Виплата соціальних стипендій для студентів вищих навчальних закладів

Виплата соціальних стипендій
для студентів вищих навчальних закладів

       Урядом удосконалено порядок надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів.

    Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 4045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», якою, зокрема, передбачено з 1 січня 2017 року виплату соціальних стипендій органами соціального захисту населення через вищі навчальні заклади таким категоріям студентів:

- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

 - шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки;

 - особи, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами І або ІІ групи;

- особи, які визнані учасниками бойових дій та їхні діти;

- діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів;

 - діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадського протесту;

 - діти, які є внутрішньо переміщеними особами.

     

Зміни щодо виплат соціальних стипендій

для студентів вищих навчальних закладів

 

08.02.2017 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 81 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2017 № 1045»       «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», якою затверджено додаткові категорії студентів на виплату соціальних стипендій:

 - особи, яким призначені соціальні стипендії Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей - сиріт та дітей з малозабезпечених сімей;

 -  діти-інваліди та особи з інвалідністю І-ІІІ групи;

 - студенти (курсанти) із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

            Для студентів (курсантів) вищих навчальних закладів, які звернуться у період з січня по квітень 2017 року  за наданням соціальної стипендії, ці стипендії будуть призначатися з 1 січня 2017 року.

Для отримання консультації та додаткової інформації з вищезазначеного питання громадяни Металургійного району можуть звернутися до вищих навчальних закладів та до управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради за номером телефону 92-80-87 по пр. Металургів, буд. 16, каб. 218.