Інформація про роботу відділу

 

             

До уваги власників (орендарів) адміністративних і виробничих  приміщень, що знаходяться на території Металургійного району  м. Кривого Рогу та в яких для опалення чи виробничих потреб використовуються твердопаливні котли

 

                Відповідно до п.2.3. рішення виконкому Криворізької міської ради від 10.05.2018 № 214 «Про впровадження автоматизованої системи моніторингу за  якістю атмосферного повітря в м. Кривому Розі» інформуємо, що  експлуатація  твердопаливних котлів  (незалежно від їх потужності) для опалення приміщень  чи виробничих потреб здійснюється лише за умов:

  • отримання в департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації дозволу на викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин та забезпечення вимог щодо охорони навколишнього  природного середовища і здоров’я людей (стст.10 і 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 51 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»); для цього  необхідно письмово звернутися до Центру надання адміністративних послуг (49010, м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 75 або пр. Слобожанський, 42;       тел. (0562) 46 41 61); детальніша інформація розміщена на офіційному сайті Департаменту; для консультацій звертатися до управління екології виконкому Криворізької міської ради (74 56 41);
  • зареєструвати котел у Криворізькому гірничопромисловому управлінні Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області  (вул. Коротченка, 1к,  м. Кривий Ріг, 50042, тел./факс (0564) 66-44-14).

         Крім того, суб’єкти господарювання, що експлуатують котли, повинні відповідно до вимог ст. 240 Податкового Кодексу України сплачувати за фактичні обсяги викидів забруднюючих  речовин в атмосферне повітря екологічний податок.

        Порушення суб’єктами господарювання вимог природоохоронного та податкового законодавства України тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність, з обов’язковим відшкодуванням шкоди, заподіяної природному середовищу .

        Дотримання вимог  природоохоронного  законодавства  України дозволить запобігти шкідливому впливу на стан атмосферного повітря та створить для мешканців міста безпечне для здоров’я і життя навколишнє природне середовище.