із спеціалістами відділу розвитку підприємництва за порушення ст. 159 КУпАП до адміністративної відповідальності притягнуто 4 особи – порушників.

Одним із самих небезпечних джерел для споживачів щодо якості  товарів є наявність місць стихійної торгівлі, особливо продуктами харчування сумнівної якості, які реалізовуються в неналежних санітарних умовах.

В рамках реалізації Угоди про взаємодію з питань протидії незаконному продажу товарів у місті Кривому Розі Металургійним районним відділенням поліції Криворізького міського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області разом із спеціалістами відділу розвитку підприємництва постійно  проводяться заходи щодо ліквідації осередків стихійної торгівлі на території, прилеглій до ринків та на вулицях району. Всього за 2019 рік проведено 113 рейдів з означеного питання. За результатами проведених рейдів дільничним інспектором складено                31 адміністративний протокол за порушення ст. 160 КУпАП.

Крім того, постійно вживаються заходи щодо припинення нелегального продажу алкогольної та тютюнової продукції без марок акцизного збору.

Також, в районі проводилась певна робота щодо протидії тіньовому виробництву, обігу фальсифікованої алкогольної та тютюнової продукції.

Питання дотримання законодавства щодо протидії поширенню алкоголю і тютюну серед дітей знаходиться на постійному контролі у виконкомі Металургійної районної у місті ради. У 2019 році відділом розвитку підприємництва, службою у справах дітей виконкому районної у місті ради спільно з сектором кримінальної міліції у справах дітей Металургійного районного відділення поліції Криворізького міського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області проведено 49 рейдів щодо протидії продажу неповнолітнім пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів в об’єктах бізнесу району та обстежено 245 об’єктів бізнесу, під час яких складено 4 протоколи за ст.156ч.2 КУпАП  продаж цигарок неповнолітньому у магазині тютюнових виробів

За результатами проведеної роботи у 2019 році  дільничними офіцерами поліції сектору превенції спільно із спеціалістами відділу розвитку підприємництва здійснено ряд рейдових заходів під час яких складено протоколи за адміністративні правопорушення, а саме:

 • ст. 152 ч.1 КУпАП складено 5 протоколів;
 • ст. 156 ч.1,2 КУпАП складено 22 протоколи;
 • ст. 164 КУпАП складено 2 протоколи;
 • ст. 176 КУпАП складено 2 протоколи. 

Районною робочою групою актуалізовано роботу телефонів “гарячої лінії” з питань інформування про факти порушення в об’єктах торгівлі вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

Так, на теперішній  час розміщено телефони “гарячої лінії” на інформаційних табличках, якими забезпечені об’єкти бізнесу району. Також означена інформація розміщена на сайті виконкому районної у місті ради. Телефони “гарячої лінії” працюють при службі у справах дітей (92-11-04) та у службі відповідальних чергових виконкому (096-174-10-10). У поточному році звернення не надходили.

Також, відділом розвитку підприємництва у 2019 році  направлено        12 листів до контролюючих органів з питання з питання незаконного обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів та ліквідації осередків стихійної торгівлі на території району

На постійному контролі у відділі знаходиться проведення системної регуляторної діяльності. У 2019  році суб’єкти господарювання району залучались до обговорення проектів рішень та діючих рішень - регуляторних актів міськвиконкому та міської ради з метою визначення сталого досягнення цілей, задекларованих при їх прийнятті, а саме:

- проект регуляторного акта - рішення міської ради “Про встановлення тарифів (цін) на платні послуги, що надаються архівним відділом виконкому  Криворізької міської ради населенню, бюджетним установам та іншим споживачам”;

- проект регуляторного акта - рішення міської ради “Про встановлення ставок земельного податку, розміру орендної плати та пільг зі сплати за землю на території м. Кривого Рогу у 2020 році”;

- проект регуляторного акта - рішення міської ради “Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у м.Кривому Розі на 2020 рік ”;

- проект регуляторного акта-проект рішення міської ради “Про затвердження Правил додержання тиші в громадських місцях на території міста Кривого Рогу”;

- проект  регуляторного акта-рішення міської ради “Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва м.Кривого Рогу на 2020 рік”;

- проект  регуляторного акта-рішення міської ради “Про встановлення ставок плати за землю та пільг щодо земельного податку на території м. Кривого Рогу у 2020 році”;

- проект регуляторного акта-рішення виконкому міської ради “Про встановлення Правил утримання домашніх тварин у м. Кривому Розі”;

- проект регуляторного акта - рішення міської ради “Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва м. Кривого Рогу на 2020 рік ”

З метою подальшого забезпечення відкритості регуляторного процесу та співпраці членів територіальної громади міста з органами місцевого самоврядування і посилення розвитку ефективних її напрямів, підтримується в актуальному стані офіційна сторінка виконкому районної у місті ради (www.mtlrg-kr.gov.ua) в мережі Інтернет.

Для отримання пропозицій та зауважень від громадян, суб’єктів господарювання,  їх об’єднань, наукових установ та консультативно-дорадчих органів під час обговорення проектів та здійснення заходів з відстеження діючих регуляторних актів діє електронна поштова скринька (dzr_vk@ukrpost.ua).

Виконкомом районної у місті ради забезпечується інформаційне наповнення власного офіційного веб - сайту щодо регуляторної діяльності виконкомів міської та районної у місті рад з підтриманням його в актуальному стані.

При проведенні обговорень та відстежень результативності дії того чи іншого регуляторного акту міськвиконкому або міської ради, розробнику надається інформація щодо надходження пропозицій та зауважень від суб’єктів господарювання та громадян.

Відповідальною особою за оперативне розміщення інформації про регуляторну діяльність виконкому ведеться облік відвідування сайту виконкому районної у місті ради, забезпечується оновлення його та інформування виконкому міської ради про відвідувачів. Станом на 01.01.2020  року сайтом виконкому скористались - 48 659  відвідувачів.

Спеціалістами відділу щоквартально проводиться анкетування суб’єктів господарювання щодо вивчення думки про стан регуляторної політики у сфері господарської діяльності. Всього в поточному році опитано 620 респондентів.

На виконання рішення Криворізької міської ради від 14.02.2018 року №66 “Про конкурсні засади розміщення тимчасових споруд та утримання об’єктів благоустрою в  м. Кривому Розі” відділом розвитку підприємництва протягом 2019 року було організовано 20 пересувних тимчасових споруд під час проведення сезонних ярмарків на території Металургійного району у визначеному законодавством порядку, що в свою чергу дало можливість легалізувати в цьому році 30 найманих працівників.

Керуючись Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму”,  рішенням виконкому  Криворізької міської ради  від 31.03.2016 №381 “Про обсяг і межі повноважень районних у місті рад та  їх   виконавчих органів” підготовлено 1 рішення виконкому Металургійної районної у місті ради, яким погоджено цілодобовий  режим роботи об’єкту бізнесу. Відділом розвитку підприємництва постійно здійснюється моніторинг об’єктів бізнесу району з подовженим та цілодобовим режимом роботи щодо укладання договорів із службами охорони, наявності зовнішніх камер відеоспостереження.

На виконання рішення виконкому Криворізької міської ради від 09.04.2014 № 116 “Про затвердження структури інвестиційного паспорта міста та порядку його функціонування на порталі “Криворізький ресурсний центр” відділом здійснюється оновлення та підтримка в актуальному стані інформації щодо об’єктів бізнесу району. Означена база даних постійно поповнюється та поновлюється.

У 2019 році були нагороджені найкращі суб’єкти господарювання району відзнаками виконкому Криворізької міської ради  у конкурсі-рейтингу, до Дня працівників торгівлі, Дня підприємця, Дня працівників харчової промисловості.

Протягом року відділом проводились організаційні заходи на виконання міських та районних програм до Дня визволення міста, Дня пам’яті, Дня Перемоги, Дня міста, Дня Конституції України, Дня Незалежності України, Дня Козацької пісні, до Новорічних та Різдвяних Свят щодо організації святкової торгівлі для мешканців району, тематичного оформлення об’єктів бізнесу.