Всесвітній День боротьби зі СНІДом

 

Прес-реліз
до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом

29 листопада 2018 року на базі Криворізького центру профілактики та боротьби зі СНІДом (вул. Нікопольське шосе, 4-г) відбудеться прес-конференція для журналістів, партнерів. Початок об 11-00.

Всесвітній День боротьби зі СНІДом (World AIDS Day) щорічно відзначається по всьому світі 1 грудня. Цей день став одним із найважливіших міжнародних днів, пов’язаних із питаннями охорони здоров’я, є однією з ключових можливостей підвищення інформованості населення, розширення доступу до лікування людей, яких торкнулась епідемія ВІЛ/СНІДу, заходів з профілактики, гідної пам’яті людей, які померли від хвороб, зумовлених СНІДом.

Всесвітній День боротьби зі СНІДом – це можливість дізнатися факти про ВІЛ-інфекцію та втілити знання в практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ, як йому можна запобігти і усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть з а допомогою цих знань піклуватися про власне здоров’я і здоров’я інших і допомогти тим, хто живе з ВІЛ.

СНІД набув масштаби пандемії. Це є реальною загрозою існуванню людства. Боротьба зі СНІДом об’єднала зусилля сотень країн, мільйонів небайдужих людей. І у нас є певні успіхи щодо продовження життя хворих, передові наукові розробки, намічається тенденція позитивного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей.

Україна також має значні досягнення у питанні подолання епідемії. Послуги з консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію стали ближчими до населення.

З 23 по 30 листопада 2018 року в Україні під гаслом “Тестуй. Лікуй. Не допусти.” пройде Європейський тиждень тестування на ВІЛ. Важливо, щоб люди, які живуть із ВІЛ, якнайшвидше дізналися про свій статус, оскільки рання діагностика і своєчасний початок лікування зберігають життя. Кривий Ріг - ключове місто в поширенні епі-демії ВІЛ - вже доєдналось до даної кампанії. Лише за один тиждень лис-топада у 16 із 1560 протестованих були вперше виявлені антиті-ла до ВІЛ.

За даними ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»:

- за період 1987 – 10 місяців 2018 рр. в країні офіційно зареєстровано 330 415 випадків позитивних досліджень крові на наявність антитіл до ВІЛ, 109 437 випадки захворювання на СНІД та 47 646 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

Рівень захворюваності на ВІЛ-інфекцію/СНІД в Україні продовжує зростати.

Дніпропетровська область входить до трійки регіонів-лідерів за темпами поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Кожен 12 українець, в організмі якого виявлені антитіла до ВІЛ, – мешканець Кривого Рогу.

З початку епідемії, станом на 01 жовтня 2018 року в місті Кривий Ріг:

- зареєстровано 26 889 осіб, у яких виявлені антитіла до ВІЛ. Серед виявлених: 14 963 - чоловіки, 11 926 - жінки;

- за 9 місяців 2018 року лабораторією Криворізького центру профілактики та боротьби зі СНІДом зареєстровано 803 нових випадки інфікування вірусом імунодефіциту людини.

- поступово збільшується відсоток статевого шляху передачі ВІЛ у порівнянні із парентеральним.

Епідемія вражає всі категорії населення, не обираючи ні за статтю, ні за віком, ні за переконаннями.

Станом на 01 листопада 2018 року високоактивну антиретровірусну терапію (ВААРТ) на Криворіжжі приймають 6 284 ВІЛ-позитивних пацієнти (199 з яких - діти).

В Кривому Розі створена та ефективно функціонує розгалужена мережа лікувально-профілактичних закладів, на базі яких надаються послуги ВІЛ-інфікованим пацієнтам: Криворізький центр СНІДу, шкірно-венерологічний диспансер, 1, 8, 17-та міські лікарні, психоневрологічний та протитуберкульозний диспансери.

Пройти тестування на ВІЛ, долучившись до Європейського тижня тестування, просто: потрібно звернутись до перелічених вище лікувальних закладів або до свого сімейного лікаря за місцем реєстрації.

Епідемія ВІЛ/СНІДу буде подолана, якщо кожен з нас буде знати про свій ВІЛ-статус: ВІЛ-позитивні люди будуть відповідально спостерігатись на базі лікувально-профілактичного закладу, який надає послуги ВІЛ-позитивним пацієнтам, сумлінно приймати ВААРТ, а ВІЛ-негативні люди будуть підтримувати свій статус, піклуватись один про одного, використовувати простий, але дуже надійний бар’єрний засіб захисту -

Вид новин: