Паспорт району

1. Коротка історична довідка:

Дзержинський  район  Кривого  Рогу – один  з перших трьох районів, утворених  на  території  міста 1936 року. Своїм  народженням  район зобов’язаний промисловому зростанню  Криворізького басейну, розвитку рудоуправління імені Ф.Е. Дзержинського та Криворізького металургійного заводу.

2016 року Дзержинський район було перейменовано в Металургійний район. 

         Промислову  основу  району  складає  ПАТ “АрселорМіттал  Кривий Ріг” - найпотужніше  металургійне  підприємство.

         Велика  Вітчизняна війна  круто  змінила  долі  мешканців  району. Одні  з них  пішли  на  фронт,  інші демонтували  на Урал промислове обладнання. Тільки  в Нижній Тагіл  виїхало  сімдесят три  тисячі  криворіжців.  Це  були,  в  основному,  металурги  та  їх  сім’ї.

         Важкий  тягар  ліг  на  плечі  мешканців району  в  післявоєнний  період. Однак,  уже в  1945  році  були  відновленні  та  запрацювали  коксохімічний  та  цементний  заводи.  Перші  тонни  чавуну  було  отримано  на  відбудованих   доменних  печах  “Криворіжсталі”.

         У 50-60-х  роках  значних  масштабів  набуло житлове  та  соціально-культурне будівництво в районі. Створюються нові потужні будівельні  організації, відкриваються металургійний, будівельний, коксохімічний  технікуми, філіал металургійного інституту, нові навчальні корпуси гірничо - рудного інституту. Район стає діловим і освітнім центром, в якому зосереджуються вищі навчальні заклади міста.

         Індустріальна  міць району  продовжувала зростати і  в 70-ті  роки. У 1974 році  була  введена  в  експлуатацію  дев’ята  доменна  піч – найпотужніша  у  світі,  з  обсягом  продукції  понад 2,5 млн. т чавуну  за  рік.

         80-ті  роки  в  історії розвитку району  позначені  пуском  швидкісного  трамваю,  з’являються  сучасні  багатоповерхові будинки. У 1984 році  своє  п’ятдесятиріччя відзначив комбінат “Криворіжсталь”, на  той  час як найпотужніше підприємство  галузі  з повним металургійним  циклом.

         Подальшого розвитку набув район у нових економічних умовах  незалежної держави. Значні переміни дали потужний імпульс ринковим  процесам. Дзержинський район став піонером у народженні та  розвитку  малого і середнього підприємництва міста, привабливим для інвестиційного клімату. Значні, позитивні зміни відбулися і в інших сферах життєдіяльності.

         В районі зосереджено високий інтелектуальний потенціал з 12-а провідними вищими навчальними закладами. Дзержинський район по праву є культурним центром міста, місцем відпочинку його мешканців, і зокрема  молоді.

Символіка району / Емблема району:

emblema1.jpg

  

 

Емблема району відображає основні напрямки його соціально-економічного і культурного розвитку, як невід’ємної частини багатогранної інфраструктури міста Кривого Рогу.

Вона має форму, подібну до прямокутника із співвідношенням сторін 5:4 і поділена на шість частин:

- зверху по всій ширині емблеми міститься напис “Металургійний район”;

-               посередині емблеми зображено герб міста Кривого Рогу;

-               у верхньому правому куті на фоні кольорів Державного Прапора України зображено тризуб – Малий Герб України;

-               у верхньому лівому куті на фоні райдужного синьо-жовтого кольору зображено виливальницю металу, як символ того, що в районі розташований гігант металургійної промисловості – ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”;

-               внизу, у правому куті на фоні райдужного жовто-синього кольору зображено відкриту книгу та молекулярну сітку, що символізує зосередженість в районі значної кількості учбових закладів і свідчить про його високий науковий потенціал;

-               внизу, у лівому куті на фоні кольорів Державного Прапора України зображено ліру, яка є символом значної кількості закладів культури в районі та відомих творчих колективів.

 

Видатні особи району

 В районі мешкають і працюють такі видатні особи:

-         Ляшенко Олександр Іванович, кавалер орденів Трудової Слави 3-х ступенів, пенсіонер;

-         Сторожук Анатолій Васильович, Герой Соціалістичної Праці, пенсіонер;

                 2. Географічна характеристика:

Загальна площа Металургійного району –4427 га. Як адміністративно-територіальна одиниця Кривого Рогу, район межує із Саксаганським, Довгинцівським, Центрально-Міським та Інгулецьким районами міста.

           2.1 Природно – геологічний потенціал:

Видобуток корисних копалин, мінеральних ресурсів на території району не здійснюється.

           2.2 Адміністративний розподіл:

В районі функціонують 30 органів самоорганізації населення, у тому числі 9 вуличних комітетів та 21 квартальний комітет.

ПАСПОРТ
Металургійного району