Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі

                                                                                                                          

Зміни до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі

27 грудня 2019 року постановою Кабінету Міністрів України  № 1123 внесено зміни до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373.

Зазначеними змінами обумовлено, що з 1 січня  2020 пільговики мають право в будь-який час подати заяву про перехід на грошову готівкову форму отримання пільги на житлово-комунальні послуги, на відміну від попередньої можливості отримувати готівкові виплати, за умови подання відповідної заяви до початку опалювального (до 15 жовтня) або не опалювального (до 15 травня) сезону.

У разі подання заяви, пільга надається у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку з місяця, що настає за місяцем подання заяви.

У  разі отримання до 1 жовтня  та 1 травня  від управителів, об'єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність у пільговиків, які отримують пільгу  у грошовій готівковій формі простроченої понад 2 місяці заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340,00 грн.), виплата пільги з наступного опалювального (не опалювального)  сезону буде здійснюватися у грошовій безготівковій формі.

У разі виникнення додаткових питань стосовно нарахування пільг, громадяни можуть звертатися до управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної райради за адресою: пр-т. Металургів, буд. 16, каб. 218., або за телефоном: 92-85-73, 0973920336.     

 

 

Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі

 

З 1 жовтня 2019 року набув чинності Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі»( далі – Порядок).

Дія Порядку поширюється на осіб, які мають право на пільги згідно із Законами України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (крім військовослужбовців), «Про Службу безпеки України», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про музеї та музейну справу», «Про захист рослин», «Про жертви нацистських переслідувань», "Про охорону дитинства», «Про соціальний захист дітей війни», «Про культуру», «Про освіту», «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», Кодексом цивільного захисту України (крім осіб рядового і начальницького складу), Основами законодавства України про охорону здоров'я (далі - пільговики).

Механізм виплати пільги

            Управління праці та соціального захисту населення (далі-управління) на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, та інформації, отриманої від підприємств та організацій –виконавців житлово-комунальних послуг, розраховує щомісяця суму пільги, виходячи з розміру знижки на яку пільговик має право, згідно із законодавством.

Пільги у безготівковій формі нараховуватимуться пільговикам автоматично, шляхом перерахування коштів через АТ «Ощадбанк» на рахунки управителів, виконавців комунальних послуг.

            Відтепер, виплата пільги також, може здійснюватися у готівковій формі шляхом перерахування органами соціального захисту коштів на рахунок пільговика.

            Щоб отримувати пільги готівкою необхідно до 15 жовтня подати до управління праці та соціального захисту населення (за місцем реєстрації пільговика) заяву у якій зазначаються виплатні реквізити (рахунок банку або поштове відділення).

            Пільговики, яким надається пільга у готівковій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість житлово-комунальних послуг з урахуванням суми пільги, виплаченої готівкою.

У разі виникнення додаткових питань стосовно нарахування пільг, громадяни можуть звертатися до управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної райради за адресою: пр-т. Металургів, буд. 16, каб. 218., або за телефоном: 92-85-73, 0973920336.