Оголошення

 

25.09.2023

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

21.09.2023

​​20.09.2023 р. відбулося чергове засідання виконкому районної у місті ради на якому членами виконкому були розглянуті питання, винесені структурними підрозділами. Загалом були прийняті близько 20 рішень з питань життєдіяльності району20.09.2023 р. відбулося чергове засідання виконкому районної у місті ради на якому членами виконкому були розглянуті питання, винесені структурними підрозділами. Загалом були прийняті близько 20 рішень з питань життєдіяльності району

21.09.2023

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ 

13.09.2023

У День свята Віри, Надії та Любові та їх матері Софії, в Україні відзначається День усиновлення, який згідно з Указом Президента України від 27 листопада 2008 року (зі змінами) святкується в цьому році 17 вересня.

Це свято людяності, милосердя, великодушності, яке невипадково збігається з християнським святом. Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти – це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наша спільна мета, обов’язок суспільства, держави.

Виконавчий комітет Металургійної районної у місті Кривому Розі ради щиро вітає всіх усиновлювачів, опікунів, піклувальників, батьків-вихователів та прийомних батьків. Хай наповнюються дитячим щасливим сміхом ваші домівки, хай ростуть здоровими і успішними діти, хай щедрість та милосердя ваших душ заради наших дітей примножується з кожним днем, а Віра, Надія і Любов ніколи не покидає ваші серця! Хай Господь Бог благословить всі українські сім’ї і нашу Україну миром, добром, достатком, щасливими і радісними діточками та любов’ю!

​​11.09.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ 

​​04.09.2023

Чому в Україні деякі громадяни можуть втратити частину пенсійних виплат?

         Особи, які отримують пенсійні виплати від держави та вирішили продовжити працювати або займатися підприємницькою діяльністю, повинні повідомити про це органи Пенсійного фонду України.

         Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон), після працевлаштування пенсіонер зобов’язаний повідомити про це органи Пенсійного фонду України протягом 10 днів. З цими вимогами чинного законодавства кожен пенсіонер знайомиться при зверненні за призначенням пенсії, особисто поставивши свій підпис у заяві відповідного змісту та отримавши «Пам’ятку пенсіонера».

         У разі не повідомлення пенсіонером про працевлаштування працівники пенсійної служби виявлять цей факт під час звірки даних із державними реєстрами загальнообов’язкового державного соціального страхування, юридичних та фізичних осіб-підприємців. На дату такого звіряння суму зайво виплачених пенсійних коштів вже буде зафіксовано. У разі відмови пенсіонера добровільно повернути зайво отримані кошти, відповідно до статті 50 Закону Пенсійним фондом приймається рішення про утримання з пенсії сум переплати в межах 20 відсотків пенсії.

Начаьник відділу нагляду за правильністю призначення та виплати пенсій             Галина ЛЕЛЮК

Шановні колеги!

Шановні колеги!

Прохання повідомити управлінню праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради, у якому номері та за яке число буде надруковано статтю (електронна адресаsoctrud7148@gmail.com, 1209upszn@ukr.net, тел. 068 499 14 33).

​​04.09.2023

Термін дії атестації робочих місць за умовами праці на весь період воєнного стану

         Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради нагадує усім підприємствам, що  основними нормативно-правовими актами, що регулюють процес проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємстві, є Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 р. № 442 (далі - Порядок).

         Звертаємо Вашу увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2023 №660 внесені зміни до пункту 4 Порядку, а саме: атестація, строк проведення якої настав у період воєнного стану, за рішенням роботодавця, погодженим із профспілкою, проводиться протягом шести місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

         Результати атестації, проведеної до введення воєнного стану в Україні, продовжують діяти та використовуються у період воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення чи скасування.

Начальник відділу праці УПСЗН виконкому Металургійної районної у місті ради                     Людмила Захарук                                              

Шановні колеги!

Прохання повідомити управлінню праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради, у якому номері та за яке число буде надруковано статтю (електронна адреса  soctrud7148@gmail.com  тел. 068 499 14 33).                 

Заздалегідь вдячні за співпрацю.

01.09.2023

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАЯВНИХ ЗАСОБІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ СТАНОМ НА 01.09.2023

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради повідомляє, що на залишку наявні засоби реабілітації, які повернуті особами з інвалідністю, законними представниками дітей з інвалідністю та іншими окремими категоріями населення, строк експлуатації, яких не закінчився, а саме:

коляска М-124 – 4 шт.;
крісло колісне (модель 120) – 1 шт.;
крісло колісне активне базове – 1 шт.;
крісло колісне багатофункціональне – 5 шт.;
крісло колісне середньоактивне – 4 шт.;
крісло колісне низькоактивне – 1 шт.;
ходунки-рамки – 5 шт.;
стоік 5 – 3 шт.;
стоік 4 – 2 шт.;
стійка 5-02а – 22 шт.;
кошик для переносу – 1 шт.;
підйомник OSD-1792V – 1 шт.

За більш детальною інформацією щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації мешканці Металургійного району можуть звертатися до управління праці та соціального захисту населення за адресою: пр. Металургів, буд. 16 або за  телефоном 068 499 14 33.

28.08.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон) інформує щодо податкового законодавства

 

 

 

16.08.2023

Повідомна реєстрація колективних договорів, змін та доповнень до них.

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради нагадує усім підприємствам, установам та організаціям про Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів (далі - Порядок), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013р. №115 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019р.№768).

Особливості Порядку наступні:

1. На повідомну реєстрацію подається один примірник колективної угоди (договору), змін та доповнень до них разом із додатками та супровідним листом.
2. Реєструючий орган не може відмовити у повідомній реєстрації колективної угоди, договору, змін і доповнень до них, повертати їх на доопрацювання, витребовувати додаткові документи та встановлювати додаткові вимоги до оформлення поданих на реєстрацію документів.
3. Реєструючий орган письмово інформує про реєстрацію угоди (договору), змін і доповнень до них суб’єкта, який подав на реєстрацію цей документ.

З метою посилення інформування заінтересованих суб’єктів реєструючий орган оприлюднює на власному офіційному веб-сайті текст договору, змін і доповнень до нього, за винятком інформації, доступ до якої обмежено сторонами відповідно до закону або за їх рішенням.

Звертаємось з проханням щодо надання колективних договорів, змін та доповнень до них, для проведення повідомної, додержуватися норм та положень цього Порядку.

Начальник відділу праці УПСЗН виконкому Металургійної районної місті ради                                                                                         Людмила Захарук

16.08.2023

15.08.2023

Виходь на світло!

З 1 серпня по 30 вересня 2023 року Державна служба України з питань праці проводить інформаційну компанію «Виходь на світло!», відповідно до медіа плану та з використанням візуальних матеріалів, розроблених за сприянням проекту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та заекларованої праці в Україні».

Мета кампанії – забезпечити зростання кількості осіб, охоплених соціальним страхуванням, не менш ніж на 3 відсотки, зменшити рівень незадекларованої праці та посилити мотивацію економічно активного населення до легальної зайнятості.

Задекларована праця – це шлях до вільної, незалежної та економічно сильної держави. Інформаційна кампанія «Виходь на світло!» це важливий крок до формування у суспільства розуміння важливості оформлення трудових відносин. Кампанія спрямовується на працівників і роботодавців, які продовжують працювати у цей надважкий для кожного з нас час, але при цьому уникають належного оформлення трудових відносин і сплати податків.

Більше інформації на сайті Держпраці https://dsp.gov.ua та інформаційному порталі https://pratsia.in.ua

 

Виплата разової грошової допомоги 
до Дня Незалежності України у 2023 році

 

Виплата разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2023 році здійснюється відповідно до Порядку здійснення у 2023 році разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2023 року № 754.
 Грошова допомога виплачується до 24 серпня 2023 року в такому розмірі:
особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
I групи - 3 100 гривень;
II групи - 2 900 гривень;
III групи - 2 700 гривень;
учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1 000 гривень;
 особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною,- 3100 гривень;
членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено згідно з пунктом 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, а також дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге,- 650 гривень;
учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 450 гривень.
Особи, які набули відповідного статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10, 101, 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до 24 серпня поточного року включно, мають право звернутися щодо її виплати до Пенсійного фонду України (його територіального органу за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) та отримати її до 1 листопада 2023 року.
 

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАЯВНИХ ЗАСОБІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ СТАНОМ НА 01.08.2023
Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради повідомляє, що на залишку наявні засоби реабілітації, які повернуті особами з інвалідністю, законними представниками дітей з інвалідністю та іншими окремими категоріями населення, строк експлуатації, яких не закінчився, а саме:
коляска М-124 – 4 шт.;
крісло колісне (модель 120) – 1 шт.;
крісло колісне активне базове – 1 шт.;
крісло колісне багатофункціональне – 6 шт.;
крісло колісне середньоактивне – 4 шт.;
крісло колісне низькоактивне – 1 шт.;
ходунки-рамки – 5 шт.;
стоік 5 – 3 шт.;
стоік 4 – 2 шт.;
стійка 5-02а – 22 шт.;
кошик для переносу – 1 шт.;
підйомник OSD-1792V – 1 шт.
За більш детальною інформацією щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації мешканці Металургійного району можуть звертатися до управління праці та соціального захисту населення за адресою: пр. Металургів, буд. 16 або за                 телефоном 068 499 14 33.

04.08.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Криворізький регіон) інформує щодо податкового законодавства
Подання повідомлення про прийняття працівника на роботу при офіційному оформленні трудових відносин
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Відповідно до вимог статті 24 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII та постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) та/або резидентом Дія Сіті до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу.
За відсутності технічної можливості подання повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту засобами електронного зв’язку в електронній формі таке повідомлення подається у формі документа на папері згідно з додатком разом з копією в електронній формі.  
У разі подання повідомлення засобами електронного зв’язку із використанням електронного цифрового підпису працівник може бути допущений до роботи одразу після відправлення такого повідомлення.

За порушення порядку проведення готівкових розрахунків – адміністративна відповідальність!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до частини першої статті 16315 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х (із змінами) порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів – тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу – підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дія, передбачена частиною першою вищевказаної статті, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, – тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Нагадуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» (далі – Постанова) визначені вимоги до порядку здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів.

Можливості Е-кабінету для громадян
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіси для фізичних осіб – громадян в Електронному кабінеті об’єднано в окремий Е-кабінет для громадян.
Так, за допомогою меню «ЕК для громадян» платник має можливість:
- доступу до реєстраційних даних;
- доступу до загальної інформації про об’єкти оподаткування;
- доступу до повідомлень про обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР);
- подання декларації про майновий стан і доходи;
- направлення запиту та отримання відомостей про суми виплачених доходів;
- подання заяв для реєстрації/внесення змін у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
- подання заяви на включення/внесення змін/виключення з Реєстру волонтерів.
Меню «Стан розрахунків з бюджетом» надає можливість:
- доступу до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника);
 - доступу до інформації по кожному виду податку (платежу) про нарахування за податковими зобов’язаннями, сплату та повернення з бюджету, пеню, залишок несплаченої пені, податковий борг (заборгованість) або надміру сплачені суми та суми, які будуть нараховані в наступних звітних періодах;
- сплатити податки, збори, платежі та єдиний внесок, скориставшись однією з платіжних систем.
Вкладка «Загальна інформація про платника» меню «ЕК для громадян» надає можливість доступу до:
- реєстраційних даних (адреса реєстрації та фактичного проживання);
- даних про об’єкти оподаткування;
- сформованих податкових повідомлень – рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю.
Вкладка «Запит про суми виплачених доходів» меню «ЕК для громадян» надає можливість:
 - сформувати;
- підписати;
- надіслати Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді;
- отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді.
Вкладка «Заява до Реєстру волонтерів» меню «ЕК для громадян» надає можливість:
- сформувати;
- підписати;
- надіслати Заяву про включення/внесення змін/виключення з Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації (F1308302) (Заява);
- переглянути та завантажити результати обробки Заяви.
Вкладка «Податкова декларація» меню «ЕК для громадян» надає можливість:
- сформувати;
- підписати;
- надіслати Податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу ДПС (F0100413);
- переглянути та завантажити результати обробки Податкової декларації про майновий стан і доходи.
Вкладка «Облікова картка фізичної особи (1ДР)» меню «ЕК для громадян» надає можливість:
- сформувати;
- підписати;
- надіслати Облікову картку фізичної особи – платника податків (для подання в електронному вигляді). Форма № 1ДР (F1314601) до контролюючого органу ДПС;
- переглянути та завантажити результати обробки документа.
Вкладка «Заява про внесення змін до ДРФО (5 ДР)» меню «ЕК для громадян» надає можливість:
- сформувати;
- підписати;
- надіслати Заяву про внесення змiн до Державного реєстру фiзичнихосiб – платникiвподаткiв (для заповнення в електронному виглядi). Форма № 5ДР (F1314701) та копії необхідних документів до контролюючого органу ДПС;
- переглянути та завантажити результати обробки Заяви.
Меню «Вхідні/вихідні документи» надає можливість доступу до:
- квитанцій щодо приймання та обробки податкової звітності, інформаційних повідомлень, кореспонденції тощо, надісланої користувачу (режим «Вхідні»);
- надісланих користувачем документів (режим «Вихідні документи»)
Меню «Стан розрахунків з бюджетом» надає можливість:
- доступу до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника);
- доступу до інформації по кожному виду податку (платежу) про нарахування за податковими зобов’язаннями, сплату та повернення з бюджету, пеню, залишок несплаченої пені, податковий борг (заборгованість) або надміру сплачені суми та суми, які будуть нараховані в наступних звітних періодах;
- сплатити податки, збори, платежі та єдиний внесок, скориставшись однією з платіжних систем.
Меню «Листування з ДПС» надає можливість:
- надіслати довільну кореспонденцію (лист, запит, звернення тощо) в електронному вигляді до контролюючого органу.
Меню «Індивідуальна податкова консультація» надає можливість:
- сформувати;
- надіслати звернення на отримання індивідуальної податкової консультації в електронній формі до контролюючого органу.
Довідково: вхід до Електронного кабінету здійснюється через офіційний вебпортал ДПС, а також за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua

Чи подається уточнююча податкова декларація платника єдиного податку четвертої групи з метою зменшення податкових зобов’язань у разі зміни групи на третю?
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.п. 295.9.1 п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ.
Форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 зі змінами та доповненнями (далі – Декларація).
Підпунктом 295.9.2 п. 295.9 ст. 295 ПКУ визначено, що платники єдиного податку четвертої групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:
- у I кварталі – 10 відсотків;
- у II кварталі – 10 відсотків;
- у III кварталі – 50 відсотків;
- у IV кварталі – 30 відсотків.
Згідно з п. 298.8 ст. 298 ПКУ порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування або відмови від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку четвертої групи здійснюється відповідно до підпунктів 298.8.1 – 298.8.8 п. 298.8 ст. 298 ПКУ.
Платники єдиного податку четвертої групи можуть самостійно перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку іншої групи, або відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано відповідну заяву у порядку згідно з п. 298.2 ст. 298 ПКУ, за умови сплати податку за поточний рік у розмірі, що розраховується виходячи з 25 відс. річної суми податку за кожний квартал, протягом якого платник перебував на четвертій групі платників єдиного податку (п.п. 298.8.7 п. 298.8 ст. 298 ПКУ).
За умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу (п.п. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 ПКУ).
Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308.
Отже, з метою зменшення податкових зобов’язань, платник єдиного податку у разі зміни групи з четвертої на третю має подати уточнюючу Декларацію, розрахувавши єдиний податок виходячи з 25 відс. річної суми податку за кожний квартал, протягом якого перебував на четвертій групі та зменшити до нуля податкові зобов’язання за квартал, починаючи з якого він вважається платником єдиного податку третьої групи.

Автоматична реєстрація ПН/РК в ЄРПН у разі врахування таблиці даних платника ПДВ
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що 08.07.2023 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України  від 02 червня 2023 року № 574, якою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (із змінами) та затверджених нею порядків.
Змінами, зокрема, передбачено, що автоматична реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) здійснюється на 5-й робочий день після прийняття рішення про врахування Таблиці даних платника податку на додану вартість (далі – Таблиця даних).
Одночасні умови для автоматичної реєстрації ПН/РК в ЄРПН:
- відсутнє рішення контролюючого органу про неврахування Таблиці даних;
- операції з кодами товарів/послуг згідно з УКТ ЗЕД/ДКПП, врахованими в Таблиці даних, не відповідають критеріям ризиковості здійснення операцій;
- стосовно платника відсутнє діюче рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку;
- такі ПН/РК складені та подані на реєстрацію в ЄРПН не раніше місяця, що передує місяцю, в якому враховано Таблицю даних;
- щодо таких ПН/РК комісією регіонального рівня не прийнято рішення про реєстрацію (в порядку, визначеному наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520 «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» із змінами);
- у день такої автоматичної реєстрації наявна сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати ПН/РК в ЄРПН обчислена відповідно до п. 2001 .3 або 2001 .9 ст. 2001 Податкового кодексу України.

Фізичні особи поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини податком на нерухоме майно майже на 84 млн гривень
З початку 2023 року фізичні особи спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини майже 84 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Сума надходжень виросла порівняно з 2022 роком на понад 68,3 млн грн, або на 438,3 відсотків.
Звертаємо увагу, що відповідно до п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у  власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Для сплати податків у вигляді МПЗ введені окремі коди класифікації доходів бюджету
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що платники податків, у яких у наявності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, мають обов’язок сплачувати податки у вигляді мінімального податкового зобов’язання.
Для сплати податків у вигляді мінімального податкового зобов’язання введені окремі коди класифікації доходів бюджету (наказ Міністерства фінансів України від 27.03.2023 № 154) та Державною казначейською службою України відкриті відповідні рахунки для зарахування таких коштів до бюджету.
Інформація про реквізити рахунків для сплати податків у вигляді мінімального податкового зобов’язання розміщена на субсайтахвебпорталу ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/.

Які операції оподатковуються ПДВ за ставкою «0» відсотків?
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що за ставкою «0» відсотків ПДВ оподатковуються операції, що здійснюються особами, які зареєстровані як платники ПДВ, а саме операції з:
► вивезення товарів за межі митної території України:
а) у митному режимі експорту;
б) у митному режимі реекспорту, якщо товари поміщені у такий режим відповідно до пункту 5 частини першої статті 86 Митного кодексу України;
в) у митному режимі безмитної торгівлі;
г) у митному режимі вільної митної зони;
► постачання товарів:
а) для заправки або забезпечення морських суден, що: використовуються для навігаційної діяльності, перевезення пасажирів або вантажів за плату, промислової, риболовецької або іншої господарської діяльності, що провадиться за межами територіальних вод України; використовуються для рятування або подання допомоги в нейтральних або територіальних водах інших країн; входять до складу Військово-Морських Сил України та відправляються за межі територіальних вод України, у тому числі на якірні стоянки;
б) для заправки або забезпечення повітряних суден, що: виконують міжнародні рейси для навігаційної діяльності чи перевезення пасажирів або вантажів за плату; входять до складу Повітряних Сил України та відправляються за межі повітряного кордону України, у тому числі у місця тимчасового базування;
в) для заправки (дозаправки) та забезпечення космічних кораблів, космічних ракетних носіїв або супутників Землі;
г) для заправки (дозаправки) або забезпечення наземного військового транспорту чи іншого спеціального контингенту Збройних Сил України, що бере участь у миротворчих акціях за кордоном України, або в інших випадках, передбачених законодавством;
ґ) магазинами безмитної торгівлі, відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України. У разі подальшого вивезення таких товарів за межі митної території України податок не справляється (у тому числі за нульовою ставкою);
► постачання таких послуг:
а) міжнародні перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом;
б) послуги, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт та вивезеним за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або отримувачем-нерезидентом;
в) послуги з обслуговування повітряних суден, що виконують міжнародні рейси, а саме:
- обслуговування повітряних суден та пасажирів в аеропорту (посадка-зліт повітряного судна, обслуговування пасажирів в аеровокзалі, забезпечення авіаційної безпеки, наднормативна стоянка повітряного судна);
- послуги з наземного обслуговування повітряних суден та пасажирів в аеропортах;
- оренда аеропортових приміщень у частині використання для обслуговування міжнародних рейсів (офіси, стійки реєстрації та інші службові приміщення, які орендуються авіаперевізниками, що виконують міжнародні рейси);
- послуги персоналу з обслуговування повітряних суден.
Норми визначені п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу України.

Здійснюється контролюючими органами визначення МПЗ для фізичних особам, які не зареєстровані як ФОПи
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, запроваджено поняття мінімального податкового зобов’язання (МПЗ).
Відповідно до п. 64 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік.
Платником у частині МПЗ є резидент, який володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь (п.п. 162.1.11 п. 162.1 ст. 162 Кодексу).
Підпунктом 170.14.3 п. 170.14 ст. 170 Кодексу встановлено, що визначення загального МПЗ фізичним особам, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб до 1 липня року, наступного за звітним.
Звертаємо увагу, що платниками податку на доходи фізичних осіб до бюджету сплачується лише позитивне значення різниці між сумою загального МПЗ та сумою сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.
До загальної суми сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів для платника податку – фізичної особи включаються: податок на доходи фізичних осіб (далі – податок) та військовий збір з доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції; земельний податок за земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь (п.п. 170.14.5 п. 170.14 ст. 170 Кодексу).
Отже, вперше фізичні особи, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, отримають податкове повідомлення-рішення з детальним розрахунком суми річного податкового зобов’язання з податку за земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, до 01.07.2023.
Слід зазначити, що у разі передачі земельних ділянок в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування (при оформленні таких взаємовідносин відповідно до чинного законодавства) МПЗ визначається для орендарів, користувачів на інших умовах таких земельних ділянок у порядку, визначеному Кодексом.
Тобто, для фізичних осіб, які відповідно до норм Цивільного кодексу України, Земельного кодексу України та Закону України від 06 жовтня 1998 року № 161 «Про оренду землі» оформили взаємовідносини щодо передачі сільськогосподарських угідь в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування, МПЗ контролюючим органом не визначається. У такому випадку МПЗ за такі землі сплачує орендар.
Розрахункова сума МПЗ визначається за формулами, встановленими ст. 381 Кодексу, в залежності від наявної нормативно грошової оцінки відповідної земельної ділянки або нормативно грошової оцінки 1 гектара ріллі по Автономній Республіці Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Кодексом для справляння плати за землю; коефіцієнту та кількості календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.
Звертаємо увагу, що відповідно до п. 67 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, для розрахунку МПЗ за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки коефіцієнт застосовується із значенням 0,04.
Сума податку у частині позитивного значення різниці між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги площі кожної із земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, та сплачується (перераховується) до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.
У разі згоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов’язанням та/або розрахованою сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник зобов’язаний сплатити зазначену у відповідному податковому повідомленні-рішенні суму податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.п. 170.14.6 п. 170.14 ст. 170 Кодексу).
Відповідно до п.п 170.14.6 п. 170.14 ст. 170 Кодексу, у разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник податку має право у порядку, встановленому ст. 42 Кодексу, протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:
- земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;
- суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;
- суми сплачених податків, зборів, платежів.

Щодо змін до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків
23 липня 2023 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 09.06.2023 № 305 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.06.2023 за № 1058/40114 (далі – наказ № 305), із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 30.06.2023 № 356. 
Цим наказом затверджено Зміни до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29 вересня 2017 року № 822 (далі – Зміни), у частині приведення у відповідність до законодавчих актів України.
Зміни передбачають, зокрема внесення фізичними особами – платниками податків до заяв, пов’язаних з реєстрацією фізичних осіб у ДРФО, інформації про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) особи; для внутрішньо переміщених осіб про зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщеної особи. 
Також Змінами визначено, що для підтвердження інформації про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) особа подає один з таких документів: витяг з реєстру територіальної громади; паспорт, виготовлений у формі книжечки; тимчасове посвідчення громадянина України. Для підтвердження факту внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи така особа подає довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. 
Передбачено обслуговування громадян територіальними органами ДПС з дотриманням принципу екстериторіальності (незалежно від місця реєстрації фізичної особи). Для проведення реєстрації або внесення змін до ДРФО фізичні особи можуть подати документи до будь-якого контролюючого органу.
Крім того, Змінами уточнено термінологію платіжних послуг, які використовуються в Податковому кодексі України та вживаються у значеннях, наведених у Законі України «Про платіжні послуги».
Додатки 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10 – 15 до Положення викладено в нових редакціях.
Наказ № 305 розміщено на вебпорталі ДПС за посиланням: «Головна > Діяльність > Законодавство про діяльність > Накази про діяльність».

До уваги фізичних осіб, які мають намір укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального (пенсійного) страхування
Наказом Міністерства фінансів України від 08.02.2023 затверджено Зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Зміни).
Так, з 10 червня 2023 року набрали чинності зміни, внесені абзацом другим підпункту 1 пункту 2, підпунктом 1 пункту 3 Змін, зокрема, надано можливість фізичним особам подавати заяви про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) (далі – Заява) не тільки у паперовому, а ще й в електронному вигляді.
Для практичної реалізації зазначених змін розроблено і впроваджено електронну форму Заяви (F1309401), яка доступна в приватній частині Електронного кабінету.
Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.
Доступ до приватної частини Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою Дія Підпис або «хмарного» кваліфікованого електронного підпису.
Також, у разі необхідності, фізичні особи мають право створити, підписати та направити Заяву (F1309401) через стороннє програмне забезпечення.
Результати автоматизованої обробки Заяви, які надходять у відповідь (квитанції № 1 та № 2), надають можливість пересвідчитися у тому, що Заява:
прийнята податковим органом для подальшої перевірки даних щодо можливості укладання договору про добровільну участь (відсутність повідомлень про наявність помилок в квитанціях № 1 та № 2);
не прийнята податковим органом (надано опис допущених помилок, при заповненні основних реквізитів Заяви).

Спрощена податкова декларація з податку на додану вартість за новою формою застосовується з 01.07.2023
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01.04.2023 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.12.2022 № 463 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.01.2023 за № 60/39116 (зі змінами) (далі – Наказ № 463).
Наказом № 463 внесено зміни до:
- Порядку заповнення і подання спрощеної податкової звітності з податку на додану вартість;
- форми спрощеної податкової декларації з податку на додану вартість;
- форми уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість до спрощеної податкової декларації у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.
Зазначені зміни стосуються виокремлення у звітності операцій, що звільнені від оподаткування податком на додану вартість.
Звертаємо увагу, що спрощена податкова декларація з податку на додану вартість за новою формою подається починаючи з 01 липня 2023 року. Тобто, перша спрощена податкова декларація за новою формою подається за звітний (податковий) період – ІІ квартал 2023 року.
Також, починаючи з 01 липня 2023 року за новою формою подається уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість до спрощеної податкової декларації у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 року № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» визначено механізм формування єдиного переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, який затверджено наказом Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (далі – Мінреінтеграції) від 22.12.2022 № 309, із змінами (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за № 1668/39004).
Вищезазначений перелік не є фіксованим.
Так, наказами Мінреінгтеграції від 11.07.2023 № 197 «Про затвердження Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.07.2023 за № 1205/40261 (з урахуванням змін, внесених наказом від 19.07.2023 № 200 «Про врахування висловлених органом державної реєстрації зауважень до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 11 липня 2023 року № 197», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.07.2023 за № 1223/40279) (далі – Наказ № 197) та від 13.07.2023 № 199 «Про затвердження Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.07.2023 за № 1225/40281 (далі – Наказ № 199), оновлено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупованих Російською Федерацією.
Наказ № 197 і Наказ № 199 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 21.07.2023 № 63 і вони набрали чинності з дня їх офіційного опублікування.

Декларування доходів від надання в оренду нерухомого майна
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до п.п. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України обов’язковому декларуванню підлягають, зокрема доходи від надання в оренду нерухомого майна іншій фізичній особі. 

При цьому, підлягають декларуванню доходи, отримані від надання в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок. Такі доходи підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором – 1,5 %.  

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається фізичною особою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в один із таких способів:

- особисто або уповноваженою на це особою;

- поштою з повідомленням про вручення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі, скориставшись сервісом «Електронний кабінет». 

Закликаємо всіх громадян, які отримують доходи від надання нерухомості в оренду, проявити громадянську свідомість, подати декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податки і збори. 

Надання інформації про корупційні прояви!
Шановні громадяни!

Повідомити про корупцію можна наступним чином, зокрема:

- із використанням засобів поштового зв'язку на адресу: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8;

- на офіційну електронну адресу Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції upzvk@tax.gov.ua;

- до сервісу “Пульс”: електронна скринька idd@tax.gov.ua;

- засобами телекомунікацій, за багатоканальним номером телефону 0 800 501 007 обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі: фізичним особам - напрям “5”, працівникам органів ДПС - напрям “7”;

- у письмовому вигляді через працівників Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції ДПС;

- безпосередньо телефоном працівнику Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції ДПС.

Щодо  використання виключно структурованого формату реквізиту «Призначення платежу»!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з метою спрощення процедури заповнення платниками платіжної інструкції Міністерством фінансів України затверджено наказ від 22.03.2023 № 148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за № 528/39584 (набрав чинності з 01 квітня 2023 року).

Цим наказом передбачено, що платники під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску з 01 липня 2023 року використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису».

Отже, платники податків поле «Призначення платежу» заповнюють за прикладами, наведеними у Порядку № 148.

Водночас, для платників запроваджено перехідний період, який надає можливість до 01 липня 2023 року при сплаті податків, зборів, єдиного внеску використовувати і старий формат реквізиту «Призначення платежу» (наказ Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666 втрачає чинність 01 липня 2023 року).

Закон України № 3050-ІХ щодо екологічного податку!

6 травня 2023 року набув чинності Закон України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» (далі – Закон).

Згідно із Законом перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією (далі – Перелік територій) визначається у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку (п.п. 69.16 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Порядок, яким визначено деякі питання формування Переліку територій, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 року № 1364 (далі – Постанова), пунктом 1 якої Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій делеговано повноваження із:

затвердження Переліку територій;

визначення складових Переліку територій,

визначення формату запису, за яким території відображаються у переліку;

затвердження форми переліку територій.

Таким чином, Перелік територій, затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за № 1668/39004 (далі – Наказ), використовується для визначення територій активних бойових дій або тимчасово окупованих російською федерацією (далі – Території), у тому числі при справлянні екологічного податку.

Увага!

Наказом затверджено:

розділ І, який включає дві частини:

території можливих бойових дій (частина перша);

території активний бойових дій (частина друга);

розділ ІІ – тимчасово окуповані території України.

Таким чином, для цілей справляння екологічного податку застосовується частина 2 розділу І та розділ ІІ Наказу.

Право не нараховувати та не сплачувати за період з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року екологічний податок надано платникам, у яких під час провадження діяльності на Територіях, що у 2022 році Наказом включено до Переліку територій, виникають об’єкти оподаткування екологічним податком, встановлено пп. 69.16 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

 Право не нараховувати та не сплачувати за період з 1 січня 2023 року

У 2023 році, починаючи з 1 січня, не нараховується та не сплачується екологічний податок за об’єкти оподаткування, що виникають на:

Територіях, включених до Переліку територій;

земельних ділянках, забруднених вибухонебезпечними предметами, або які були визнані потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами.

Право не нараховувати та не сплачувати екологічний податок платникам за об’єкти оподаткування, що виникають на Територіях, припиняється з першого числа місяця, що настає після дати, зазначеної у колонці «Дата завершення бойових дій» відповідного Переліку територій Наказу.

Право не нараховувати та не сплачувати екологічний податок платникам за об’єкти оподаткування, що виникають на земельних ділянках, забруднених вибухонебезпечними предметами, починається з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому завершено активні бойові дії або тимчасова окупація на відповідній території (у тому числі якщо дата початку обстеження небезпечної території операторами протимінної діяльності настає після дати завершення бойових дій або тимчасової окупації на відповідній території) та завершується останнім числом місяця, в якому такі земельні ділянки визнані придатними для використання.

Період, коли земельні ділянки вважаються потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами, визначається як період, що починається з першого числа місяця, на який припадає дата прийняття рішення органу місцевого самоврядування – сільською, селищною, міською радою, військовою адміністрацією або військово-цивільною адміністрацією (далі – Орган) про надання податкових пільг зі сплати місцевих податків та зборів на підставі заяви платника податків та завершується останнім числом місяця, на який припадає одна із наведених нижче дат:

останній день строку, на який надано пільгу зі сплати місцевих податків та/або зборів відповідно до прийнятого рішення (у тому числі з урахуванням змін, внесених до такого рішення);

дата скасування відповідного рішення;

дата початку обстеження земельної ділянки операторами протимінної діяльності чи визнання земельної ділянки придатною для використання,

в залежності яка з них настає раніше.

При цьому ненарахування та несплата екологічного податку платником за об’єкти оподаткування, що виникають на ділянках, забруднених вибухонебезпечними предметами, або які були визнані потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами відбувається у разі обов’язкового виконання двох умов:

подання до Органу заяви про потенційне забруднення земельної ділянки вибухонебезпечними предметами;

прийняття таким Органом рішення про звільнення від справляння плати за землю за земельну ділянку, зазначену у такій заяві.

Оскільки Кодексом встановлено, що земельною ділянкою є частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, цільовим (господарським) призначенням та з визначеними щодо неї правами (п.п. 14.1.74 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), то рішення про визнання такої земельної ділянки потенційно забрудненою вибухонебезпечними предметами приймається виключно в частині сформованих земельних ділянок, які мають кадастрові номери.

Звертаємо увагу, що дія норми пп. 69.16 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу у 2022 та 2023 роках поширюється на платників податків, об’єкти та база оподаткування екологічним податком яких визначені пп. 242.1.1 − 242.1.3 та 242.1.5 п. 242.1 ст. 242 Кодексу.

  Уточнення податкових зобов’язань з екологічного податку

1) За об’єкти оподаткування, розташовані на Територіях, включених до Переліку територій, затвердженого Наказом.

Платники екологічного податку, які до дати набрання чинності Законом у податкових періодах 2022 – 2023 років задекларували податкові зобов’язання за об’єкти оподаткування, які розташовані на Територіях, включених до Переліку територій, затвердженого Наказом, керуючись п. 50.1 ст. 50 Кодексу, можуть уточнити такі податкові зобов’язання шляхом подання відповідних уточнюючих податкових декларацій.

За період 2023 року податкові зобов’язання уточнюються відповідно до періодів початку та завершення бойових дій або тимчасової окупації на відповідних Територіях.

2) За об’єкти оподаткування, розташовані на інших територіях

Платники екологічного податку, зареєстровані (взяті на облік) за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів на земельних ділянках, забруднених вибухонебезпечними предметами, або які були визнані потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами, які до дати набрання чинності Законом задекларували за 2022 та/або 2023 роки податкові зобов’язання, мають право відкоригувати нараховані за ці періоди суми екологічного податку шляхом подання уточнюючих податкових декларацій.

Уточнення податкових зобов’язань здійснюється за періоди, протягом яких земельні ділянки, за місцем розміщення джерела забруднення, були визнані забрудненими або потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами. Визнання територій забрудненими (потенційно забрудненими) вибухонебезпечними предметами підтверджується прийняттям Органом рішення про звільнення від справляння плати за землю за земельну ділянку.

Платники податків, які у 2022-2023 роках не декларували свої податкові зобов’язання за об’єкти оподаткування, розташовані на Територіях, затверджених Наказом, мають задекларувати відповідні податкові зобов’язання за їх наявності.

  Застосування штрафних санкцій та нарахування пені

Порядок виконання у період воєнного стану платником екологічного податку свого обов’язку, зокрема, щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності встановлено п.п. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу. Відповідно до абзацу чотирнадцятого цього підпункту у разі самостійного виправлення помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ст. 50 Кодексу, та пені.

Тобто платники екологічного податку, які надаватимуть до контролюючих органів уточнюючі податкові декларації за звітні (податкові) періоди, що припадають на період дії воєнного стану, не нараховують штрафні санкції та пеню.

Зменшення нарахованого податку на прибуток у вигляді МПЗ на суму авансового внеску при виплаті дивідендів, яку сплачено у попередніх періодах
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.

Відповідно до п.п. 14.1.1142 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) – мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до цього Кодексу. Сума мінімальних податкових зобов’язань, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить одній юридичній або фізичній особі, у тому числі фізичній особі – підприємцю, є загальним мінімальним податковим зобов’язанням.

Пунктом 141.9 ст. 141 Кодексу визначені особливості визначення загального МПЗ платників податку на прибуток підприємств (податок).

Позитивне значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов'язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок є частиною зобов'язань з податку на прибуток підприємств (п.п. 141.9.5 п. 141.9 ст. 141 Кодексу).

Підпунктом 57.1 прим.1.2 п. 57.1 прим.1 ст. 57 Кодексу визначено, що крім випадків, передбачених п.п. 57.1 прим.1.3 цього пункту, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Сума попередньо сплачених протягом податкового (звітного) періоду авансових внесків з податку на прибуток під час виплати дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за такий податковий (звітний) період.

У разі якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного періоду, перевищує суму нарахованого податкового зобов'язання підприємством – емітентом корпоративних прав за такий податковий (звітний) період, сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов'язань наступних податкових (звітних) періодів до повного його погашення, а під час отримання від'ємного значення об'єкта оподаткування такого наступного періоду – на зменшення податкових зобов'язань майбутніх податкових (звітних) періодів до повного його погашення.

Виходячи з викладеного, звертаємо увагу, що платник податку на прибуток, який одночасно задекларував від'ємне значення об'єкта оподаткування у рядку 04 декларації та позитивне МПЗ у рядку 06.2 МПЗ декларації з податку на прибуток за 2022 рік, має право зменшити задеклароване МПЗ на суму авансового внеску у зв’язку із виплатою дивідендів минулих періодів, яка відображена платником у рядку 16.4.2 додатка ЗП до декларації за 2021 рік, і відповідно переноситься до рядка 16.3 додатка ЗП рядка 16 ЗП декларації за 2022 рік.

Оформленні трудові відносини згідно чинного законодавства – фундамент соціальних гарантій
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що офіційне працевлаштування – це трудові відносини між найманим працівником і роботодавцем, які регулюються Кодексом законів про працю України (КЗпП).

При офіційній зайнятості працівник подає роботодавцю заяву про прийняття на роботу, а роботодавець вносить запис у трудову книжку нового співробітника. Зазвичай такі договори укладаються безстроково.

Найбільша перевага офіційного працевлаштування для працівника – це економічні та соціальні гарантії, визначені трудовим законодавством, а саме:

- заробітна плата офіційно працевлаштованого працівника не може бути меншою за мінімальну; 

- право на оплачувану щорічну відпустку;

- право на оплату лікарняного;

- право на достроковий вихід на пенсію через шкідливі умови праці; 

- право на скорочений робочий день або тиждень через шкідливі умови праці; 

 - право не працювати у вихідні та святкові дні; 

 - право не залучатися до понаднормових робіт без бажання працівника; 

- право на допомогу у зв’язку з безробіттям (зокрема, у зв’язку з народженням дитини); 

- право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; 

- право на захист від незаконного звільнення.

Офіційна робота зараховується до страхового стажу працівника і в майбутньому впливатиме на розмір пенсії. Також ті, хто були офіційно працевлаштовані та втратили роботу, можуть стати на облік у центрах зайнятості й отримати підтримку від держави. Жінки, які народили дитину, мають право піти у відпустку по догляду за дитиною до трьох років, при цьому зберегти свою посаду.

Важливим є і те, що при офіційному працевлаштування найманий працівник не повинен хвилюватися про сплату податків і зборів та ведення податкової звітності. За це також відповідальний роботодавець. 

Крім цього, при офіційній зайнятості роботодавець забезпечити працівників належними умовами роботи, зокрема робочим місцем, необхідним устаткуванням та ін. Наймані працівники мають право вимагати виконання цих умов.

Всього цього позбавлені громадяни, які працюють неофіційно.

Податкова служба є партнером сумлінних платників, які мають на меті отримання прибутку шляхом ведення чесного та прозорого бізнесу і важливим напрямком нашої роботи є повернення втрачених ресурсів в економіку держави та соціальний захист громадян. 

Закликаємо роботодавців працювати в правовому законодавчому полі і своєчасно оформлювати трудові відносини з найманими працівниками.

Сплата ПДФО за найманих працівників при зміні протягом року неуповноваженим відокремленим підрозділом юрособи місцезнаходження
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п. 66.3 ст. 66 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків (далі – адміністративний район), а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків.
Порядок переведення платника податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого (взяття на облік/зняття з обліку) регламентується нормами розд. Х Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1588).
Згідно з розд. Х Порядку № 1588 взяття на облік платників податків в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) здійснюється протягом місяця після отримання відомостей про зміну місцезнаходження для платників податків, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), або заяви за формою № 1-ОПП (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів) для платників податків, яким законом установлені особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в ЄДР.
Якщо до дати спливу одного місяця після отримання документів про зміну місцезнаходження платника податків контролюючий орган за новим місцезнаходженням не здійснив взяття такого платника на облік (основне місце обліку), то взяття на облік за новим місцезнаходженням здійснюється автоматично у день спливу такого строку.
Відповідно до частини восьмої ст. 45 Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI (далі – БКУ) у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання та його реєстрації як платника податків за новим місцезнаходженням сплата визначених податковим законодавством загальнодержавних податків і зборів, які розподіляються між державним та місцевими бюджетами, здійснюється за місцем попередньої реєстрації платника податків до закінчення поточного бюджетного періоду.
У контролюючому органі за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків, а контролюючий орган стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів (п. 7.3 розд. VII Порядку № 1588).
Платниками податків, на яких не розповсюджуються норми ст. 45 БКУ та п. 7.3 розд. VІІ Порядку № 1588, зокрема є:
- юридичні особи, які не є суб’єктами господарювання відповідно до норм Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV;
- відокремлені підрозділи юридичної особи.
Для зазначених платників сплата податків та подання звітності здійснюється за новим місцезнаходженням з дати взяття на облік в контролюючому органі за новим місцезнаходженням.
Згідно з п.п. 168.4.4 п. 168.4 ст. 168 ПКУ юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів, відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів, а у випадках, передбачених ПКУ, – за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості).
Водночас, відповідно до п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок), до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий Розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику     податку – фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається.
У разі, якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, Розрахунок за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за основним місцем обліку.
Враховуючи викладене, у разі зміни неуповноваженим відокремленим підрозділом юридичної особи протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, сплата податку на доходи фізичних осіб, утриманого із заробітної плати найманих працівників такого підрозділу, здійснюється з дати взяття на облік у контролюючому органі за новим місцезнаходженням, до бюджету за новим місцезнаходженням.

Зміни, які чекають платників податків, що здійснюють розрахункові операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, у зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану»

Прийнятий Закон України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон), крім змін до Податкового кодексу України, вносить зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), а саме: звільняє від відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону № 265, які вчинені ними у період з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року, крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, здійснення діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти, діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

У подальшому з 1 жовтня 2023 року суб’єкти господарювання звільняються від відповідальності за вчинені ними порушення вимог Закону № 265 (крім порушень порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів), якщо вони вчиненні ними при продажу товарів, наданні послуг на: 

тимчасово окупованих російською федерацією територіях України – по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій; 

територіях активних бойових дій – по дату завершення бойових дій на відповідних територіях; 

територіях можливих бойових дій – по дату припинення можливості бойових дій на відповідних територіях. 

При цьому дати завершення бойових дій, дати завершення тимчасової окупації, дати припинення можливості бойових дій визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій від 22 грудня 2022 року № 309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004. 

Також відбулися зміни в розмірах штрафних (фінансових) санкцій за порушення використання реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій на період з 1 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»».

Так, до фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, що здійснюють діяльність з продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або надають послуги, фінансова відповідальність за проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи, невидачу (у паперовій та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання застосовується у таких розмірах: 

25 відсотків вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше; 

50 відсотків вартості проданих з порушенням, встановленим цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення. 

Фізичні особи – підприємці, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, при продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги. 

Окремо звертаємо увагу, що з 1 серпня 2023 року відновлюється дія абзацу сьомого статті 5 Закону № 265, згідно з яким використання програмного реєстратора розрахункових операцій у період відсутності зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером контролюючого органу без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, забороняється.

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань податкового законодавства
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Криворізький регіон) інформує.
Начальником Криворізької південної ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Дмитром Моїсєєвим проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо актуальних питань та новацій податкового законодавства.
Платники запитували щодо сплати податку на нерухоме майно згідно Закону України № 3050-ІХ,  застосування мінімального податкового зобов’язання, податкову знижку, повідомлення контролюючого органу при прийняті працівника на роботу, роботу електронного кабінету  та інше.
На всі поставлені питання в ході сеансу «гарячої лінії» були надані роз’яснення в межах чинного законодавства.

Зустріч з платниками податків
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Криворізький регіон) інформує.
Днями, в приміщенні Прозорого офісу соціальних послуг Тернівської районної у місті Кривому Розі ради за участі фахівців Криворізької північної ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області проведено зустріч з платниками щодо застосування норм податкового законодавства.
Присутнім розповіли про зміни в податковому законодавстві, сплату податку на нерухоме майно згідно Закону України № 3050-ІХ , застосування мінімального податкового зобов’язання, порядок отримання адміністративних послуг, оформлення трудових відносин з найманими працівниками.
Звернули увагу платників на важливості сплати податків, зборів та платежів до бюджетів та надали відповіді на запитання, які цікавили присутніх.

Зустріч з платниками за «круглим столом»
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Криворізький регіон) повідомляє.
У Криворізькій південній ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області податківці разом з платниками податків у форматі «круглого столу» обговорили актуальні питання оподаткування.
Під час заходу платникам розповіли щодо новацій податкового законодавства, легалізацію трудових відносин, визначення мінімального податкового зобов’язання, щодо дії Закону України № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» (далі – Закон).
Повідомили присутнім, що Комунікаційна податкова платформа – є ефективним способом оперативного розгляду актуальних питань та сучасним форматом спілкування органів ДПС з платниками податків. На базі Головного управління ДПС створена електронна скринька Комунікаційної податкової платформи за адресою dp.ikc@tax.gov.ua.
 

До відома внутрішньо переміщених осіб

Допомога на проживання для ВПО
 
Що змінюється:
 -осилюємо фокус на тих, хто знаходиться в складних життєвих обставинах;
-автоматично з 1 серпня продовжуємо виплати на пів року;
-платимо саме внутрішньо переміщеним особам (а не тим, хто виїхав жити за кордон чи повернувся додому);
-запроваджуємо виплати для дітей ВПО, які народились вже після переміщення.
 
 Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу від держави

ЗМІНА!
з 1 серпня 2023 - автоматичне продовження виплат ще на 6 місяців для ВПО

допомога не перепризначатиметься, якщо особа:
 - перебуває за кордоном більше ЗО днів поспіль  без обгрунтованих причин*;
-  повернулась до покинутого місця проживання;
 - відбуває покарання в місцях позбавлення волі;
- засуджена за колаборационізм.

Продовження  виплати відбудеться автоматично, без звернення  громадян.
Якщо виплату не перепризначено з якоїсь із зазначених причин - орган соціального захисту повідомить про це.

*Обгрунтовані причини - службове відрядження, оздоровлення дітей, стажування, навчання, лікування, реабілітація, хвороба особи, смерть членів її сім'ї та родичів, догляд за хворою дитиною віком до 18 років, відвідування закладів охорони здоров'я, судових та правоохоронних органів, через які особа не за власним бажанням могла бути відсутньою за місцем проживання/перебування.
 
ЗМІНА 2
з 1 вересня - посилення фокусу допомоги на тих, хто перебуває в складних життєвих обставинах

Сплачується допомога всім, крім тих, хто:

-придбали транспортний засіб (з роком випуску менше 5-ти, крім авто, придбаних волонтерами і переданих для потреб держави);
-придбали на суму більше 100 тис. грн земельну ділянку,квартиру, будинок, інше нерухоме майно, іноземну валюту (крім пожертв від благодійних організацій або оплатимедичних, освітніх, соціальних послуг;)
-мають на депозитному рахунку більше 100 тис. грн.;
-мають у власності ціле житло, яке знаходиться поза зоною (можливих) бойових дій чи на неокупованих територіях площею більше 13,65 кв.м на особ.у
 
ВПО, що звернуться по допомогу після 1 серпня
 
ЗМІНА З
 
Допомога призначається на 6 місяців
 
Допомога не призначатиметься сім'ям, якщо протягом З місяців перед зверненням вони:
- Придбали транспортний засіб (з роком випуску менше 5-ти, крім авто, придбаних волонтерами і переданих для      потреб держави);
- Придбали на суму більше 100 тис. грн земельну ділянку,квартиру, будинок, інше нерухоме майно, Іноземну валюту (крім пожертв від благодійних організацій або оплати медичних, освітніх, соціальних послуг;)
- Мають на депозиті більше 100 тис. грн.;
- Мають у власності ціле житло, яке знаходиться поза зоною(можливих) бойових дій чи на неокупованих територіях площею більше 13,65 кв.м на особу.
 
ЗМІНА 4

Можуть отримувати допомогу б+б місяців, якщо

• середньомісячний сукупний дохід  на одну ВПО не перевищує 8372 грн.
• у складі сім'ї є:
-Люди працездатного віку, які доглядають за дітьми віком до б років;
-Люди з інвалідністю;
-Люди, які сприяли своїй економічній самостійності та середньомісячний дохід яких не перевищує 6279 грн.;
-Люди, які отримують пенсію, що не перевищує 6279 грн.;
-Люди, які мають З і більше дітей віком до 18 років і доглядають за ними;
-Люди, які доглядають за особами з інвалідністю І групи, дітьми з інвалідністю, людьми з інвалідністю І чи II групи внаслідок  психічного розладу, людьми, які досягли 80-річного віку;
-Студенти, які навчаються за денною або дуальною формою і не мають реєстрації місця проживання в гуртожитках;
-Люди, які надають соціальні послуги та отримують за це компенсацію.

 МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ  УКРАЇНИ
 

 

 

12.07.2023

 ШАНОВНІ КЕРІВНИКИ
 ПІДПРИЄМСТВ, ЗАКЛАДІВ, УКСТАНОВ  РАЙОНУ,
СУБЄКТИ ГОСПОДАРЮВАННЯ УСІХ ФОРМ ВЛАСНОСТІ!

Інформуємо вас про діючі конкурси, до яких можуть долучитися учасники від Дніпропетровської області, з метою отримання грантів на розвиток бізнесу, власної справи, отримання освіти тощо.

Пропонуємо ознайомитись з переліком грантів та долучитися до участі у конкурсах на їх отримання.

З усіх питань ви можете звертатися у відділ розвитку підприємництва або відділ економіки та промисловості виконкому Металургійної районної у місті ради (пр. Миру, 42, або по тел. 922804, 947364).     

12.07.2023

Про стан навколишнього природного середовища у червні 2023 року

Спостереження за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, які проводились у червні 2023 року лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря у м. Кривому Розі, показали, що фактичні середньомісячні концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста (в мг/куб.м):

- у порівнянні з середньодобовими гранично – допустимими концентраціями були нижчими або не перевищували норми по діоксиду сірки (0,021 мг, при нормі 0,05 мг), оксиду вуглецю (1 мг, при нормі 3 мг), діоксиду азоту (0,02 мг, при нормі 0,04 мг), оксиду азоту  (0,01 мг, при нормі 0,06 мг), фенолу (0,002 мг, при нормі 0,003 мг), аміаку (0,01 мг, при нормі 0,04);

-   у порівнянні з червнем 2022 не перевищували норми та зменшились по діоксиду азоту, оксиду азоту, фенолу, аміаку;

- у порівнянні з червнем 2022 не перевищували норми та залишились без змін по оксиду вуглецю, аміаку.  

12.07.2023

До відома мешканців Металургійного району!

       У рамках Міської програми вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану  навколишнього природного середовища на 2016 – 2025 роки, з метою забезпечення сприятливих умов життєдіяльності мешканців Металургійного району ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в період з квітня (з урахуванням погодних умов) по жовтень 2023 року передбачено здійснення поливу (1 раз на добу) житлових масивів Металургійного району, що знаходяться в зоні впливу виробничої діяльності підприємства.

 

         Перелік вулиць Металургійного району

Час поливу

День поливу

вул. Каховська

пр. Металургів

з 3.00 до 4.30

з 5.00 до 6.00

Понеділок, субота – 1 раз на добу

вул. Нікопольське шосе,  Вокзальна, Криворіжсталі, Цимлянська

з 3.00 до 4.00

з 4.00 до 5.00

з 5.00 до 6.00

Вівторок, четвер – 1 раз на добу

 

вул. Медична

з 5.00 до 6.00

Неділя – 1 раз на добу

 

 

У разі порушення графіку поливу прохання повідомляти виконком районної у місті ради по тел. 947364.

07.07.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 07.07.2023

04.07.2023

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАЯВНИХ ЗАСОБІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ СТАНОМ НА 01.07.2023

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради повідомляє, що на залишку наявні засоби реабілітації, які повернуті особами з інвалідністю, законними представниками дітей з інвалідністю та іншими окремими категоріями населення, строк експлуатації, яких не закінчився, а саме:

коляска М-124 – 4 шт.;
крісло колісне (модель 120) – 1 шт.;
крісло колісне активне базове – 1 шт.;
крісло колісне багатофункціональне – 6 шт.;
крісло колісне середньоактивне – 4 шт.;
крісло колісне низькоактивне – 1 шт.;
ходунки-рамки – 5 шт.;
стоік 5 – 3 шт.;
стоік 4 – 2 шт.;
стійка 5-02а – 22 шт.;
кошик для переносу – 1 шт.;
підйомник OSD-1792V – 1 шт.

За більш детальною інформацією щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації мешканці Металургійного району можуть звертатися до управління праці та соціального захисту населення за адресою: пр. Металургів, буд. 16 або за телефоном 068 499 14 33

30.06.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 30.06.2023

28.06.2023

До відома учасників бойових дій

 Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної місті ради (далі – управління), повідомляє наступне.

        Відповідно до Порядку надання різних видів матеріальних допомог пільговим категоріям мешканців м. Кривого Рогу, затвердженого рішенням виконкому Криворізької міської ради від 10.01.2018 № 9, учасники бойових дій  у АТО на сході України та ООС у Донецькій і Луганській областях, а також учасники бойових дій  у Афганістані або на території інших держав, які станом на 01.01.2023 зареєстровані у м. Кривому Розі (у тому числі внутрішньо переміщені особи) можуть звернутися до управління для подання заяви для отримання одноразової матеріальної допомоги в розмірі 5 000 грн.

        Заявник може подати заяву та відповідний пакет документів поштою, у тому числі електронною, на адресу районного управління за місцем реєстрації (перебування на обліку). До заяви додаються копії (сканкопії), завірені особистим підписом, з датою завірення.

        Заява, подана електронною поштою, обов’язково підписується особистим електронним підписом. За відсутності або недійсності електронного підпису, заява не підлягає розгляду.

        Прийом заяв здійснюється до 01 грудня відповідного року.

Для отримання консультації та додаткової інформації з вказаного вище питання необхідно звертатися до управління за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Металургів,      буд. 16, каб. 218, або за номером телефону 068-499-14-33.

23.06.2023

Шановний платник!

Головне управління ДПС Дніпропетровській області нагадує, що юридичні особи та фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати найманим працівникам зобов’язані дотримуватися норм чинного законодавства про працю!

Наголошуємо, що офіційне оформлення працівників, своєчасна сплата податків, зборів і єдиного внеску – запорука соціальних гарантій працюючих, а для бізнесу – позитивний імідж та репутація надійного партнера, гарантія процвітання і примноження прибутків.

Задекларована праця сьогодні – найкраща підтримка наших воїнів ЗСУ!

Також звертаємо увагу, що кожен громадянин, який надає нерухоме майно (квартиру(и), будинок(ки), кімнату(и); гараж(і); дачний(ні) будинок(ки) тощо) в довгострокову або добову оренду іншій фізичній особі, має подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити з отриманого доходу податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовий збір за ставкою1,5 %.

У разі надання нерухомості в оренду протягом 2023 року необхідно:

до 01.05.2024 подати податкову декларацію про майновий стан і доходи;

● щоквартально (10.05.2023, 09.08.2023, 09.11.2023, 09.02.2024) сплатити задекларовані податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Надаєш нерухомість в оренду – виконай конституційний обов’язок – задекларуй свій дохід!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 23.06.2023

22.06.2023

Щороку 22 червня наш народ вшановує світлу пам'ять мільйонів українців, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Сьогодні, потерпаючи від російської військової агресії, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають нашу землю, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям! Слава Україні!

21.06.2023

Інформація
про результати  проведення моніторингу та зовнішньої оцінки якості соціальних послуг, що надаються Комунальною установою «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг  у Металургійному районі»
 Криворізької міської ради

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради інформує, що тимчасовою комісією, створеною на підставі розпорядження голови Металургійної районної у місті ради від 18.04.2023 № 59-р «Про створення тимчасової комісії з проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг, що надаються комунальною установою «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Металургійному районі» Криворізької міської ради, та затвердження її складу», керуючись нормативно-законодавчими документами у сфері надання соціальних послуг в період з 05.06.2023 по 15.06.2023 було проведено зовнішню оцінку якості надання соціальних послуг.

Зовнішня оцінка якості надання соціальних послуг здійснювалася з метою оптимізації та удосконалення діяльності суб’єкта, що надає соціальні послуги; підвищення рівня професійної компетенції персоналу суб’єкта, що надає соціальні послуги; дотримання встановленого рівня або підвищення рівня якості соціальних послуг, що надаються цим суб’єктом.

Станом на 01.06.2023 фактична кількість працюючих в територіальному центрі – 139 осіб, у тому числі 97 соціальних робітників. На обслуговуванні перебуває  - 1771 особа, у тому числі     у відділеннях догляду вдома - 1474 особи, середнє навантаження на одного соціального робітника складає – 14 - 15 осіб.

В територіальному центрі утворені та діють такі структурні підрозділи:

-  2 відділення соціальної допомоги вдома (№ 1 та №2);

-  відділення денного перебування;

-  відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

З метою вивчення зворотної думки отримувачів соціальної послуги «Догляд вдома» комісією було проведено вибіркові перевірки у відділеннях соціальної допомоги вдома. Проведено опитування отримувачів послуги шляхом анкетування та їх аналіз. Метою анкетування було отримання об’єктивної інформації, необхідної для оцінки та поліпшення якості надання соціальної послуги догляду вдома. Також було проведено спостереження за безпосереднім наданням соціальними робітниками соціальних послуг, за роботою швачки та перукаря, проведені співбесіди з підопічними.

Відповідно до проведеного моніторингу, в цілому підопічні територіального центру задоволені рівнем надання соціальних послуг, що відображається покращенням емоційного, психологічного, фізичного стану отримувачів соціальної послуги, позитивними змінами у стані отримувачів соціальних послуг у процесі надання з періодом, коли соціальні послуги не надавались. Отримано багато позитивних відгуків отримувачів щодо ставлення до них надавачів соціальної послуги, висловлювали щирі слова вдячності за турботу та піклування. Робота соціальних робітників відповідає своєму призначенню і має позитивний вплив на отримувачів соціальних послуг.

За результатами проведеної перевірки визначена оцінка якісних показників соціальної послуги вдома, яка передбачена Державним стандартом догляду вдома:

 1. адресність та індивідуальний підхід (статус «добре»);
 2. результативність (статус «добре»);
 3. своєчасність (статус «добре»);
 4. доступність та відкритість (статус «добре»);
 5. повага до гідності отримувача соціальної послуги (статус «добре»);
 6. професійність (90% - статус «добре»).

Таким чином, узагальнена оцінка якості соціальної послуги в цілому скала статус «добре»

З метою підтримки на належному рівні надання якісних соціальних послуг, оптимізації та удосконалення діяльності територіального центру рекомендовано продовжувати своєчасно, якісно та в повному обсязі надавати соціальні послуги відповідно до індивідуальних потреб отримувачів соціальних послуг.

19.06.2023

            Шановні мешканці району, які мають бажання прихистити та отримувати компенсацію витрат за розміщення внутрішньо переміщених осіб!

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, в межах наданої компетенції, надало роз’яснення стосовно реалізації деяких положень Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» (зі змінами) (далі - Порядок).

  Відповідно до пункту 2 Порядку компенсація надається фізичним особам - громадянам України, які є власниками житла, або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях зазначених у пункті 1 цього Порядку внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї у розумінні Сімейного кодексу України, для покриття витрат, пов’язаних з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

Статтею 150 Житлового кодексу України установлено, що громадяни, які мають  у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди. Згідно із статтями 64 та 156 цього Кодексу до членів сім'ї власника будинку (квартири) належать дружина, їх діти і батьки. Членами сім'ї може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом  з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

Також статтею 3 Сімейного кодексу України (СК України) визначено, що сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку  з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.

Відповідно до положень глави 16 СК України батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх дітей, зокрема якщо діти продовжують навчання (до досягнення ними 23 років).

           Отже, компенсація не надається власникам житла за прихисток членів сім'ї – дружини, чоловіка, їх неповнолітніх дітей, інших членів сім'ї, які спільно проживають та пов’язані спільним побутом (батьки, повнолітні діти, тощо)

           Управління праці та соціального захисту населення

16.06.2023

                Шановні субєкти господарювання Металургійного району!

Пропонуємо вам взяти участь в грантовій програмі «Розвиток малих та середніх підприємств: Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу», спрямованої на підтримку економіки України (макро – та малий бізнес) шляхом відновлення робочих місць та виробництва, а також задоволення попиту населення на критично важливі товари і послуги.

Долучитися до грантової програми можуть наступні категорії підприємств:

- малі підприємства, що релокуються або здійснюють діяльність, працевлаштовують 10 і більше людей та завдяки гранту створять не менше 3х нових робочих місць;

 • мікропідприємства, які працевлаштовують менше 10 осіб та створять не менше 1 нового робочого місця;
 • зареєстровані в Україні не менше, ніж за 1 рік до дати подання заявки та належать громадянам України.

Розмір гранту в гривневому еквіваленті для мікропідприємств максимально становить 4500 євро, для малих підприємств – 20000 євро.

Останній місяць подання заявки- жовтень 2023 року.

Подати заявку на участь у гранті можна через онлайн – форму за посиланнями:

для мікропідприємств – https://forms.gle/gwjvVXrYeHEwquSAA;

для малих підприємств - https://forms.gle/xncNgV4zhqqdA4Cu5.

Отримати більш детальну інформацію про участь у гранті можна за посиланням:

https://ukraine.iom.int/uk/news/hrantova-prohrama-mom-dlya-postrazhdalykh-vid-viyny-mikro-ta-malykh-pidpryyemstv-v-ukrayini

Інформаційні запити надсилати на електронну пошту: smeboost@iom.int

16.06.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 16.06.2023

09.06.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 09.06.2023

06.06.2023

05.06.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 05.06.2023

04.06.2023

червня День пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної
агресії російської федерації проти України

 

Нажаль сьогодення нашої держави тісно поєднане із страшною трагедією коли війна розв’язана російської федерацією, що діє виключно варварськими методами, знищуючи націю та ідентичність українців. Щодня злочинні дії росії несуть у родини українців руйнування, горе і страждання. За офіційною інформацією правоохоронних органів України, на сьогоднішній день 484 дитини загинули, 998 дітей отримали поранення, 389 зникли без вісті, більше 19 тис. примусово депортовані  на територію держави-агресора. Напевно, ці цифри не є остаточними і повними.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій області-464, Харківській -283, Київській - 128, Херсонській -105, Запорізькій-91, Миколаївській-89, Дніпропетровській-80, Чернігівській-71, Луганській-67.

3 червня внаслідок ракетного обстрілу державою-агресором м. Підгородне Дніпропетровської області загинула 2-річна дівчинка, 5 дітей віком від 6 до 17 років отримали травми різного ступеню тяжкості.

До Міжнародного Дня вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України 04.06.2023  у Металургійному районі м. Кривого Рогу було проведено акцію «Голоси дітей» організаторами якої були Центр підтримки переселенців Маріуполя «Я Маріуполь» і виконком Криворізької міської ради, до участі в акції також долучилась громадськість міста. Учасники акції хвилиною мовчання вшанували пам'ять дітей, яких вбили військові росії. Програму заходу доповнили також малюнки дітей на тему війни, та дзвіночки розвішані відділом культури виконкому Металургійної райради, що символізували голоси вбитих дітей. Як символ дитячих безневинно вбитих дитячих душ, учасниками акції також на гілках дерев розмістили паперових журавликів. У заході також взяли участь 3 дітей, які мають статус внутрішньо переміщених осіб.

З повагою служба у справах дітей виконкому Металургійної районної у місті ради

 

 

 

 

 

 

 

26.05.2023

26.05.2023

Як дистанційно відмовитися від отримання соціальної допомоги та від отримання житлових субсидій та пільг на оплату ЖКП ( в т.ч. перебуваючи за кордоном)

26.05.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 26.05.2023

19.05.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 19.05.2023

18.05.2023

Активні парки – локації здорової України

Загальнодержавний соціальний проєкт “Активні парки – локації здорової України” знову об'єднав  мешканців громади різного віку.

Любителі активного відпочинку мали змогу дізнатися, як  подбати про своє здоров’я та фізичну підготовку, як правильно й корисно займатися на спортивних  тренажерах та як зробити заняття спортом цікавими.

Дякуємо Центру дитячої та юнацької творчості Металургійного району та Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Металургійного району за корисні поради, динамічне тренування та гарний настрій.

 

18.05.2023

До уваги внутрішньо  переміщених осіб, 
про можливість отримання  компенсації за належні жилі приміщення

Постановами Кабінету Міністрів України від 24.03.2023 № 263 «Деякі питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України», від 24.03.2023 № 265 «Деякі питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» та від 24.03.2023 № 266 «Деякі питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей» внесені зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719, від 28.03.2018 № 214 та         від 18.04.2018 № 280.

Відповідно до зазначених змін, особи, яким було призначено та не виплачено або виплачено не в повному обсязі грошову компенсацію за належне для отримання житлове приміщення на території, де ведуться бойові дії (тимчасово окуповані), та яка перемістилася після 24.02.2022, мають можливість подати до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за новим місцем фактичного перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи заяву про виплату грошової компенсації, яку було призначено і не виплачено або виплачено не в повному обсязі на території, де ведуться бойові дії (тимчасово окуповані).

Внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та місце проживання яких після 24.02.2022 задеклароване у Металургійному районі, мають до 25 травня 2023 року звернутись до управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної в місті ради (проспект Металургів, 16),                  каб. 229, телефон для довідок: 0684991433.

12.05.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 12.05.2023

10.05.2023

Активні парки – локації здорової України

В Металургійному районі триває соціальний проєкт «Активні парки – локації здорової України». Спортивні змагання, рухливі ігри, фізичні вправи, показові виступи, різноманітні майстер–класи від досвідчених тренерів та педагогів ДЮСШ №1 та Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Металургійного району сприяють залученню і дорослих, і малечі до  активного відпочинку та допомагають поринути у світ технічної творчості, спорту, краси і здоров’я.

Локації активного відпочинку:   мультифункціональний майданчик за адресою: вул. Володимира Бизова,22 та майданчики в сквері Героїв.

Час: 15.00 -16.00 .

Запрошуємо всіх бажаючих.   

10.05.2023

До уваги мешканців м. Кривого Рогу,
які мають заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги перед Комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційна організація №8» (КП «ЖЕО №8»), код за ЄДРПОУ 13440031, 50027, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Хабаровська, 9 (Металургійний район).

В зв’язку із проведенням в ліквідаційній процедурі у справі №904/4155/20  про банкрутство КП «ЖЕО №8» заходів з продажу майна банкрута - КП «ЖЕО №8», та враховуючи закінчення першого повторного аукціону без визначення переможця, повідомляю про проведення другого повторного аукціону з продажу права вимоги за дебіторською заборгованістю фізичних осіб перед КП «ЖЕО №8» за житлово-комунальні послуги, яка станом на 01.05.2023 складає заборгованість абонентів м. Кривого Рогу на загальну суму 12308008,12 грн. (за списком) у складі одного лота. Початок аукціону: 19.05.2023 / 09:55, період прийому заявок: до 19.05.2023 / 16:40. Початкова ціна продажу лота: 7 384 804,88 грн., з можливістю зниження початкової ціни. Аукціон проводиться у порядку, передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства. Оголошення про проведення аукціону опубліковано в електронній торговій системі «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ», посилання на аукціон: https://prozorro.sale/auction/BRD001-UA-20230508-25506 (ідентифікатор аукціону BRD001-UA-20230508-25506). Більш детальна інформація про аукціон міститься на сторінці аукціону в електронній торговій системі за вказаним вище посиланням.

Ліквідатор КП «ЖЕО №8», арбітражний керуючий Пашковський Андрій Анатолійович.

Koпія постанови Господарського cyдy Дніпропетровської області від 18.05.2021 y cnpaві № 904/4155/20.

Koniя Cвідоцтва npo право на здійснення діяльності арбітражного керуючого(poзпорядника майна, керуючого сайнціями, ліквідатора) №1149 від 02.07.2013

Виписка з ЄДР КП ЖЕО №8

05.05.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 05.05.2023

03.05.2023

28.04.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 28.04.2023

24.04.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 24.04.2023

19.04.2023

19.04.2023 року відбулося чергове засідання виконкому Металургійної районної у місті ради на якому серед основних були розглянуті питання: «Про стан розрахунків населення району за отримані протягом опалювального сезону 2022 – 2023 років житлово-комунальні послуги» та «Про роботу щодо захисту житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування». Крім того, в ході засідання голова районної у місті ради Геннадій Шаповалов вручив відзнаки районного рівня з нагоди Дня пожежної оборони і привітав команду футболістів Комунального позашкільного навчального закладу  «Дитячо-юнацька спортивна школа № 1» Криворізької міської ради із зайнятим І місцем у ХХІІІ міському турнірі з міні-футболу.

17.04.2023

До уваги мешканців м. Кривого Рогу, які мають заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги перед Комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційна організація №8» (КП «ЖЕО №8»), код за ЄДРПОУ 13440031, 50027, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Хабаровська, 9 (Металургійний район).

В зв’язку із проведенням в ліквідаційній процедурі у справі №904/4155/20  про банкрутство КП «ЖЕО №8» заходів з продажу майна банкрута - КП «ЖЕО №8», та враховуючи закінчення аукціону без визначення переможця, повідомляю про проведення повторного аукціону з продажу права вимоги за дебіторською заборгованістю фізичних осіб перед КП «ЖЕО №8» за житлово-комунальні послуги, яка станом на 01.04.2023 складає заборгованість абонентів м. Кривого Рогу на загальну суму 12337267,11 грн. (за списком) у складі одного лота. Початок аукціону: 24.04.2023 / 11:45, період прийому заявок: до 23.04.2023 / 20:00. Початкова ціна продажу лота: 9 869 813,69 грн., без можливості зниження початкової ціни. Аукціон проводиться у порядку, передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства. Оголошення про проведення аукціону опубліковано в електронній торговій системі «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ», посилання на аукціон: https://prozorro.sale/auction/BRE001-UA-20230413-76790 (ідентифікатор аукціону BRE001-UA-20230413-76790). Більш детальна інформація про аукціон міститься на сторінці аукціону в електронній торговій системі за вказаним вище посиланням.

Ліквідатор КП «ЖЕО №8», арбітражний керуючий Пашковський Андрій Анатолійович.

Koпія постанови Господарського cyдy Дніпропетровської області від 18.05.2021 y cnpaві № 904/4155/20.

Koniя Cвідоцтва npo право на здійснення діяльності арбітражного керуючого(poзпорядника майна, керуючого сайнціями, ліквідатора) №1149 від 02.07.2013

Виписка з ЄДР КП ЖЕО №8

14.04.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 14.04.2023

13.04.2023

Про стан навколишнього природного середовища у березні 2023 року

 Спостереження за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, які проводились у березні 2023 року лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря у м. Кривому Розі, показали, що фактичні середньомісячні концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста (в мг/куб.м):

- у порівнянні з середньодобовими гранично – допустимими концентраціями були нижчими або не перевищували норми діоксиду сірки (0,024 мг, при нормі 0,05 мг), оксиду вуглецю (1 мг, при нормі 3 мг), діоксиду азоту (0,04 мг, при нормі 0,04 мг), оксиду азоту  (0,02 мг, при нормі 0,06 мг), фенолу (0,002 мг, при нормі 0,003 мг), аміаку (0,01 мг, при нормі 0,04);

у порівнянні з березнем 2022 не перевищували норми та зменшились по діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, оксиду азоту;
- у порівнянні з березнем 2022 не перевищували норми та залишились без змін по оксиду вуглецю, діоксиду азоту, оксиду азоту, аміаку.

11.04.2023

!!!УВАГА ІНФОРМАЦІЯ-

 для неприбуткових організацій, які зареєстровані на території України, відповідно до чинного Законодавства та внесені до реєстру неприбуткових установ та організацій: благодійні фонди та організації, громадські організації, волонтерські організації, комунальні установи.

УВАГА ГРАНТИ!! ДО 300 000 ГРН НА ПІДТРИМКУ СОЦІАЛЬНИХ ЗМІН В РАМКАХ ГРАНТОВОЇ ПРОГРАМИ ЗМІN 2023!!!

Грантова Програма ЗМІN 2023 націлена на підтримку ініціатив, організацій, провайдерів соціальних змін, які адаптивно реагують на виклики війни, водночас діють у напрямі планування та стратегій відновлення, з фокусом на якісні зміни у регіоні.

Для кого?

Неприбуткові організації, зареєстровані на території України, відповідно до чинного Законодавства та внесені до реєстру неприбуткових установ та організацій: благодійні фонди та організації, громадські організації, волонтерські організації, комунальні установи.

Хто не може подаватися?

Фізичні особи, підприємці, державні та урядові структури, політичні партії, організації, пов’язані з політичними силами, релігійні організації.

Загальний бюджет Грантової Підтримки 2 500 000, 00 ₴ (два мільйони пʼятсот тисяч гривень).

З увагою на обсяг проекту, запрошуємо подаватися на два типи заявок:

Малий проект – 50,000 – 150,000 ₴

Середній проект – 150,000 – 300,000 ₴

Кошти фіналістам будуть перераховані після узгодження проекту, бюджету та підписання договору у повній сумі, або двома траншами, з увагою на обсяг та дизайн проекту.

Кінцева дата подання заявок – 11 квітня включно

Принципи та критерії, за якими команда обиратиме проекти до підтримки

Проекти, які співпадають з візією та цінностями ЗМІН

Проекти, які відповідають цілям програми – ступінь, у якому пропозиція вирішує проблеми

Проекти, які пропонують системні рішення з довгостороковим впливом

Проекти, які мають комплексний підхід до вирішення проблеми і чітко можуть обґрунтувати рішення та обраний інструментарій вирішення проблеми, з якою працюють

Якість проекту – наскільки чітко визначений і відповідний результат і як результати забезпечать зміни

Проекти, які мають інклюзивність та чутливість у діяльності, темах, підходах

Проекти, які професійно публічно комунікують про свою діяльність. Адвокують теми, привертають увагу до проблеми

Організації, які ведуть діяльність, яка юридично та фінансово дозволяє прозоро співпрацювати

Співвідношення бюджету та якості – вартість очікуваних результатів проекту, рівень запитуваного фінансування та інституційний внесок

ЯК ПОДАТИСЯ ГРАНТОВИЙ КОНКУРС

1. Заповнення реєстраційної формиhttps://forms.gle/gptxXbg4ote9jBui6

2. Формування проектної заявки

3. Формування бюджету

Джерело: https://cutt.ly/97EFp8e

11.04.2023

УВАГА!!! ГРАНТИ – єРобота на старт чи розвиток бізнесу для ветеранів

Уряд розширює проєкт, тож від сьогодні доступні нові програми для учасників та учасниць бойових дій. З грантами від єРобота ветерани можуть запустити або ж розвивати власний бізнес.

Заповнюйте заяву і завантажуйте бізнес-план за посиланням

https://diia.gov.ua/.../grant-dlya-veteraniv-ta-chleniv

Отримати грант можна, якщо суб'єкт господарювання:

має бездоганну ділову репутацію;

не має боргів перед банком;

успішно пройдете співбесіду в регіональному центрі зайнятості;

відомості, які вказали в заяві, пройдуть перевірку на достовірність.

Рішення про надання гранту ухвалює Державний центр зайнятості.

Детальніше:

250 тис. грн

Подати заяву можуть лише ветерани. Бізнес може бути будь-який, проте ви маєте працевлаштувати щонайменше одного нового співробітника.

500 тис. грн

Податися може чоловік або дружина учасника чи учасниці бойових дій. Програма покриває 70% від вартості проєкту, а одержувач гранту має створити 2 робочі місця.

1 млн грн

Подати заяву може ветеран-ФОП. Програма покриває 70% від вартості проєкту. Отримувач гранту має створити 4 робочі місця, два з яких повинні зайняти учасники бойових дій.

Також одержувачі грантів зможуть пройти безоплатне навчання для підприємців. Детальніше про грант

https://erobota.diia.gov.ua/

Будуємо країну підприємців!

Проєкт запущено з ініціативи Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністерства економіки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державною службою зайнятості України та Ощадбанком за підтримки «Проєкту підтримки Дія», що реалізується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.

Джерело: https://cutt.ly/97EFp8e

11.04.2023

УВАГА СУБ'ЄКТИ ГОСПОДАРЮВАННЯ!!!

Триває шоста хвиля грантової урядової програми «Власна справа».

Шановні підприємці Криворіжжя, якщо маєте ідею для бізнесу чи хочете розвивати вже наявний – подавайте заявку на мікрогрант на порталі Дія: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu.

Важливо! Отримати мікрогранти для започаткування або розвитку свого бізнесу можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду підприємницької діяльності. Для отримання гранту необхідно складати ефективний бізнес-план.

Всього у 2023 році передбачено 20 хвиль. Граничні терміни подання заяв тут — https://is.gd/D5fc4t

Джерело: https://cutt.ly/97EFp8e

11.04.2023

У місті продовжується підтримка незламного Криворізького бізнесу шляхом кредитування за Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%»!!!

Підприємці можуть звернутись до Ощадбанку та отримати фінансування для свого бізнесу із компенсацією відсотків від держави.

Програма має багато напрямків, серед них кредити:

на релокацію,

для фінансування підприємницької діяльності,

для поповнення оборотних коштів,

для енергозабезпечення бізнесу,

для аграріїв.

Подайте заявку на кредит онлайн через сервіс ОщадБізнес: cutt.ly/W4uqka3 

Отримати консультацію можна у найближчому відділення Ощаду.

Джерело: https://cutt.ly/97EFp8e

07.04.2023

Термін дії атестації робочих місць за умовами праці на весь період воєнного стану.

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради нагадує усім підприємствам, що  основними нормативно-правовими актами, що регулюють процес проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємстві, є Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 р. № 442, та Методичні рекомендації щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Міністерства праці України і Головним санітарним лікарем України від 01.09.1992 р. № 41.

Відповідно до Порядку проведення атестації атестація робочих місць за умовами праці проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом по підприємству в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.

У разі докорінної зміни умов і характеру праці проводиться позачергова атестація. Результати атестації чинні протягом 5 років після їх затвердження до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення чергової атестації. Відповідальність за своєчасне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації. Чинні нормативно-правові акти, що регулюють питання проведення атестації, не передбачають можливості її відтермінування та продовження строків дії у зв’язку із введенням воєнного стану в Україні.

Начальник відділу праці УПСЗН виконкому Металургійної районної у місті ради                    Людмила Захарук

07.04.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 07.04.2023

30.03.2023

До уваги малозабезпечених сімей !!!

В Україні поновлено  програму «Рука допомоги» - кредити непрацюючим громадянам з малозабезпечених сімей на початок чи розвиток власної справи

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» у Мінсоцполітики передбачені кошти за бюджетною програмою КПКВК «Підтримка малозабезпечених сімей», в тому числі для надання допомоги  на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї.
       Однією з цілей соціальної політики в Україні  є максимальна допомога особам і родинам, які опинились у складних  життєвих обставинах, та забезпечення умов для подолання цих обставин.
         З початком повномасштабної війни, розв’язаної російською федерацією, створення механізмів підтримки для організації підприємницької діяльності і здобуття економічної самостійності для таких родин набуло особливої актуальності.
         В рамках цієї політики Мінсоцполітики перезапускає програму «Рука допомоги», яка спрямована на допомогу малозабезпеченим особам у відкритті власної справи.
         Програму було розроблено спільно зі Світовим банком, у 2016-2018 р.р. вона була пропілотована у Львівській, Полтавській, Харківській, Донецькій,  Житомирській, Чернігівській областях і зарекомендувала себе як успішний соціальний проєкт. За цей період 237 підприємств змогли започаткувати власну справу.
         Наразі, тимчасово згорнуто з початком повномасштабної війни, програму «Рука допомоги» поновлено. На реалізацію програми державою виділено 9,6 млн грн.

         У  чому суть програми?

Програма дає можливість непрацюючим працездатним особам з числа  членів малозабезпеченої сім’ї отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн.  для відкриття чи розвитку власного бізнесу.

На що дається фінансова допомога?

На придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи.

На яких умовах дається кредит?

Людина може отримати безвідсотковий кредит від держави строком на 3 роки для започаткування власної справи.

Умови повернення допомоги?

 • Або після закінчення трирічного строку з дати її отримання, однією сумою (протягом 30 календарних днів).
 • Або достроково, частинами відповідно до графіку, погодженого центром зайнятості.

Важливо: сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ.

Фінансова допомога не повертається, якщо підприємцем:

 • сплачено податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги;
 • у перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.

Як скористатися цією можливістю?

Для отримання  такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого центру зайнятості.

Там подати до створеної при центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї:заяву про надання фінансової допомоги;

 • бізнес план;
 • довідку про несудимість.

До складу Комісії включаються представники центру зайнятості,  представники органів соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування, територіальних органів ДПС, організацій (об’єднань) роботодавців і профспілок (за згодою).

Комісія розглядає документи і – після засідання – надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення.

Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична  особа-підприємець протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.

30.03.2023

До уваги мешканців м. Кривого Рогу, які мають заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги перед Комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційна організація №8» (КП «ЖЕО №8»), код за ЄДРПОУ 13440031, 50027, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Хабаровська, 9 (Металургійний район).

В зв’язку із проведенням ліквідаційної процедури у справі №904/4155/20  про банкрутство КП «ЖЕО №8» та заходів з продажу майна КП «ЖЕО №8» повідомляю про проведення аукціону з продажу права вимоги за дебіторською заборгованістю фізичних осіб перед КП «ЖЕО №8» за житлово-комунальні послуги, яка станом на 01.03.2023 складає заборгованість абонентів м. Кривого Рогу у кількості 3431 осіб на загальну суму 12350568,02 грн. у складі одного лота. Початок аукціону: 05.04.2023 / 12:55, період прийому заявок: до 04.04.2023 / 20:00. Початкова ціна продажу лота: 12 350 568,02 грн., без можливості зниження початкової ціни. Аукціон проводиться у порядку, передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства. Оголошення про проведення аукціону опубліковано в електронній торговій системі «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ», посилання на аукціон: https://prozorro.sale/auction/BRE001-UA-20230315-00635 (ідентифікатор аукціону BRE001-UA-20230315-00635). Більш детальна інформація про аукціон міститься на сторінці аукціону в електронній торговій системі за вказаним вище посиланням.

Ліквідатор КП «ЖЕО №8», арбітражний керуючий Пашковський Андрій Анатолійович.

Koпія постанови Господарського cyдy Дніпропетровської області від 18.05.2021 y cnpaві № 904/4155/20.

Koniя Cвідоцтва npo право на здійснення діяльності арбітражного керуючого(poзпорядника майна, керуючого сайнціями, ліквідатора) №1149 від 02.07.2013

Виписка з ЄДР КП ЖЕО №8

28.03.2023

 Увага ! 
Програма "Грант на власну справу" на 250 000 грн
Програма "Грант на переробне підприємство" до 8 млн. закінчується 31.03.2023

Допомога в отриманні грантів від держави

  З 1 липня 2022 року держава започаткувала систему мікрогрантів для українських підприємців “єРобота”. Вона спрямована на допомогу у відкритті нової справи, розвитку вже активного бізнесу, створенні стартапів та навчанні. Метою збільшити кількість робочих місць.

  Загалом на фінансування програми уряд заклав понад 30 млрд гривень. Очікується, що повну чи часткова компенсація надійде до держбюджету протягом кількох наступних років у вигляді податків від підприємницької діяльності. Крім того, урядове фінансування спрямоване на збільшення кількості робочих місць та надання професійних можливостей тим, хто залишився без роботи під час війни.

Доступні гранти для українських підприємців

  1. На власну справу.

Мета: відкрити власну справу або розвивати уже наявне підприємство.

Умови: створення одного (до 150 тисяч гривень) чи двох (до 250 тисяч гривень) робочих місць.

Розмір гранту: 150-250 тисяч гривень.

2. На садову діяльність.

Мета: створення чи розвиток садівництва, виноградарства та вирощування ягід.

Умови: наявність власної чи орендованої ділянки, розробка проєкту саду площею від 1 до 25 га та сплата 50% податків до державного бюджету.

Розмір гранту: держава сплатить 70% від вартості проєкту (від 300 до 400 тисяч гривень за один гектар саду). Всього на програму виділено 4 млрд гривень.

  3. На теплицю.

Мета: організація чи розвиток тепличного господарства.

Умови: один інвестор може побудувати одну теплицю площею до 2 га та прийняти на роботу 40 працівників, а також сплатити 50% отриманих грантових коштів як податки протягом трьох років.

Розмір гранту: перша тисяча заявників отримає фінансування в розмірі 70% від вартості проєкту (до 7 млн гривень), усі наступні учасники — 50% від необхідного стартового капіталу (до 5 млн гривень).

  4. Переробні підприємства.

Мета: збільшення кількості переробних підприємств у наступних сферах: деревообробка, виробництво меблів, металообробка, агропереробка, виробництво будматеріалів.

Умови: створити не менше 25 робочих місць та сплатити 100% від отриманих коштів як податки протягом трьох років.

Розмір гранту: одноразова виплата до 8 млн гривень на придбання обладнання. Закладений бюджет становить 7 млрд гривень.

  5. ІТ та сфера високих технологій.

Мета: заохочення стартапів у перспективних сферах.

Умови: розробка унікальних технологій та створення п’яти робочих місць.

Розмір гранту: від 750 тисяч до 3,5 млн гривень. На реалізацію проєкту закладено 1 млрд гривень.

  6. Навчання ІТ.

Ціль: дати професійні навички українцям, які втратили роботу.

Умови: пройти навчання повністю та працевлаштуватися в сфері ІТ протягом тридцяти днів після закінчення навчання.

Розмір гранту: стипендія для учасників у розмірі до 30 тисяч гривень на визначені урядом освітні програми та курси. Загальний бюджет — 1,8 млрд гривень.

  Як отримати грант?

  Взяти участь у грантовій програмі можуть як молоді, так і досвідчені підприємці. Щоб стати учасником конкурсного відбору, необхідно подати заявку через “Дію”. Після цього конкурсантів очікує три етапи оцінки:

● перевірка кредитної історії та фінансової репутації;

● оцінка бізнес-плану фахівцями з Ощадбанку;

● співбесіда в місцевому центрі зайнятості.

  За кожен етап учасник програми отримує бали. На їх основі вирішується порядок надання грантових коштів.

  Як повідомляють підприємці, кількість претендентів на грант значно перевищує закладений бюджет програми. Через це кожна помилка чи неточність у бізнес-плані, недостатня обґрунтованість соціальної важливості або фінансової надійності бізнесу може стати причиною для відмови у наданні гранту.чи розвиток тепличного господарства.
Умови: один інвестор може побудувати одну теплицю площею до 2 га та прийняти на роботу 40 працівників, а також сплатити 50% отриманих грантових коштів як податки протягом трьох років.
Розмір гранту: перша тисяча заявників отримає фінансування в розмірі 70% від вартості проєкту (до 7 млн гривень), усі наступні учасники — 50% від необхідного стартового капіталу (до 5 млн гривень).

24.03.2023

Патронатна сім’я
Питання та відповіді

Що таке патронат?

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання нею, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Сім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги по догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути громадянин України - жінки віком від 35 до 60 років і чоловіки від 35 до 65 років, які перебувають у зареєстрованому шлюбі та пройшли курси спеціальної підготовки. Вони мають проживати у власному помешканні, мати позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини. А також відповідати вимогам, визначеним у чинному законодавстві (постанова Уряду №883 «Деякі питання захисту прав дитини та надання послуги патронату над дитиною»).

Обов’язки патронатного вихователя:

 • забезпечувати надання послуг з догляду, виховання і реабілітації дитини в сім'ї патронатного вихователя, піклуватися про її моральний і фізичний стан, нести відповідальність за її життя і здоров'я;
 • створювати належні умови для проживання, навчання, фізичного та духовного розвитку дитини відповідно до її віку, потреб та індивідуальних особливостей;
 • представляти в межах своїх повноважень інтереси дитини у відповідних закладах та організаціях;
 • взаємодіяти з працівниками служби у справах дітей, соціального закладу, вживати заходів, які передбачені індивідуальним планом соціального захисту дитини;
 • співпрацювати з батьками або законними представниками дитини для подолання складних життєвих обставин в межах та у спосіб, визначених органом опіки та піклування.

Хто може бути влаштований в патронатну сім’ю?

 • покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
 • діти, чиї батьки пропали безвісті;
 • діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю;
 • діти за заявою батьків у зв’язку з складними життєвими обставинами, які трапились в їх сім’ї.

Можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини, але не більше 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

Оплата послуг із здійснення патронату над дитиною

 • Соціальна допомога на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім'ю, в розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.
 • Оплата послуг патронату над дитиною (грошове забезпечення), яка проводиться в розмірі п'яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць
 • Якщо в сім'ї патронатного вихователя є дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина й одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш ніж на 50 відсотків.

Сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя

Призначення і виплата соціальної допомоги, грошового забезпечення та сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя виконується Управлінням праці та соціального захисту населення за місцем проживання патронатного вихователя відповідно до «Порядку оплати послуг патронатного вихователя і виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №148 від 16.03.2017.

Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються і виплачуються з дня влаштування дитини в сім'ю патронатного вихователя до дня вибуття з такої сім'ї.

24.03.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 24.03.2023

17.03.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 17.03.2023

16.03.2023

Матеріальна допомога сім’ям цивільних громадян, загиблих (померлих) внаслідок військової агресії російської федерації

         Комплексною програмою соціального захисту населення Дніпропетровської області на 2020 – 2024 роки передбачена соціальна підтримка сімей цивільних громадян, загиблих (померлих) внаслідок військової агресії Російської Федерації на території Дніпропетровської області.

         Матеріальна допомога членам сімей загиблих (померлих) надається особам, які проживають та зареєстровані в Дніпропетровській області.

До членів сім’ї загиблого (померлого), яким передбачено надання матеріальної допомоги належать такі особи:

 • чоловік (дружина) загиблого (померлого);
 • діти загиблого (померлого), в тому числі повнолітні;
 • батьки загиблого (померлого);
 • неповнолітні рідні брати та сестри загиблого (померлого).

         Питання надання матеріальної допомоги розглядається на засіданні обласної комісії з питань надання матеріальної допомоги особам, які опинились у складних життєвих обставинах, на підставі:

1) заяви на ім’я голови облдержадміністрації;

2) копії документа заявника, що посвідчує особу громадянина України.        У разі подання документів законним представником або уповноваженою особою – документів, що посвідчують особу тих членів сім’ї загиблого (померлого), від імені яких подається заява, а також документа, який надає повноваження законному представникові чи уповноваженій особі представляти таких осіб, оформлений відповідно до чинного законодавства;

3) копії витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання або копії довідки про реєстрацію місця проживання особи (у разі надання копії паспорта у формі картки);

4) копії реєстраційного номера облікової картки платників податків або серії (за наявності) та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією (за наявності) та номером паспорта);

5) копії документів, що посвідчують родинні зв’язки із загиблим (померлим) (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження тощо);

6) копії свідоцтва про смерть особи, яка загинула (померла) внаслідок отриманих травм чи поранень;

7) копії первинного медичного документа, який підтверджує причинно – наслідковий зв'язок смерті з пораненням та вогневим ураженням (обстрілом, бомбардуванням, мінуванням, інших засобів ведення війни);

8) документа, який підтверджує згоду членів сім’ї загиблого (померлого) на перерахування матеріальної допомоги на рахунок законного представника або уповноваженої особи, повноваження яких оформлені відповідно до законодавства;

9) довідки з державного банку із зазначенням реквізитів відкритого IBAN – рахунку заявників.

         Документи приймаються за адресою: проспект О. Поля, 1, м. Дніпро, 49004

15.03.2023

15.03.2023 р. пройшло чергове засідання виконкому Металургійної районної у місті ради, на якому було заслухано питання "Про організацію роботи ринків району та виконання Програми їх розвитку", та прийнято цілий ряд рішень, що стосуються різних сфер життєдіяльності району. Крім того, на засіданні голова районної у місті ради Геннадій Шаповалов вручив відзнаки міського і районного рівнів робітникам сфери житлово-комунального господарства з нагоди їх професійного свята.

 

13.03.2023

Інтерактивна карта укриттів м.Кривого Рогу

Посилання 

10.03.2023

Увага конкурс для жінок-підприємиць!!!

  100 000 ГРИВЕНЬ НА РОЗВИТОК БІЗНЕСУ Й 5-ДЕННА ПОДОРОЖ У ПАРИЖ ДЛЯ ЖІНОК-ПІДПРИЄМИЦЬ!
Цей конкурс має на меті винагородити жінок-підприємців , які продовжують працювати, незважаючи на війну , оскільки їм як ніколи потрібна підтримка для розвитку свого потенціалу, а також заохотити їх не боятися розпочинати власну справу. Конкурс відкритий, без вікових обмежень, для всіх жінок, незалежно від сфери їхньої діяльності та для зайняття підприємницькою діяльністю у воєнний час.
 Терміни. Заповнити анкету на сайті womanccifu.com слід до 15 березня 2023 року. Заявки отримані після цього терміну не враховуватимуться журі.
 Умови:
 Щоб взяти участь, необхідно подати заявку онлайн на сайті womanccifu.com до 15 березня та надіслати нам:
 Коротке відео про проект . Розкажіть про себе, покажіть, як організований ваш бізнес чи виробництво.
 Презентація . Представте свій досвід підприємницької діяльності, основні досягнення та план розвитку на 3 роки. В ідеалі достатньо 10-12 слайдів, щоб включити найважливіші елементи, але без перевантаження інформацією.
 Офіційний реєстраційний документ . Так, фізичні особи-підприємці можуть подати заявку, як і будь-яка інша форма бізнесу.На момент подання декларації компанія має працювати принаймні 3 місяці та досягти певних результатів.
Заявки будуть розглянуті в 2 етапи. По закінченню реєстрації 15 березня 2023 року о 23:59, файли буде розглянуто професійним журі,яке відбере 10 фіналісток. Журі залишає за собою право змінити кількість фіналістів.
Фіналістки будуть запрошені на інтерв’ю з журі в червні 2023 року. Після закінчення цього другого етапу відбору, журі визначить кандидатку-переможницю на церемонії нагородження, що відбудеться в липні 2023 року.
 ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА
1. Пакет документів має бути поданий французькою, українською, російською або англійською мовами.
2. Журі залишає за собою право запросити додаткову інформацію у кандидаток. Запит інформації відбуватиметься в індивідуальних випадках.
3. Відібрані учасниці не можуть вийти з конкурсу.
4. Участь в конкурсі безкоштовна.
 Контакти :
Зацікавлені кандидатки можуть отримати додаткову інформацію стосовно Премії бізнес-леді від CCIFU за наступними електронними адресами :
Мод Жозеф mjoseph@ccifu.com.ua
Наталія Дем’янчук ndemianchuk@ccifu.com.ua
 Можливості
По завершенню конкурсу переможниця отримає :
● Премію на церемонії у присутності партнерів.
● 100 000 гривень.
● П’ятиденну подорож в Париж (авіа-білет та розміщення на 1 особу ).
● Супровід проекту компаніями-партнерами на протязі 1 року.
● Безкоштовне членство в CCIFU на протязі 1 року.
Деталі за посиланням
 

 

  ДО 2 МЛН ГРН СУБГРАНТУ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ДОСТУПУ ММСП ДО СУЧАСНИХ КАНАЛІВ ЗБУТУ В РАМКАХ ПРОГРАМИ USAID АГРО

 Програма USAID АГРО пропонує подавати заявки на одержання субгранту для покращення доступу ММСП до сучасних каналів збуту.
  Для кого:
Проект АГРО заохочує заявки від організацій, що демонструють наступне:
 Прийнятним заявником може бути українські недержавні організації, бізнес-асоціації та приватні підприємства. Заявник повинен бути зареєстрованою юридичною особою, визнаною відповідними українськими органами влади та відповідати всім чинним цивільним та фіскальним нормам України.
 Заявник повинен мати щонайменше два (2) роки продемонстрованого досвіду виконання заходів подібних до описаних у Розділі I.D., та у: 
 Пошуку партнерів і ринків збуту;
 Наданні послуг з організації та проведення виставкової діяльності;
 Підтримки збуту продукції з доданою вартістю;
 Ознайомленні компаній/продуктів з новими каналами збуту;
 Аналізі потреб клієнта та своєчасне коригування послуг відповідно до цього.
 Заявник повинен надати резюме кандидатів щонайменше на наступні дві (2) ключові посади, які відповідають наступним технічним кваліфікаціям:
Координатор проекту повинен мати вищу освіту, мінімум три (3) роки практичного досвіду управління, відмінні навички комунікацій та письма, вільно володіє українською мовою.
Експерт з ведення перемовин щодо постачання готової продукції на сучасні канали збуту, з практичним досвідом ведення перемовин п’ять (5) років, відмінні навички комунікацій та письма, вільне володіння українською мовою. 
 Заявники повинні бути готовими співінвестувати у цю діяльність не менше 15% від загального бюджету проекту. Внесок субреципієнта – це спосіб заохочення успішного завершення діяльності отримувача субгранту. У разі присудження субгранту субреципієнт повинен надати документацію, яка свідчить про його внесок. До внесків субреципієнта відноситься фінансування витрат діяльності у грошовій або натуральній формі, яке отримане не у рамках субгрантової підтримки Проекту АГРО, а надається субреципієнтом або іншими донорськими організаціями, такими як міжнародні громадські організації, уряди іноземних держав, місцеві та міжнародні організації, субреципієнт, бенефіціари субгранту, інші треті особи та/або колективні внески від вищезазначених зацікавлених сторін. До внеску субреципієнта не включатиметься фінансування, що отримується в рамках інших проектів USAID. Проект АГРО надаватиме перевагу заявкам, які передбачають внесок субреципієнта у розмірі, що перевищує 15% від суми субгранту. 
 Сума
Проект АГРО планує надати до 2 000 000 грн за допомогою одного (1) субгранту. Остаточна сума субгранту залежатиме від субгрантової діяльності та результатів переговорів і може виходити за межі цього діапазону в ту чи іншу сторону. Очікується, що термін дії будь-якого субгранту в рамках цієї субгрантової угоди не перевищуватиме 18 місяців. Приблизна дата початку діяльності в рамках субгранту, присуджених за результатами цього конкурсу – 30 квітня 2023 року. Тип договору субгранту буде визначений у процесі переговорів. 
 Терміни
Заявки повинні бути подані не пізніше 18:00 за місцевим часом 29 березня 2023 р. 
Усі питання щодо цього ЗПЗ можна надсилати на ім’я Аліни Пікінер, менеджера відділу грантів і контрактів, на електронну адресу agro.subawards@chemonics.com з посиланням на ЗПЗ № 50 не пізніше 18:00 за місцевим часом 20 березня 2023 року. Проект АГРО надасть відповіді на всі отримані запитання не пізніше 21 березня 2023 року.
ВАЖЛИВО!!!
 Проект АГРО проведе передзаявочний он-лайн семінар 15 березня 2023 р. з 14:00 до 16:00 години за київським часом. Цей семінар дозволить прийнятним і зацікавленим заявникам задати питання стосовно ЗПЗ і отримати вказівки щодо порядку заповнення аплікаційної форми. Підтвердити свою участь потрібно надіславши ім’я учасника, назву організації, електронну адресу учасника та його номер телефону до 14 березня 2023 р. на адресу agro.subawards@chemonics.com з посиланням на ЗПЗ № 50 (витрати, пов’язані з участю у семінарі, не відшкодовуватимуться)
Усі питання щодо цього ЗПЗ просимо надсилати на ім’я Аліни Пікінер, менеджера відділу грантів і контрактів, на електронну адресу agro.subawards@chemonics.com з посиланням на ЗПЗ № 50 не пізніше 18:00 за місцевим часом 20 березня 2023 року. Проект АГРО надасть відповіді на всі отримані запитання не пізніше 21 березня 2023 року.
На прохання заявників Проект AГРО допомагатиме заявникам зрозуміти процедуру подання заявок і може надати консультацію щодо підготовки заявки.
Деталі гранту за посиланням  http://surl.li/fdz

Джерело: https://cutt.ly/Y8VzBso
 

 

09.03.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 10.03.2023

09.03.2023

 Про стан навколишнього природного середовища у лютому 2023 року 

      Спостереження за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, які проводились у лютому 2023 року лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря у м. Кривому Розі, показали, що фактичні середньомісячні концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста (в мг/куб.м):

- у порівнянні з середньодобовими гранично – допустимими концентраціями були нижчими або не перевищували норми по пилу (0,1мг при нормі 0,15 мг), діоксиду сірки (0,018 мг, при нормі 0,05 мг), оксиду вуглецю (1 мг, при нормі 3 мг), діоксиду азоту (0,03 мг, при нормі 0,04 мг), оксиду азоту  (0,01 мг, при нормі 0,06 мг), фенолу (0,002 мг, при нормі 0,003 мг), аміаку (0,01 мг, при нормі 0,04);

-   у порівнянні з лютим 2022 не перевищували норми та зменшились по пилу, діолксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, оксиду азоту;

- у порівнянні з лютим 2022 не перевищували норми та залишились без змін по фенолу, аміаку.

06.03.2023

 ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля - Публічне акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг»Додаток 2 до Порядку передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля )  

 

ДО УВАГИ БІЗНЕС-СПІЛЬНОТИ КРИВОРІЖЖЯ ЩОДО ГРАНТОВОЇ ПІДТРИМКИ!

      Із 27 лютого стартує третя хвиля подачі заяв на гранти у межах урядової програми Є-робота!!

Наразі із 27 лютого поточного року стартує третя у 2023 році хвиля подачі заяв на отримання мікрогранту для підприємців у межах урядової програми єРобота.

    Прийом документів по третій хвилі триватиме до 12 березня. Всього цьогоріч передбачено 20 хвиль, які одна за одною триватимуть до кінця листопада.

Надіслати заявку щодо отримання гранту на створення або розвиток власного бізнесу потрібно через портал Дія за посиланням https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

    Нагадаємо, що проєкт «Грант на власну справу» стартував 1 липня минулого року та є однією з програм єРоботи. За цією програмою можна отримати мікрогрант на старт або розвиток бізнесу у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Обов’язковою умовою є створення нових робочих місць протягом 6 місяців з дня отримання коштів.

Джерело: https://cutt.ly/H8hI4ig

УВАГА!! Грантова підтримка для 
ГО від проєкту «Фенікс» від 400 до 800 тис. грн

     Участь у конкурсі можуть взяти ОГС, а саме: благодійні організації (непідприємницькі товариства, установи, фонди тощо), громадські об’єднання (громадські організації, громадські спілки) та інші юридичні особи, що зареєстровані в Україні та мають статус неприбуткової організації.

     ВАЖЛИВО!!До розгляду не приймають заявок від фізичних осіб, суб’єктів підприємницької діяльності (враховуючи юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), органів державної влади, місцевого самоврядування, політичних партій, а також релігійних організацій.

    До участі у конкурсі не допускаються організації, що перебувають у стані банкрутства чи припинення юридичної особи на момент подання заявки.

     УВАГА!!!До участі в конкурсі особливо запрошуємо: організації з розвитку підприємництва; організації, які сприяють психосоціальній адаптації ВПО, дітей та інших вразливих груп; молодіжні та волонтерські організації; об’єднання з невеликих громад та сіл, а також організації, що представляють інтереси незахищених верств населення.

     До 23 березня 2023 року можна заповнити аплікаційну форму за посиланням: http://surl.li/ejxvu

     З рекомендаціями щодо заповнення форми можна ознайомитись за цим посиланням http://surl.li/ejxvv

Джерело: https://cutt.ly/H8hI4ig

 

Інформації щодо проходження служби у бригадах Національної поліції України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України мотивованих осіб

 

 

 

 

 

             Брошура

 

               Меседжі Гвардія

 

 

 

 

 

 

 

 

Шановні мешканці!

28 січня 2023 року з 12.00 до 14.00 год. у Сквері Героїв відбудеться благодійний ярмарок у рамках міського мистецького марафону. Зібрані кошти будуть передані Громадській організації «Криворізька міська асоціація «АРТ-культура» на придбання 10 дронів для наших героїв-земляків, які мужньо захищають Україну від ворога та наближають таку довгоочікувану Перемогу.

Збір коштів проходитиме у готівковому та безготівковому форматі. На заході для збору коштів буде спеціально встановлена скринька, а задонатити можна на рахунок UA603052990000026002020404267 EGRPOU 44406909.

#ЄднаймосяЗарадиПеремогиКР

 

 

 

 

 

 

Шановні мешканці Металургійного району!

         Виконком Металургійної районної у місті ради інформує , що на території району створені і функціонують цілодобово 6 Пунктів незламності, де кожен бажаючий у період блекауту зможе зігрітися, випити чаю, зарядити мобільний телефон, отримати прихисток. Пункти незламності розміщені за такими адресами:

1. Криворізька гімназія №15 ім. М.Решетняка Криворізької міської ради, вул. Криворіжсталі, 40.
2. Криворізька гімназія №16 Криворізької міської ради, вул. Степана Тільги, 22.
3. Криворізька гімназія №26 Криворізької міської ради, вул. Володимира Бизова, 7а.
4. Криворізька гімназія №66 Криворізької міської ради, вул. Вокзальна, 6.
5. Криворізька гімназія №69 Криворізької міської ради, вул. Хамзата Гелаєва, 4.
6. Криворізька гімназія №75 Криворізької міської ради, вул. Героїв АТО, 52.

Місця підвозу води
КП «Кривбасводоканал» Металургійний район: - пр. Миру (Варус) - вул. Соборності (критий ринок) - АТБ (на кільці "Соборності" ) - 95 квартал (АТБ) - вул. Криворіжсталі (площа перед залізничним вокзалом "Червона"). Адреси підвозу води КП «Сансервис» КМР - проспект Гагаріна (кільце 95 квартал, АТБ)
 

Перелік об’єктів торгівлі продовольчими товарами та громадського харчування в Металургійному районі, які мають генератори


з/п

Назва об’єкта, адреса

 1.  

маг. “М’ясна мануфактура”,вул. Соборності,49

 1.  

маг. “М’ясна мануфактура”,пр. Гагаріна,12

 1.  

маг. “М’ясний майстер”,вул. Криворіжсталі,11

 1.  

маг. “Продукти”, вул. Галатова,2

 1.  

маг. “Продукти”,вул. Віталія Матусевича,32

 1.  

кафе “Груша”, пр. Металургів,33

 1.  

кафе “Гарден”,вул. Героїв АТО,35

 1.  

кафе “Біг Фазенда”, вул. Віталія Матусевича,17а

 1.  

маг. “Файно”, вул. Соборності,49

 1.  

маг. “Фрутерія”, пр. Миру,28В

 1.  

маг. “Наша ряба”,вул. Вадима Гурова,31В

 1.  

маг. “Сімейний”,вул. Степана Тільги,8

 1.  

маг. “Ягідка”, вул. Костенка,17

 1.  

маг. “Продукти”,вул. Віталія Матусевича,31

 1.  

маг. “Наша ряба”,вул. Соборності,49

 1.  

маг. “Хліб”, вул. Соборності, 49

 1.  

маг. “Апельсин”, вул. Галенка,1

 1.  

маг. “Карамелька”, вул. Єсеніна

 1.  

маг. “Карамелька”,пр. Металургів,9

 1.  

маг. “Моє село”,вул. Соборності,29б

 1.  

кафе “Автограф”, пр. Гагаріна,44

 1.  

пивна ресторація “Стара Прага”, вул. Героїв АТО,61

 1.  

маг. “Салтівський”,пр. Гагаріна,48а

 1.  

суші “Тейк аут”, пр. Гагаріна,48а

 1.  

кафе “Копоть і баклажан”,пр. Миру,24а

 1.  

кафе “Любов і голуби”,пр. Гагаріна,36

 1.  

Булочна №1, пр. Миру,28В

 1.  

маг. “Україна”, вул. Степана Тільги,24

 1.  

маг. “Продукти”, вул. Степана Тільги,24

 1.  

маг. “Продукти”, вул. Шиферна,36

 1.  

кав’ярня “Філіні тайм”,пр. Миру,28Д

 1.  

“Будка” пр. Миру,28В

 1.  

“Сімейна пекарня”,пр. Гагаріна,46В

 1.  

Булочна №1, вул. Соборності,29р

 1.  

“Гстроном на Мистецькій”,вул. Мистецька,13

 1.  

суші “Ніндзя бар”,пр. Металургів,38

37. маг. “Рестарт”, вул. Соборності,8
38.

маг. “Рибний світ”,вул. Соборності,47

Перелік аптек в Металургійному районі, які мають генератори

№ з/п

Назва, адреса

 Суб’єкт господарювання

 1.  

Аптека медичної академії,пр. Миру,28

ТОВ “Аптеки медичної академії”

 1.  

“Бажаємо здоров’я”

 • пр. Металургів,28а
 • вул. Костенка,8

ТОВ “Дніпродзержинська фармацевтична компанія”

 1.  

“Подорожник”

 • пр. Гагаріна,14
 • пр. Миру,28
 • вул. Соборності,22
 • пр. Металургів,15

ТОВ “Подорожник Дніпро”

 1.  

Перша соціальна аптека,

 • вул. Єсеніна,8

ТОВ “Аптека №418”

 1.  

“РУАН”, вул. Соборності,38

ТОВ “РАМ “Руан”

 1.  

Аптека, вул. Металургів,32а

ТОВ “Мегалек”

 1.  

Аптека,
вул. Криворіжсталі,9
пр. Миру,28

ТОВ “ТВА-груп”

 1.  

аптека “Низьких цін”

 • пр. Гагаріна,10
 • пр. Металургів,9
 • вул. Криворіжсталі,18
 • вул. Соборності,34

- пр. Металургів,24
- вул. Соборності,33б
- аптека “Копійка”
- вул. Соборності,29б
- вул. Героїв АТО,39

ТОВ “Аптека низьких цін “Кремінь”

 1.  

аптека інтернет цін,

вул. Соборності,38

 

10.

аптека “БАМ”,

вул. Соборності,8
067-657-39-61
 067-500-51-51

ТОВ “Подорожник Дніпро”

                                                П Е Р Е Л І К
чергових відділень банківських установ, які розташовані на території Металургійного району та працюючих в умовах «блекауту»
 

№з/п

            Назва банківської установи

     Адреса

1.

АТ КБ «ПРИВАТБАНК»

вул. Костенка, 21

2.

АТ «ОЩАДБАНК»

вул. Степана Тільги, 3 (прим.61)

3.

ПАТ «БВНК ВОСТОК»

пр. Металургів, 22

4.

АТ «Акцент-Банк» («А-БАНК»)

вул. Соборності,27 (прим.41)

5.

ПАТ «КБ «АКОРДБПНК»

вул. Костенка, 11 (прим.13)

6.

АТ «Перший Український Міжнародний Банк» («ПУМБ»)

вул. Віталія Матусевича, 2

7.

АТ «Сенс Банк»

пр. Металургів, 21

8.

«ТАСКОМБАНК»

пр. Металургів, 27 (прим. 70)

9.

«УКРСІББАНК»

вул.  Героїв АТО, 37

03.03.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 03.03.2023

24.02.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 24.02.2023

17.02.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 17.02.2023

15.02.2023

          15.02.2023 р. з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав керівництво району спільно з представниками закладів та установ району поклало квіти до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам, розташованого на алеї Героїв. Під час заходу голова районної у місті ради Геннадій Шаповалов вручив відзнаки міського і районного рівнів окремим представникам місцевої організації ветеранів Афганістану.

         15.02.2023 р. відбулося чергове засідання виконкому районної у місті ради, на якому серед основних розглядалися питання:

         - Про стан роботи зі зверненнями громадян та заявками у 2022 році;

         - Про звіт виконкому районної у місті ради щодо виконання у 2022 році Програми соціально-економічного і культурного розвитку Металургійного району на 2017-2022 роки.

15.02.2023

ДО УВАГИ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ СФЕРИ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА!!!
Навчання з соціального підприємництва!

    До участі запрошують соціальних підприємців із добре пропрацьованою ідеєю бізнесу або тих, хто вже має власне підприємство. Програма допоможе пропрацювати бізнес-модель, адаптуватися до роботи під час кризи та масштабуватись. Зокрема, це чудова нагода познайомитись із однодумцями та заробляти стабільно, при цьому вирішуючи соціальну проблему.

       4 березня організація Платформа соціальних змін запускає 9-ий набір на Акселератор соціального підприємництва! Уже понад 350 осіб з усієї країни успішно пройшли програму та змогли залучити фінансування для розвитку своєї справи. Їм допомогли створити сталу бізнес-модель, знайти інструменти підвищення прибутку та вдосконалити соціальну складову.

     Програма передбачає програму менторства, де з кожним підприємцем індивідуально працюватимуть експерти, які надаватимуть консультації у точкових питаннях введення бізнесу. Зокрема, після захисту власного проєкту слухачі отримають можливість залучити грант на масштабування бізнесу.

- Акселератор складається із трьох модулів, які охоплюють такі теми як:
- соціальне підприємництво;
- аналіз місії, візії та бізнес-моделі підприємства;
- маркетинг та продажі;
- стратегічне планування і стратегічні цілі;
- фінансовий менеджмент, фандрейзинг та презентацію проєкту інвестору.

      Участь у програмі безкоштовна, навчання проходитиме в онлайн-форматі.

Дедлайн - ДО 23 ЛЮТОГО!!
Ознайомитись із деталями та зареєструватися можна за посиланням: https://sochange.webflow.io

15.02.2023

Шановні суб’єкти господарювання району,
запрошуємо до участі в програмі отримання грантів

ВІД 50 000 ДО 250 000 ГРН НА СТВОРЕННЯ АБО РОЗВИТОК ВЛАСНОГО БІЗНЕСУ

Хто може подати заявку на отримання гранту?

  Майбутні підприємці, діючі ФОП або юридичні особи:

- які не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України;
- які не провадять господарську діяльність на території росії;
- які не перебувають під санкціями;
- щодо яких не порушено справи про банкрутство та відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію;
- які не мають заборгованості перед бюджетом.

  Розмір мікрогранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його запиту, але не менше 50000 гривень та не перевищує:

- 50000 гривень у випадку зобов’язання отримувача створити одне робоче місце після отримання мікрогранту та прийняття на нього працівника;

- 250000 гривень у випадку зобов’язання отримувача створити не менше двох робочих місць після отримання мікрогранту та прийняття на них працівників.

Граничний строк опрацювання заяв: 24.02.2023 р.

     Мікрогранти надаються для покриття таких напрямів витрат:

- придбання меблів, обладнання (крім транспортних засобів), необхідного для провадження господарської діяльності отримувачем, яке не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави);
- закупівля ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (такі витрати повинні становити сумарно не більше 50 відсотків розміру мікрогранту);
- послуги маркетингу та реклами (такі витрати повинні становити не більше 10 відсотків розміру мікрогранту);
- орендна плата за нежитлове приміщення (такі витрати повинні становити не більше 25 відсотків розміру мікрогранту);
- орендна плата за обладнання (такі витрати повинні становити не більше 10 відсотків розміру мікрогранту);
- лізинг обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (такі витрати повинні становити не більше 50 відсотків загального розміру мікрогранту);
- використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

      Заява формується отримувачем особисто або у відділенні уповноваженого банку засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі – Портал Дія) після проходження ним ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу отримувача.

  Заява формується засобами Порталу Дія у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту. Формування заяви закінчується накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису або електронної системи BankID. (Зареєструйтеся або авторизуйтеся в кабінеті громадянина на порталі diia.gov.ua за допомогою BankID або електронного підпису.).

Невід’ємним додатком до заяви є бізнес-план за формою. З прикладом заповненого бізнес-плану ви можете ознайомитися за посиланням https://diia.gov.ua/.../app/media/Grants/biznes-plan-1.xlsx

Заяви, подані без бізнес-плану, не розглядаються.

      Рішення про надання гранту приймає Державна служба зайнятості, перевіривши заяву уповноваженим банком та розглянувши ваш бізнес-план.

      Державний центр зайнятості розглядає її протягом 10 робочих днів після завершення кінцевого строку подання. Рішення приймається на підставі висновків банку: оцінки бізнес-плану, співбесіди та результатів перевірки ділової репутації.

Більше про кінцеві строки  https://diia.gov.ua/kincevi-stroki-podannya-zayav-na...

ВАЖЛИВО!!!!!У разі отримання гранту ви маєте: створити хоча б одне робоче місце; здійснювати діяльність не менше 3 років; сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників.

!!!Ви маєте повернути суму вашого гранту, лише якщо не виконаєте зобов’язання перед державою, тобто: не створите робочих місць відповідно до суми гранта.

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ПРОГРАМУ ГРАНТІВ

https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

10.02.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 10.02.2023

03.02.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 03.02.2023

30.01.2023

        Шановні мешканці Металургійного району, які надають прихисток внутрішньо переміщеним особам!

        Починаючи  з квітня 2022 року у районі проводиться робота по призначенню компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб.

Зауважуємо, що відповідно до Порядку компенсації  витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від  19 березня 2022 р. № 333 (зі змінами) (далі – Порядок), компенсація витрат надається за умови дотримання певних вимог, а саме:

особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, зобов’язані не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати повідомлення за встановленою  формою згідно з додатком 1 до Порядку до Центру адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») виконкому Криворізької міської ради за місцем розташування житлового приміщення;

компенсація надається фізичним особам - громадянам України, які є власниками житла, або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях  внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї у розумінні Сімейного кодексу України;

за умови відсутності за адресою розміщення внутрішньо переміщених осіб  заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги;

за умови надання достовірної інформації про фактичне проживання внутрішньо переміщених осіб за місцем розташування житлового приміщення;

особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця, тобто щомісячно з 1 числа по 5 число включно, подає до Центру адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») виконкому Криворізької міської ради за місцем розташування житлового приміщення заяву за формою згідно з додатком 2 до Порядку;

за розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися з територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, інформація про які є складовою частиною переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією;

житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, інформація про яке внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, або щодо

якого подано документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Звертаємо Вашу увагу, що у період з 1 жовтня 2022 р. по 31 березня   2023 р. сума компенсації визначається на рівні 30 гривень за кожен людино-день.

В інші періоди року сума компенсації за кожен людино-день становить 4,77 гривень.

Управління праці та соціального захисту населення

27.01.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 27.01.2023

20.01.2023

Звіт
 дільничних офіцерів поліції відділення поліції № 2 Криворізького РУП перед населенням на території Металургійного району

         Так, в період 02.01.2023 – 13.01.2023 року дільничними офіцерами поліції ВП № 2 Криворізького РУП  організовано та проведено звітування дільничними офіцерами поліції ВП № 2 Криворізького РУП перед населенням Металургійного району про стан дотримання правопорядку на поліцейських дільницях, ужиті заходи із запобігання правопорушенням з метою підвищення довіри населення до поліції у 2023 році. При звітуванні перед населенням обговорено проблемні питання, які вважаються найбільш значущими, актуальними, та шляхи їх вирішення, надано поради як не стати жертвою злочину чи нещасного випадку, також доведено інформацію про стан криміногенної ситуації на території обслуговування, як не стати жертвою квартирних крадіїв.

          З настанням новорічних свят більшість людей їдуть святкувати новорічні свята за межами міста Кривого Рогу, проводять вільний час поза межами свого будинку тощо, залишаючи при цьому свої оселі без належного нагляду.

 У цей час розпочинається «сезон» для квартирних крадіїв, так званих «домушників».

За статистикою взимку збільшується кількість квартирних крадіжок.

Щоб не стати жертвою квартирних злодіїв поліція радять наступне:

 1. Коли вирушаєте у відпустку, до родичів, знайомих тощо, не повідомляйте цього стороннім особам.

 2. Найбільш надійно – захистити домівку сигналізацією з підведенням до пульту централізованої охорони. Для її встановлення треба звернутись до територіального підрозділу Державної служби охорони, або інших приватних охоронних структур.

 3. Вхідні двері повинні бути надійні та міцні. Петлі треба встановити так, щоб вони були заховані, інакше зловмисники можуть їх спиляти. Якщо двері виготовлені з тонкого листового заліза, злочинці легко можуть відкрити їх, як консервну банку. Тож пам’ятайте, що якість вхідних дверей буде впливати на захист вашої оселі. Для покращення надійності вставте у вхідні двері щонайменше два замки.

 4. Вікна та балконні двері необхідно оснастити металевими гратами. Особливо це стосується помешкань першого i останнього поверхів та тих, до вікон яких підведені пожежні драбини, дістають гілки дерев тощо.

 5. Не залишайте відчиненими вікна чи кватирки помешкання, даючи цим можливість безперешкодно проникнути в приміщення.

 6. Допомагає профілактувати злочини й така імітація присутності в помешканні господарів:

 5 підключення до таймерів освітлення, телевізора, магнітофона та інших електричних приладів, які за завчасно закладеною програмою вмикатимуться на певний проміжок часу. Якщо немає такої можливості – зверніться до сусідів періодично заходити в помешкання та вмикати чи вимикати світло.

 7. Особливо цінні речі на час відсутності зберігайте у банківських установах, або у знайомих.

Якщо відносно вас вчинене правопорушення чи злочин, повідомте про це за телефоном 102 (номер безкоштовний, однаковий як для стаціонарного, так і для мобільного телефону).

Телефонуйте до поліції в найкоротший проміжок часу після вчинення відносно вас злочину, так як за «гарячими слідами» злочинця знайти легше. Назвіть своє прізвище, ім'я, по батькові та місце знаходження. Обов'язково дочекайтеся працівників поліції на місці події.

Якомога докладніше і точніше розкажіть все, що з вами сталося. Чим більше ви пригадаєте деталей, тим успішнішим буде пошук зловмисника. Запам'ятайте: не звертаючись в поліцію, ви породжуєте у злочинця відчуття безкарності і заохочуєте його до вчинення нових злочинів.

Намагайтеся запам'ятати зовнішність правопорушника, його одяг, взуття. Звертайте увагу на наявність особливих прикмет (борода, вуса, родимі плями, татуювання, шрами і т.д.), на анатомічні особливості (кульгавість і т.п.), дефекти мови та інше.

 У разі наявності свідків, попросіть їх зачекати разом з вами до прибуття працівників поліції. Якщо ж вони не мають можливості залишитися на місці події, запишіть їхні повні дані, місце проживання або контактні телефони.

Ви вправі звернутися з письмовою та усною заявою в чергову частину будь-якого відділу чи відділення поліції, де заяву зареєструють, а вас опитають по суті питання. Крім того, ви можете звернутися до найближчої поліцейської станції  (на території Металургійного району розташовані дві поліцейські станції, Поліцейська станція № 1 за адресою: пл. Домнобудівників, 6/1/120, Поліцейська станція № 2 за адресою: вул. С. Тільги, 39) або до співробітників поліції, які здійснюють охорону публічного порядку та безпеки.

 

ЯКЩО ВИ ЗАЛИШИЛИСЬ ВДОМА НАОДИНЦІ…

Не відчиняйте двері незнайомцям! Подбайте, щоб вхідні двері були обладнані, крім надійних замків, ще і запобіжним ланцюжком. Якщо вам не вдалося роздивитися обличчя чи документи відвідувача у дверне вічко, то перед тим, як відчиняти, скористайтеся ланцюжком.

Без перевірки не впускайте у помешкання сторонніх, навіть якщо вони називаються лікарями, соціальними працівниками, співробітниками ремонтних служб тощо. Уважно роздивіться їхнє посвідчення і не соромтеся зателефонувати до організації, працівниками якої вони представляються, та перевірити, чи дійсно такі люди там працюють і чи уповноважені вони здійснювати які-небудь перевірки.

Якщо у квартиру подзвонили, а після цього ви виявили, що ваше дверне вічко хтось закрив чи заклеїв — у жодному разі не відчиняйте дверей! Одразу телефонуйте до поліції, тому що це може бути ознакою того, що у вашому будинку орудують злодії.

Якщо ви уже впустили сторонню людину у помешкання, у жодному разі не залишайте її у кімнаті наодинці. Навіть якщо відвідувач, наприклад, попросить води, краще запропонуйте йому пройти разом з вами на кухню.

У разі необхідності поліція завжди готова допомогти та захистити Вас та Ваше житло. Тож за наявності інформації про злочин чи правопорушення негайно телефонуйте на номер 102!

20.01.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 20.01.2023

18.01.2023      

  Шановні мешканці Металургійного району!

Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України видано    ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (код ЄДРПОУ 24432974) Висновок з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності «Нове будівництво газорегулюючих пунктів доменної печі № 9 та ТЕЦ – 3 на території ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за адресою м. Кривий Ріг, вул. Криворіжсталі, 1» № 21/01-202112149117/1 від 04.01.2023р. та Звіт про громадське обговорення № 21/01-202112149117/2 від 04.01.2023р. Реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності 202112149117.

Зі змістом Висновку та Звіту можна ознайомитись у виконкомі Металургійної районної у місті ради (пр. Миру, 42, каб. 39).

13.01.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 13.01.2023

6.01.2023

До уваги багатодітних сімей

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради (далі – управління) повідомляє, що відповідно до листа Міністерства соціальної політики України, з 1 січня 2023 року отримувачам пільг, термін виплати яких закінчився в період дії воєнного стану, необхідно підтвердити право на продовження надання пільг, звернувшись із заявою та необхідним пакетом документів до управління Пенсійного фонду України (вул. Степана Тільги, буд. 20, тел. 068 891 88 80), або до управління праці та соціального захисту населення (пр. Металургів,    буд. 16, тел. 068 499 14 33).

06.01.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 06.01.2023

 

23.12.2022

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 23.12.2022

19.12.2022

Шановні мешканці Металургійного району!

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради  повідомляє, З 30 листопада 2022 р. набула чинності постанова Кабінету Міністрів України ( від 15.11.2022 р. № 1320), якою передбачено що:

 • строк виплат державних допомог продовжуватиметься лише особам, які проживають на території територіальних громад, віднесених до Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій (далі – Перелік);
 • у разі виключення територіальних громад із Переліку державну допомогу продовжуватимуть виплачувати протягом місяця, в якому територіальну громаду виключено з Переліку, та протягом наступного місяця після її виключення;
 • особам, які не проживають на території територіальних громад, внесених до Переліку, строк виплати державної допомоги продовжується до 31 грудня 2022 р.(включно).

            Оскільки, Криворізька міська територіальна громада не входить до Переліку, тому усім отримувачам державних соціальних допомог та пільг потрібно звернутися до органу соціального захисту населення та подати  необхідні документи для призначення державної соціальної допомоги та пільги.

Так, вказані зміни стосуються таких видів державної соціальної допомоги та пільг:

 • державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;
 • допомога на дітей одиноким матерям;
 • допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
 •  допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність;
 • щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
 • тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
 • тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
 • допомога на проживання ВПО;
 • державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
 • державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;
 • пільги, які було призначено раніше.

Також поновлюються норми постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2020 року № 624 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» (а саме: підпункт 2 пункт 1 цієї постанови – строк звернення за призначенням державної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, продовжується на період карантину та один місяць після дати його відміни).

Для отримання будь-яких додаткових роз’яснень та консультацій з зазначеного вище питання звертайтесь до управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради за адресою: пр-т Металургів, буд. 16, каб. 108 або за телефоном  0973920336.

Начальник відділу прийому громадян Марина Тарасенко

19.12.2022

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 19.12.2022

Архів 2022 рік