Проект "Я маю право!"

prava_spozhyvachiv.png

prava_spozhyvachiv_kp_2.jpg

prava_spozhyvachiv_kp_1.jpg

garyachi_liniyi_kryvyy_rig.jpg

34101794_1581407711956887_8789054876479913984_n.png

bukletbullyng_1.jpg

bukletbullyng_2.jpg

pamyatka_styaguvach_za_rishennyam_sudu_1.jpg

pamyatka_borzhnyk_za_rishennyam_sudu_1.jpg

pamyatka_borzhnyk_za_rishennyam_sudu_2.jpg

yamp_plakat_zagalnyy2.png

001.png

002.png

76.jpg

77.png

 

 

111.jpg

 

Долучайся до всеукраїнського просвітницького проекту
Міністерства юстиції
 «Я МАЮ ПРАВО!»

Наша мета підвищити ТВІЙ рівень знань щодо своїх прав у різних сферах життя, підвищити ТВОЮ правову свідомість та спроможність захищати свої права.

ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

я ЗНАЮ свої права

я ДІЮ - користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують 

я ЗАХИЩАЮ себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.

ЗАХИЩАЙМО ПРАВА РАЗОМ!

МАЄШ ПИТАННЯ?

0 800 213 103

Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги

цілодобово та безкоштовно у межах України

pravo.minjust.gov.ua
Веб - сайт проекту

___________________________________________________________________________________________

ЮСТИЦІЯ – ВІДКРИТА ДЛЯ ЛЮДЕЙ!

Адреса:
м. Дніпро
пр. Дмитра Яворницького, 21А                                                                              
Електронна пошта:
info@dp.minjust.gov.ua

Контактний телефон

(056) 371-15-90

 

 

3.jpg

 

Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», слоган якого ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

Мета: підвищення юридичної грамотності українців та формування нової правової культури в суспільстві.

Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати. Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Корисну правову інформацію Ви можете отримати на:

Офіційному веб-сайті «Я МАЮ ПРАВО!»(http://pravo.minjust.gov.ua/)

-  Офіційному веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області(http://www.obljust.gov.ua/)

Офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України(https://minjust.gov.ua/)

 З питань організаційного та інформаційного характеру звертайтеся за телефоном: (056) 371-15-90 - відділ правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області.

 

123.jpg

334.jpg

                   

Хто є виборцем?

Відповідно до ст. 70 Конституції України, право голосу на виборах і референдумах мають такі особи:

 • громадяни України;
 • особи, які на день проведення виборів чи референдуму досягли 18 років.

Крім того, відповідно до ст. 3 Закону України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 № 595-VIII зі змінами та доповненнями станом на 12.10.2017, виборцями є:

 • громадянин, який має право голосу у відповідних місцевих виборах, тобто належить до певної територіальної громади (села, селища, міста), що визначається зареєстрованим у межах цієї громади (села, селища, міста) місцем проживання виборця;
 • громадянин, який включений до списку виборців на виборчій дільниці за зареєстрованим місцем проживання (включення до списків є підставою для реалізації виборцем свого права голосу).

Як перевірити наявність себе у списку виборців?

Списки виборців для голосування виборців за місцем проживання формуються на основі бази даних Державного реєстру виборців відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців» від 22.02.2007  № 698-V зі змінами та доповненнями станом на 12.10.2017.

Перевірити наявність себе у списках можна таким шляхом:

 1. Зареєструватись у сервісі «Особистий  кабінет виборця»,  зробити в ньому запит до Державного реєстру виборців та орієнтовно протягом 1 доби отримати  дані щодо свого включення до Державного реєстру виборців на свою електронну адресу;
 2. У будь-який робочий день прийти з паспортом до відділу ведення Державного реєстру виборців за Вашим зареєстрованим місцем проживання. Вказані відділи працюють на постійній основі. Зверніться до них завчасно.
 3. Перевірити наявність запрошення на вибори. Воно повинно бути доставлено Вам дільничною виборчою комісією не пізніш як за 10 днів до дня голосування (не пізніш як за 3 дні до дати повторного голосування);

Ознайомитися з попереднім списком виборців наступного дня після дня його отримання дільничною виборчою комісією (такий список передається комісії не пізніш як за 13 днів до дня голосування.

 Що робити у разі невнесення Вас у списки виборців?

НЕ ПІЗНІШ ЯК ЗА 5 ДНІВ ДО ДНЯ ГОЛОСУВАННЯ ОСОБИСТО ПОДАЙТЕ ЗАЯВУ З ДОДАНИМИ ДО НЕЇ ДОКУМЕНТАМИ (КОПІЯМИ ДОКУМЕНТІВ), ЯКІ ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ЗАЗНАЧЕНІ В НІЙ ВІДОМОСТІ (ЗРАЗКИ ЗАЯВ ТУТ), ДО:

 1. відділи ведення Державного реєстру виборців;
 2. дільничної виборчої комісії.

З такою заявою виборець може звернутися як щодо себе, так і стосовно інших виборців.

Крім того, кожний виборець має право звернутися до суду з адміністративним позовом про уточнення списку виборців у встановленому Кодексом адміністративного судочинства України порядку.

Cуд при розгляді даного адміністративного позову звертається до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців із запитом щодо уточнення відомостей про виборця.

Рішення суду про внесення змін до списку виборців не пізніш як за п’ять днів до дня голосування подається виборцем до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців або до відповідної дільничної виборчої 

комісії для негайного направлення до такого органу, а пізніше цього строку – до дільничної виборчої комісії.

 Як реалізувати своє право  голосу, якщо Ви за станом здоров’я, у зв’язку із інвалідністю чи за віком тимчасово чи постійно не можете самостійно пересуватися?

 

Тимчасово нездатний(а) самостійно пересуватися (у зв’язку з хворобою) повинен:

 1. Не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем голосування поштою або через інших осіб подати  до дільничної виборчої комісії власноручно написану заяву з проханням забезпечити Вам голосування за місцем перебування. До заяви додати довідку медичної установи про стан Вашого здоров’я;
 2. Дільнична виборча комісія зобов’язана до дня виборів перевірити факт Вашої тимчасової нездатності самостійно пересуватися;

Якщо факт Вашої тимчасової нездатності самостійно пересуватися підтвердився, в день виборів до Вас додому прийдуть представники Державної виборчої комісії  зі скринькою для голосування.

Постійно нездатний(а) самостійно пересуватися (у зв’язку з хворобою) має вчинити наступне:

Не пізніше останнього понеділка перед днем голосування необхідно подати відповідну заяву з доданими документами (копіями документів), які підтверджують зазначені в ній відомості до відділу ведення Державного реєстру виборців або до Державної виборчої комісії за Вашим зареєстрованим місцем проживання. З такою заявою стосовно Вас може звернутися інший виборець.

 

ЗАПАМ`ЯТАЙТЕ:

Знання таких виборчих прав сприятиме щонайкомфортнішій реалізації цього права.

47.png

48.jpg

49.jpg

50.jpg

У ВНЗ вимагають сплачувати    добровільно-примусові благодійні внески?

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 № 5073-VI зі змінами та доповненнями станом на 29.04.2017, благодійна діяльність – добровільна особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених цим Законом цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсації благодійнику від імені або за дорученням бенефіціара.

Благодійні внески у грошовій формі  зараховуються на спеціальний реєстраційний рахунок «Суми за дорученням», а потім вищий навчальний заклад вносить зміни до спеціального фонду кошторису за напрямами, на які ці благодійні внески спрямовувалися, про що прямо вказано у пункті 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їхнього фінансування».

Як оскаржити «благодійницький примус»?

 Вимагаючи добровільно-примусові внески, представники адміністрації вищих навчальних закладів здійснюють кримінальне правопорушення, передбачене ст. 189 Кримінального кодексу України, за яке передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Відмивають гроші за рахунок адресної матеріальної допомоги студентам, які її потребують?

Відповідно до пункту 8  Порядку призначення і виплати стипендій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1050, навчальний заклад має право надавати адресну матеріальну допомогу та заохочення учням, студентам, курсантам невійськових вищих навчальних закладів, клінічним ординаторам і аспірантам, які навчаються за державним (регіональним) замовленням за денною формою навчання (з відривом від виробництва) за рахунок коштів, передбачених у кошторисі навчального закладу, затвердженому у встановленому порядку з метою підвищення життєвого рівня та заохочення за успіхи у навчанні, участь у громадській, спортивній і науковій діяльності.

До кого звернутись, аби отримати грошову допомогу від ВНЗ?

 

Порядок використання коштів, передбачених для надання матеріальної допомоги та заохочення, розробляється навчальним закладом та затверджується його вченою (педагогічною) радою, про що йдеться у підпункті 2 пункту 8 Порядку призначення і виплати стипендій. Зазвичай, розробкою порядків або положень використання коштів, які спрямовані на матеріальне заохочення або допомогу, займається профспілковий орган, орган студентського самоврядування вищого навчального закладу, а також уповноважені на те особи з числа працівників ВНЗ, а тому за отриманням матеріальної допомоги слід звертатись до вищезазначених органів ВНЗ.

Але як відомо, розповсюдженим явищем є «відмивання» грошових коштів, спрямованих на матеріальну допомогу або заохочення студентів, представниками адміністрації   ВНЗ шляхом відрахування частини суми з наданої допомоги студентам.

Як покарати за відмивання грошових коштів?

Ці зловмисні дії кваліфікуються за  ст. 209 ККУ і караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років з конфіскацією майна.

Захистити своє право на отримання матеріальної допомоги можна шляхом:

- Зверненням до органу студентського самоврядування або органу студентської профспілки;

- звернення до правоохоронних органів;

- підготовки відповідних доказів - аудіо-, відеозаписи, показання свідків.

Паспортистки у гуртожитках вимагають плату за виконання своїх безпосередніх функцій?

У зв`язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» з 04.04.2016 функцію з реєстрації місця проживання передано до виконавчих органів територіальних громад.

Тому Ви можете самостійно звернутись до вищевказаних установ, не користуючись послугами паспортисток.

Що необхідно для реєстрації?

Відповідно до Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 02.03.2016 № 207, для реєстрації потрібно подати такі документи:

письмову заяву про реєстрацію місця проживання;

документ, до якого вносяться відомості про місце проживання;

квитанцію про сплату адміністративного збору;

заяву про зняття з реєстрації місця проживання;

договір на проживання в гуртожитку;

військовий квиток (для юнаків).

Реєстрація місця проживання здійснюється в день подання документів. Тоді ж працівник зобов’язаний повернути Вам паспорт та решту документів, які Ви подавали.

Вартість реєстраційної послуги складає  0,0085 розміру мінімальної заробітної плати.

 

Ще існує «шоколадна»  або  купюрна корупція за доступ до гуртожитку після 23:00?

17 листопада 2015 року  Міністерство освіти і науки України зобов`язало керівників вищих навчальних закладів привести у відповідність до законодавства та Положення про гуртожитки, затвердженого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.04.2015  № 84, нормативні документи вищого навчального закладу, що регламентують перепускний режим у гуртожитках, для забезпечення цілодобового безперешкодного доступу до гуртожитків його мешканців.

                   У твоєму ВНЗ  ще  досі  є фіксована грошова сума за пропуски занять без поважних причин?

 У зв`язку із втратою чинності Переліку платних послуг, які можуть надаватися  державними навчальними закладами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997    № 38, та у зв`язку з набранням чинності нового Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010    № 796, вищим навчальним закладам України забороняється вимагати грошову оплату зі студентів за відпрацювання студентами пропущених без поважних причин практичних, лабораторних та семінарських занять.

Яка відповідальність передбачена за вказане діяння?

Вимагання грошових коштів зі студентів за пропуски занять з неповажних причин кваліфікується за ст. 189 ККУ і тягне за собою покарання у вигляді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк

78.png

79.png

80.png

81.png