ДО УВАГИ ОТРИМУВАЧІВ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ!

 

ДО УВАГИ ОТРИМУВАЧІВ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ!

   У 2019 році в Україні паралельно працюватимуть два механізми монетизації субсидій — безготівковий та готівковий.

   Перший, як і очікувалося, запрацював 1 січня. Він передбачає, що гроші субсидіантам будуть нараховувати на спеціальний банківський рахунок, з якого споживачі зможуть оплачувати комунальні послуги.

З січня 2019 року монетизація житлових субсидій поширюється на тих, хто вперше звернувся за субсидією.

Уповноваженим банком для монетизації визначено АТ «Ощадбанк».          АТ «Ощадбанк» веде у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік одержувачів житлової субсидії та коштів, які надходять на рахунок для виплати житлових субсидій, в розрізі кожного одержувача. Кошти будуть направлятися банком на оплату житлово-комунальних послуг.

Ощадбанк щомісяця буде інформувати субсидиантів SMS-повідомленнями про надходження коштів і їх використання та залишок.

В Ощадбанк йти не потрібно, рахунок відкривається автоматично.

                                                                                                                            

Після закінчення опалювального сезону суми невикористаних коштів будуть перераховуватися на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Їх можна буде використати на власний розсуд.

 

ЗА ЛЮТИЙ СУБСИДІАНТИ ОТРИМАЮТЬ ВІД УРЯДУ ГОТІВКУ ДЛЯ ОПЛАТИ КОМУНАЛЬНИХ ПЛАТЕЖІВ!

Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії.

Отже, всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні 2019 року готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітень 2019 року.

 

Вся субсидія субсидіантам буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.

Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку разом з пенсією. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комуналки.

Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації та за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.

З 1 травня 2019 року призначення субсидії домогосподарствам, які отримували субсидію протягом опалювального сезону 2018-2019 року на підставі їх звернень до 31 грудня 2018 року,  буде здійснюватись лише після подання нових заяви (в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника) і декларації про доходи.

Громадянам Металургійного району за консультаціями звертатися до управління за адресою: пр-т Металургів, буд. 16, каб. 108, або за телефоном: 097 392 03 36.

 

 

Вид новин: