Оголошення

10.06.2024 р.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

06.06.2024 р.

До уваги отримувачів допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування!!!

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради (далі-управління) з питання подовження виплати допомоги опікуну/ піклувальнику дітей, над якими  встановлено опіку чи піклування, які у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України тимчасово разом із підопічними дітьми перебувають за кордоном, повідомляє наступне.

В роз’ясненнях, наданих листом Міністерства соціальної політики України  від 27.05.2024 № 13002/0/2-24/56 від 27.05.2024 зазначено, що відповідно до п. 2 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 (зі змінами), передбачено, що заяви з необхідними документами та / або відомостями для призначення допомоги сім’ям з дітьми приймаються від громадян структурним підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій (військових адміністрацій) (далі – органи соціального захисту населення) у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний вебпортал електронних послуг).

На період воєнного стану та протягом одного місяця після його   припинення чи скасування продовжується без необхідності звернення строк виплати допомоги, яку було призначено раніше, зокрема, виплата допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування (постанова Кабінету Міністрів України №214 від 07.03.2022 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги та пільг на період введення воєнного стану»).

Водночас, у випадках коли отримувачам допомоги необхідно звернутися до органів соціального захисту населення, щоб підтвердити своє право на подальше отримання допомоги, особи, які перебувають за кордоном, мають можливість надіслати такі документи до  органів соціального захисту населення засобами поштового зв’язку.

Для отримання консультацій можна звертатися до управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради за адресою: пр-т Металургів, буд. 16, або за телефоном  0973920336.

Начальник відділу прийому громадян  Марина Тарасенко

04.06.2024 р.

ПОВІДОМЛЕННЯ
про плановану діяльність, яка підлягає оцінці  впливу на довкілля

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПРОМБУДРЕСУРС КР"
39942919

04.06.2024 р.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на
документ

28.05.2024 р.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

24.05.2024 р.

24.05.2024 р. з нагоди 249-ї річниці з Дня заснування м. Кривого Рогу у бомбосховищі 1-ї міської лікарні відбувся святковий концерт музичного гурту "Акцент", у ході якого голова районної у місті ради Геннадій Шаповалов вручив почесні відзнаки району представникам трудових колективів за вагомий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток міста.

         24.05.2024 р. відбулося пленарне засідання ХХІ сесії районної у місті ради, на якому депутати розглянули 11 питань порядку денного та прийняли відповідні рішення. Також під час сесії голова районної у місті ради Геннадій Шаповалов вручив відзнаки міського рівня працівникам району з нагоди Дня міста.

24.05.2024 р.

 З метою    сприяння економічному розвитку областей, підтримки молодих спеціалістів та громадських організації, пропонується  «Impactpreneurship 2.0” -  онлайн навчання для молодих українців, ВПО, ветеранів, які бажають створити соціальний бізнес.

Під час навчання учасники дізнаються:

-  як  створювати  соціальні  підприємництва  для  вирішення  проблем  громад, міст та населення держави загалом?

-  як  систематизувати  бізнес-процеси,  щоб  успішно  працювати  та  впливати на розвиток держави?

Ці  та  інші  теми  у  12  модулях  учасники/-ці  програми  «Impactpreneurship 2.0” від інтерактивної навчальної платформи FUNdraiser детально розберуть під час  навчання.  Програма  організована  та  проводиться  за  підтримки  Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні.

У навчанні можуть брати участь:

-  українці/-ки віком від 14 до 35 років, підприємці та жінки, ВПО, ветерани/-ки, ветерани/-ки із інвалідністю,

- мешканці  12  областей:  Дніпропетровської,  Закарпатської,  Полтавської, Сумської,  Чернівецької,  Чернігівської,  а  також  Запорізької,  Луганської, Миколаївської,  Харківської,  Донецької  та  Херсонської  областей (підконтрольних Уряду України територіях).

Анкети приймаються протягом місяця: з 01 до 31 травня 2024 року.

Подати  заявку  можна  за  посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeuNA3BWWKukWJVxUc6PGnNeqMa_5um...

Переможці  отримають  грантове  фінансування  для  реалізації  проєкту  та підтримку менторів/-ок протягом 3-х місяців після завершення занять.

 

Начальник відділу праці УПСЗН виконкому Металургійної районної місті ради                                                                                  Людмила Захарук 

23.05.2024 р.

Відпустка без збереження заробітної плати на період воєнного стану

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради нагадує керівникам підприємств, установ та організацій, що з 24 грудня 2023 року набув чинності Закон України №3494-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань». 

Вищевказаний Закон збільшив працівникам тривалість неоплачуваної відпустки до 30 календарних днів на рік (відповідні зміни внесено до ст.84 Кодексу законів про працю України (далі-КЗпП) та ч.1 ст.26 Закону України «Про відпустки» (далі-Закон).

Також змінені ч.4 ст.84 КЗпП та ч.3 ст.26 Закону, які  відтепер передбачають, що на час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством, та/або у разі виникнення загрози збройної агресії проти України, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру працівнику може  надаватися відпустка без збереження заробітної плати без обмеження строку. Тривалість такої відпустки визначається угодою сторін. 

Наголошуємо, що ця відпустка є відпусткою без збереження заробітної плати за згодою сторін, яка може бути надана на термін, обумовлений угодою між працівником та роботодавцем. Тобто, ця відпустка є «договірною» на відміну від обов’язкових неоплачуваних відпусток, що передбачені ст.25 Закону.

Звертаємо увагу, що відпустки без збереження заробітної плати, надані відповідно до ст.26 Закону (за сімейними обставинами, у зв’язку з карантином, дією воєнного стану тощо), не зараховуються до стажу роботи.

Начальник відділу праці УПСЗН виконкому Металургійної районної місті ради                                                                                        Людмила Захарук   

17.05.2024 р.

Доступність публічних послуг

 1. Анкета для опитування щодо доступності публічних послуг у сфері соціального захисту населення (для суб'єктів звернення)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScC2VQ-QmA88LHuS-NLJluQOWUZvhm1VTJN5CGUyBYx-DSF2w/viewform 

 1. Анкета оцінювання доступності публічних послуг (для посадових осіб суб'єкта надання)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfEFmMBythqQ4X3d-Pmj5f5m7UxbCQKw_kmn67dHxetGTyCiw/viewform 

Довідково:

Публічна послуга – юридично або соціально значуща дія суб’єкта надання публічної (електронної публічної) послуги, у тому числі адміністративна послуга, за заявою (зверненням, запитом) суб’єкта звернення або без такого звернення, у результаті якої набуваються, переходять, припиняються права та/або здійснюються обов’язки суб’єктом звернення, надаються відповідні матеріальні та/або нематеріальні блага суб’єкту звернення.

Електронна публічна послуга – послуга, що надається органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, які перебувають в їх управлінні, у тому числі адміністративна послуга (у тому числі в автоматичному режимі), яка надається з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем на підставі заяви (звернення, запиту), поданої в електронній формі з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем (у тому числі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг), або без подання такої заяви (звернення, запиту).

Комплексна електронна публічна послуга – електронна публічна послуга, у результаті якої суб’єкту звернення на підставі однієї заяви (звернення, запиту) на отримання декількох електронних публічних послуг одним або декількома суб’єктами надання публічних (електронних публічних) послуг або в автоматичному режимі програмними засобами інформаційно-телекомунікаційних систем (у тому числі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг) надаються декілька електронних публічних послуг.

Подія, що є підставою для надання публічної (електронної публічної) послуги – життєва ситуація, настання якої є безумовною підставою для надання публічної (електронної публічної) послуги, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Субєкт звернення – фізична особа, фізична особа – підприємець, юридична особа, інша особа, яка звертається за отриманням публічної (електронної публічної) послуги.

Субєкт надання публічної (електронної публічної) послуги – орган державної влади, орган місцевого самоврядуванняання, їх посадові особи, державні, комунальні підприємства, установи, організації та інші суб’єкти, уповноважені відповідно до законодавства надавати публічні (електронні публічні) послуги.

17.05.2024 р.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

14.05.2024 р.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

10.05.2024 р.

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи

Як держава планує залучити їх до ринку праці?
А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу.
Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.

За інформацією Громадської організації “Доступно UA”, більшість пошуківців з інвалідністю навіть не розглядають оголошення, якщо там не вказано, що роботодавець готовий взяти такого фахівця на роботу.

Роботодавець же, зі свого боку, часто не готовий створити інклюзивні умови. Адже побоюється додаткових фінансових витрат, або йому банально бракує знань про те, як облаштувати робоче місце для такого працівника.

Але давайте розвіювати ці стереотипи.

Як залучити фахівців з інвалідністю до ринку праці?

У серпні 2023 року Міністерство економіки разом із Державною службою зайнятості запровадили програму, за якою роботодавець, який працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця. 

Про які суми йдеться? Це до 106,5 тис. грн., якщо ми говоримо про осіб з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн. - за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.

Як отримати компенсацію? Роботодавець має облаштувати робоче місце для фахівця з інвалідністю впродовж 90 днів з моменту працевлаштування. Далі він подає заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості або через портал Дія та додає копії необхідних документів. Розгляд справи займає 10 робочих днів. У разі позитивного рішення, протягом 5 днів кошти надійдуть на рахунок роботодавця. Погодьтеся, десь стільки ж займає офіційне працевлаштування.

Що можна купити? 

Перелік допоміжних засобів досить великий. За інформацією Державної Служби зайнятості, частіше за все компенсацію брали для облаштування робочого місця спеціалізованими меблями та фурнітурою, поручнями, для придбання офісних крісел з регулятором висоти сидіння та положення спинки, комп’ютерів та ноутбуків із вбудованими пристроями захисту очей, телефонів, навушників тощо.

Програма має на меті зруйнувати стереотип про те, що для того, щоб облаштувати інклюзивне робоче місце потрібно багато зусиль і часу. У більшості випадків паперова робота займає усього кілька тижнів, а працівнику для роботи може бути достатньо придбати спеціальний стілець, прилаштувати додаткові ручки чи прибрати поріг.

Чому це важливо для країни?

Це питання стало особливо важливим після початку повномасштабного вторгнення, коли внаслідок військових дій збільшилася кількість людей з інвалідністю як серед військових, так і серед цивільних. І більшість з них до отримання поранення були на ринку праці і, вочевидь, мають бажання повернутися до роботи.

- Нині більшість фахівців з інвалідністю залишаються осторонь ринку праці, хоча можуть його підсилити, говорить Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки. - Зараз роботодавець бореться за кожного працівника, адже частина пішла служити, хтось вимушено переїхав за кордон. Ще більшою потреба у робітниках буде під час відбудови країни. Наше завдання - змінити свідомість українських роботодавців та працівників з інвалідністю. Аби на співбесіді і робітник, і фахівець чітко знали про таку опцію від держави, а інвалідність ні в якому разі не ставала перешкодою для роботи. 

А ще ця програма - інвестиція в загальну інклюзивність підприємств, додає Тетяна Бережна. Адже робітник з інвалідністю може змінити місце роботи, а створені умови - залишаться. Міністерство економіки розраховує, що через певний час, завдяки програмі компенсації, більшість українських підприємств будуть інклюзивними.

Чи вистачить коштів?

Цього року в бюджет закладені кошти на облаштування 10 тисяч робочих місць. З початку дії програми (*дані на 1.04.2024) компенсацію отримали 248 роботодавців за облаштування робочих місць для 267 працівників. З них 22 працівники з першою групою інвалідності на суму 16,2 млн грн. Зокрема, в 2024 році за цією програмою вже було профінансовано 12,5 млн грн.

Що можу зробити я?

Розкажіть цю інформацію своєму роботодавцеві. Якщо ж ви керуєте компанією чи здійснюєте найм робітників, розгляньте цю програму, як спосіб підсилення свого штату. А ще зробіть репост цієї статті у ваших соцмережах, аби якомога більше українських фахівців з інвалідністю дізналися про таку можливість.

10.05.2024 р.

До уваги мешканців району!

         На платформі Telegram створено чат-бот «СоцДопомога» «Трекер настрою».

         Тепер користувачі можуть фіксувати свій настрій, отримувати поради щодо ментального здоров’я, поділитися своїм психологічним станом та отримати консультацію від психолога за бажанням.

         Трекер настрою допомагає зберігати емоційний баланс та ментальне здоров'я. Він дозволяє моніторити свій настрій, розрізняти позитивні та негативні емоції, відслідковувати вплив зовнішніх факторів на емоційний стан і розуміти, як його покращити.

         Долучитися до трекера можна за посиланням на чат-бот: https://t.me/SocialDnipro_bot.

 

 

06.05.2024 р.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

26.04.2024 р.

                 До відома мешканців Металургійного району!

У рамках Міської програми вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016 – 2025 роки, з метою забезпечення сприятливих умов життєдіяльності мешканців міста промисловими підприємствами, починаючи з квітня 2024 (з урахуванням погодних умов) передбачено виконання комплексу заходів з пилопридушення автошляхів, вулиць житлових масивів у зоні впливу виробничої діяльності та що  межують із санітарно – захисними зонами підприємств.

Графік поливу вулиць Металургійного району в 2024 році

Назва підприємства

Перелік вулиць Металургійного району

Час поливу

Періодичність  поливу 

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

вул. Каховська

пр. Металургів

з 3.00 до 4.30

з 5.00 до 6.00

Понеділок, субота – 1 раз на добу 

 

вул. Нікопольське шосе,  

Вокзальна, Криворіжсталі, Цимлянська

з 3.00 до 4.00

 

з 4.00 до 5.00

 

з 5.00 до 6.00

Вівторок, четвер – 1 раз на добу

 

 

вул. Медична

з 5.00 до 6.00

Неділя – 1 раз на добу

ПрАТ «Кривий Ріг Цемент»

над залізничними коліями по вул. Цимлянській до вул. Акціонерна,

вул. Акціонерна до об’їзної дороги 

 

1 раз на тиждень

У разі порушення графіку поливу прохання повідомляти виконком районної у місті ради на тел. 922804.

26.04.2024 р.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

19.04.2024 р.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

12.04.2024 р.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

09.04.2024 р.

До уваги учасників бойових дій !

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної місті ради (далі – управління), повідомляє, що продовжується робота по прийому заяв для отримання одноразової матеріальної допомоги.

Відповідно до п.4 Порядку надання різних видів матеріальних допомог пільговим категоріям мешканців м. Кривого Рогу, затвердженого рішенням виконкому Криворізької міської ради від 19.12.2023 № 1567 (зі змінами) учасники бойових дій, які брали безпосередню участь у відсічі агресії Російської Федерації проти України, мають право на отримання разово при звільненні/демобілізації з військової служби після 24.02.2022 матеріальної допомоги в розмірі 5 000 гривень.

Прийом заяв для оформлення матеріальної допомоги здійснюється до 01 грудня відповідного року.

Для отримання більш детальної інформації з вказаного вище питання, громадяни Металургійного району можуть звернутися до управління за адресою: проспект Металургів, буд. 16, каб. 218, або за номером телефону 068 499 14 33.

08.04.2024 р.

Про стан навколишнього природного середовища у березні 2024 року  

Спостереження за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, які проводились у березні 2024 року лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря у м. Кривому Розі, показали, що фактичні середньомісячні концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста (в мг/куб.м):

- у порівнянні з середньодобовими гранично – допустимими концентраціями, були нижчими по: діоксиду сірки (0,021 мг, при нормі 0,05 мг), оксиду вуглецю (1 мг, при нормі 3 мг), діоксиду азоту  (0,03 мг, при нормі 0,04 мг),  оксиду азоту  (0,02 мг, при нормі 0,06 мг), фенолу (0,002 мг, при нормі 0,003 мг), аміаку (0,01 мг, при нормі 0,04);

- у порівнянні з березнем 2023, зменшилися або залишилися без змін по: діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, оксиду азоту, аміаку.

Завідувач відділу економіки та промисловості                                                          Сергій Заяць    

05.04.2024 р.

Оголошення
щодо реорганізації КЗШ№7КМР ДО

Повідомляємо, що відповідно до рішення ХLVII сесії VIIІ скликання від 23.02.2024 №2556 Криворізької міської ради  «Про реорганізацію Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 з поглибленим вивченням біології Криворізької міської ради Дніпропетровської області шляхом приєднання її до Криворізької гімназії №75 Криворізької міської ради» Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 з поглибленим вивченням біології Криворізької міської ради Дніпропетровської області (юридична адреса: 50065, Дніпропетровська область, місто Кривий Ріг, вулиця Героїв АТО, будинок 48. Ідентифікаційний код: 33355298) буде припинена.

Претензій кредиторів до закладу освіти, приймаються протягом двох місяців з дати публікації повідомлення про припинення діяльності юридичної особи шляхом приєднання.

Письмові вимоги приймають за адресою: 50006, e-mail: dzervo@ukr.net, вул. Соборності, 20, м. Кривий Ріг, Металургійний район. відділ освіти.

05.04.2024 р.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

01.04.2024 р.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

29.03.2024 р.

Шановні мешканці Металургійного району!

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної в місті ради повідомляє, що з 01 квітня 2024 року прийом документів на надання компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб відповідно до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 № 333 (далі - Порядок) проводиться спеціалістами управління.

Компенсація надається фізичним особам - громадянам України, які є власниками житла або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях, внутрішньо переміщених осіб, крім осіб, з якими вони пов’язані родинними відносинами, споріднення яких засноване на шлюбі та кровному рідстві (чоловік, дружина, батько, мати, діти, онуки, зокрема повнолітні), для покриття витрат, пов’язаних з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до Порядку особа, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до управління праці та соціального захисту населення за місцем розташування житлового приміщення заяву за формою (посилання на заяву https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/111/f514645n197.docx).

Заява подається в паперовій або електронній формі на електронну адресу управління праці та соціального захисту населення за місцем розташування житлового приміщення в Металургійному районі (електронний адрес управління:  soctrud7148@gmail.com)

У разі подання заяви в паперовій формі, особа, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, подає інформацію про себе та кожного з розміщених осіб з пред’явленням документів, що підтверджують статус або особу заявника. 

У разі подання заяви в електронній формі, до заяви додаються електронні копії (фотокопії) документів, що підтверджують подану інформацію.

Для отримання роз’яснень та консультацій звертайтесь до управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради за адресою: пр-т Металургів, буд. 16, або за телефоном  0973920336.

26.03.2024 р.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

22.03.2024 р.

ОГОЛОШЕННЯ

Триває відбір на службу в поліцію для зайняття вакантних посад молодшого та середнього складу поліції Об’єднаної штурмової бригади Національної поліції України «Лють».
Бажаючі узяти участь у конкурсі повинні відповідати загальним вимогам до кандидатів, а саме:

 громадянство України;
 вік від 18 років;
 вільне володіння українською мовою згідно із Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»;
 повна загальна середня освіта (для молодшого складу поліції);
 відсутність офіцерського військового чи спеціального звання (для посад молодшого складу поліції).
Основні службові обов’язки:
 виконання завдань із відсічі збройної агресії проти України у зоні ведення бойових дій;
 виконання бойових розпоряджень під час відсічі збройної агресії проти України або ліквідації (нейтралізації) збройного конфлікту;
 виконання інших завдань із застосуванням будь-яких видів зброї (озброєння), спеціальних та технічних засобів відповідно до законодавства України;
 участь у заходах із забезпечення публічного (громадського) порядку та безпеки громадян, зокрема під час здійснення заходів правового режиму надзвичайного або воєнного стану;
 надавати кваліфіковану та спеціалізовану підтримку органам (підрозділам) поліції, іншим правоохоронним органам у разі виникнення ситуації з високим ступенем ризику.

Добір кандидатів на вакантні посади до «ОШБ НПУ «Лють» буде складатися з наступних етапів: тестування на знання законодавчої бази і на загальні здібності й навички, психологічне тестування особистісних характеристик, проходження кандидатами військово-лікарської комісії, перевірка рівня їх фізичної підготовленості, співбесіда з поліцейською комісією та проведення спеціальної перевірки.

У свою чергу держава гарантує поліцейським:
стабільну заробітну плату (від 24800 грн. для молодшого складу та від 25700 грн. для середнього складу поліції);
додаткова винагорода на період воєнного стану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 168;
матеріальна допомога для оздоровлення;
матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань;
соціальне забезпечення згідно діючого законодавства,
пільговий лізинг на житло, компенсацію оренди за винайм житла;
забезпечення сучасним форменим одягом та іншим речовим майном;
професійну підготовку за міжнародними стандартами;
можливість підвищити освітній ступінь вищої освіти у вищих навчальних закладах зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських;
безкоштовне медичне обслуговування у закладах МВС для працівників та членів сімей;
перспективу кар’єрного росту.

Заповнити онлайн-анкету, детальніше ознайомитися з вимогами до кандидатів, умовами конкурсу, переліком документів, необхідних для участі у конкурсі та оголошених вакансій можливо на вебсайті Національної поліції України за посиланням https://nabir.np.gov.ua.

Контактні дані працівників кадрового забезпечення
підрозділів поліції, що надають додаткову інформацію та
здійснюють супровід: +3 8 (050) 000-00-00, +3 8 (097) 000-00-00

ПЕРЕТВОРИ СВОЮ ЛЮТЬ НА ЗБРОЮ!

18.03.2024 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

13.03.2024 р.

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради (далі - управління) інформує, що з квітня 2022 року стала можливою реєстрація кожної особи з інвалідністю в електронному кабінеті.

Електронний кабінет особи з інвалідністю – сервіс, який дає можливість :

подати заяву про потребу в забезпеченні допоміжними засобами реабілітації: протезами, ортопедичним взуттям, кріслами колісними, милицями тощо (з використанням кваліфікованого електронного підпису, далі – КЕП); 

подати до обраного підприємства заявку про його вибір та необхідність забезпечення допоміжними засобами реабілітації (з використанням КЕП); 

отримати електронні повідомлення про результат розгляду заяв.

Для користування електронним кабінетом необхідно пройти 2 етапи реєстрації: первинну та вторинну .

Для первинної реєстрації в централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі – ЦБІ) необхідно подати відповідну заяву через електронний кабінет. Це можна зробити, заповнивши спеціальну форму та підписавши її КЕП. Інструкція, як це зробити за посиланням https://ek-cbi.msp.gov.ua/#mptabtwo.

Якщо ви вже зареєстровані в ЦБІ, необхідно також пройти вторинну реєстрацію. Це можна зробити за допомогою КЕП. Якщо немає КЕП, необхідно звернутися до управління соціального захисту та отримати код авторизації у паперовому вигляді, щоб самостійно завершити повний цикл реєстрації. Інструкція, як це зробити – https://ek-cbi.msp.gov.ua/#mptabthree.

Доступ до  електронного кабінету можливий за посиланням https://ek-cbi.msp.gov.ua/ або на офіційному веб сайті Мінсоцполітики шляхом переходу за посиланням «Електронний кабінет особи з інвалідністю» у розділі «Е-Сервіс».

Заступник начальника відділу

соціального захисту населення Олена МАЖАР

11.03.2024 р.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

07.03.2024 р. 

Про стан навколишнього природного середовища у лютому 2024 року  

Спостереження за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, які проводились у лютому 2024 року лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря у м. Кривому Розі, показали, що фактичні середньомісячні концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста (в мг/куб.м):

- у порівнянні з середньодобовими гранично – допустимими концентраціями, були нижчими по: діоксиду сірки (0,022 мг, при нормі 0,05 мг), оксиду вуглецю (1 мг, при нормі 3 мг), діоксиду азоту  (0,03 мг, при нормі 0,04 мг),  оксиду азоту  (0,02 мг, при нормі 0,06 мг), фенолу (0,002 мг, при нормі 0,003 мг), аміаку (0,01 мг, при нормі 0,04);

у порівнянні з лютим 2023, не перевищували норми та залишилися без змін по: оксиду вуглецю, діоксиду азоту, фенолу, аміаку.

Завідувач відділу економіки та промисловості                                                          Сергій Заяць   

06.03.2024 р. 

Інформуємо, що за ініціативи Першої Леді Олени Зеленської в Україні реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвитку культури піклування про ментальне здоров'я.

Ментальне здоров’я – головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи.

Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне.

З огляду на виклики, з якими стикається сучасне суспільство, проблематика ментального здоров’я є надважливою для всього глобального світу.

Вона входить до топ-5 викликів сьогодення й залишатиметься актуальною на наступні роки. Відповідно до масштабного міжнародного соціологічного дослідження британською компанією Alligator Digital в 11 країнах світу на тему ментального здоров’я та ставлення до нього, проведеного для Третього Саміту Перших Леді та Джентльменів за підтримки ВООЗ, ментальне здоров’я викликає таку ж стурбованість у людей, як інфляція, бідність, втрата роботи, зниження доходів тощо (детальна інформація щодо дослідження за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1J_7TOv6-Q8JQutyFu-Ush5Cm79oKuIcj/view.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну спричинило безпрецедентний вплив на усі сфери життя українців, зокрема й на психоемоційний добробут.

Крім того, внаслідок повномасштабного неспровокованого військового вторгнення росії в Україну, понад 6 мільйонів українців вимушено проживають за кордоном, які ймовірно можуть потребувати психосоціальної підтримки та допомоги.

З детальним описом проектів, а також номерами гарячих ліній, у тому числі за кордоном, можна ознайомитися за нижченаведеними посиланнями:

- усе про впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» (https://www.howareu.com/ (за цим посиланням містяться номери телефонів, зв якими можна звернутися по допомогу);

- аптечка психологічної самодопомоги, де зібрані прості вправи для заспокоєння та поради для стійкості. Вона буде корисною всім, хто рідко чи часто відчуває емоційне спустошення, втому, напругу в тілі, паніку, злість, сум (https://drive.google.com/file/d/1fdVcReH5vn8d03ihNbP1uRoBN8GALNSu/view);

-  Міський Освітній Портал  ( Розділ "Психологічна служба міста" - сторінка "Психосоціальна підтримка учасників освітнього процессу в умовах війни в Україні" http://kreducloud.com/)

06.03.2024 р. 

05.03.2024 р. 

У поточному році комісією виконкому Металургійної районної у місті ради з упорядкування розміщення тимчасових об’єктів для здійснення підприємницької діяльності виявлено тимчасову споруду біля будинку № 29 на вул. Соборності.

             Даний тимчасовий об’єкт встановлений без дозвільних документів та права користування земельною ділянкою. На момент обстеження  кіоск був зачинений, підприємницька діяльність не здійснювалась. У зв’язку з цим, встановити його власника неможливо.

          Враховуючи вищевикладене, питання розміщення зазначеного об’єкту буде розглянуто відповідно до Тимчасового порядку щодо встановлення меж зони дії особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності, затверджений рішенням Криворізької міської ради від 28.12.2012 №1660, як об’єкт, що не має власника, на засіданні вищевказаної комісії, яке відбудеться 21.03.2024 о 10.00 за адресою: м.Кривий Ріг, пр. Миру, 42, кабінет 22.

У поточному році комісією виконкому Металургійної районної у місті ради з упорядкування розміщення тимчасових об’єктів для здійснення підприємницької діяльності виявлено тимчасову споруду біля будинку № 29 на вул. Соборності.

             Даний тимчасовий об’єкт встановлений без дозвільних документів та права користування земельною ділянкою. На момент обстеження  кіоск був зачинений, підприємницька діяльність не здійснювалась. У зв’язку з цим, встановити його власника неможливо.

          Враховуючи вищевикладене, питання розміщення зазначеного об’єкту буде розглянуто відповідно до Тимчасового порядку щодо встановлення меж зони дії особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності, затверджений рішенням Криворізької міської ради від 28.12.2012 №1660, як об’єкт, що не має власника, на засіданні вищевказаної комісії, яке відбудеться 21.03.2024 о 10.00 за адресою: м.Кривий Ріг, пр. Миру, 42, кабінет 22.

05.03.2024 р. 

 

01.03.2024 р. 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

27.02.2024 р. 

До уваги внутрішньо переміщених осіб!!!

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради (далі-управління) повідомляє,  що    26 січня  Уряд прийняв розроблену Мінсоцполітики постанову про продовження виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб ( далі – ВПО). Виплату допомоги всім ВПО, які отримували її до                                                                1 лютого, автоматично продовжено до 1 березня (без додаткового звернення).

Крім того, з 1 березня 2024 року виплати для ВПО буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів виплат – тих ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян. 

Так, з 1 березня виплати автоматично продовжуються  ще на 6 місяців для категорій ВПО, які  не мають можливості  працювати, а саме:

для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року  розмір пенсії  не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);

осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей (детальний перелік – у постанові);

дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з  їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

Крім того, значна кількість ВПО також зможуть отримати продовження виплат ще на 6 місяців, після подання нової заяви на виплату допомоги. 

ВАЖЛИВО! На перепризначення допомоги для ВПО з   1 березня родини вже можуть звертатись. Тим, хто відповідає критеріям Постанови, і  хто звернеться з новою заявою у лютому - березні 2024 допомога призначатиметься і виплачуватиметься, починаючи з   1 березня.

Але важливим моментом є те, що загальною умовою для таких сімей є:

дата переміщення (не раніше 01.01.2022 року) з території, включеної до відповідного Переліку, для якої не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації.

Відповідний фінансовий стан сім’ї (розмір доходу в таких родинах не перевищує 9 444 грн на одну особу (це дорівнює чотирьом прожитковим мінімумам для осіб, що втратили працездатність станом на 1 січня року). 

На призначення допомоги за заявою можуть розраховувати такі сім’ї:

коли у складі сім’ї є непрацююча особа працездатного віку, яка доглядає за дитиною до 14 років, або в сім’ї троє чи більше дітей до 18 років, і така сім’я проживає на території, для  якої визначено дату припинення бойових дій, чи така територія не включена до Переліку, проте в закладах дошкільної/шкільної освіти які не мають змоги відвідувати виховні та навчальні заклади або навчання відбувається в режимі он-лайн (повністю або частково);

коли у складі сім’ї є непрацююча особа працездатного віку, яка на дату звернення за допомогою зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або така, що шукає роботу;

коли у складі сім’ї є особа, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або особою з інвалідністю  І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною, хворою на тяжкі хвороби, що підтверджується документально;

 коли у складі сім’ї є працездатні особи, які працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець та розпочали відповідну діяльність/ або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу/ або отримали ваучер на навчання тощо та  у складі сім’ї є діти віком до 14 років.

Якщо після перепризначення допомоги на додаткові 6 місяців працездатний непрацюючий член родини, який не займається доглядом за дітьми чи особами з інвалідністю, не сприятиме своїй зайнятості (наприклад, зніметься з обліку в Центрі зайнятості), – виплату допомоги буде припинено.

Крім того, допомога буде продовжена малолітнім дітям, які прибули без супроводу батьків,  вагітним жінкам (починаючи з 30 тижня вагітності), особам, які втратили працездатність, але не мають права на пенсійну виплату та/або отримують державну соціальну допомогу, призначену за законом замість пенсії.

Крім того, згідно з ухваленою Постановою Уряду, відтепер ВПО, які отримували допомогу та відмовилися від неї, або яких було знято з обліку як внутрішньо переміщених осіб через те, що такі особи повернулись до покинутого місця проживання,  але знову були змушені з нього виїхати, також зможуть знову звернутись за призначенням допомоги на проживання.

Для отримання кзвертатися до управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради за адресою: пр-т Металургів, буд. 16, або за телефоном  0973920336.

Начальник відділу прийому громадян     Марина Тарасенко

27.02.2024 р. 

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

22.02.2024 р. 

22.02.2024 року відбулось пленарне засідання чергової сесії районної у місті ради. На засіданні серед основних питань були заслухані питання «Про результати діяльності Криворізької південної окружної прокуратури у 2023 році», «Про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності відділення поліції №2 Криворізького районного управління поліції ГУНП України в Дніпропетровській області у 2023 році» та «Про затвердження звіту про виконання бюджету Металургійного району у місті Кривий Ріг за 2023 рік». Загалом були прийняті рішення з 27 питань життєдіяльності району.

20.02.2024 р.        
З нагоди Дня Героїв Небесної Сотні керівництво району поклало квіти до меморіального комплексу, розташованому на алеї Героїв.

16.02.2024

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

 

15.02.2024

15.02.2024 р. з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав керівництвом району проведено церемонію покладання квітів до пам'ятника воїну-інтернаціоналісту на алеї Героїв.

13.02.2024

Про стан навколишнього природного середовища у січні 2024 року

Спостереження за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, які проводились у січні 2024 року лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря у м. Кривому Розі, показали, що фактичні середньомісячні концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста (в мг/куб.м):

- були нижчими, у порівнянні з середньодобовими гранично – допустимими концентраціями, по пилу (0,1 мг, при нормі 0,15 мг), діоксиду сірки (0,023 мг, при нормі 0,05 мг), оксиду вуглецю (1 мг, при нормі 3 мг), оксиду азоту  (0,01 мг, при нормі 0,06 мг), фенолу (0,002 мг, при нормі 0,003 мг), аміаку (0,01 мг, при нормі 0,04);

- не перевищували норми та залишилися без змін, у порівнянні з січнем 2023, по оксиду вуглецю, оксиду азоту, фенолу, аміаку.

 

Завідувач відділу економіки та промисловості                                                          Сергій Заяць    

11.02.2024

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

06.02.2024

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02.02.2024

Порядок
проведення щомісячної компенсації витрат на оплату житлово-комунальних послуг окремим категоріям мешканців міста

Порядок проведення щомісячної компенсації витрат на оплату житлово-комунальних послуг окремим категоріям мешканців міста затверджено рішенням виконкому Криворізької міської ради від 22.01.2020 № 10 (зі змінами). 

Компенсація надається громадянам, місце проживання яких зареєстровано в Кривому Розі, а саме:

сім’ям загиблих (померлих) учасників бойових дій у Афганістані або на території інших держав, на яких поширюється чинність п.1 ст.10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни в Афганістані або на території інших держав;

сім’ям військовослужбовців, загиблих унаслідок катастрофи військово- транспортного вертольота МІ-8Т та субмарини «Курськ»;

сім’ям військовослужбовців, які загинули/померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання (пропали безвісти, перебувають у полоні), та сім’ям померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, смерть або інвалідність яких пов’язана з безпосередньою участю в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуванням безпосередньо в районах антитерористичної операції в період її проведення, безпосередньою участю в здійснення заходів з організації національної безпеки й оборони, відсічі й стримуванні збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, у разі, якщо сім’ї отримали статус до 24.02.2022, та перебували на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради станом на 01 січня поточного року;       

сім’ям військовослужбовців, які загинули/померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, отриманих під час здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави в зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, якщо сім’ї отримали відповідний статус станом на 01 січня року, у якому здійснюється виплата;

сім’ям загиблих під час виконання службових обов’язків працівників Міністерств органів внутрішніх справ та надзвичайних ситуацій  України;

дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям, у яких виховується троє і більше дітей та які не отримують пільгу з державного бюджету відповідно до норм Постанови Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 року № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї»;

Почесним громадянам міста Кривого Рогу.

Граничний розмір компенсації розраховується, виходячи із 40% суми прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць станом на 01 січня поточного року, у якому здійснюється надання компенсації, та коригується в залежності від кількості членів сім’ї.

У 2024 році граничний розмір становить:

у опалювальний період:

на сім’ю з трьох осіб та більше – 1 168 грн;

на сім’ю з двох осіб – 934 грн;

на сім’ю з однієї особи – 747 грн;

у неопалювальний період:

на сім’ю з трьох осіб та більше – 584 грн;

на сім’ю з двох осіб – 467 грн;

на сім’ю з однієї особи – 374 грн.

До членів сімей належать особи, які мають статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) захисника й захисниці України та відповідне посвідчення (довідку).

На період призначення субсидії на житлово-комунальні послуги та придбання твердого палива й скрапленого газу компенсація не надається.

Для отримання консультації та додаткової інформації з вказаного вище питання, громадяни Металургійного району можуть звернутися до управління за адресою: проспект Металургів, буд. 16, каб. 218, або за номером телефону 068 499 14 33.

22.01.2024

22.01.2024 р. з нагоди Дня Соборності України керівництво виконкому районної у місті ради на чолі з головою райради Геннадієм Шаповаловим поклало квіти до пам'ятників і пам'ятних знаків на честь загиблих українських воїнів, розташованих на Алеї Героїв.

22.01.2024

Шановні отримувачі державних соціальних допомог!!!

Звертаємо Вашу увагу на те, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» передбачено, що з 1 січня 2024 року прожиткові мінімуми для основних соціальних і демографічних груп населення становлять:

мінімальна зарплата плата становитиме:

– з 01 січня 2024 року – 7100 грн.
– з 01 квітня 2024 року – 8000 грн.

загальний прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць – 2920 грн. 

Для основних соціальних і демографічних груп населення:

– дітей віком до 6 років – 2 563,00 грн;
– дітей віком від 6 до 18 років – 3196,00 грн;
– працездатних осіб – 3028,00 грн;
– осіб, які втратили працездатність, – 2361,00 гривні.

У 2024 році розміри деяких видів державної допомоги становлять:

– допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається у розмірі не менш як   25 відсотків розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць 2024 рік – 757,00 грн.;
– допомога при народженні / усиновлені дитини:
надається у розмірі - 41280,00 грн;
одноразова виплата - 10320,00 грн;
щомісячна виплата - 860,00 грн.

–  допомога на дітей одиноким матерям:

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за два попередні квартали, на дітей віком:

до 6 років - 2563,00 грн.

від 6 до 18 років - 3196,00 грн.

від 18 до 23 років - 3028,00 грн.

– допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування:

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 2,5 (3,5) прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги на дітей віком:

до 6 років (2,5 ПМ) - 6407,50 грн.

до 6 років для дітей з інвалідністю (3,5 ПМ) - 8970,50 грн.

від 6 до 18 років (2,5 ПМ) - 7990,00 грн.

від 6 до 18 років для дітей з інвалідністю (3,5 ПМ) - 11186,00 грн.

 • допомога тим, хто доглядає за хворою дитиною:

до 6 років – 5 126 грн;

від 6 до 18 років – 6 392 грн.

Тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Розмір становить різницю між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за останні пів року.

З 1 січня 2024 року максимальний розмір такої допомоги:

для дітей до 6 років – 1 281,5 грн;

після 6 років – 1 598 грн.

Державна соціальна допомога:

особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд -  8044,70 грн.;

особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд -  4722,00 грн.;

особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи -2361,00 грн.

Статтею 9 Закону установлено, що у 2024 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить:

для працездатних осіб – 55 відсотків;

для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю – 100 відсотків;

для дітей – 140 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2024 році становлять:

55 % ПМ для працездатних осіб) -1665,40 грн.

100 % для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю -2361,00 грн.

140 % для дітей віком:

до 6 років – 3588,20 грн;

від 6 до 18 років – 4474,40 грн;

від 18 до 23 років (за умови навчання) – 4239,20 грн.

Для отримання будь-яких роз’яснень та консультацій звертайтесь до управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради за адресою: пр-т Металургів, буд. 16, або за телефоном  0973920336.

22.01.2024

 

 

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

 

 

 

17.01.2024

17.01.2024 р. пройшло чергове засідання виконкому Металургійної районної у місті ради, на якому було розглянуто близько 30 питань, що стосуються різноманітних аспектів життєдіяльності району.

 Крім того, на засіданні голова районної у місті ради Геннадій Шаповалов привітав і вручив нагороди районного рівня гравцям футбольної команди ДЮСШ-1 ("Кривбас-84") 2013 року народження, які вибороли перше місце на міському турнірі з футболу пам'яті Павла Дудника.

16.01.2024

 

 

 

 

Головне управлінн
я ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

15.01.2024

ЗВІТ про виконання плану роботи виконкому районної у місті ради за ІV квартал 2023 року

09.01.2024

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

08.01.2024

Про стан навколишнього природного середовища
у грудні 2023 року

 Спостереження за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, які проводились у грудні 2023 року лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря у м. Кривому Розі, показали, що фактичні середньомісячні концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста (в мг/куб.м):

- у порівнянні з середньодобовими гранично – допустимими концентраціями були нижчими по пилу (0,1 мг, при нормі 0,15 мг), діоксиду сірки (0,017 мг, при нормі 0,05 мг), оксиду вуглецю (1 мг, при нормі 3 мг), діоксиду азоту (0,03 мг, при нормі 0,04 мг), оксиду азоту  (0,02 мг, при нормі 0,06 мг), фенолу (0,002 мг, при нормі 0,003 мг), аміаку (0,01 мг, при нормі 0,04);

- у порівнянні з груднем 2022 не перевищували норми та залишились без змін по пилу,  оксиду вуглецю, діоксиду азоту, фенолу, аміаку.

Завідувач відділу економіки та промисловості                                                    Сергій Заяць   

 

04.01.2024

Повідомна реєстрація колективних договорів, змін та доповнень до них

         Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради нагадує усім підприємствам, установам та організаціям про Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів (далі - Порядок), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013р. №115 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019р.№768).

         Особливості Порядку наступні:

1. На повідомну реєстрацію подається один примірник колективної угоди (договору), змін та доповнень до них разом із додатками та супровідним листом.

2. Реєструючий орган не може відмовити у повідомній реєстрації колективної угоди, договору, змін і доповнень до них, повертати їх на доопрацювання, витребовувати додаткові документи та встановлювати додаткові вимоги до оформлення поданих на реєстрацію документів.

3. Реєструючий орган письмово інформує про реєстрацію угоди (договору), змін і доповнень до них суб’єкта, який подав на реєстрацію цей документ.

         З метою посилення інформування заінтересованих суб’єктів реєструючий орган оприлюднює на власному офіційному веб-сайті текст договору, змін і доповнень до нього, за винятком інформації, доступ до якої обмежено сторонами відповідно до закону або за їх рішенням.

         Звертаємось з проханням щодо надання колективних договорів, змін та доповнень до них, для проведення повідомної, додержуватися норм та положень цього Порядку.

 

Начальник відділу праці УПСЗН виконкому Металургійної районної місті ради                                                                                         Людмила Захарук

03.01.2024

Оголошення 

про початок rр'омадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» по об'єкту: «Використання неочищеного від сірководню коксового газу в період зупинки цеху сіркоочищення К:ХВ на плановий ремонт для енергетичних потреб на паливовикористовуючих аrрегатах коксохімічного та металургійного виробництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», а також ТОВ «Ливарно-Механічного Заводу»», для можливості ознайомлення з ним rромадськості.

Звіт з оцінки впливу на довкілля АМКР-КГ-25-12-23

02.01.2024

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

25.12.2023

До уваги учасників бойових дій

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради (далі - управління) доводить до відома, що 19 грудня поточного року на черговому засіданні виконкому Криворізької міської ради було прийнято рішенні № 1567, яким затверджено Порядок надання різних видів матеріальних допомог окремим пільговим категоріям мешканців м. Кривого Рогу (далі - Порядок).

Зазначеним Порядком передбачено надання різних видів матеріальної допомоги коштом бюджету Криворізької міської територіальної громади для різних категорій громадян, зокрема для учасників бойових дій.

Відповідно до Порядку з 1 січня 2024 року право на отримання матеріальної допомоги у розмірі 5 000 гривень матимуть лише учасники бойових дій, які брали безпосередню участь у відсічі агресії Російської Федерації проти України, одноразово, при звільненні/демобілізації з військової служби.

Матеріальна допомога надається особам, які мають посвідчення «Учасник бойових дій», та які зареєстровані у м. Кривому Розі станом на 01 січня         2024 року (у тому числі внутрішньо переміщені особи, які перебували на обліку в управлінні та отримали відповідну довідку до 24.02.2022).

Для оформлення матеріальної допомоги учасники бойових дій можуть звернутися до управління за місцем реєстрації з оригіналами та копіями наступних документів:

паспорта;
довідки з банку про номер рахунку для перерахування коштів;
довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; 
посвідчення, що підтверджує відповідний статус;
військового квитка з відповідною відміткою щодо звільнення/ демобілізації.

Прийом заяв для оформлення матеріальної допомоги здійснюється до    01 грудня відповідного року. 

Для отримання консультації та додаткової інформації з вказаного вище питання, громадяни Металургійного району можуть звернутися до управління за адресою: проспект Металургів, буд. 16, каб. 218, або за номером телефону 068 499 14 33.

21.12.2023

Зміни щодо виплат соціальних стипендій
для студентів вищих навчальних закладів
в 2024 році

14.11.2023 Урядом було внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладів передвищої та вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2017 № 1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів».

 Зокрема, соціальна стипендія відповідно до  вищезазначеної постанови з 01.01.2024 також, надаватиметься особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та їхнім дітям.

            Окрім того, врегульовано питання призначення соціальних стипендій учасникам бойових дій та їхнім дітям на підставі довідки про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, якщо посвідчення учасникам бойових дій ще не оформлено.

            Для отримання консультації та додаткової інформації з вищезазначеного питання громадяни Металургійного району можуть звернутися до вищих навчальних закладів, за місцем навчання, або до управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради за номером телефону 0684991433.

18.12.2023

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

14.12.2023

Держпраці розпочала інформаційну кампанію «Трудовий договір: Твій пасок безпеки у світі праці»

Так само, як пасок безпеки у автомобілі не гарантує відсутності аварій, але значно знижує ризик травм, трудовий договір не гарантує абсолютного недопущення порушень, але значно підвищує захист прав працівників.

Трудовий договір є юридичним інструментом, що забезпечує захист прав працівників у разі їх порушення.

Трудовий договір діє як запобіжний механізм, його наявність стимулює до дотримання встановлених  законодавством прав і гарантій.

Цей документ зменшує шанси на експлуатацію та несправедливе ставлення, виступаючи як щит для працівника у професійному житті.

Укладення трудового договору  стимулює і працівників і роботодавців відповідальніше ставитись до своїх прав і обов’язків та підвищує їх свідомість щодо відповідальності та можливостей захисту.

Трудовий договір - це не просто формальність. Це ваша гарантія безпеки та захисту у робочому середовищі. Це фундаментальне право кожного працівника та обов'язок кожного роботодавця.

Незадекларована праця– це свідоме ухилення роботодавців і працівників від оформлення трудових відносин з метою отримання тих чи інших переваг за рахунок приховування реальних доходів, отримання соціальних пільг, несплати податків тощо. Розраховуючи на збільшення прибутків і відсутність зобов’язань, обидві сторони трудового договору наражають себе на ризики, про існування яких вони навіть не здогадуються. Для працівників ризиків набагато більше, проте для роботодавця вони набагато більше коштують.

З метою донесення до всіх громадян інформації про ризики та наслідки незадекларованої праці, правильність оформлення трудових відносин і зміни в законодавстві Держпраці розпочинає інформаційну кампанію «Трудовий договір: Твій пасок безпеки у світі праці». Мета кампанії полягає в інформуванні роботодавців і працівників про вимоги законодавства до оформлення трудових відносин, а також в одночасному здійсненні моніторингу стану додержання вимог законодавства. Такий моніторинг є основою для формування переліків суб’єктів господарювання, які використовують працю без укладення трудових договорів, для подальшого спостереження та реагування.

Нині інспектори праці здійснюють інформаційні відвідування у сферах торгівлі й організації харчування, одночасно проводиться аналіз динаміки працевлаштування в інших галузях.

Пам’ятайте! Тільки задекларована праця допоможе захистити нашу країну, сприятиме розвитку економіки та зробить наше життя кращим!

14.12.2023

       Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради (далі - управління) інформує, що з 01.01.2022 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2021 року № 1020 «Деякі питання призначення і виплати одноразової компенсації та щорічної допомоги, передбачених Законом України «Про протимінну діяльність в Україні» (далі - постанова), якою затверджено Порядок надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів та Порядок надання щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів.

       Відповідно до Порядку надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів, одноразова компенсація особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю до 18 років, яким встановлено інвалідність унаслідок одержаних на території України ушкоджень здоров’я, спричинених вибухонебезпечними предметами, визначеними пунктом 1 частини першої статті 1 Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» (далі - компенсація), виплачується районними управліннями на підставі заяви постраждалої особи або її законного представника за зареєстрованим або фактичним місцем проживання. Компенсація призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше, ніж через 60 календарних місяців після встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я - для дітей віком до 18 років, на підставі висновку медико-соціальної експертної комісії - для осіб віком від 18 років.

       Компенсація призначається та виплачується постраждалій особі в таких розмірах: особі з інвалідністю I групи - у п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність; особі з інвалідністю II групи - у чотирикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність; особі з інвалідністю III групи - у трикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність; дитині з інвалідністю підгрупи А до 18 років - у п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність; дитині з інвалідністю до 18 років - у чотирикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність.

 

       Відповідно  до Порядку  надання  щорічної  допомоги  на  оздоровлення особам з  інвалідністю  та  дітям  з  інвалідністю,  постраждалим  внаслідок  дії вибухонебезпечних предметів, зазначена допомога виплачується особам з інвалідністю  та  дітям  з  інвалідністю  до 18 років, яким встановлено інвалідність  унаслідок   одержаних  на  території  України  ушкоджень здоров’я, спричинених вибухонебезпечними  предметами,  визначеними пунктом 1  частини  першої статті 1 Закону України «Про протимінну діяльність в Україні».  Виплата  постраждалій особі допомоги на оздоровлення проводиться районними   управліннями   на   підставі  заяви,  поданої  постраждалою  особою або її законним представником до 15 жовтня поточного року за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.      

Допомога на оздоровлення нараховується і виплачується постраждалій особі в таких розмірах, округлених до однієї гривні: особам з інвалідністю I або II групи, дітям з інвалідністю - 40 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність, та особам з інвалідністю III групи - 35 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність. У разі зміни групи інвалідності в період перебування особи з інвалідністю на обліку, допомога на оздоровлення виплачується в розмірі, визначеному для групи інвалідності, встановленої такій особі на дату призначення допомоги.

Якщо постраждала особа має право на допомогу на оздоровлення, згідно із Законом України «Про протимінну діяльність в Україні» і одночасно згідно з іншим нормативно-правовим актом, допомога на оздоровлення призначається лише за одним з них за вибором такої особи.

Допомога на оздоровлення виплачується постраждалій особі, якщо вона протягом поточного року не отримувала безоплатну санаторно-курортну путівку/путівку на оздоровлення/будь-яку грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки/компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування/щорічну допомогу на оздоровлення за рахунок державного або місцевого бюджетів.

У  разі  отримання  постраждалою  особою  допомоги  на  оздоровлення, така  особа знімається з обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою або з обліку для отримання грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки/компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування/щорічної допомоги на оздоровлення.

        Для отримання компенсації та щорічної допомоги на оздоровлення постраждалі особи або їх законні представники подають до районних управлінь (центрів надання адміністративних послуг) такі документи: заяву; копію паспорта громадянина України/тимчасового посвідчення громадянина України/посвідки на постійне проживання/посвідки на тимчасове проживання/посвідчення біженця. У разі пред’явлення постраждалою особою паспорта громадянина України у формі електронного відображення інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, оформленому засобами Єдиного державного демографічного реєстру, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом), а також інформації про місце проживання (за наявності) копія такого документа не подається; для дітей віком до 14 років - копію свідоцтва про народження дитини або за технічної можливості е-свідоцтва про народження (відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у свідоцтві про народження, виготовленому на паперовому бланку), що подається засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг “Портал Дія” (далі - Портал Дія); копію реєстраційного номера облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) або за технічної можливості дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника через засоби Порталу Дія, або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, внесені до паспорта громадянина України або свідоцтва про народження; рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (в разі здійснення опіки  або  піклування  над  дітьми),  про влаштування таких дітей на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування  або  рішення  районної, районної  у мм.  Києві  та  Севастополі  держадміністрації,  виконавчого  органу міської,  районної  у  місті  ради  про  влаштування  дитини-сироти,  дитини, позбавленої   батьківського   піклування,   в  прийомну сім’ю,  дитячий  будинок сімейного типу; копію  довідки  медико-соціальної  експертної  комісії  про  групу  і  причину інвалідності (особам віком від 18 років) або копію висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про встановлення категорії «дитина з інвалідністю» (дітям віком до 18 років).

Начальник відділу соціального захисту населення                                       Наталя ЦЕЛІКОВА

13.12.2                             

                        До уваги суб’єктів господарювання!

09 липня 2023 року набув чинності Закон України «Про управління відходами». 

         Статтею 16 Закону визначено обовязки утворювачів відходів, зокрема:

 • запобігати утворенню та зменшувати обсяги утворення відходів;
 •  вести облік відходів, що утворилися в результаті їхньої діяльності, та подавати відповідну звітність;
 • обробляти відходи самостійно, за наявності дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, або передавати їх для оброблення суб’єктам господарювання у сфері управління відходами, які мають такий дозвіл;
 • у разі утворення відходів укладати договір про надання послуги з управління побутовими відходами з виконавцем відповідної послуги та вносити плату за надання такої послуги відповідно до встановлених тарифів;  
 •  подавати декларацію про відходи, якщо діяльність такого утворювача відходів призводить до утворення небезпечних відходів  або річний обсяг утворення відходів, що не є небезпечними, перевищує 50 тонн.                                                            

Звертаємо увагу, що постановою КМУ від 19.08.2023 № 876 «Про внесення змін до постанови КМУ від 07 травня 2022 року           № 556 «Деякі питання подання декларації про відходи», яка набирає чинності з 01.01.2023, та вимог ст.16 Закону подавати декларацію зобов’язані всі утворювачі небезпечних відходів та ті, кому їх передано для обробки, а також всі власники інших відходів із загальним щорічним обсягом понад 50 тонн.

         Крім того, відповідно до ст.17 Закону  суб’єктам господарювання у сфері управління відходами необхідно мати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів та забезпечувати здійснення операцій з оброблення відходів на об’єктах оброблення відходів.

Завідувач відділу економіки та промисловості                                                   Сергій ЗАЯЦЬ

12.12.2023

Про стан навколишнього природного середовища у листопаді 2023 року

Спостереження за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, які проводились у листопаді 2023 року лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря у м. Кривому Розі, показали, що фактичні середньомісячні концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста (в мг/куб.м):

- у порівнянні з середньодобовими гранично – допустимими концентраціями були нижчими по пилу (0,1 мг, при нормі 0,15 мг), діоксиду сірки0,019 мг, при нормі 0,05 мг), оксиду вуглецю (1 мг, при нормі 3 мг), діоксиду азоту (0,03 мг, при нормі 0,04 мг), оксиду азоту  (0,01 мг, при нормі 0,06 мг), фенолу (0,002 мг, при нормі 0,003 мг), аміаку (0,01 мг, при нормі 0,04);

- у порівнянні з листопадом 2022 не перевищували норми та залишились без змін по пилу,  по оксиду вуглецю, діоксиду азоту, оксиду азоту, фенолу, аміаку.

12.12.2023

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

05.12.2023

Шановні жителі Металургійного району!

У період з 05.12.2023 до 19.12.2023 включно на офіційному вебсайті виконкому Металургійної районної у місті ради буде проведено громадське обговорення з питань перейменування об’єктів топоніміки у формі електронних консультацій (опитування) за допомогою застосунку «Google Форми».

Посилання на сторінку голосування за допомогою застосунку «Google Форми».

05.12.2023

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАЯВНИХ ЗАСОБІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ СТАНОМ НА 01.12.2023

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради повідомляє, що на залишку наявні засоби реабілітації, які повернуті особами з інвалідністю, законними представниками дітей з інвалідністю та іншими окремими категоріями населення, строк експлуатації, яких не закінчився, а саме:

коляска М-124 – 4 шт.;

крісло колісне (модель 120) – 1 шт.;

крісло колісне активне базове – 1 шт.;

крісло колісне багатофункціональне – 5 шт.;

крісло колісне середньоактивне – 4 шт.;

крісло колісне низькоактивне – 1 шт.;

ходунки-рамки – 5 шт.;

стоік 5 – 3 шт.;

стоік 4 – 2 шт.;

стійка 5-02а – 22 шт.;

кошик для переносу – 1 шт.;

підйомник OSD-1792V – 1 шт.

За більш детальною інформацією щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації мешканці Металургійного району можуть звертатися до управління праці та соціального захисту населення за адресою: пр. Металургів, буд. 16 або за телефоном 068 499 14 33.

05.12.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

17.11.2023

Шановні жителі Металургійного району!

На виконання розпорядження Криворізького міського голови від 12.07.2023 № 179-р «Про усунення наслідків російської імперської та радянської тоталітарної політики в м. Кривому Розі», розпорядження голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 29 червня 2023 року
 № Р-225/0/3-23 «Про подолання наслідків російської імперської та радянської тоталітарної політики у Дніпропетровській області», Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», з 20 листопада до 4 грудня 2023 року мешканці району можуть надавати свої пропозиції стосовно нових назв вулиць, запропонованих до перейменування. Свої пропозиції можна надавати на електронну адресу dzr_vk@ukr.net, а також на поштову адресу виконкому Металургійної районної у місті ради пр. Миру, 42.

З 5 грудня 2023 року до 19 грудня 2023 року включно відбудеться громадське обговорення у формі електронних консультацій ( голосування) за допомогою застосунка «Google форми».

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення з питань найменування (перейменування) об’єктів топоніміки
Металургійного району м. Кривого Рогу

На виконання розпорядження Криворізького міського голови
 від 17.11.2023 № 301-р «Про організацію та проведення громадського обговорення з питань найменування (перейменування) об’єктів топоніміки»; на виконання  вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», керуючись Законами України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», «Про географічні назви», «Про місцеве самоврядування в Україні»; рішенням міської ради від 31.03.2016 № 381 «Про обсяг і межі повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів», зі змінами; з метою врахування громадської думки з питань найменування (перейменування) об’єктів топоніміки Металургійного району виноситься на громадське обговорення питання щодо перейменування об’єктів топоніміки Металургійного району м. Кривого Рогу.

Пропозиції (зауваження) мешканців району, охочих  долучитися до громадського обговорення з приводу перейменування об’єктів топоніміки Металургійного району м. Кривого Рогу, подаються в письмовій формі особисто чи надсилаються на поштову адресу виконкому Металургійної районної у місті ради (пр. Миру, 42, м. Кривий Ріг, 50069) або електронну адресу dzr_vk@ukr.net з обґрунтуванням пропозицій та із зазначенням прізвища, імені, по батькові, адреси й телефону особи, яка їх подає, у строк до 04.12.2023 включно.

Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій формі із зазначенням свого найменування, місцезнаходження та контактного телефону керівника в спосіб і терміни зазначені для мешканців району.

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Громадське обговорення з питання перейменування об’єктів топоніміки Металургійного району м. Кривого Рогу буду проведене з 05.12.2023 р. по 19.12.2023 (включно) у формі електронних консультацій (опитування) за допомогою застосунку «GoogleФорми».

Консультації з питання, що винесено на громадське обговорення можна отримати за телефоном: +38 (093)790-54-71.

Відповідальною особою за проведення громадського обговорення з питання перейменування об’єктів топоніміки Металургійного району м. Кривого Рогу визначено Шаповалова Геннадія Анатолійовича, голову районної у місті ради.

Пропозиції (зауваження), отримані в ході проведення громадського обговорення, результати громадського обговорення будуть оприлюднені на офіційному вебсайті виконкому Металургійної районної у місті ради у мережі Інтернет.

Перелік об’єктів топоніміки Металургійного району м Кривого Рогу, назви яких підпадають під дію Закону України « Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії»

 з/п

Адміністративний район розташування

Тип об’єкта топоніміки

Назва об’єкта топоніміки

З чим пов'язана поточна назва
  (на честь кого чи чого названий об'єкт топоніміки)

1

Металургійний

Провулок

3-й Сальський

Сальськ  — місто у Ростовській області, районний центр Сальського райну, Росія

2

Металургійний

Провулок

4-й Сальський

Сальськ  — місто у Ростовській області, районний центр Сальського райну, Росія

3

Металургійний

Вулиця

Абхазька

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 Названа на честь Абхазії, автономної республіки Грузії

4

Металургійний

Вулиця

Актюбінська

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975   На честь м. Актюбінськ (Казахстан)

5

Металургійний

Вулиця

Аносова

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь російського гірничого інженера, вченого-металурга Аносова Павла Петровича (1796-1851)

6

Саксаганський, Металургійний

Вулиця

Байкальська 

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь озера Байкал в Східному Сибіру. Найглибша прісна водойма на Землі. Озеро розташоване на території Росії, лежить на висоті 456 м над рівнем моря

7

Металургійний

Вулиця

Балашовська

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 Балашов - місто (з 1780) в Росії, муніципальне утворення зі статусом міського поселення у складі Балашовського муніципального району Саратовської області

8

Металургійний

Вулиця

Бардіна

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь академіка Бардіна Івана Павловича (1883-1960). Засновник української металургії. Директор інституту металургії АН СРСР.

9

Металургійний

Вулиця

Бехтерева

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь Бехтерева Володимира Михайловича (1857-1927) - видатного російського психіатра і невропатолога

10

Металургійний

Вулиця

Бородіна

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь російського композитора Бородіна Олександра Порфирійовича (1833-1887). Член групи "могуча кучка". Опера "Князь Ігор" (1869), 2 симфонії.  Вчений хімік.

11

Саксаганський, Довгинцівський, Металургійний

Проспект

Гагаріна

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь  Юрія Олексійовича Гагаріна (1934-1968) - радянського льотчика-космонавта СРСР, Героя Радянського Союзу (1961), кавалера найвищих знаків відмінності низки держав, почесний громадянин багатьох міст Росії та світу.12 квітня 1961 року Юрій Гагарін став першою людиною в світовій історії, що здійснила політ у космічний простір

12

Металургійний

Вулиця

Крилова

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь російського байкаря Крилова Івана Андрійовича (1769-1844), академіка (1841), автора популярних байок

13

Металургійний

Вулиця

Ландау

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь Льва Давидовича Ландау (1908-1968) - відомого радянського  фізика-теоретика, Героя Соціалістичної Праці, лауреата Нобелівської премії, Ленінської та Державної премії СРСР

14

Металургійний

Вулиця

Можайського 

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь Можайського Олександра Федоровича (1825-1890) - росіського контр-адмірала, конструктора першого в Росії літака

15

Металургійний

Вулиця

Нахімова

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь Нахімова Павла Степановича (1802-1855) - російського адмірала, одного з керівників оборони Севастополя під час Кримської війни

16

Металургійний

Вулиця

Нежданової

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь Нежданової Антоніни Василівни (1873-1950) - радянської співачки, Народної артистки СРСР

17

Металургійний

Вулиця

Орловська

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь м. Орел - обласного центру в Росії

18

Металургійний

Вулиця

Салтикова-Щедріна

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь Салтикова-Щедріна Михайла Євграфовича (1829-1889) - російського письменника, революціонера-демократа

19

Металургійний

Вулиця

Скочинського

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь Скочинського Олександра Олександровича (1874-1960) - радянського вченого, видатного організатора гірничої справи, розробляв технології переробки криворізьких руд

20

Металургійний

Вулиця

Софії Ковалевської

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь Ковалевської Софії Василівни (1859-1891) - російської вченої математичних наук, першої жінки в Російській АН

21

Металургійний

Вулиця

Стєклова

На честь Стєклова Володимира Андійовича (1863-1926) - російського математика і механіка, організатора і першого директора Фізико-математичного інституту Російської АН, названого після смерті його іменем

22

Металургійний

Вулиця

Стрєльникова

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь Стрєльникова Івана Івановича (1939-1969) - Героя Рададянського Союзу, начальника застави на о. Даманський. Загинув у бою під час інциденту

23

Металургійний

Вулиця

Суворова

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь Суворова Олександра Васильовича (1729-1800) - російського полководця, генералісімуса

24

Металургійний

Вулиця

Тарасової

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь Тарасової Алли Костянтинівни (1898-1973) - російської актриси, народної артистки СРСР

25

Металургійний

Вулиця

Успенського

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь Успенського Гліба Івановича (1843-1902) - російського письменника

26

Металургійний

Вулиця

Ціолковського

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь російського вченого, засновника радянської космонавтики Ціолковського Костянтина Едуардовича (1857-1935). Працював вчителем. Створив схеми міжпланетних космічих кораблів

27

Металургійний

Вулиця

Чаадаєва

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь російського поета Чаадаєва Петра Яковича (1794-1856). Філософ-ідеаліст

28

Металургійний

Вулиця

Чайковського

Рішення виконкому міської Ради депутатів трудящих №350 від 28.10.1975 На честь всесвітньо відомого композитора українського походження (правнук козака Ф.Чайки з-під Полтави та французького скульптора Мішеля Віктора Вісьє) Чайковського Петра Ілліча (1840-1893). Автор опер та балетів

 

15.11.2023

15.11.2023  проведено чергове засідання виконкому районної у місті ради. Членами виконкому були розглянуті 66 питань, винесених структурними підрозділами виконкому, з яких були прийняті відповідні рішення для забезпечення життєдіяльності району.

15.11.2023

      Шановні субєкти господарювання, які здійснюють господарську діяльність на території Металургійного району м. Кривого Рогу та використовують для обігріву виробничих та     адміністративних приміщень газові, твердопаливні та рідкопаливні котли!

         Згідно з чинним природоохоронним законодавством України у разі експлуатації газових, твердопаливних та рідкопаливних котлів необхідно:

- отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (ст.11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»,

- сплачувати екологічний податок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (ст.10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст.240 Податкового кодексу України).

 • використовувати сертифіковане паливо (дрова, пелети, брекети, вугілля, рідке паливо).

     Постановою Кабінету Міністрів України від 18.03.2022 № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності  в умовах воєнного стану» передбачено отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами викидів за декларативним принципом, зокрема, на підставі подання до Міністерства економіки декларації про провадження господарської діяльності без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензій або інших результатів надання публічних послуг).

        Управління екології виконкому Криворізької  міської ради (тел. 92 13 63) у разі потреби може надати змістовні роз’яснення щодо розрахунку екологічного податку та обсягів викидів від котлів.

          Порушення суб’єктами господарювання вимог природоохоронного та податкового законодавства України тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність з обов’язковим відшкодуванням шкоди, заподіяної природному середовищу.

    Завідувач відділу економіки та промисловості                                                                    Сергій ЗАЯЦЬ

14.11.2023

До уваги внутрішньо переміщених осіб!!!

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради (далі-управління) нагадує, що з  1 листопада поточного року змінено правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам. Це стосується внутрішніх переселенців, які вперше звертаються за призначенням такої допомоги від держави.

З 1 листопада 2023 р. допомога призначається на шість місяців на сім’ю, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця одному з членів сім’ї (далі - уповноважена особа) у такому розмірі:

для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень;

для інших осіб - 2000 гривень.

Допомога призначається на кожного члена сім’ї (далі - отримувач), відомості про якого включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Допомога призначається за повний місяць, у якому уповноважена особа звернулася за її наданням, незалежно від дати такого звернення.

Допомога уповноваженій особі, зазначеній у пункті 2  Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня   2022 року № 332, призначається на другий шестимісячний період автоматично, якщо:

середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача протягом періоду, за який враховуються доходи, не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги на другий шестимісячний період;

у складі отримувачів є особи працездатного віку, які доглядають за дітьми до досягнення ними шестирічного віку (включно); громадяни, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років і доглядають за ними; особи з інвалідністю; громадяни, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичні особи, які надають соціальні послуги та отримують компенсацію за надання соціальних послуг, студенти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, які не мають реєстрації місця проживання в гуртожитках;

у складі отримувачів є непрацююча працездатна особа, яка протягом перших шести місяців, за які отримувала допомогу, сприяла своїй економічній самостійності (працевлаштувалася/зареєструвалася у центрі зайнятості як безробітна, зареєструвалася як фізична особа - підприємець/або отримала допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання) та середньомісячний дохід якої протягом періоду, за який враховуються доходи, не перевищує трьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про надання допомоги на другий шестимісячний період;

уповноважена особа/отримувач, які втратили працездатність, в тому числі досягли пенсійного віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримують пенсію, розмір якої не перевищує трьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому призначається допомога.

На другий шестимісячний період призначається допомога неповнолітнім та малолітнім дітям, які прибули без супроводу законного представника.

Загальний строк отримання допомоги не може перевищувати 12 місяців з місяця призначення.

Обчислення середньомісячного сукупного доходу отримувачів здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632 “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги”

Період, за який враховуються доходи, становить один квартал, що передує місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги, або три місяці, що передують місяцю звернення за допомогою.

 Обчислення середньомісячного сукупного доходу отримувача для призначення допомоги проводиться шляхом ділення на 3 загальної суми сукупного доходу осіб за період, за який враховуються доходи.

Для отримання консультацій можна звертатися до управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради за адресою: пр-т Металургів, буд. 16, або за телефоном  0973920336.

Начальник відділу прийому громадян  Марина Тарасенко

13.11.2023

Пам’ятка із забезпечення допоміжними засобоми реабілітації

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАЯВНИХ ЗАСОБІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ СТАНОМ НА 01.11.2023

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради повідомляє, що на залишку наявні засоби реабілітації, які повернуті особами з інвалідністю, законними представниками дітей з інвалідністю та іншими окремими категоріями населення, строк експлуатації, яких не закінчився, а саме:

коляска М-124 – 4 шт.;
крісло колісне (модель 120) – 1 шт.;
крісло колісне активне базове – 1 шт.;
крісло колісне багатофункціональне – 5 шт.;
крісло колісне середньоактивне – 4 шт.;
крісло колісне низькоактивне – 1 шт.;
ходунки-рамки – 5 шт.;
стоік 5 – 3 шт.;
стоік 4 – 2 шт.;
стійка 5-02а – 22 шт.;
кошик для переносу – 1 шт.;
підйомник OSD-1792V – 1 шт.

За більш детальною інформацією щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації мешканці Металургійного району можуть звертатися до управління праці та соціального захисту населення за адресою: пр. Металургів, буд. 16 або за телефоном 068 499 14 33.

13.11.2023

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

08.11.2023

ЗВІТ
про виконання календарного плану роботи
виконкому районної у місті ради у жовтні 2023 року

Відповідно до указів Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», від 24.лютого 2022 року № 68/2022 «Про утворення військових адміністрацій», Закону України «Про правовий режим воєнного стану» у районі масові заходи не проводилися.

18.10.2023 в онлайн режимі проведено чергове засідання виконкому районної у місті ради. Членами виконкому були розглянуті проекти рішень, винесені структурними підрозділами виконкому.

26.10.2023 р. у виконкомі районної у місті ради відбулося пленарне засідання районної у місті ради на якому були прийняті рішення з 8 питань.

27.10.2023 р. відбулася церемонія покладання квітів до Меморіалу Вічної Слави за участю керівництва району.

         Прийоми громадян в структурних підрозділах проводилися згідно з графіком, затвердженим розпорядженням голови районної у місті ради від 04.01.2021 № 1-р.

06.11.2023

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

30.10.2023

До уваги мешканців району!                                                              

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної місті ради (далі – управління) повідомляє, що продовжується робота стосовно оформлення "Картки криворіжця".

Запрошуємо мешканців району, які зареєстровані (обліковані) у м. Кривому Розі безкоштовно оформити «Картку криворіжця».

Мешканцям Металургійного району «Картку криворіжця» можна оформити безпосередньо в управлінні за адресою: пр-т Металургів, 16, каб. 218, а також,

в пунктах видачі продуктових наборів :

Криворізький коледж Національної металургійної академії України,  вул. Медична, буд. 6, режим роботи: понеділок-субота (з 8.00 год.  до 15.00 год.);

КЗДНЗ (ясла-садок) № 129, вул. Костенка, буд. 35, режим роботи: понеділок-субота (з 8.00 год.  до 15.00 год.);

КЗДНЗ (ясла-садок) № 123,  вул. Героїв АТО, буд. 60 режим роботи: понеділок-субота (з 8.00 год.  до 15.00 год.);

При собі необхідно мати оригінали наступних документів: паспорт, або  ID- картка, ІНН та пільгове посвідчення.

За консультацією з вищезазначеного питання громадяни можуть звернутися  також, до управління за номером телефону 0684991433.

30.10.2023

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

27.10.2023

27.10.2023 р. з нагоди 79-ї річниці визволення України від фашистських загарбників за участі керівництва району відбулася церемонія покладання квітів до братської могили загиблих воїнів у сквері 60-річчя Перемоги.

27.10.2023

До уваги внутрішньо переміщених осіб!!!

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради (далі-управління) повідомляє,  що 11 липня 2023  року були внесенні Урядом зміни до порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 (Далі -  Порядок).

Починаючи з 01.08.2023 на отримання довідки внутрішньо переміщеної особи  (далі - довідка ВПО) відповідно до Порядку мають право особи, які залишили або покинули своє місце проживання у зв’язку з обставинами, зазначеними у статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 №1706 (далі - Закон),  та перемістилися з територій, на яких ведуться бойові дії, або з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій, включених до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 №309 (зі змінами) (далі - Перелік).

Враховуючи зазначене, раніше видані довідки ВПО не скасовуються, за виключенням випадків, передбачених статтею 12 Закону та норм Порядку.

Водночас повідомляємо, що довідка ВПО  оновлюється за фактичним місцем проживання/перебування, якщо місце реєстрації на дату звернення до органу соціального захисту населення відноситься до Переліку.

Для отримання консультацій можна звертатися до управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради за адресою: пр-т Металургів, буд. 16, або за телефоном  0973920336.

Начальник відділу прийому громадян    Марина Тарасенко

24.10.2023

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

16.10.2023

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

11.10.2023

До уваги внутрішньо переміщених осіб!!!

Звертаємо Вашу увагу на те, що допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі – ВПО) – це один із видів державних соціальних виплат, які регулюються постановою Уряду. Допомога надається щомісячно на кожну ВПО:

для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 грн; 

для інших осіб – 2000 грн.

11 липня 2023  року були внесенні Урядом зміни до порядку надання допомоги на проживання ВПО постановою №709, яка набрала чинності   15 липня.

Після її прийняття, підхід до призначення, нарахування та виплати допомоги змінився наступним чином:

допомога стала строковою й призначається на 6 місяців із можливістю продовження ще на півроку тільки з урахуванням ступеня вразливості ВПО (похилий вік, інвалідність, малозабезпеченість особи, перебування на її утриманні трьох і більше дітей тощо);

при призначенні допомоги буде враховуватися майновий стан отримувача;

діти, народжені у ВПО після внутрішнього переміщення, тепер прямо визначені як отримувачі допомоги;

з 1 листопада 2023 року допомога призначатиметься та виплачуватиметься не ВПО особисто, а на сім’ю.

Якщо ВПО  повернулися до покинутого місця проживання, виїхали за кордон на постійне місце проживання або хочуть відмовитися від довідки, вони зобов’язані повідомити про такі обставини органу соціального захисту населення за місцем обліку або надіслати заяву з використанням засобів поштового/електронного зв’язку (за технічної можливості з накладанням кваліфікованого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису) протягом трьох календарних днів після прибуття.

Також з 1 вересня 2023 року виплати допомоги припинили, якщо за результатами верифікації з’ясувалося, що переселенець після 15 липня  2023 року:

придбав транспортний засіб, якому менше ніж 5 років, за винятком мопеда, причепа тощо;

придбав нерухоме майно, цінні папери тощо на суму більше ніж                     100 тис грн;

має на депозитному банківському рахунку більше ніж 100 тис грн, або облігації внутрішніх державних позик на таку ж суму;

придбав безготівкову та/або готівкову іноземну валюту, банківські метали на загальну суму, що перевищує 100 тис грн;

має у власності придатне для проживання житло, що розташоване не на територіях ведення бойових та тимчасово окупованих територіях;

перебував та після внутрішнього переміщення перебуває на повному державному утриманні в дитячому будинку, школі-інтернаті, геріатричному пансіонаті, будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю;

людям, які перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль;

тим, хто відбуває покарання в місцях позбавлення волі;

засудженим за окремі види злочинів проти основ національної безпеки або оголошених в розшук;

 ВПО, які повернулися до покинутого місця проживання.

Згідно з новими змінами ті ВПО, які вперше звернуться за призначенням допомоги з 1 серпня до 1 листопада, будуть отримувати її особисто. Тобто до 1 листопада допомога все ще призначатиметься безпосередньо кожній ВПО. А надалі допомога буде призначатися виключно на сім'ю та виплачуватиметься щомісяця одному з її членів (уповноваженій особі).

Підстави для відмови у призначенні допомоги ВПО, які вперше звернуться за її призначенням, здебільшого є такими ж, як і для тих, хто оформив її до 1 серпня 2023 року. Допомога не буде виплачуватися, якщо операції (придбання авто, земельної ділянки, житла, іноземної валюти тощо) здійснені ВПО протягом трьох місяців перед зверненням, а наявність в особи коштів на депозиті, облігації внутрішніх державних позик та/або придатного для проживання житла встановлюватиметься на 1 число місяця, з якого призначається допомога.

Певних змін зазнала й процедура проведення перевірок фактичного місця проживання/перебування ВПО. Так, з 1 серпня такі перевірки проводитимуться не пізніше 10 робочих днів з моменту, коли керівник територіального органу Нацсоцслужби виявив підставу для цього та прийняв відповідне рішення.

При цьому особа, яку перевіряють, повинна бути повідомлена про перевірку не менш як за два календарні дні до її проведення телефоном або за допомогою іншого доступного засобу зв’язку, який забезпечує фіксацію повідомлення або виклику.

Для отримання консультацій можна звертатися до управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради за адресою: пр-т Металургів, буд. 16, або за телефоном  0973920336.

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті

11.10.2023

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради повідомляє, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 14.07.2023 №775 «Деякі питання реалізації прав потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на отримання соціальних послуг».

Постановою внесені зміни до Порядку організації надання деяких соціальних послуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженому постановою № 438 «Деякі питання організації забезпечення соціальними послугами з догляду та медичними послугами потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які їх потребують», а також передбачені розміри щомісячної грошової компенсації. Зокрема, розмір щомісячної грошової компенсації за надання соціальної послуги - догляду вдома потерпілому членом його сім’ї (або іншою особою), якому визначено потребу: - у спеціальному медичному догляді - становить розмір мінімальної заробітної плати,  у постійному сторонньому догляді,  становить половину розміру мінімальної заробітної плати, у побутовому обслуговуванні, становить чверть розміру мінімальної заробітної плати.

Постановою №775 також передбачені розміри щомісячної грошової компенсації потерпілому вартості заходів, необхідних для надання послуги натуральної допомоги, що передбачають надання предметів і засобів особистої гігієни, санітарно-гігієнічних засобів та засобів догляду тощо.

Начальник відділу прийняття рішень щодо призначення соціальної допомоги   Ірина Малік

09.10.2023

Про стан навколишнього природного середовища у вересні 2023 року

Спостереження за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, які проводились у вересні 2023 року лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря у м. Кривому Розі, показали, що фактичні середньомісячні концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста (в мг/куб.м):

- у порівнянні з середньодобовими гранично – допустимими концентраціями були нижчими або не перевищували норми по діоксиду сірки (0,025 мг, при нормі 0,05 мг), оксиду вуглецю (1 мг, при нормі 3 мг), діоксиду азоту (0,03 мг, при нормі 0,04 мг), оксиду азоту  (0,02 мг, при нормі 0,06 мг), фенолу (0,002 мг, при нормі 0,003 мг), аміаку (0,01 мг, при нормі 0,04);

- у порівнянні з вереснем 2022 не перевищували норми та залишились без змін по оксиду вуглецю, діоксиду азоту, фенолу, аміаку.

09.10.2023

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

02.10.2023

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

25.09.2023

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ

21.09.2023

​​20.09.2023 р. відбулося чергове засідання виконкому районної у місті ради на якому членами виконкому були розглянуті питання, винесені структурними підрозділами. Загалом були прийняті близько 20 рішень з питань життєдіяльності району20.09.2023 р. відбулося чергове засідання виконкому районної у місті ради на якому членами виконкому були розглянуті питання, винесені структурними підрозділами. Загалом були прийняті близько 20 рішень з питань життєдіяльності району

21.09.2023

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ 

13.09.2023

У День свята Віри, Надії та Любові та їх матері Софії, в Україні відзначається День усиновлення, який згідно з Указом Президента України від 27 листопада 2008 року (зі змінами) святкується в цьому році 17 вересня.

Це свято людяності, милосердя, великодушності, яке невипадково збігається з християнським святом. Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти – це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наша спільна мета, обов’язок суспільства, держави.

Виконавчий комітет Металургійної районної у місті Кривому Розі ради щиро вітає всіх усиновлювачів, опікунів, піклувальників, батьків-вихователів та прийомних батьків. Хай наповнюються дитячим щасливим сміхом ваші домівки, хай ростуть здоровими і успішними діти, хай щедрість та милосердя ваших душ заради наших дітей примножується з кожним днем, а Віра, Надія і Любов ніколи не покидає ваші серця! Хай Господь Бог благословить всі українські сім’ї і нашу Україну миром, добром, достатком, щасливими і радісними діточками та любов’ю!

​​11.09.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ 

​​04.09.2023

Чому в Україні деякі громадяни можуть втратити частину пенсійних виплат?

         Особи, які отримують пенсійні виплати від держави та вирішили продовжити працювати або займатися підприємницькою діяльністю, повинні повідомити про це органи Пенсійного фонду України.

         Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон), після працевлаштування пенсіонер зобов’язаний повідомити про це органи Пенсійного фонду України протягом 10 днів. З цими вимогами чинного законодавства кожен пенсіонер знайомиться при зверненні за призначенням пенсії, особисто поставивши свій підпис у заяві відповідного змісту та отримавши «Пам’ятку пенсіонера».

         У разі не повідомлення пенсіонером про працевлаштування працівники пенсійної служби виявлять цей факт під час звірки даних із державними реєстрами загальнообов’язкового державного соціального страхування, юридичних та фізичних осіб-підприємців. На дату такого звіряння суму зайво виплачених пенсійних коштів вже буде зафіксовано. У разі відмови пенсіонера добровільно повернути зайво отримані кошти, відповідно до статті 50 Закону Пенсійним фондом приймається рішення про утримання з пенсії сум переплати в межах 20 відсотків пенсії.

Начаьник відділу нагляду за правильністю призначення та виплати пенсій             Галина ЛЕЛЮК

Шановні колеги!

Шановні колеги!

Прохання повідомити управлінню праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради, у якому номері та за яке число буде надруковано статтю (електронна адресаsoctrud7148@gmail.com, 1209upszn@ukr.net, тел. 068 499 14 33).

​​04.09.2023

Термін дії атестації робочих місць за умовами праці на весь період воєнного стану

         Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради нагадує усім підприємствам, що  основними нормативно-правовими актами, що регулюють процес проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємстві, є Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 р. № 442 (далі - Порядок).

         Звертаємо Вашу увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2023 №660 внесені зміни до пункту 4 Порядку, а саме: атестація, строк проведення якої настав у період воєнного стану, за рішенням роботодавця, погодженим із профспілкою, проводиться протягом шести місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

         Результати атестації, проведеної до введення воєнного стану в Україні, продовжують діяти та використовуються у період воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення чи скасування.

Начальник відділу праці УПСЗН виконкому Металургійної районної у місті ради                     Людмила Захарук                                              

Шановні колеги!

Прохання повідомити управлінню праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради, у якому номері та за яке число буде надруковано статтю (електронна адреса  soctrud7148@gmail.com  тел. 068 499 14 33).                 

Заздалегідь вдячні за співпрацю.

01.09.2023

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАЯВНИХ ЗАСОБІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ СТАНОМ НА 01.09.2023

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради повідомляє, що на залишку наявні засоби реабілітації, які повернуті особами з інвалідністю, законними представниками дітей з інвалідністю та іншими окремими категоріями населення, строк експлуатації, яких не закінчився, а саме:

коляска М-124 – 4 шт.;
крісло колісне (модель 120) – 1 шт.;
крісло колісне активне базове – 1 шт.;
крісло колісне багатофункціональне – 5 шт.;
крісло колісне середньоактивне – 4 шт.;
крісло колісне низькоактивне – 1 шт.;
ходунки-рамки – 5 шт.;
стоік 5 – 3 шт.;
стоік 4 – 2 шт.;
стійка 5-02а – 22 шт.;
кошик для переносу – 1 шт.;
підйомник OSD-1792V – 1 шт.

За більш детальною інформацією щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації мешканці Металургійного району можуть звертатися до управління праці та соціального захисту населення за адресою: пр. Металургів, буд. 16 або за  телефоном 068 499 14 33.

28.08.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон) інформує щодо податкового законодавства

 

 

 

16.08.2023

Повідомна реєстрація колективних договорів, змін та доповнень до них.

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради нагадує усім підприємствам, установам та організаціям про Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів (далі - Порядок), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013р. №115 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019р.№768).

Особливості Порядку наступні:

1. На повідомну реєстрацію подається один примірник колективної угоди (договору), змін та доповнень до них разом із додатками та супровідним листом.
2. Реєструючий орган не може відмовити у повідомній реєстрації колективної угоди, договору, змін і доповнень до них, повертати їх на доопрацювання, витребовувати додаткові документи та встановлювати додаткові вимоги до оформлення поданих на реєстрацію документів.
3. Реєструючий орган письмово інформує про реєстрацію угоди (договору), змін і доповнень до них суб’єкта, який подав на реєстрацію цей документ.

З метою посилення інформування заінтересованих суб’єктів реєструючий орган оприлюднює на власному офіційному веб-сайті текст договору, змін і доповнень до нього, за винятком інформації, доступ до якої обмежено сторонами відповідно до закону або за їх рішенням.

Звертаємось з проханням щодо надання колективних договорів, змін та доповнень до них, для проведення повідомної, додержуватися норм та положень цього Порядку.

Начальник відділу праці УПСЗН виконкому Металургійної районної місті ради                                                                                         Людмила Захарук

16.08.2023

15.08.2023

Виходь на світло!

З 1 серпня по 30 вересня 2023 року Державна служба України з питань праці проводить інформаційну компанію «Виходь на світло!», відповідно до медіа плану та з використанням візуальних матеріалів, розроблених за сприянням проекту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та заекларованої праці в Україні».

Мета кампанії – забезпечити зростання кількості осіб, охоплених соціальним страхуванням, не менш ніж на 3 відсотки, зменшити рівень незадекларованої праці та посилити мотивацію економічно активного населення до легальної зайнятості.

Задекларована праця – це шлях до вільної, незалежної та економічно сильної держави. Інформаційна кампанія «Виходь на світло!» це важливий крок до формування у суспільства розуміння важливості оформлення трудових відносин. Кампанія спрямовується на працівників і роботодавців, які продовжують працювати у цей надважкий для кожного з нас час, але при цьому уникають належного оформлення трудових відносин і сплати податків.

Більше інформації на сайті Держпраці https://dsp.gov.ua та інформаційному порталі https://pratsia.in.ua

 

Виплата разової грошової допомоги 
до Дня Незалежності України у 2023 році

 

Виплата разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2023 році здійснюється відповідно до Порядку здійснення у 2023 році разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2023 року № 754.
 Грошова допомога виплачується до 24 серпня 2023 року в такому розмірі:
особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
I групи - 3 100 гривень;
II групи - 2 900 гривень;
III групи - 2 700 гривень;
учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1 000 гривень;
 особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною,- 3100 гривень;
членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено згідно з пунктом 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, а також дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге,- 650 гривень;
учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 450 гривень.
Особи, які набули відповідного статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10, 101, 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до 24 серпня поточного року включно, мають право звернутися щодо її виплати до Пенсійного фонду України (його територіального органу за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) та отримати її до 1 листопада 2023 року.
 

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАЯВНИХ ЗАСОБІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ СТАНОМ НА 01.08.2023
Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради повідомляє, що на залишку наявні засоби реабілітації, які повернуті особами з інвалідністю, законними представниками дітей з інвалідністю та іншими окремими категоріями населення, строк експлуатації, яких не закінчився, а саме:
коляска М-124 – 4 шт.;
крісло колісне (модель 120) – 1 шт.;
крісло колісне активне базове – 1 шт.;
крісло колісне багатофункціональне – 6 шт.;
крісло колісне середньоактивне – 4 шт.;
крісло колісне низькоактивне – 1 шт.;
ходунки-рамки – 5 шт.;
стоік 5 – 3 шт.;
стоік 4 – 2 шт.;
стійка 5-02а – 22 шт.;
кошик для переносу – 1 шт.;
підйомник OSD-1792V – 1 шт.
За більш детальною інформацією щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації мешканці Металургійного району можуть звертатися до управління праці та соціального захисту населення за адресою: пр. Металургів, буд. 16 або за                 телефоном 068 499 14 33.

04.08.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Криворізький регіон) інформує щодо податкового законодавства
Подання повідомлення про прийняття працівника на роботу при офіційному оформленні трудових відносин
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Відповідно до вимог статті 24 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII та постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) та/або резидентом Дія Сіті до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу.
За відсутності технічної можливості подання повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту засобами електронного зв’язку в електронній формі таке повідомлення подається у формі документа на папері згідно з додатком разом з копією в електронній формі.  
У разі подання повідомлення засобами електронного зв’язку із використанням електронного цифрового підпису працівник може бути допущений до роботи одразу після відправлення такого повідомлення.

За порушення порядку проведення готівкових розрахунків – адміністративна відповідальність!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до частини першої статті 16315 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х (із змінами) порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів – тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу – підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дія, передбачена частиною першою вищевказаної статті, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, – тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Нагадуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» (далі – Постанова) визначені вимоги до порядку здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів.

Можливості Е-кабінету для громадян
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіси для фізичних осіб – громадян в Електронному кабінеті об’єднано в окремий Е-кабінет для громадян.
Так, за допомогою меню «ЕК для громадян» платник має можливість:
- доступу до реєстраційних даних;
- доступу до загальної інформації про об’єкти оподаткування;
- доступу до повідомлень про обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР);
- подання декларації про майновий стан і доходи;
- направлення запиту та отримання відомостей про суми виплачених доходів;
- подання заяв для реєстрації/внесення змін у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
- подання заяви на включення/внесення змін/виключення з Реєстру волонтерів.
Меню «Стан розрахунків з бюджетом» надає можливість:
- доступу до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника);
 - доступу до інформації по кожному виду податку (платежу) про нарахування за податковими зобов’язаннями, сплату та повернення з бюджету, пеню, залишок несплаченої пені, податковий борг (заборгованість) або надміру сплачені суми та суми, які будуть нараховані в наступних звітних періодах;
- сплатити податки, збори, платежі та єдиний внесок, скориставшись однією з платіжних систем.
Вкладка «Загальна інформація про платника» меню «ЕК для громадян» надає можливість доступу до:
- реєстраційних даних (адреса реєстрації та фактичного проживання);
- даних про об’єкти оподаткування;
- сформованих податкових повідомлень – рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю.
Вкладка «Запит про суми виплачених доходів» меню «ЕК для громадян» надає можливість:
 - сформувати;
- підписати;
- надіслати Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді;
- отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді.
Вкладка «Заява до Реєстру волонтерів» меню «ЕК для громадян» надає можливість:
- сформувати;
- підписати;
- надіслати Заяву про включення/внесення змін/виключення з Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації (F1308302) (Заява);
- переглянути та завантажити результати обробки Заяви.
Вкладка «Податкова декларація» меню «ЕК для громадян» надає можливість:
- сформувати;
- підписати;
- надіслати Податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу ДПС (F0100413);
- переглянути та завантажити результати обробки Податкової декларації про майновий стан і доходи.
Вкладка «Облікова картка фізичної особи (1ДР)» меню «ЕК для громадян» надає можливість:
- сформувати;
- підписати;
- надіслати Облікову картку фізичної особи – платника податків (для подання в електронному вигляді). Форма № 1ДР (F1314601) до контролюючого органу ДПС;
- переглянути та завантажити результати обробки документа.
Вкладка «Заява про внесення змін до ДРФО (5 ДР)» меню «ЕК для громадян» надає можливість:
- сформувати;
- підписати;
- надіслати Заяву про внесення змiн до Державного реєстру фiзичнихосiб – платникiвподаткiв (для заповнення в електронному виглядi). Форма № 5ДР (F1314701) та копії необхідних документів до контролюючого органу ДПС;
- переглянути та завантажити результати обробки Заяви.
Меню «Вхідні/вихідні документи» надає можливість доступу до:
- квитанцій щодо приймання та обробки податкової звітності, інформаційних повідомлень, кореспонденції тощо, надісланої користувачу (режим «Вхідні»);
- надісланих користувачем документів (режим «Вихідні документи»)
Меню «Стан розрахунків з бюджетом» надає можливість:
- доступу до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника);
- доступу до інформації по кожному виду податку (платежу) про нарахування за податковими зобов’язаннями, сплату та повернення з бюджету, пеню, залишок несплаченої пені, податковий борг (заборгованість) або надміру сплачені суми та суми, які будуть нараховані в наступних звітних періодах;
- сплатити податки, збори, платежі та єдиний внесок, скориставшись однією з платіжних систем.
Меню «Листування з ДПС» надає можливість:
- надіслати довільну кореспонденцію (лист, запит, звернення тощо) в електронному вигляді до контролюючого органу.
Меню «Індивідуальна податкова консультація» надає можливість:
- сформувати;
- надіслати звернення на отримання індивідуальної податкової консультації в електронній формі до контролюючого органу.
Довідково: вхід до Електронного кабінету здійснюється через офіційний вебпортал ДПС, а також за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua

Чи подається уточнююча податкова декларація платника єдиного податку четвертої групи з метою зменшення податкових зобов’язань у разі зміни групи на третю?
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.п. 295.9.1 п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ.
Форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 зі змінами та доповненнями (далі – Декларація).
Підпунктом 295.9.2 п. 295.9 ст. 295 ПКУ визначено, що платники єдиного податку четвертої групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:
- у I кварталі – 10 відсотків;
- у II кварталі – 10 відсотків;
- у III кварталі – 50 відсотків;
- у IV кварталі – 30 відсотків.
Згідно з п. 298.8 ст. 298 ПКУ порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування або відмови від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку четвертої групи здійснюється відповідно до підпунктів 298.8.1 – 298.8.8 п. 298.8 ст. 298 ПКУ.
Платники єдиного податку четвертої групи можуть самостійно перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку іншої групи, або відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано відповідну заяву у порядку згідно з п. 298.2 ст. 298 ПКУ, за умови сплати податку за поточний рік у розмірі, що розраховується виходячи з 25 відс. річної суми податку за кожний квартал, протягом якого платник перебував на четвертій групі платників єдиного податку (п.п. 298.8.7 п. 298.8 ст. 298 ПКУ).
За умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу (п.п. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 ПКУ).
Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308.
Отже, з метою зменшення податкових зобов’язань, платник єдиного податку у разі зміни групи з четвертої на третю має подати уточнюючу Декларацію, розрахувавши єдиний податок виходячи з 25 відс. річної суми податку за кожний квартал, протягом якого перебував на четвертій групі та зменшити до нуля податкові зобов’язання за квартал, починаючи з якого він вважається платником єдиного податку третьої групи.

Автоматична реєстрація ПН/РК в ЄРПН у разі врахування таблиці даних платника ПДВ
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що 08.07.2023 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України  від 02 червня 2023 року № 574, якою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (із змінами) та затверджених нею порядків.
Змінами, зокрема, передбачено, що автоматична реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) здійснюється на 5-й робочий день після прийняття рішення про врахування Таблиці даних платника податку на додану вартість (далі – Таблиця даних).
Одночасні умови для автоматичної реєстрації ПН/РК в ЄРПН:
- відсутнє рішення контролюючого органу про неврахування Таблиці даних;
- операції з кодами товарів/послуг згідно з УКТ ЗЕД/ДКПП, врахованими в Таблиці даних, не відповідають критеріям ризиковості здійснення операцій;
- стосовно платника відсутнє діюче рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку;
- такі ПН/РК складені та подані на реєстрацію в ЄРПН не раніше місяця, що передує місяцю, в якому враховано Таблицю даних;
- щодо таких ПН/РК комісією регіонального рівня не прийнято рішення про реєстрацію (в порядку, визначеному наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520 «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» із змінами);
- у день такої автоматичної реєстрації наявна сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати ПН/РК в ЄРПН обчислена відповідно до п. 2001 .3 або 2001 .9 ст. 2001 Податкового кодексу України.

Фізичні особи поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини податком на нерухоме майно майже на 84 млн гривень
З початку 2023 року фізичні особи спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини майже 84 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Сума надходжень виросла порівняно з 2022 роком на понад 68,3 млн грн, або на 438,3 відсотків.
Звертаємо увагу, що відповідно до п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у  власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Для сплати податків у вигляді МПЗ введені окремі коди класифікації доходів бюджету
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що платники податків, у яких у наявності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, мають обов’язок сплачувати податки у вигляді мінімального податкового зобов’язання.
Для сплати податків у вигляді мінімального податкового зобов’язання введені окремі коди класифікації доходів бюджету (наказ Міністерства фінансів України від 27.03.2023 № 154) та Державною казначейською службою України відкриті відповідні рахунки для зарахування таких коштів до бюджету.
Інформація про реквізити рахунків для сплати податків у вигляді мінімального податкового зобов’язання розміщена на субсайтахвебпорталу ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/.

Які операції оподатковуються ПДВ за ставкою «0» відсотків?
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що за ставкою «0» відсотків ПДВ оподатковуються операції, що здійснюються особами, які зареєстровані як платники ПДВ, а саме операції з:
► вивезення товарів за межі митної території України:
а) у митному режимі експорту;
б) у митному режимі реекспорту, якщо товари поміщені у такий режим відповідно до пункту 5 частини першої статті 86 Митного кодексу України;
в) у митному режимі безмитної торгівлі;
г) у митному режимі вільної митної зони;
► постачання товарів:
а) для заправки або забезпечення морських суден, що: використовуються для навігаційної діяльності, перевезення пасажирів або вантажів за плату, промислової, риболовецької або іншої господарської діяльності, що провадиться за межами територіальних вод України; використовуються для рятування або подання допомоги в нейтральних або територіальних водах інших країн; входять до складу Військово-Морських Сил України та відправляються за межі територіальних вод України, у тому числі на якірні стоянки;
б) для заправки або забезпечення повітряних суден, що: виконують міжнародні рейси для навігаційної діяльності чи перевезення пасажирів або вантажів за плату; входять до складу Повітряних Сил України та відправляються за межі повітряного кордону України, у тому числі у місця тимчасового базування;
в) для заправки (дозаправки) та забезпечення космічних кораблів, космічних ракетних носіїв або супутників Землі;
г) для заправки (дозаправки) або забезпечення наземного військового транспорту чи іншого спеціального контингенту Збройних Сил України, що бере участь у миротворчих акціях за кордоном України, або в інших випадках, передбачених законодавством;
ґ) магазинами безмитної торгівлі, відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України. У разі подальшого вивезення таких товарів за межі митної території України податок не справляється (у тому числі за нульовою ставкою);
► постачання таких послуг:
а) міжнародні перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом;
б) послуги, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт та вивезеним за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або отримувачем-нерезидентом;
в) послуги з обслуговування повітряних суден, що виконують міжнародні рейси, а саме:
- обслуговування повітряних суден та пасажирів в аеропорту (посадка-зліт повітряного судна, обслуговування пасажирів в аеровокзалі, забезпечення авіаційної безпеки, наднормативна стоянка повітряного судна);
- послуги з наземного обслуговування повітряних суден та пасажирів в аеропортах;
- оренда аеропортових приміщень у частині використання для обслуговування міжнародних рейсів (офіси, стійки реєстрації та інші службові приміщення, які орендуються авіаперевізниками, що виконують міжнародні рейси);
- послуги персоналу з обслуговування повітряних суден.
Норми визначені п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу України.

Здійснюється контролюючими органами визначення МПЗ для фізичних особам, які не зареєстровані як ФОПи
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, запроваджено поняття мінімального податкового зобов’язання (МПЗ).
Відповідно до п. 64 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік.
Платником у частині МПЗ є резидент, який володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь (п.п. 162.1.11 п. 162.1 ст. 162 Кодексу).
Підпунктом 170.14.3 п. 170.14 ст. 170 Кодексу встановлено, що визначення загального МПЗ фізичним особам, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб до 1 липня року, наступного за звітним.
Звертаємо увагу, що платниками податку на доходи фізичних осіб до бюджету сплачується лише позитивне значення різниці між сумою загального МПЗ та сумою сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.
До загальної суми сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів для платника податку – фізичної особи включаються: податок на доходи фізичних осіб (далі – податок) та військовий збір з доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції; земельний податок за земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь (п.п. 170.14.5 п. 170.14 ст. 170 Кодексу).
Отже, вперше фізичні особи, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, отримають податкове повідомлення-рішення з детальним розрахунком суми річного податкового зобов’язання з податку за земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, до 01.07.2023.
Слід зазначити, що у разі передачі земельних ділянок в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування (при оформленні таких взаємовідносин відповідно до чинного законодавства) МПЗ визначається для орендарів, користувачів на інших умовах таких земельних ділянок у порядку, визначеному Кодексом.
Тобто, для фізичних осіб, які відповідно до норм Цивільного кодексу України, Земельного кодексу України та Закону України від 06 жовтня 1998 року № 161 «Про оренду землі» оформили взаємовідносини щодо передачі сільськогосподарських угідь в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування, МПЗ контролюючим органом не визначається. У такому випадку МПЗ за такі землі сплачує орендар.
Розрахункова сума МПЗ визначається за формулами, встановленими ст. 381 Кодексу, в залежності від наявної нормативно грошової оцінки відповідної земельної ділянки або нормативно грошової оцінки 1 гектара ріллі по Автономній Республіці Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Кодексом для справляння плати за землю; коефіцієнту та кількості календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.
Звертаємо увагу, що відповідно до п. 67 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, для розрахунку МПЗ за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки коефіцієнт застосовується із значенням 0,04.
Сума податку у частині позитивного значення різниці між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги площі кожної із земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, та сплачується (перераховується) до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.
У разі згоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов’язанням та/або розрахованою сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник зобов’язаний сплатити зазначену у відповідному податковому повідомленні-рішенні суму податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.п. 170.14.6 п. 170.14 ст. 170 Кодексу).
Відповідно до п.п 170.14.6 п. 170.14 ст. 170 Кодексу, у разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник податку має право у порядку, встановленому ст. 42 Кодексу, протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:
- земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;
- суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;
- суми сплачених податків, зборів, платежів.

Щодо змін до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків
23 липня 2023 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 09.06.2023 № 305 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.06.2023 за № 1058/40114 (далі – наказ № 305), із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 30.06.2023 № 356. 
Цим наказом затверджено Зміни до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29 вересня 2017 року № 822 (далі – Зміни), у частині приведення у відповідність до законодавчих актів України.
Зміни передбачають, зокрема внесення фізичними особами – платниками податків до заяв, пов’язаних з реєстрацією фізичних осіб у ДРФО, інформації про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) особи; для внутрішньо переміщених осіб про зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщеної особи. 
Також Змінами визначено, що для підтвердження інформації про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) особа подає один з таких документів: витяг з реєстру територіальної громади; паспорт, виготовлений у формі книжечки; тимчасове посвідчення громадянина України. Для підтвердження факту внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи така особа подає довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. 
Передбачено обслуговування громадян територіальними органами ДПС з дотриманням принципу екстериторіальності (незалежно від місця реєстрації фізичної особи). Для проведення реєстрації або внесення змін до ДРФО фізичні особи можуть подати документи до будь-якого контролюючого органу.
Крім того, Змінами уточнено термінологію платіжних послуг, які використовуються в Податковому кодексі України та вживаються у значеннях, наведених у Законі України «Про платіжні послуги».
Додатки 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10 – 15 до Положення викладено в нових редакціях.
Наказ № 305 розміщено на вебпорталі ДПС за посиланням: «Головна > Діяльність > Законодавство про діяльність > Накази про діяльність».

До уваги фізичних осіб, які мають намір укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального (пенсійного) страхування
Наказом Міністерства фінансів України від 08.02.2023 затверджено Зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Зміни).
Так, з 10 червня 2023 року набрали чинності зміни, внесені абзацом другим підпункту 1 пункту 2, підпунктом 1 пункту 3 Змін, зокрема, надано можливість фізичним особам подавати заяви про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) (далі – Заява) не тільки у паперовому, а ще й в електронному вигляді.
Для практичної реалізації зазначених змін розроблено і впроваджено електронну форму Заяви (F1309401), яка доступна в приватній частині Електронного кабінету.
Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.
Доступ до приватної частини Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою Дія Підпис або «хмарного» кваліфікованого електронного підпису.
Також, у разі необхідності, фізичні особи мають право створити, підписати та направити Заяву (F1309401) через стороннє програмне забезпечення.
Результати автоматизованої обробки Заяви, які надходять у відповідь (квитанції № 1 та № 2), надають можливість пересвідчитися у тому, що Заява:
прийнята податковим органом для подальшої перевірки даних щодо можливості укладання договору про добровільну участь (відсутність повідомлень про наявність помилок в квитанціях № 1 та № 2);
не прийнята податковим органом (надано опис допущених помилок, при заповненні основних реквізитів Заяви).

Спрощена податкова декларація з податку на додану вартість за новою формою застосовується з 01.07.2023
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01.04.2023 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.12.2022 № 463 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.01.2023 за № 60/39116 (зі змінами) (далі – Наказ № 463).
Наказом № 463 внесено зміни до:
- Порядку заповнення і подання спрощеної податкової звітності з податку на додану вартість;
- форми спрощеної податкової декларації з податку на додану вартість;
- форми уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість до спрощеної податкової декларації у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.
Зазначені зміни стосуються виокремлення у звітності операцій, що звільнені від оподаткування податком на додану вартість.
Звертаємо увагу, що спрощена податкова декларація з податку на додану вартість за новою формою подається починаючи з 01 липня 2023 року. Тобто, перша спрощена податкова декларація за новою формою подається за звітний (податковий) період – ІІ квартал 2023 року.
Також, починаючи з 01 липня 2023 року за новою формою подається уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість до спрощеної податкової декларації у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 року № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» визначено механізм формування єдиного переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, який затверджено наказом Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (далі – Мінреінтеграції) від 22.12.2022 № 309, із змінами (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за № 1668/39004).
Вищезазначений перелік не є фіксованим.
Так, наказами Мінреінгтеграції від 11.07.2023 № 197 «Про затвердження Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.07.2023 за № 1205/40261 (з урахуванням змін, внесених наказом від 19.07.2023 № 200 «Про врахування висловлених органом державної реєстрації зауважень до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 11 липня 2023 року № 197», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.07.2023 за № 1223/40279) (далі – Наказ № 197) та від 13.07.2023 № 199 «Про затвердження Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.07.2023 за № 1225/40281 (далі – Наказ № 199), оновлено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупованих Російською Федерацією.
Наказ № 197 і Наказ № 199 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 21.07.2023 № 63 і вони набрали чинності з дня їх офіційного опублікування.

Декларування доходів від надання в оренду нерухомого майна
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до п.п. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України обов’язковому декларуванню підлягають, зокрема доходи від надання в оренду нерухомого майна іншій фізичній особі. 

При цьому, підлягають декларуванню доходи, отримані від надання в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок. Такі доходи підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором – 1,5 %.  

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається фізичною особою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в один із таких способів:

- особисто або уповноваженою на це особою;

- поштою з повідомленням про вручення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі, скориставшись сервісом «Електронний кабінет». 

Закликаємо всіх громадян, які отримують доходи від надання нерухомості в оренду, проявити громадянську свідомість, подати декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податки і збори. 

Надання інформації про корупційні прояви!
Шановні громадяни!

Повідомити про корупцію можна наступним чином, зокрема:

- із використанням засобів поштового зв'язку на адресу: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8;

- на офіційну електронну адресу Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції upzvk@tax.gov.ua;

- до сервісу “Пульс”: електронна скринька idd@tax.gov.ua;

- засобами телекомунікацій, за багатоканальним номером телефону 0 800 501 007 обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі: фізичним особам - напрям “5”, працівникам органів ДПС - напрям “7”;

- у письмовому вигляді через працівників Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції ДПС;

- безпосередньо телефоном працівнику Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції ДПС.

Щодо  використання виключно структурованого формату реквізиту «Призначення платежу»!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з метою спрощення процедури заповнення платниками платіжної інструкції Міністерством фінансів України затверджено наказ від 22.03.2023 № 148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за № 528/39584 (набрав чинності з 01 квітня 2023 року).

Цим наказом передбачено, що платники під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску з 01 липня 2023 року використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису».

Отже, платники податків поле «Призначення платежу» заповнюють за прикладами, наведеними у Порядку № 148.

Водночас, для платників запроваджено перехідний період, який надає можливість до 01 липня 2023 року при сплаті податків, зборів, єдиного внеску використовувати і старий формат реквізиту «Призначення платежу» (наказ Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666 втрачає чинність 01 липня 2023 року).

Закон України № 3050-ІХ щодо екологічного податку!

6 травня 2023 року набув чинності Закон України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» (далі – Закон).

Згідно із Законом перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією (далі – Перелік територій) визначається у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку (п.п. 69.16 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Порядок, яким визначено деякі питання формування Переліку територій, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 року № 1364 (далі – Постанова), пунктом 1 якої Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій делеговано повноваження із:

затвердження Переліку територій;

визначення складових Переліку територій,

визначення формату запису, за яким території відображаються у переліку;

затвердження форми переліку територій.

Таким чином, Перелік територій, затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за № 1668/39004 (далі – Наказ), використовується для визначення територій активних бойових дій або тимчасово окупованих російською федерацією (далі – Території), у тому числі при справлянні екологічного податку.

Увага!

Наказом затверджено:

розділ І, який включає дві частини:

території можливих бойових дій (частина перша);

території активний бойових дій (частина друга);

розділ ІІ – тимчасово окуповані території України.

Таким чином, для цілей справляння екологічного податку застосовується частина 2 розділу І та розділ ІІ Наказу.

Право не нараховувати та не сплачувати за період з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року екологічний податок надано платникам, у яких під час провадження діяльності на Територіях, що у 2022 році Наказом включено до Переліку територій, виникають об’єкти оподаткування екологічним податком, встановлено пп. 69.16 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

 Право не нараховувати та не сплачувати за період з 1 січня 2023 року

У 2023 році, починаючи з 1 січня, не нараховується та не сплачується екологічний податок за об’єкти оподаткування, що виникають на:

Територіях, включених до Переліку територій;

земельних ділянках, забруднених вибухонебезпечними предметами, або які були визнані потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами.

Право не нараховувати та не сплачувати екологічний податок платникам за об’єкти оподаткування, що виникають на Територіях, припиняється з першого числа місяця, що настає після дати, зазначеної у колонці «Дата завершення бойових дій» відповідного Переліку територій Наказу.

Право не нараховувати та не сплачувати екологічний податок платникам за об’єкти оподаткування, що виникають на земельних ділянках, забруднених вибухонебезпечними предметами, починається з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому завершено активні бойові дії або тимчасова окупація на відповідній території (у тому числі якщо дата початку обстеження небезпечної території операторами протимінної діяльності настає після дати завершення бойових дій або тимчасової окупації на відповідній території) та завершується останнім числом місяця, в якому такі земельні ділянки визнані придатними для використання.

Період, коли земельні ділянки вважаються потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами, визначається як період, що починається з першого числа місяця, на який припадає дата прийняття рішення органу місцевого самоврядування – сільською, селищною, міською радою, військовою адміністрацією або військово-цивільною адміністрацією (далі – Орган) про надання податкових пільг зі сплати місцевих податків та зборів на підставі заяви платника податків та завершується останнім числом місяця, на який припадає одна із наведених нижче дат:

останній день строку, на який надано пільгу зі сплати місцевих податків та/або зборів відповідно до прийнятого рішення (у тому числі з урахуванням змін, внесених до такого рішення);

дата скасування відповідного рішення;

дата початку обстеження земельної ділянки операторами протимінної діяльності чи визнання земельної ділянки придатною для використання,

в залежності яка з них настає раніше.

При цьому ненарахування та несплата екологічного податку платником за об’єкти оподаткування, що виникають на ділянках, забруднених вибухонебезпечними предметами, або які були визнані потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами відбувається у разі обов’язкового виконання двох умов:

подання до Органу заяви про потенційне забруднення земельної ділянки вибухонебезпечними предметами;

прийняття таким Органом рішення про звільнення від справляння плати за землю за земельну ділянку, зазначену у такій заяві.

Оскільки Кодексом встановлено, що земельною ділянкою є частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, цільовим (господарським) призначенням та з визначеними щодо неї правами (п.п. 14.1.74 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), то рішення про визнання такої земельної ділянки потенційно забрудненою вибухонебезпечними предметами приймається виключно в частині сформованих земельних ділянок, які мають кадастрові номери.

Звертаємо увагу, що дія норми пп. 69.16 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу у 2022 та 2023 роках поширюється на платників податків, об’єкти та база оподаткування екологічним податком яких визначені пп. 242.1.1 − 242.1.3 та 242.1.5 п. 242.1 ст. 242 Кодексу.

  Уточнення податкових зобов’язань з екологічного податку

1) За об’єкти оподаткування, розташовані на Територіях, включених до Переліку територій, затвердженого Наказом.

Платники екологічного податку, які до дати набрання чинності Законом у податкових періодах 2022 – 2023 років задекларували податкові зобов’язання за об’єкти оподаткування, які розташовані на Територіях, включених до Переліку територій, затвердженого Наказом, керуючись п. 50.1 ст. 50 Кодексу, можуть уточнити такі податкові зобов’язання шляхом подання відповідних уточнюючих податкових декларацій.

За період 2023 року податкові зобов’язання уточнюються відповідно до періодів початку та завершення бойових дій або тимчасової окупації на відповідних Територіях.

2) За об’єкти оподаткування, розташовані на інших територіях

Платники екологічного податку, зареєстровані (взяті на облік) за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів на земельних ділянках, забруднених вибухонебезпечними предметами, або які були визнані потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами, які до дати набрання чинності Законом задекларували за 2022 та/або 2023 роки податкові зобов’язання, мають право відкоригувати нараховані за ці періоди суми екологічного податку шляхом подання уточнюючих податкових декларацій.

Уточнення податкових зобов’язань здійснюється за періоди, протягом яких земельні ділянки, за місцем розміщення джерела забруднення, були визнані забрудненими або потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами. Визнання територій забрудненими (потенційно забрудненими) вибухонебезпечними предметами підтверджується прийняттям Органом рішення про звільнення від справляння плати за землю за земельну ділянку.

Платники податків, які у 2022-2023 роках не декларували свої податкові зобов’язання за об’єкти оподаткування, розташовані на Територіях, затверджених Наказом, мають задекларувати відповідні податкові зобов’язання за їх наявності.

  Застосування штрафних санкцій та нарахування пені

Порядок виконання у період воєнного стану платником екологічного податку свого обов’язку, зокрема, щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності встановлено п.п. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу. Відповідно до абзацу чотирнадцятого цього підпункту у разі самостійного виправлення помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ст. 50 Кодексу, та пені.

Тобто платники екологічного податку, які надаватимуть до контролюючих органів уточнюючі податкові декларації за звітні (податкові) періоди, що припадають на період дії воєнного стану, не нараховують штрафні санкції та пеню.

Зменшення нарахованого податку на прибуток у вигляді МПЗ на суму авансового внеску при виплаті дивідендів, яку сплачено у попередніх періодах
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.

Відповідно до п.п. 14.1.1142 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) – мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до цього Кодексу. Сума мінімальних податкових зобов’язань, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить одній юридичній або фізичній особі, у тому числі фізичній особі – підприємцю, є загальним мінімальним податковим зобов’язанням.

Пунктом 141.9 ст. 141 Кодексу визначені особливості визначення загального МПЗ платників податку на прибуток підприємств (податок).

Позитивне значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов'язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок є частиною зобов'язань з податку на прибуток підприємств (п.п. 141.9.5 п. 141.9 ст. 141 Кодексу).

Підпунктом 57.1 прим.1.2 п. 57.1 прим.1 ст. 57 Кодексу визначено, що крім випадків, передбачених п.п. 57.1 прим.1.3 цього пункту, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Сума попередньо сплачених протягом податкового (звітного) періоду авансових внесків з податку на прибуток під час виплати дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за такий податковий (звітний) період.

У разі якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного періоду, перевищує суму нарахованого податкового зобов'язання підприємством – емітентом корпоративних прав за такий податковий (звітний) період, сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов'язань наступних податкових (звітних) періодів до повного його погашення, а під час отримання від'ємного значення об'єкта оподаткування такого наступного періоду – на зменшення податкових зобов'язань майбутніх податкових (звітних) періодів до повного його погашення.

Виходячи з викладеного, звертаємо увагу, що платник податку на прибуток, який одночасно задекларував від'ємне значення об'єкта оподаткування у рядку 04 декларації та позитивне МПЗ у рядку 06.2 МПЗ декларації з податку на прибуток за 2022 рік, має право зменшити задеклароване МПЗ на суму авансового внеску у зв’язку із виплатою дивідендів минулих періодів, яка відображена платником у рядку 16.4.2 додатка ЗП до декларації за 2021 рік, і відповідно переноситься до рядка 16.3 додатка ЗП рядка 16 ЗП декларації за 2022 рік.

Оформленні трудові відносини згідно чинного законодавства – фундамент соціальних гарантій
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що офіційне працевлаштування – це трудові відносини між найманим працівником і роботодавцем, які регулюються Кодексом законів про працю України (КЗпП).

При офіційній зайнятості працівник подає роботодавцю заяву про прийняття на роботу, а роботодавець вносить запис у трудову книжку нового співробітника. Зазвичай такі договори укладаються безстроково.

Найбільша перевага офіційного працевлаштування для працівника – це економічні та соціальні гарантії, визначені трудовим законодавством, а саме:

- заробітна плата офіційно працевлаштованого працівника не може бути меншою за мінімальну; 

- право на оплачувану щорічну відпустку;

- право на оплату лікарняного;

- право на достроковий вихід на пенсію через шкідливі умови праці; 

- право на скорочений робочий день або тиждень через шкідливі умови праці; 

 - право не працювати у вихідні та святкові дні; 

 - право не залучатися до понаднормових робіт без бажання працівника; 

- право на допомогу у зв’язку з безробіттям (зокрема, у зв’язку з народженням дитини); 

- право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; 

- право на захист від незаконного звільнення.

Офіційна робота зараховується до страхового стажу працівника і в майбутньому впливатиме на розмір пенсії. Також ті, хто були офіційно працевлаштовані та втратили роботу, можуть стати на облік у центрах зайнятості й отримати підтримку від держави. Жінки, які народили дитину, мають право піти у відпустку по догляду за дитиною до трьох років, при цьому зберегти свою посаду.

Важливим є і те, що при офіційному працевлаштування найманий працівник не повинен хвилюватися про сплату податків і зборів та ведення податкової звітності. За це також відповідальний роботодавець. 

Крім цього, при офіційній зайнятості роботодавець забезпечити працівників належними умовами роботи, зокрема робочим місцем, необхідним устаткуванням та ін. Наймані працівники мають право вимагати виконання цих умов.

Всього цього позбавлені громадяни, які працюють неофіційно.

Податкова служба є партнером сумлінних платників, які мають на меті отримання прибутку шляхом ведення чесного та прозорого бізнесу і важливим напрямком нашої роботи є повернення втрачених ресурсів в економіку держави та соціальний захист громадян. 

Закликаємо роботодавців працювати в правовому законодавчому полі і своєчасно оформлювати трудові відносини з найманими працівниками.

Сплата ПДФО за найманих працівників при зміні протягом року неуповноваженим відокремленим підрозділом юрособи місцезнаходження
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п. 66.3 ст. 66 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків (далі – адміністративний район), а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків.
Порядок переведення платника податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого (взяття на облік/зняття з обліку) регламентується нормами розд. Х Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1588).
Згідно з розд. Х Порядку № 1588 взяття на облік платників податків в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) здійснюється протягом місяця після отримання відомостей про зміну місцезнаходження для платників податків, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), або заяви за формою № 1-ОПП (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів) для платників податків, яким законом установлені особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в ЄДР.
Якщо до дати спливу одного місяця після отримання документів про зміну місцезнаходження платника податків контролюючий орган за новим місцезнаходженням не здійснив взяття такого платника на облік (основне місце обліку), то взяття на облік за новим місцезнаходженням здійснюється автоматично у день спливу такого строку.
Відповідно до частини восьмої ст. 45 Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI (далі – БКУ) у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання та його реєстрації як платника податків за новим місцезнаходженням сплата визначених податковим законодавством загальнодержавних податків і зборів, які розподіляються між державним та місцевими бюджетами, здійснюється за місцем попередньої реєстрації платника податків до закінчення поточного бюджетного періоду.
У контролюючому органі за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків, а контролюючий орган стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів (п. 7.3 розд. VII Порядку № 1588).
Платниками податків, на яких не розповсюджуються норми ст. 45 БКУ та п. 7.3 розд. VІІ Порядку № 1588, зокрема є:
- юридичні особи, які не є суб’єктами господарювання відповідно до норм Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV;
- відокремлені підрозділи юридичної особи.
Для зазначених платників сплата податків та подання звітності здійснюється за новим місцезнаходженням з дати взяття на облік в контролюючому органі за новим місцезнаходженням.
Згідно з п.п. 168.4.4 п. 168.4 ст. 168 ПКУ юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів, відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів, а у випадках, передбачених ПКУ, – за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості).
Водночас, відповідно до п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок), до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий Розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику     податку – фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається.
У разі, якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, Розрахунок за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за основним місцем обліку.
Враховуючи викладене, у разі зміни неуповноваженим відокремленим підрозділом юридичної особи протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, сплата податку на доходи фізичних осіб, утриманого із заробітної плати найманих працівників такого підрозділу, здійснюється з дати взяття на облік у контролюючому органі за новим місцезнаходженням, до бюджету за новим місцезнаходженням.

Зміни, які чекають платників податків, що здійснюють розрахункові операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, у зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану»

Прийнятий Закон України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон), крім змін до Податкового кодексу України, вносить зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), а саме: звільняє від відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону № 265, які вчинені ними у період з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року, крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, здійснення діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти, діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

У подальшому з 1 жовтня 2023 року суб’єкти господарювання звільняються від відповідальності за вчинені ними порушення вимог Закону № 265 (крім порушень порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів), якщо вони вчиненні ними при продажу товарів, наданні послуг на: 

тимчасово окупованих російською федерацією територіях України – по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій; 

територіях активних бойових дій – по дату завершення бойових дій на відповідних територіях; 

територіях можливих бойових дій – по дату припинення можливості бойових дій на відповідних територіях. 

При цьому дати завершення бойових дій, дати завершення тимчасової окупації, дати припинення можливості бойових дій визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій від 22 грудня 2022 року № 309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004. 

Також відбулися зміни в розмірах штрафних (фінансових) санкцій за порушення використання реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій на період з 1 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»».

Так, до фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, що здійснюють діяльність з продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або надають послуги, фінансова відповідальність за проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи, невидачу (у паперовій та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання застосовується у таких розмірах: 

25 відсотків вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше; 

50 відсотків вартості проданих з порушенням, встановленим цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення. 

Фізичні особи – підприємці, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, при продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги. 

Окремо звертаємо увагу, що з 1 серпня 2023 року відновлюється дія абзацу сьомого статті 5 Закону № 265, згідно з яким використання програмного реєстратора розрахункових операцій у період відсутності зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером контролюючого органу без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, забороняється.

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань податкового законодавства
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Криворізький регіон) інформує.
Начальником Криворізької південної ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Дмитром Моїсєєвим проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо актуальних питань та новацій податкового законодавства.
Платники запитували щодо сплати податку на нерухоме майно згідно Закону України № 3050-ІХ,  застосування мінімального податкового зобов’язання, податкову знижку, повідомлення контролюючого органу при прийняті працівника на роботу, роботу електронного кабінету  та інше.
На всі поставлені питання в ході сеансу «гарячої лінії» були надані роз’яснення в межах чинного законодавства.

Зустріч з платниками податків
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Криворізький регіон) інформує.
Днями, в приміщенні Прозорого офісу соціальних послуг Тернівської районної у місті Кривому Розі ради за участі фахівців Криворізької північної ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області проведено зустріч з платниками щодо застосування норм податкового законодавства.
Присутнім розповіли про зміни в податковому законодавстві, сплату податку на нерухоме майно згідно Закону України № 3050-ІХ , застосування мінімального податкового зобов’язання, порядок отримання адміністративних послуг, оформлення трудових відносин з найманими працівниками.
Звернули увагу платників на важливості сплати податків, зборів та платежів до бюджетів та надали відповіді на запитання, які цікавили присутніх.

Зустріч з платниками за «круглим столом»
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Криворізький регіон) повідомляє.
У Криворізькій південній ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області податківці разом з платниками податків у форматі «круглого столу» обговорили актуальні питання оподаткування.
Під час заходу платникам розповіли щодо новацій податкового законодавства, легалізацію трудових відносин, визначення мінімального податкового зобов’язання, щодо дії Закону України № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» (далі – Закон).
Повідомили присутнім, що Комунікаційна податкова платформа – є ефективним способом оперативного розгляду актуальних питань та сучасним форматом спілкування органів ДПС з платниками податків. На базі Головного управління ДПС створена електронна скринька Комунікаційної податкової платформи за адресою dp.ikc@tax.gov.ua.
 

До відома внутрішньо переміщених осіб

Допомога на проживання для ВПО
 
Що змінюється:
 -осилюємо фокус на тих, хто знаходиться в складних життєвих обставинах;
-автоматично з 1 серпня продовжуємо виплати на пів року;
-платимо саме внутрішньо переміщеним особам (а не тим, хто виїхав жити за кордон чи повернувся додому);
-запроваджуємо виплати для дітей ВПО, які народились вже після переміщення.
 
 Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу від держави

ЗМІНА!
з 1 серпня 2023 - автоматичне продовження виплат ще на 6 місяців для ВПО

допомога не перепризначатиметься, якщо особа:
 - перебуває за кордоном більше ЗО днів поспіль  без обгрунтованих причин*;
-  повернулась до покинутого місця проживання;
 - відбуває покарання в місцях позбавлення волі;
- засуджена за колаборационізм.

Продовження  виплати відбудеться автоматично, без звернення  громадян.
Якщо виплату не перепризначено з якоїсь із зазначених причин - орган соціального захисту повідомить про це.

*Обгрунтовані причини - службове відрядження, оздоровлення дітей, стажування, навчання, лікування, реабілітація, хвороба особи, смерть членів її сім'ї та родичів, догляд за хворою дитиною віком до 18 років, відвідування закладів охорони здоров'я, судових та правоохоронних органів, через які особа не за власним бажанням могла бути відсутньою за місцем проживання/перебування.
 
ЗМІНА 2
з 1 вересня - посилення фокусу допомоги на тих, хто перебуває в складних життєвих обставинах

Сплачується допомога всім, крім тих, хто:

-придбали транспортний засіб (з роком випуску менше 5-ти, крім авто, придбаних волонтерами і переданих для потреб держави);
-придбали на суму більше 100 тис. грн земельну ділянку,квартиру, будинок, інше нерухоме майно, іноземну валюту (крім пожертв від благодійних організацій або оплатимедичних, освітніх, соціальних послуг;)
-мають на депозитному рахунку більше 100 тис. грн.;
-мають у власності ціле житло, яке знаходиться поза зоною (можливих) бойових дій чи на неокупованих територіях площею більше 13,65 кв.м на особ.у
 
ВПО, що звернуться по допомогу після 1 серпня
 
ЗМІНА З
 
Допомога призначається на 6 місяців
 
Допомога не призначатиметься сім'ям, якщо протягом З місяців перед зверненням вони:
- Придбали транспортний засіб (з роком випуску менше 5-ти, крім авто, придбаних волонтерами і переданих для      потреб держави);
- Придбали на суму більше 100 тис. грн земельну ділянку,квартиру, будинок, інше нерухоме майно, Іноземну валюту (крім пожертв від благодійних організацій або оплати медичних, освітніх, соціальних послуг;)
- Мають на депозиті більше 100 тис. грн.;
- Мають у власності ціле житло, яке знаходиться поза зоною(можливих) бойових дій чи на неокупованих територіях площею більше 13,65 кв.м на особу.
 
ЗМІНА 4

Можуть отримувати допомогу б+б місяців, якщо

• середньомісячний сукупний дохід  на одну ВПО не перевищує 8372 грн.
• у складі сім'ї є:
-Люди працездатного віку, які доглядають за дітьми віком до б років;
-Люди з інвалідністю;
-Люди, які сприяли своїй економічній самостійності та середньомісячний дохід яких не перевищує 6279 грн.;
-Люди, які отримують пенсію, що не перевищує 6279 грн.;
-Люди, які мають З і більше дітей віком до 18 років і доглядають за ними;
-Люди, які доглядають за особами з інвалідністю І групи, дітьми з інвалідністю, людьми з інвалідністю І чи II групи внаслідок  психічного розладу, людьми, які досягли 80-річного віку;
-Студенти, які навчаються за денною або дуальною формою і не мають реєстрації місця проживання в гуртожитках;
-Люди, які надають соціальні послуги та отримують за це компенсацію.

 МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ  УКРАЇНИ
 

 

 

12.07.2023

 ШАНОВНІ КЕРІВНИКИ
 ПІДПРИЄМСТВ, ЗАКЛАДІВ, УКСТАНОВ  РАЙОНУ,
СУБЄКТИ ГОСПОДАРЮВАННЯ УСІХ ФОРМ ВЛАСНОСТІ!

Інформуємо вас про діючі конкурси, до яких можуть долучитися учасники від Дніпропетровської області, з метою отримання грантів на розвиток бізнесу, власної справи, отримання освіти тощо.

Пропонуємо ознайомитись з переліком грантів та долучитися до участі у конкурсах на їх отримання.

З усіх питань ви можете звертатися у відділ розвитку підприємництва або відділ економіки та промисловості виконкому Металургійної районної у місті ради (пр. Миру, 42, або по тел. 922804, 947364).     

12.07.2023

Про стан навколишнього природного середовища у червні 2023 року

Спостереження за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, які проводились у червні 2023 року лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря у м. Кривому Розі, показали, що фактичні середньомісячні концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста (в мг/куб.м):

- у порівнянні з середньодобовими гранично – допустимими концентраціями були нижчими або не перевищували норми по діоксиду сірки (0,021 мг, при нормі 0,05 мг), оксиду вуглецю (1 мг, при нормі 3 мг), діоксиду азоту (0,02 мг, при нормі 0,04 мг), оксиду азоту  (0,01 мг, при нормі 0,06 мг), фенолу (0,002 мг, при нормі 0,003 мг), аміаку (0,01 мг, при нормі 0,04);

-   у порівнянні з червнем 2022 не перевищували норми та зменшились по діоксиду азоту, оксиду азоту, фенолу, аміаку;

- у порівнянні з червнем 2022 не перевищували норми та залишились без змін по оксиду вуглецю, аміаку.  

12.07.2023

До відома мешканців Металургійного району!

       У рамках Міської програми вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану  навколишнього природного середовища на 2016 – 2025 роки, з метою забезпечення сприятливих умов життєдіяльності мешканців Металургійного району ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в період з квітня (з урахуванням погодних умов) по жовтень 2023 року передбачено здійснення поливу (1 раз на добу) житлових масивів Металургійного району, що знаходяться в зоні впливу виробничої діяльності підприємства.

 

         Перелік вулиць Металургійного району

Час поливу

День поливу

вул. Каховська

пр. Металургів

з 3.00 до 4.30

з 5.00 до 6.00

Понеділок, субота – 1 раз на добу

вул. Нікопольське шосе,  Вокзальна, Криворіжсталі, Цимлянська

з 3.00 до 4.00

з 4.00 до 5.00

з 5.00 до 6.00

Вівторок, четвер – 1 раз на добу

 

вул. Медична

з 5.00 до 6.00

Неділя – 1 раз на добу

 

 

У разі порушення графіку поливу прохання повідомляти виконком районної у місті ради по тел. 947364.

07.07.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 07.07.2023

04.07.2023

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАЯВНИХ ЗАСОБІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ СТАНОМ НА 01.07.2023

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради повідомляє, що на залишку наявні засоби реабілітації, які повернуті особами з інвалідністю, законними представниками дітей з інвалідністю та іншими окремими категоріями населення, строк експлуатації, яких не закінчився, а саме:

коляска М-124 – 4 шт.;
крісло колісне (модель 120) – 1 шт.;
крісло колісне активне базове – 1 шт.;
крісло колісне багатофункціональне – 6 шт.;
крісло колісне середньоактивне – 4 шт.;
крісло колісне низькоактивне – 1 шт.;
ходунки-рамки – 5 шт.;
стоік 5 – 3 шт.;
стоік 4 – 2 шт.;
стійка 5-02а – 22 шт.;
кошик для переносу – 1 шт.;
підйомник OSD-1792V – 1 шт.

За більш детальною інформацією щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації мешканці Металургійного району можуть звертатися до управління праці та соціального захисту населення за адресою: пр. Металургів, буд. 16 або за телефоном 068 499 14 33

30.06.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 30.06.2023

28.06.2023

До відома учасників бойових дій

 Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної місті ради (далі – управління), повідомляє наступне.

        Відповідно до Порядку надання різних видів матеріальних допомог пільговим категоріям мешканців м. Кривого Рогу, затвердженого рішенням виконкому Криворізької міської ради від 10.01.2018 № 9, учасники бойових дій  у АТО на сході України та ООС у Донецькій і Луганській областях, а також учасники бойових дій  у Афганістані або на території інших держав, які станом на 01.01.2023 зареєстровані у м. Кривому Розі (у тому числі внутрішньо переміщені особи) можуть звернутися до управління для подання заяви для отримання одноразової матеріальної допомоги в розмірі 5 000 грн.

        Заявник може подати заяву та відповідний пакет документів поштою, у тому числі електронною, на адресу районного управління за місцем реєстрації (перебування на обліку). До заяви додаються копії (сканкопії), завірені особистим підписом, з датою завірення.

        Заява, подана електронною поштою, обов’язково підписується особистим електронним підписом. За відсутності або недійсності електронного підпису, заява не підлягає розгляду.

        Прийом заяв здійснюється до 01 грудня відповідного року.

Для отримання консультації та додаткової інформації з вказаного вище питання необхідно звертатися до управління за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Металургів,      буд. 16, каб. 218, або за номером телефону 068-499-14-33.

23.06.2023

Шановний платник!

Головне управління ДПС Дніпропетровській області нагадує, що юридичні особи та фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати найманим працівникам зобов’язані дотримуватися норм чинного законодавства про працю!

Наголошуємо, що офіційне оформлення працівників, своєчасна сплата податків, зборів і єдиного внеску – запорука соціальних гарантій працюючих, а для бізнесу – позитивний імідж та репутація надійного партнера, гарантія процвітання і примноження прибутків.

Задекларована праця сьогодні – найкраща підтримка наших воїнів ЗСУ!

Також звертаємо увагу, що кожен громадянин, який надає нерухоме майно (квартиру(и), будинок(ки), кімнату(и); гараж(і); дачний(ні) будинок(ки) тощо) в довгострокову або добову оренду іншій фізичній особі, має подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити з отриманого доходу податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовий збір за ставкою1,5 %.

У разі надання нерухомості в оренду протягом 2023 року необхідно:

до 01.05.2024 подати податкову декларацію про майновий стан і доходи;

● щоквартально (10.05.2023, 09.08.2023, 09.11.2023, 09.02.2024) сплатити задекларовані податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Надаєш нерухомість в оренду – виконай конституційний обов’язок – задекларуй свій дохід!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 23.06.2023

22.06.2023

Щороку 22 червня наш народ вшановує світлу пам'ять мільйонів українців, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Сьогодні, потерпаючи від російської військової агресії, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають нашу землю, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям! Слава Україні!

21.06.2023

Інформація
про результати  проведення моніторингу та зовнішньої оцінки якості соціальних послуг, що надаються Комунальною установою «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг  у Металургійному районі»
 Криворізької міської ради

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради інформує, що тимчасовою комісією, створеною на підставі розпорядження голови Металургійної районної у місті ради від 18.04.2023 № 59-р «Про створення тимчасової комісії з проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг, що надаються комунальною установою «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Металургійному районі» Криворізької міської ради, та затвердження її складу», керуючись нормативно-законодавчими документами у сфері надання соціальних послуг в період з 05.06.2023 по 15.06.2023 було проведено зовнішню оцінку якості надання соціальних послуг.

Зовнішня оцінка якості надання соціальних послуг здійснювалася з метою оптимізації та удосконалення діяльності суб’єкта, що надає соціальні послуги; підвищення рівня професійної компетенції персоналу суб’єкта, що надає соціальні послуги; дотримання встановленого рівня або підвищення рівня якості соціальних послуг, що надаються цим суб’єктом.

Станом на 01.06.2023 фактична кількість працюючих в територіальному центрі – 139 осіб, у тому числі 97 соціальних робітників. На обслуговуванні перебуває  - 1771 особа, у тому числі     у відділеннях догляду вдома - 1474 особи, середнє навантаження на одного соціального робітника складає – 14 - 15 осіб.

В територіальному центрі утворені та діють такі структурні підрозділи:

-  2 відділення соціальної допомоги вдома (№ 1 та №2);

-  відділення денного перебування;

-  відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

З метою вивчення зворотної думки отримувачів соціальної послуги «Догляд вдома» комісією було проведено вибіркові перевірки у відділеннях соціальної допомоги вдома. Проведено опитування отримувачів послуги шляхом анкетування та їх аналіз. Метою анкетування було отримання об’єктивної інформації, необхідної для оцінки та поліпшення якості надання соціальної послуги догляду вдома. Також було проведено спостереження за безпосереднім наданням соціальними робітниками соціальних послуг, за роботою швачки та перукаря, проведені співбесіди з підопічними.

Відповідно до проведеного моніторингу, в цілому підопічні територіального центру задоволені рівнем надання соціальних послуг, що відображається покращенням емоційного, психологічного, фізичного стану отримувачів соціальної послуги, позитивними змінами у стані отримувачів соціальних послуг у процесі надання з періодом, коли соціальні послуги не надавались. Отримано багато позитивних відгуків отримувачів щодо ставлення до них надавачів соціальної послуги, висловлювали щирі слова вдячності за турботу та піклування. Робота соціальних робітників відповідає своєму призначенню і має позитивний вплив на отримувачів соціальних послуг.

За результатами проведеної перевірки визначена оцінка якісних показників соціальної послуги вдома, яка передбачена Державним стандартом догляду вдома:

 1. адресність та індивідуальний підхід (статус «добре»);
 2. результативність (статус «добре»);
 3. своєчасність (статус «добре»);
 4. доступність та відкритість (статус «добре»);
 5. повага до гідності отримувача соціальної послуги (статус «добре»);
 6. професійність (90% - статус «добре»).

Таким чином, узагальнена оцінка якості соціальної послуги в цілому скала статус «добре»

З метою підтримки на належному рівні надання якісних соціальних послуг, оптимізації та удосконалення діяльності територіального центру рекомендовано продовжувати своєчасно, якісно та в повному обсязі надавати соціальні послуги відповідно до індивідуальних потреб отримувачів соціальних послуг.

19.06.2023

            Шановні мешканці району, які мають бажання прихистити та отримувати компенсацію витрат за розміщення внутрішньо переміщених осіб!

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, в межах наданої компетенції, надало роз’яснення стосовно реалізації деяких положень Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» (зі змінами) (далі - Порядок).

  Відповідно до пункту 2 Порядку компенсація надається фізичним особам - громадянам України, які є власниками житла, або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях зазначених у пункті 1 цього Порядку внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї у розумінні Сімейного кодексу України, для покриття витрат, пов’язаних з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

Статтею 150 Житлового кодексу України установлено, що громадяни, які мають  у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди. Згідно із статтями 64 та 156 цього Кодексу до членів сім'ї власника будинку (квартири) належать дружина, їх діти і батьки. Членами сім'ї може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом  з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

Також статтею 3 Сімейного кодексу України (СК України) визначено, що сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку  з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.

Відповідно до положень глави 16 СК України батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх дітей, зокрема якщо діти продовжують навчання (до досягнення ними 23 років).

           Отже, компенсація не надається власникам житла за прихисток членів сім'ї – дружини, чоловіка, їх неповнолітніх дітей, інших членів сім'ї, які спільно проживають та пов’язані спільним побутом (батьки, повнолітні діти, тощо)

           Управління праці та соціального захисту населення

16.06.2023

                Шановні субєкти господарювання Металургійного району!

Пропонуємо вам взяти участь в грантовій програмі «Розвиток малих та середніх підприємств: Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу», спрямованої на підтримку економіки України (макро – та малий бізнес) шляхом відновлення робочих місць та виробництва, а також задоволення попиту населення на критично важливі товари і послуги.

Долучитися до грантової програми можуть наступні категорії підприємств:

- малі підприємства, що релокуються або здійснюють діяльність, працевлаштовують 10 і більше людей та завдяки гранту створять не менше 3х нових робочих місць;

 • мікропідприємства, які працевлаштовують менше 10 осіб та створять не менше 1 нового робочого місця;
 • зареєстровані в Україні не менше, ніж за 1 рік до дати подання заявки та належать громадянам України.

Розмір гранту в гривневому еквіваленті для мікропідприємств максимально становить 4500 євро, для малих підприємств – 20000 євро.

Останній місяць подання заявки- жовтень 2023 року.

Подати заявку на участь у гранті можна через онлайн – форму за посиланнями:

для мікропідприємств – https://forms.gle/gwjvVXrYeHEwquSAA;

для малих підприємств - https://forms.gle/xncNgV4zhqqdA4Cu5.

Отримати більш детальну інформацію про участь у гранті можна за посиланням:

https://ukraine.iom.int/uk/news/hrantova-prohrama-mom-dlya-postrazhdalykh-vid-viyny-mikro-ta-malykh-pidpryyemstv-v-ukrayini

Інформаційні запити надсилати на електронну пошту: smeboost@iom.int

16.06.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 16.06.2023

09.06.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 09.06.2023

06.06.2023

05.06.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 05.06.2023

04.06.2023

червня День пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної
агресії російської федерації проти України

 

Нажаль сьогодення нашої держави тісно поєднане із страшною трагедією коли війна розв’язана російської федерацією, що діє виключно варварськими методами, знищуючи націю та ідентичність українців. Щодня злочинні дії росії несуть у родини українців руйнування, горе і страждання. За офіційною інформацією правоохоронних органів України, на сьогоднішній день 484 дитини загинули, 998 дітей отримали поранення, 389 зникли без вісті, більше 19 тис. примусово депортовані  на територію держави-агресора. Напевно, ці цифри не є остаточними і повними.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій області-464, Харківській -283, Київській - 128, Херсонській -105, Запорізькій-91, Миколаївській-89, Дніпропетровській-80, Чернігівській-71, Луганській-67.

3 червня внаслідок ракетного обстрілу державою-агресором м. Підгородне Дніпропетровської області загинула 2-річна дівчинка, 5 дітей віком від 6 до 17 років отримали травми різного ступеню тяжкості.

До Міжнародного Дня вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України 04.06.2023  у Металургійному районі м. Кривого Рогу було проведено акцію «Голоси дітей» організаторами якої були Центр підтримки переселенців Маріуполя «Я Маріуполь» і виконком Криворізької міської ради, до участі в акції також долучилась громадськість міста. Учасники акції хвилиною мовчання вшанували пам'ять дітей, яких вбили військові росії. Програму заходу доповнили також малюнки дітей на тему війни, та дзвіночки розвішані відділом культури виконкому Металургійної райради, що символізували голоси вбитих дітей. Як символ дитячих безневинно вбитих дитячих душ, учасниками акції також на гілках дерев розмістили паперових журавликів. У заході також взяли участь 3 дітей, які мають статус внутрішньо переміщених осіб.

З повагою служба у справах дітей виконкому Металургійної районної у місті ради

 

 

 

 

 

 

 

26.05.2023

26.05.2023

Як дистанційно відмовитися від отримання соціальної допомоги та від отримання житлових субсидій та пільг на оплату ЖКП ( в т.ч. перебуваючи за кордоном)

26.05.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 26.05.2023

19.05.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 19.05.2023

18.05.2023

Активні парки – локації здорової України

Загальнодержавний соціальний проєкт “Активні парки – локації здорової України” знову об'єднав  мешканців громади різного віку.

Любителі активного відпочинку мали змогу дізнатися, як  подбати про своє здоров’я та фізичну підготовку, як правильно й корисно займатися на спортивних  тренажерах та як зробити заняття спортом цікавими.

Дякуємо Центру дитячої та юнацької творчості Металургійного району та Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Металургійного району за корисні поради, динамічне тренування та гарний настрій.

 

18.05.2023

До уваги внутрішньо  переміщених осіб, 
про можливість отримання  компенсації за належні жилі приміщення

Постановами Кабінету Міністрів України від 24.03.2023 № 263 «Деякі питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України», від 24.03.2023 № 265 «Деякі питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» та від 24.03.2023 № 266 «Деякі питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей» внесені зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719, від 28.03.2018 № 214 та         від 18.04.2018 № 280.

Відповідно до зазначених змін, особи, яким було призначено та не виплачено або виплачено не в повному обсязі грошову компенсацію за належне для отримання житлове приміщення на території, де ведуться бойові дії (тимчасово окуповані), та яка перемістилася після 24.02.2022, мають можливість подати до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за новим місцем фактичного перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи заяву про виплату грошової компенсації, яку було призначено і не виплачено або виплачено не в повному обсязі на території, де ведуться бойові дії (тимчасово окуповані).

Внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та місце проживання яких після 24.02.2022 задеклароване у Металургійному районі, мають до 25 травня 2023 року звернутись до управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної в місті ради (проспект Металургів, 16),                  каб. 229, телефон для довідок: 0684991433.

12.05.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 12.05.2023

10.05.2023

Активні парки – локації здорової України

В Металургійному районі триває соціальний проєкт «Активні парки – локації здорової України». Спортивні змагання, рухливі ігри, фізичні вправи, показові виступи, різноманітні майстер–класи від досвідчених тренерів та педагогів ДЮСШ №1 та Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Металургійного району сприяють залученню і дорослих, і малечі до  активного відпочинку та допомагають поринути у світ технічної творчості, спорту, краси і здоров’я.

Локації активного відпочинку:   мультифункціональний майданчик за адресою: вул. Володимира Бизова,22 та майданчики в сквері Героїв.

Час: 15.00 -16.00 .

Запрошуємо всіх бажаючих.   

10.05.2023

До уваги мешканців м. Кривого Рогу,
які мають заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги перед Комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційна організація №8» (КП «ЖЕО №8»), код за ЄДРПОУ 13440031, 50027, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Хабаровська, 9 (Металургійний район).

В зв’язку із проведенням в ліквідаційній процедурі у справі №904/4155/20  про банкрутство КП «ЖЕО №8» заходів з продажу майна банкрута - КП «ЖЕО №8», та враховуючи закінчення першого повторного аукціону без визначення переможця, повідомляю про проведення другого повторного аукціону з продажу права вимоги за дебіторською заборгованістю фізичних осіб перед КП «ЖЕО №8» за житлово-комунальні послуги, яка станом на 01.05.2023 складає заборгованість абонентів м. Кривого Рогу на загальну суму 12308008,12 грн. (за списком) у складі одного лота. Початок аукціону: 19.05.2023 / 09:55, період прийому заявок: до 19.05.2023 / 16:40. Початкова ціна продажу лота: 7 384 804,88 грн., з можливістю зниження початкової ціни. Аукціон проводиться у порядку, передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства. Оголошення про проведення аукціону опубліковано в електронній торговій системі «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ», посилання на аукціон: https://prozorro.sale/auction/BRD001-UA-20230508-25506 (ідентифікатор аукціону BRD001-UA-20230508-25506). Більш детальна інформація про аукціон міститься на сторінці аукціону в електронній торговій системі за вказаним вище посиланням.

Ліквідатор КП «ЖЕО №8», арбітражний керуючий Пашковський Андрій Анатолійович.

Koпія постанови Господарського cyдy Дніпропетровської області від 18.05.2021 y cnpaві № 904/4155/20.

Koniя Cвідоцтва npo право на здійснення діяльності арбітражного керуючого(poзпорядника майна, керуючого сайнціями, ліквідатора) №1149 від 02.07.2013

Виписка з ЄДР КП ЖЕО №8

05.05.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 05.05.2023

03.05.2023

28.04.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 28.04.2023

24.04.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 24.04.2023

19.04.2023

19.04.2023 року відбулося чергове засідання виконкому Металургійної районної у місті ради на якому серед основних були розглянуті питання: «Про стан розрахунків населення району за отримані протягом опалювального сезону 2022 – 2023 років житлово-комунальні послуги» та «Про роботу щодо захисту житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування». Крім того, в ході засідання голова районної у місті ради Геннадій Шаповалов вручив відзнаки районного рівня з нагоди Дня пожежної оборони і привітав команду футболістів Комунального позашкільного навчального закладу  «Дитячо-юнацька спортивна школа № 1» Криворізької міської ради із зайнятим І місцем у ХХІІІ міському турнірі з міні-футболу.

17.04.2023

До уваги мешканців м. Кривого Рогу, які мають заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги перед Комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційна організація №8» (КП «ЖЕО №8»), код за ЄДРПОУ 13440031, 50027, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Хабаровська, 9 (Металургійний район).

В зв’язку із проведенням в ліквідаційній процедурі у справі №904/4155/20  про банкрутство КП «ЖЕО №8» заходів з продажу майна банкрута - КП «ЖЕО №8», та враховуючи закінчення аукціону без визначення переможця, повідомляю про проведення повторного аукціону з продажу права вимоги за дебіторською заборгованістю фізичних осіб перед КП «ЖЕО №8» за житлово-комунальні послуги, яка станом на 01.04.2023 складає заборгованість абонентів м. Кривого Рогу на загальну суму 12337267,11 грн. (за списком) у складі одного лота. Початок аукціону: 24.04.2023 / 11:45, період прийому заявок: до 23.04.2023 / 20:00. Початкова ціна продажу лота: 9 869 813,69 грн., без можливості зниження початкової ціни. Аукціон проводиться у порядку, передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства. Оголошення про проведення аукціону опубліковано в електронній торговій системі «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ», посилання на аукціон: https://prozorro.sale/auction/BRE001-UA-20230413-76790 (ідентифікатор аукціону BRE001-UA-20230413-76790). Більш детальна інформація про аукціон міститься на сторінці аукціону в електронній торговій системі за вказаним вище посиланням.

Ліквідатор КП «ЖЕО №8», арбітражний керуючий Пашковський Андрій Анатолійович.

Koпія постанови Господарського cyдy Дніпропетровської області від 18.05.2021 y cnpaві № 904/4155/20.

Koniя Cвідоцтва npo право на здійснення діяльності арбітражного керуючого(poзпорядника майна, керуючого сайнціями, ліквідатора) №1149 від 02.07.2013

Виписка з ЄДР КП ЖЕО №8

14.04.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 14.04.2023

13.04.2023

Про стан навколишнього природного середовища у березні 2023 року

 Спостереження за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, які проводились у березні 2023 року лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря у м. Кривому Розі, показали, що фактичні середньомісячні концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста (в мг/куб.м):

- у порівнянні з середньодобовими гранично – допустимими концентраціями були нижчими або не перевищували норми діоксиду сірки (0,024 мг, при нормі 0,05 мг), оксиду вуглецю (1 мг, при нормі 3 мг), діоксиду азоту (0,04 мг, при нормі 0,04 мг), оксиду азоту  (0,02 мг, при нормі 0,06 мг), фенолу (0,002 мг, при нормі 0,003 мг), аміаку (0,01 мг, при нормі 0,04);

у порівнянні з березнем 2022 не перевищували норми та зменшились по діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, оксиду азоту;
- у порівнянні з березнем 2022 не перевищували норми та залишились без змін по оксиду вуглецю, діоксиду азоту, оксиду азоту, аміаку.

11.04.2023

!!!УВАГА ІНФОРМАЦІЯ-

 для неприбуткових організацій, які зареєстровані на території України, відповідно до чинного Законодавства та внесені до реєстру неприбуткових установ та організацій: благодійні фонди та організації, громадські організації, волонтерські організації, комунальні установи.

УВАГА ГРАНТИ!! ДО 300 000 ГРН НА ПІДТРИМКУ СОЦІАЛЬНИХ ЗМІН В РАМКАХ ГРАНТОВОЇ ПРОГРАМИ ЗМІN 2023!!!

Грантова Програма ЗМІN 2023 націлена на підтримку ініціатив, організацій, провайдерів соціальних змін, які адаптивно реагують на виклики війни, водночас діють у напрямі планування та стратегій відновлення, з фокусом на якісні зміни у регіоні.

Для кого?

Неприбуткові організації, зареєстровані на території України, відповідно до чинного Законодавства та внесені до реєстру неприбуткових установ та організацій: благодійні фонди та організації, громадські організації, волонтерські організації, комунальні установи.

Хто не може подаватися?

Фізичні особи, підприємці, державні та урядові структури, політичні партії, організації, пов’язані з політичними силами, релігійні організації.

Загальний бюджет Грантової Підтримки 2 500 000, 00 ₴ (два мільйони пʼятсот тисяч гривень).

З увагою на обсяг проекту, запрошуємо подаватися на два типи заявок:

Малий проект – 50,000 – 150,000 ₴

Середній проект – 150,000 – 300,000 ₴

Кошти фіналістам будуть перераховані після узгодження проекту, бюджету та підписання договору у повній сумі, або двома траншами, з увагою на обсяг та дизайн проекту.

Кінцева дата подання заявок – 11 квітня включно

Принципи та критерії, за якими команда обиратиме проекти до підтримки

Проекти, які співпадають з візією та цінностями ЗМІН

Проекти, які відповідають цілям програми – ступінь, у якому пропозиція вирішує проблеми

Проекти, які пропонують системні рішення з довгостороковим впливом

Проекти, які мають комплексний підхід до вирішення проблеми і чітко можуть обґрунтувати рішення та обраний інструментарій вирішення проблеми, з якою працюють

Якість проекту – наскільки чітко визначений і відповідний результат і як результати забезпечать зміни

Проекти, які мають інклюзивність та чутливість у діяльності, темах, підходах

Проекти, які професійно публічно комунікують про свою діяльність. Адвокують теми, привертають увагу до проблеми

Організації, які ведуть діяльність, яка юридично та фінансово дозволяє прозоро співпрацювати

Співвідношення бюджету та якості – вартість очікуваних результатів проекту, рівень запитуваного фінансування та інституційний внесок

ЯК ПОДАТИСЯ ГРАНТОВИЙ КОНКУРС

1. Заповнення реєстраційної формиhttps://forms.gle/gptxXbg4ote9jBui6

2. Формування проектної заявки

3. Формування бюджету

Джерело: https://cutt.ly/97EFp8e

11.04.2023

УВАГА!!! ГРАНТИ – єРобота на старт чи розвиток бізнесу для ветеранів

Уряд розширює проєкт, тож від сьогодні доступні нові програми для учасників та учасниць бойових дій. З грантами від єРобота ветерани можуть запустити або ж розвивати власний бізнес.

Заповнюйте заяву і завантажуйте бізнес-план за посиланням

https://diia.gov.ua/.../grant-dlya-veteraniv-ta-chleniv

Отримати грант можна, якщо суб'єкт господарювання:

має бездоганну ділову репутацію;

не має боргів перед банком;

успішно пройдете співбесіду в регіональному центрі зайнятості;

відомості, які вказали в заяві, пройдуть перевірку на достовірність.

Рішення про надання гранту ухвалює Державний центр зайнятості.

Детальніше:

250 тис. грн

Подати заяву можуть лише ветерани. Бізнес може бути будь-який, проте ви маєте працевлаштувати щонайменше одного нового співробітника.

500 тис. грн

Податися може чоловік або дружина учасника чи учасниці бойових дій. Програма покриває 70% від вартості проєкту, а одержувач гранту має створити 2 робочі місця.

1 млн грн

Подати заяву може ветеран-ФОП. Програма покриває 70% від вартості проєкту. Отримувач гранту має створити 4 робочі місця, два з яких повинні зайняти учасники бойових дій.

Також одержувачі грантів зможуть пройти безоплатне навчання для підприємців. Детальніше про грант

https://erobota.diia.gov.ua/

Будуємо країну підприємців!

Проєкт запущено з ініціативи Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністерства економіки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державною службою зайнятості України та Ощадбанком за підтримки «Проєкту підтримки Дія», що реалізується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.

Джерело: https://cutt.ly/97EFp8e

11.04.2023

УВАГА СУБ'ЄКТИ ГОСПОДАРЮВАННЯ!!!

Триває шоста хвиля грантової урядової програми «Власна справа».

Шановні підприємці Криворіжжя, якщо маєте ідею для бізнесу чи хочете розвивати вже наявний – подавайте заявку на мікрогрант на порталі Дія: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu.

Важливо! Отримати мікрогранти для започаткування або розвитку свого бізнесу можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду підприємницької діяльності. Для отримання гранту необхідно складати ефективний бізнес-план.

Всього у 2023 році передбачено 20 хвиль. Граничні терміни подання заяв тут — https://is.gd/D5fc4t

Джерело: https://cutt.ly/97EFp8e

11.04.2023

У місті продовжується підтримка незламного Криворізького бізнесу шляхом кредитування за Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%»!!!

Підприємці можуть звернутись до Ощадбанку та отримати фінансування для свого бізнесу із компенсацією відсотків від держави.

Програма має багато напрямків, серед них кредити:

на релокацію,

для фінансування підприємницької діяльності,

для поповнення оборотних коштів,

для енергозабезпечення бізнесу,

для аграріїв.

Подайте заявку на кредит онлайн через сервіс ОщадБізнес: cutt.ly/W4uqka3 

Отримати консультацію можна у найближчому відділення Ощаду.

Джерело: https://cutt.ly/97EFp8e

07.04.2023

Термін дії атестації робочих місць за умовами праці на весь період воєнного стану.

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради нагадує усім підприємствам, що  основними нормативно-правовими актами, що регулюють процес проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємстві, є Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 р. № 442, та Методичні рекомендації щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Міністерства праці України і Головним санітарним лікарем України від 01.09.1992 р. № 41.

Відповідно до Порядку проведення атестації атестація робочих місць за умовами праці проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом по підприємству в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.

У разі докорінної зміни умов і характеру праці проводиться позачергова атестація. Результати атестації чинні протягом 5 років після їх затвердження до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення чергової атестації. Відповідальність за своєчасне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації. Чинні нормативно-правові акти, що регулюють питання проведення атестації, не передбачають можливості її відтермінування та продовження строків дії у зв’язку із введенням воєнного стану в Україні.

Начальник відділу праці УПСЗН виконкому Металургійної районної у місті ради                    Людмила Захарук

07.04.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 07.04.2023

30.03.2023

До уваги малозабезпечених сімей !!!

В Україні поновлено  програму «Рука допомоги» - кредити непрацюючим громадянам з малозабезпечених сімей на початок чи розвиток власної справи

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» у Мінсоцполітики передбачені кошти за бюджетною програмою КПКВК «Підтримка малозабезпечених сімей», в тому числі для надання допомоги  на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї.
       Однією з цілей соціальної політики в Україні  є максимальна допомога особам і родинам, які опинились у складних  життєвих обставинах, та забезпечення умов для подолання цих обставин.
         З початком повномасштабної війни, розв’язаної російською федерацією, створення механізмів підтримки для організації підприємницької діяльності і здобуття економічної самостійності для таких родин набуло особливої актуальності.
         В рамках цієї політики Мінсоцполітики перезапускає програму «Рука допомоги», яка спрямована на допомогу малозабезпеченим особам у відкритті власної справи.
         Програму було розроблено спільно зі Світовим банком, у 2016-2018 р.р. вона була пропілотована у Львівській, Полтавській, Харківській, Донецькій,  Житомирській, Чернігівській областях і зарекомендувала себе як успішний соціальний проєкт. За цей період 237 підприємств змогли започаткувати власну справу.
         Наразі, тимчасово згорнуто з початком повномасштабної війни, програму «Рука допомоги» поновлено. На реалізацію програми державою виділено 9,6 млн грн.

         У  чому суть програми?

Програма дає можливість непрацюючим працездатним особам з числа  членів малозабезпеченої сім’ї отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн.  для відкриття чи розвитку власного бізнесу.

На що дається фінансова допомога?

На придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи.

На яких умовах дається кредит?

Людина може отримати безвідсотковий кредит від держави строком на 3 роки для започаткування власної справи.

Умови повернення допомоги?

 • Або після закінчення трирічного строку з дати її отримання, однією сумою (протягом 30 календарних днів).
 • Або достроково, частинами відповідно до графіку, погодженого центром зайнятості.

Важливо: сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ.

Фінансова допомога не повертається, якщо підприємцем:

 • сплачено податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги;
 • у перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.

Як скористатися цією можливістю?

Для отримання  такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого центру зайнятості.

Там подати до створеної при центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї:заяву про надання фінансової допомоги;

 • бізнес план;
 • довідку про несудимість.

До складу Комісії включаються представники центру зайнятості,  представники органів соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування, територіальних органів ДПС, організацій (об’єднань) роботодавців і профспілок (за згодою).

Комісія розглядає документи і – після засідання – надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення.

Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична  особа-підприємець протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.

30.03.2023

До уваги мешканців м. Кривого Рогу, які мають заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги перед Комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційна організація №8» (КП «ЖЕО №8»), код за ЄДРПОУ 13440031, 50027, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Хабаровська, 9 (Металургійний район).

В зв’язку із проведенням ліквідаційної процедури у справі №904/4155/20  про банкрутство КП «ЖЕО №8» та заходів з продажу майна КП «ЖЕО №8» повідомляю про проведення аукціону з продажу права вимоги за дебіторською заборгованістю фізичних осіб перед КП «ЖЕО №8» за житлово-комунальні послуги, яка станом на 01.03.2023 складає заборгованість абонентів м. Кривого Рогу у кількості 3431 осіб на загальну суму 12350568,02 грн. у складі одного лота. Початок аукціону: 05.04.2023 / 12:55, період прийому заявок: до 04.04.2023 / 20:00. Початкова ціна продажу лота: 12 350 568,02 грн., без можливості зниження початкової ціни. Аукціон проводиться у порядку, передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства. Оголошення про проведення аукціону опубліковано в електронній торговій системі «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ», посилання на аукціон: https://prozorro.sale/auction/BRE001-UA-20230315-00635 (ідентифікатор аукціону BRE001-UA-20230315-00635). Більш детальна інформація про аукціон міститься на сторінці аукціону в електронній торговій системі за вказаним вище посиланням.

Ліквідатор КП «ЖЕО №8», арбітражний керуючий Пашковський Андрій Анатолійович.

Koпія постанови Господарського cyдy Дніпропетровської області від 18.05.2021 y cnpaві № 904/4155/20.

Koniя Cвідоцтва npo право на здійснення діяльності арбітражного керуючого(poзпорядника майна, керуючого сайнціями, ліквідатора) №1149 від 02.07.2013

Виписка з ЄДР КП ЖЕО №8

28.03.2023

 Увага ! 
Програма "Грант на власну справу" на 250 000 грн
Програма "Грант на переробне підприємство" до 8 млн. закінчується 31.03.2023

Допомога в отриманні грантів від держави

  З 1 липня 2022 року держава започаткувала систему мікрогрантів для українських підприємців “єРобота”. Вона спрямована на допомогу у відкритті нової справи, розвитку вже активного бізнесу, створенні стартапів та навчанні. Метою збільшити кількість робочих місць.

  Загалом на фінансування програми уряд заклав понад 30 млрд гривень. Очікується, що повну чи часткова компенсація надійде до держбюджету протягом кількох наступних років у вигляді податків від підприємницької діяльності. Крім того, урядове фінансування спрямоване на збільшення кількості робочих місць та надання професійних можливостей тим, хто залишився без роботи під час війни.

Доступні гранти для українських підприємців

  1. На власну справу.

Мета: відкрити власну справу або розвивати уже наявне підприємство.

Умови: створення одного (до 150 тисяч гривень) чи двох (до 250 тисяч гривень) робочих місць.

Розмір гранту: 150-250 тисяч гривень.

2. На садову діяльність.

Мета: створення чи розвиток садівництва, виноградарства та вирощування ягід.

Умови: наявність власної чи орендованої ділянки, розробка проєкту саду площею від 1 до 25 га та сплата 50% податків до державного бюджету.

Розмір гранту: держава сплатить 70% від вартості проєкту (від 300 до 400 тисяч гривень за один гектар саду). Всього на програму виділено 4 млрд гривень.

  3. На теплицю.

Мета: організація чи розвиток тепличного господарства.

Умови: один інвестор може побудувати одну теплицю площею до 2 га та прийняти на роботу 40 працівників, а також сплатити 50% отриманих грантових коштів як податки протягом трьох років.

Розмір гранту: перша тисяча заявників отримає фінансування в розмірі 70% від вартості проєкту (до 7 млн гривень), усі наступні учасники — 50% від необхідного стартового капіталу (до 5 млн гривень).

  4. Переробні підприємства.

Мета: збільшення кількості переробних підприємств у наступних сферах: деревообробка, виробництво меблів, металообробка, агропереробка, виробництво будматеріалів.

Умови: створити не менше 25 робочих місць та сплатити 100% від отриманих коштів як податки протягом трьох років.

Розмір гранту: одноразова виплата до 8 млн гривень на придбання обладнання. Закладений бюджет становить 7 млрд гривень.

  5. ІТ та сфера високих технологій.

Мета: заохочення стартапів у перспективних сферах.

Умови: розробка унікальних технологій та створення п’яти робочих місць.

Розмір гранту: від 750 тисяч до 3,5 млн гривень. На реалізацію проєкту закладено 1 млрд гривень.

  6. Навчання ІТ.

Ціль: дати професійні навички українцям, які втратили роботу.

Умови: пройти навчання повністю та працевлаштуватися в сфері ІТ протягом тридцяти днів після закінчення навчання.

Розмір гранту: стипендія для учасників у розмірі до 30 тисяч гривень на визначені урядом освітні програми та курси. Загальний бюджет — 1,8 млрд гривень.

  Як отримати грант?

  Взяти участь у грантовій програмі можуть як молоді, так і досвідчені підприємці. Щоб стати учасником конкурсного відбору, необхідно подати заявку через “Дію”. Після цього конкурсантів очікує три етапи оцінки:

● перевірка кредитної історії та фінансової репутації;

● оцінка бізнес-плану фахівцями з Ощадбанку;

● співбесіда в місцевому центрі зайнятості.

  За кожен етап учасник програми отримує бали. На їх основі вирішується порядок надання грантових коштів.

  Як повідомляють підприємці, кількість претендентів на грант значно перевищує закладений бюджет програми. Через це кожна помилка чи неточність у бізнес-плані, недостатня обґрунтованість соціальної важливості або фінансової надійності бізнесу може стати причиною для відмови у наданні гранту.чи розвиток тепличного господарства.
Умови: один інвестор може побудувати одну теплицю площею до 2 га та прийняти на роботу 40 працівників, а також сплатити 50% отриманих грантових коштів як податки протягом трьох років.
Розмір гранту: перша тисяча заявників отримає фінансування в розмірі 70% від вартості проєкту (до 7 млн гривень), усі наступні учасники — 50% від необхідного стартового капіталу (до 5 млн гривень).

24.03.2023

Патронатна сім’я
Питання та відповіді

Що таке патронат?

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання нею, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Сім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги по догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути громадянин України - жінки віком від 35 до 60 років і чоловіки від 35 до 65 років, які перебувають у зареєстрованому шлюбі та пройшли курси спеціальної підготовки. Вони мають проживати у власному помешканні, мати позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини. А також відповідати вимогам, визначеним у чинному законодавстві (постанова Уряду №883 «Деякі питання захисту прав дитини та надання послуги патронату над дитиною»).

Обов’язки патронатного вихователя:

 • забезпечувати надання послуг з догляду, виховання і реабілітації дитини в сім'ї патронатного вихователя, піклуватися про її моральний і фізичний стан, нести відповідальність за її життя і здоров'я;
 • створювати належні умови для проживання, навчання, фізичного та духовного розвитку дитини відповідно до її віку, потреб та індивідуальних особливостей;
 • представляти в межах своїх повноважень інтереси дитини у відповідних закладах та організаціях;
 • взаємодіяти з працівниками служби у справах дітей, соціального закладу, вживати заходів, які передбачені індивідуальним планом соціального захисту дитини;
 • співпрацювати з батьками або законними представниками дитини для подолання складних життєвих обставин в межах та у спосіб, визначених органом опіки та піклування.

Хто може бути влаштований в патронатну сім’ю?

 • покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
 • діти, чиї батьки пропали безвісті;
 • діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю;
 • діти за заявою батьків у зв’язку з складними життєвими обставинами, які трапились в їх сім’ї.

Можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини, але не більше 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

Оплата послуг із здійснення патронату над дитиною

 • Соціальна допомога на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім'ю, в розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.
 • Оплата послуг патронату над дитиною (грошове забезпечення), яка проводиться в розмірі п'яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць
 • Якщо в сім'ї патронатного вихователя є дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина й одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш ніж на 50 відсотків.

Сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя

Призначення і виплата соціальної допомоги, грошового забезпечення та сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя виконується Управлінням праці та соціального захисту населення за місцем проживання патронатного вихователя відповідно до «Порядку оплати послуг патронатного вихователя і виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №148 від 16.03.2017.

Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються і виплачуються з дня влаштування дитини в сім'ю патронатного вихователя до дня вибуття з такої сім'ї.

24.03.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 24.03.2023

17.03.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 17.03.2023

16.03.2023

Матеріальна допомога сім’ям цивільних громадян, загиблих (померлих) внаслідок військової агресії російської федерації

         Комплексною програмою соціального захисту населення Дніпропетровської області на 2020 – 2024 роки передбачена соціальна підтримка сімей цивільних громадян, загиблих (померлих) внаслідок військової агресії Російської Федерації на території Дніпропетровської області.

         Матеріальна допомога членам сімей загиблих (померлих) надається особам, які проживають та зареєстровані в Дніпропетровській області.

До членів сім’ї загиблого (померлого), яким передбачено надання матеріальної допомоги належать такі особи:

 • чоловік (дружина) загиблого (померлого);
 • діти загиблого (померлого), в тому числі повнолітні;
 • батьки загиблого (померлого);
 • неповнолітні рідні брати та сестри загиблого (померлого).

         Питання надання матеріальної допомоги розглядається на засіданні обласної комісії з питань надання матеріальної допомоги особам, які опинились у складних життєвих обставинах, на підставі:

1) заяви на ім’я голови облдержадміністрації;

2) копії документа заявника, що посвідчує особу громадянина України.        У разі подання документів законним представником або уповноваженою особою – документів, що посвідчують особу тих членів сім’ї загиблого (померлого), від імені яких подається заява, а також документа, який надає повноваження законному представникові чи уповноваженій особі представляти таких осіб, оформлений відповідно до чинного законодавства;

3) копії витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання або копії довідки про реєстрацію місця проживання особи (у разі надання копії паспорта у формі картки);

4) копії реєстраційного номера облікової картки платників податків або серії (за наявності) та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією (за наявності) та номером паспорта);

5) копії документів, що посвідчують родинні зв’язки із загиблим (померлим) (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження тощо);

6) копії свідоцтва про смерть особи, яка загинула (померла) внаслідок отриманих травм чи поранень;

7) копії первинного медичного документа, який підтверджує причинно – наслідковий зв'язок смерті з пораненням та вогневим ураженням (обстрілом, бомбардуванням, мінуванням, інших засобів ведення війни);

8) документа, який підтверджує згоду членів сім’ї загиблого (померлого) на перерахування матеріальної допомоги на рахунок законного представника або уповноваженої особи, повноваження яких оформлені відповідно до законодавства;

9) довідки з державного банку із зазначенням реквізитів відкритого IBAN – рахунку заявників.

         Документи приймаються за адресою: проспект О. Поля, 1, м. Дніпро, 49004

15.03.2023

15.03.2023 р. пройшло чергове засідання виконкому Металургійної районної у місті ради, на якому було заслухано питання "Про організацію роботи ринків району та виконання Програми їх розвитку", та прийнято цілий ряд рішень, що стосуються різних сфер життєдіяльності району. Крім того, на засіданні голова районної у місті ради Геннадій Шаповалов вручив відзнаки міського і районного рівнів робітникам сфери житлово-комунального господарства з нагоди їх професійного свята.

 

13.03.2023

Інтерактивна карта укриттів м.Кривого Рогу

Посилання 

10.03.2023

Увага конкурс для жінок-підприємиць!!!

  100 000 ГРИВЕНЬ НА РОЗВИТОК БІЗНЕСУ Й 5-ДЕННА ПОДОРОЖ У ПАРИЖ ДЛЯ ЖІНОК-ПІДПРИЄМИЦЬ!
Цей конкурс має на меті винагородити жінок-підприємців , які продовжують працювати, незважаючи на війну , оскільки їм як ніколи потрібна підтримка для розвитку свого потенціалу, а також заохотити їх не боятися розпочинати власну справу. Конкурс відкритий, без вікових обмежень, для всіх жінок, незалежно від сфери їхньої діяльності та для зайняття підприємницькою діяльністю у воєнний час.
 Терміни. Заповнити анкету на сайті womanccifu.com слід до 15 березня 2023 року. Заявки отримані після цього терміну не враховуватимуться журі.
 Умови:
 Щоб взяти участь, необхідно подати заявку онлайн на сайті womanccifu.com до 15 березня та надіслати нам:
 Коротке відео про проект . Розкажіть про себе, покажіть, як організований ваш бізнес чи виробництво.
 Презентація . Представте свій досвід підприємницької діяльності, основні досягнення та план розвитку на 3 роки. В ідеалі достатньо 10-12 слайдів, щоб включити найважливіші елементи, але без перевантаження інформацією.
 Офіційний реєстраційний документ . Так, фізичні особи-підприємці можуть подати заявку, як і будь-яка інша форма бізнесу.На момент подання декларації компанія має працювати принаймні 3 місяці та досягти певних результатів.
Заявки будуть розглянуті в 2 етапи. По закінченню реєстрації 15 березня 2023 року о 23:59, файли буде розглянуто професійним журі,яке відбере 10 фіналісток. Журі залишає за собою право змінити кількість фіналістів.
Фіналістки будуть запрошені на інтерв’ю з журі в червні 2023 року. Після закінчення цього другого етапу відбору, журі визначить кандидатку-переможницю на церемонії нагородження, що відбудеться в липні 2023 року.
 ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА
1. Пакет документів має бути поданий французькою, українською, російською або англійською мовами.
2. Журі залишає за собою право запросити додаткову інформацію у кандидаток. Запит інформації відбуватиметься в індивідуальних випадках.
3. Відібрані учасниці не можуть вийти з конкурсу.
4. Участь в конкурсі безкоштовна.
 Контакти :
Зацікавлені кандидатки можуть отримати додаткову інформацію стосовно Премії бізнес-леді від CCIFU за наступними електронними адресами :
Мод Жозеф mjoseph@ccifu.com.ua
Наталія Дем’янчук ndemianchuk@ccifu.com.ua
 Можливості
По завершенню конкурсу переможниця отримає :
● Премію на церемонії у присутності партнерів.
● 100 000 гривень.
● П’ятиденну подорож в Париж (авіа-білет та розміщення на 1 особу ).
● Супровід проекту компаніями-партнерами на протязі 1 року.
● Безкоштовне членство в CCIFU на протязі 1 року.
Деталі за посиланням
 

 

  ДО 2 МЛН ГРН СУБГРАНТУ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ДОСТУПУ ММСП ДО СУЧАСНИХ КАНАЛІВ ЗБУТУ В РАМКАХ ПРОГРАМИ USAID АГРО

 Програма USAID АГРО пропонує подавати заявки на одержання субгранту для покращення доступу ММСП до сучасних каналів збуту.
  Для кого:
Проект АГРО заохочує заявки від організацій, що демонструють наступне:
 Прийнятним заявником може бути українські недержавні організації, бізнес-асоціації та приватні підприємства. Заявник повинен бути зареєстрованою юридичною особою, визнаною відповідними українськими органами влади та відповідати всім чинним цивільним та фіскальним нормам України.
 Заявник повинен мати щонайменше два (2) роки продемонстрованого досвіду виконання заходів подібних до описаних у Розділі I.D., та у: 
 Пошуку партнерів і ринків збуту;
 Наданні послуг з організації та проведення виставкової діяльності;
 Підтримки збуту продукції з доданою вартістю;
 Ознайомленні компаній/продуктів з новими каналами збуту;
 Аналізі потреб клієнта та своєчасне коригування послуг відповідно до цього.
 Заявник повинен надати резюме кандидатів щонайменше на наступні дві (2) ключові посади, які відповідають наступним технічним кваліфікаціям:
Координатор проекту повинен мати вищу освіту, мінімум три (3) роки практичного досвіду управління, відмінні навички комунікацій та письма, вільно володіє українською мовою.
Експерт з ведення перемовин щодо постачання готової продукції на сучасні канали збуту, з практичним досвідом ведення перемовин п’ять (5) років, відмінні навички комунікацій та письма, вільне володіння українською мовою. 
 Заявники повинні бути готовими співінвестувати у цю діяльність не менше 15% від загального бюджету проекту. Внесок субреципієнта – це спосіб заохочення успішного завершення діяльності отримувача субгранту. У разі присудження субгранту субреципієнт повинен надати документацію, яка свідчить про його внесок. До внесків субреципієнта відноситься фінансування витрат діяльності у грошовій або натуральній формі, яке отримане не у рамках субгрантової підтримки Проекту АГРО, а надається субреципієнтом або іншими донорськими організаціями, такими як міжнародні громадські організації, уряди іноземних держав, місцеві та міжнародні організації, субреципієнт, бенефіціари субгранту, інші треті особи та/або колективні внески від вищезазначених зацікавлених сторін. До внеску субреципієнта не включатиметься фінансування, що отримується в рамках інших проектів USAID. Проект АГРО надаватиме перевагу заявкам, які передбачають внесок субреципієнта у розмірі, що перевищує 15% від суми субгранту. 
 Сума
Проект АГРО планує надати до 2 000 000 грн за допомогою одного (1) субгранту. Остаточна сума субгранту залежатиме від субгрантової діяльності та результатів переговорів і може виходити за межі цього діапазону в ту чи іншу сторону. Очікується, що термін дії будь-якого субгранту в рамках цієї субгрантової угоди не перевищуватиме 18 місяців. Приблизна дата початку діяльності в рамках субгранту, присуджених за результатами цього конкурсу – 30 квітня 2023 року. Тип договору субгранту буде визначений у процесі переговорів. 
 Терміни
Заявки повинні бути подані не пізніше 18:00 за місцевим часом 29 березня 2023 р. 
Усі питання щодо цього ЗПЗ можна надсилати на ім’я Аліни Пікінер, менеджера відділу грантів і контрактів, на електронну адресу agro.subawards@chemonics.com з посиланням на ЗПЗ № 50 не пізніше 18:00 за місцевим часом 20 березня 2023 року. Проект АГРО надасть відповіді на всі отримані запитання не пізніше 21 березня 2023 року.
ВАЖЛИВО!!!
 Проект АГРО проведе передзаявочний он-лайн семінар 15 березня 2023 р. з 14:00 до 16:00 години за київським часом. Цей семінар дозволить прийнятним і зацікавленим заявникам задати питання стосовно ЗПЗ і отримати вказівки щодо порядку заповнення аплікаційної форми. Підтвердити свою участь потрібно надіславши ім’я учасника, назву організації, електронну адресу учасника та його номер телефону до 14 березня 2023 р. на адресу agro.subawards@chemonics.com з посиланням на ЗПЗ № 50 (витрати, пов’язані з участю у семінарі, не відшкодовуватимуться)
Усі питання щодо цього ЗПЗ просимо надсилати на ім’я Аліни Пікінер, менеджера відділу грантів і контрактів, на електронну адресу agro.subawards@chemonics.com з посиланням на ЗПЗ № 50 не пізніше 18:00 за місцевим часом 20 березня 2023 року. Проект АГРО надасть відповіді на всі отримані запитання не пізніше 21 березня 2023 року.
На прохання заявників Проект AГРО допомагатиме заявникам зрозуміти процедуру подання заявок і може надати консультацію щодо підготовки заявки.
Деталі гранту за посиланням  http://surl.li/fdz

Джерело: https://cutt.ly/Y8VzBso
 

 

09.03.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 10.03.2023

09.03.2023

 Про стан навколишнього природного середовища у лютому 2023 року 

      Спостереження за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, які проводились у лютому 2023 року лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря у м. Кривому Розі, показали, що фактичні середньомісячні концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста (в мг/куб.м):

- у порівнянні з середньодобовими гранично – допустимими концентраціями були нижчими або не перевищували норми по пилу (0,1мг при нормі 0,15 мг), діоксиду сірки (0,018 мг, при нормі 0,05 мг), оксиду вуглецю (1 мг, при нормі 3 мг), діоксиду азоту (0,03 мг, при нормі 0,04 мг), оксиду азоту  (0,01 мг, при нормі 0,06 мг), фенолу (0,002 мг, при нормі 0,003 мг), аміаку (0,01 мг, при нормі 0,04);

-   у порівнянні з лютим 2022 не перевищували норми та зменшились по пилу, діолксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, оксиду азоту;

- у порівнянні з лютим 2022 не перевищували норми та залишились без змін по фенолу, аміаку.

06.03.2023

 ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля - Публічне акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг»Додаток 2 до Порядку передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля )  

 

ДО УВАГИ БІЗНЕС-СПІЛЬНОТИ КРИВОРІЖЖЯ ЩОДО ГРАНТОВОЇ ПІДТРИМКИ!

      Із 27 лютого стартує третя хвиля подачі заяв на гранти у межах урядової програми Є-робота!!

Наразі із 27 лютого поточного року стартує третя у 2023 році хвиля подачі заяв на отримання мікрогранту для підприємців у межах урядової програми єРобота.

    Прийом документів по третій хвилі триватиме до 12 березня. Всього цьогоріч передбачено 20 хвиль, які одна за одною триватимуть до кінця листопада.

Надіслати заявку щодо отримання гранту на створення або розвиток власного бізнесу потрібно через портал Дія за посиланням https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

    Нагадаємо, що проєкт «Грант на власну справу» стартував 1 липня минулого року та є однією з програм єРоботи. За цією програмою можна отримати мікрогрант на старт або розвиток бізнесу у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Обов’язковою умовою є створення нових робочих місць протягом 6 місяців з дня отримання коштів.

Джерело: https://cutt.ly/H8hI4ig

УВАГА!! Грантова підтримка для 
ГО від проєкту «Фенікс» від 400 до 800 тис. грн

     Участь у конкурсі можуть взяти ОГС, а саме: благодійні організації (непідприємницькі товариства, установи, фонди тощо), громадські об’єднання (громадські організації, громадські спілки) та інші юридичні особи, що зареєстровані в Україні та мають статус неприбуткової організації.

     ВАЖЛИВО!!До розгляду не приймають заявок від фізичних осіб, суб’єктів підприємницької діяльності (враховуючи юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), органів державної влади, місцевого самоврядування, політичних партій, а також релігійних організацій.

    До участі у конкурсі не допускаються організації, що перебувають у стані банкрутства чи припинення юридичної особи на момент подання заявки.

     УВАГА!!!До участі в конкурсі особливо запрошуємо: організації з розвитку підприємництва; організації, які сприяють психосоціальній адаптації ВПО, дітей та інших вразливих груп; молодіжні та волонтерські організації; об’єднання з невеликих громад та сіл, а також організації, що представляють інтереси незахищених верств населення.

     До 23 березня 2023 року можна заповнити аплікаційну форму за посиланням: http://surl.li/ejxvu

     З рекомендаціями щодо заповнення форми можна ознайомитись за цим посиланням http://surl.li/ejxvv

Джерело: https://cutt.ly/H8hI4ig

 

Інформації щодо проходження служби у бригадах Національної поліції України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України мотивованих осіб

 

 

 

 

 

             Брошура

 

               Меседжі Гвардія

 

 

 

 

 

 

 

 

Шановні мешканці!

28 січня 2023 року з 12.00 до 14.00 год. у Сквері Героїв відбудеться благодійний ярмарок у рамках міського мистецького марафону. Зібрані кошти будуть передані Громадській організації «Криворізька міська асоціація «АРТ-культура» на придбання 10 дронів для наших героїв-земляків, які мужньо захищають Україну від ворога та наближають таку довгоочікувану Перемогу.

Збір коштів проходитиме у готівковому та безготівковому форматі. На заході для збору коштів буде спеціально встановлена скринька, а задонатити можна на рахунок UA603052990000026002020404267 EGRPOU 44406909.

#ЄднаймосяЗарадиПеремогиКР

 

 

 

 

 

 

Шановні мешканці Металургійного району!

         Виконком Металургійної районної у місті ради інформує , що на території району створені і функціонують цілодобово 6 Пунктів незламності, де кожен бажаючий у період блекауту зможе зігрітися, випити чаю, зарядити мобільний телефон, отримати прихисток. Пункти незламності розміщені за такими адресами:

1. Криворізька гімназія №15 ім. М.Решетняка Криворізької міської ради, вул. Криворіжсталі, 40.
2. Криворізька гімназія №16 Криворізької міської ради, вул. Степана Тільги, 22.
3. Криворізька гімназія №26 Криворізької міської ради, вул. Володимира Бизова, 7а.
4. Криворізька гімназія №66 Криворізької міської ради, вул. Вокзальна, 6.
5. Криворізька гімназія №69 Криворізької міської ради, вул. Хамзата Гелаєва, 4.
6. Криворізька гімназія №75 Криворізької міської ради, вул. Героїв АТО, 52.

Місця підвозу води
КП «Кривбасводоканал» Металургійний район: - пр. Миру (Варус) - вул. Соборності (критий ринок) - АТБ (на кільці "Соборності" ) - 95 квартал (АТБ) - вул. Криворіжсталі (площа перед залізничним вокзалом "Червона"). Адреси підвозу води КП «Сансервис» КМР - проспект Гагаріна (кільце 95 квартал, АТБ)
 

Перелік об’єктів торгівлі продовольчими товарами та громадського харчування в Металургійному районі, які мають генератори


з/п

Назва об’єкта, адреса

 1.  

маг. “М’ясна мануфактура”,вул. Соборності,49

 1.  

маг. “М’ясна мануфактура”,пр. Гагаріна,12

 1.  

маг. “М’ясний майстер”,вул. Криворіжсталі,11

 1.  

маг. “Продукти”, вул. Галатова,2

 1.  

маг. “Продукти”,вул. Віталія Матусевича,32

 1.  

кафе “Груша”, пр. Металургів,33

 1.  

кафе “Гарден”,вул. Героїв АТО,35

 1.  

кафе “Біг Фазенда”, вул. Віталія Матусевича,17а

 1.  

маг. “Файно”, вул. Соборності,49

 1.  

маг. “Фрутерія”, пр. Миру,28В

 1.  

маг. “Наша ряба”,вул. Вадима Гурова,31В

 1.  

маг. “Сімейний”,вул. Степана Тільги,8

 1.  

маг. “Ягідка”, вул. Костенка,17

 1.  

маг. “Продукти”,вул. Віталія Матусевича,31

 1.  

маг. “Наша ряба”,вул. Соборності,49

 1.  

маг. “Хліб”, вул. Соборності, 49

 1.  

маг. “Апельсин”, вул. Галенка,1

 1.  

маг. “Карамелька”, вул. Єсеніна

 1.  

маг. “Карамелька”,пр. Металургів,9

 1.  

маг. “Моє село”,вул. Соборності,29б

 1.  

кафе “Автограф”, пр. Гагаріна,44

 1.  

пивна ресторація “Стара Прага”, вул. Героїв АТО,61

 1.  

маг. “Салтівський”,пр. Гагаріна,48а

 1.  

суші “Тейк аут”, пр. Гагаріна,48а

 1.  

кафе “Копоть і баклажан”,пр. Миру,24а

 1.  

кафе “Любов і голуби”,пр. Гагаріна,36

 1.  

Булочна №1, пр. Миру,28В

 1.  

маг. “Україна”, вул. Степана Тільги,24

 1.  

маг. “Продукти”, вул. Степана Тільги,24

 1.  

маг. “Продукти”, вул. Шиферна,36

 1.  

кав’ярня “Філіні тайм”,пр. Миру,28Д

 1.  

“Будка” пр. Миру,28В

 1.  

“Сімейна пекарня”,пр. Гагаріна,46В

 1.  

Булочна №1, вул. Соборності,29р

 1.  

“Гстроном на Мистецькій”,вул. Мистецька,13

 1.  

суші “Ніндзя бар”,пр. Металургів,38

37. маг. “Рестарт”, вул. Соборності,8
38.

маг. “Рибний світ”,вул. Соборності,47

Перелік аптек в Металургійному районі, які мають генератори

№ з/п

Назва, адреса

 Суб’єкт господарювання

 1.  

Аптека медичної академії,пр. Миру,28

ТОВ “Аптеки медичної академії”

 1.  

“Бажаємо здоров’я”

 • пр. Металургів,28а
 • вул. Костенка,8

ТОВ “Дніпродзержинська фармацевтична компанія”

 1.  

“Подорожник”

 • пр. Гагаріна,14
 • пр. Миру,28
 • вул. Соборності,22
 • пр. Металургів,15

ТОВ “Подорожник Дніпро”

 1.  

Перша соціальна аптека,

 • вул. Єсеніна,8

ТОВ “Аптека №418”

 1.  

“РУАН”, вул. Соборності,38

ТОВ “РАМ “Руан”

 1.  

Аптека, вул. Металургів,32а

ТОВ “Мегалек”

 1.  

Аптека,
вул. Криворіжсталі,9
пр. Миру,28

ТОВ “ТВА-груп”

 1.  

аптека “Низьких цін”

 • пр. Гагаріна,10
 • пр. Металургів,9
 • вул. Криворіжсталі,18
 • вул. Соборності,34

- пр. Металургів,24
- вул. Соборності,33б
- аптека “Копійка”
- вул. Соборності,29б
- вул. Героїв АТО,39

ТОВ “Аптека низьких цін “Кремінь”

 1.  

аптека інтернет цін,

вул. Соборності,38

 

10.

аптека “БАМ”,

вул. Соборності,8
067-657-39-61
 067-500-51-51

ТОВ “Подорожник Дніпро”

                                                П Е Р Е Л І К
чергових відділень банківських установ, які розташовані на території Металургійного району та працюючих в умовах «блекауту»
 

№з/п

            Назва банківської установи

     Адреса

1.

АТ КБ «ПРИВАТБАНК»

вул. Костенка, 21

2.

АТ «ОЩАДБАНК»

вул. Степана Тільги, 3 (прим.61)

3.

ПАТ «БВНК ВОСТОК»

пр. Металургів, 22

4.

АТ «Акцент-Банк» («А-БАНК»)

вул. Соборності,27 (прим.41)

5.

ПАТ «КБ «АКОРДБПНК»

вул. Костенка, 11 (прим.13)

6.

АТ «Перший Український Міжнародний Банк» («ПУМБ»)

вул. Віталія Матусевича, 2

7.

АТ «Сенс Банк»

пр. Металургів, 21

8.

«ТАСКОМБАНК»

пр. Металургів, 27 (прим. 70)

9.

«УКРСІББАНК»

вул.  Героїв АТО, 37

03.03.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 03.03.2023

24.02.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 24.02.2023

17.02.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 17.02.2023

15.02.2023

          15.02.2023 р. з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав керівництво району спільно з представниками закладів та установ району поклало квіти до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам, розташованого на алеї Героїв. Під час заходу голова районної у місті ради Геннадій Шаповалов вручив відзнаки міського і районного рівнів окремим представникам місцевої організації ветеранів Афганістану.

         15.02.2023 р. відбулося чергове засідання виконкому районної у місті ради, на якому серед основних розглядалися питання:

         - Про стан роботи зі зверненнями громадян та заявками у 2022 році;

         - Про звіт виконкому районної у місті ради щодо виконання у 2022 році Програми соціально-економічного і культурного розвитку Металургійного району на 2017-2022 роки.

15.02.2023

ДО УВАГИ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ СФЕРИ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА!!!
Навчання з соціального підприємництва!

    До участі запрошують соціальних підприємців із добре пропрацьованою ідеєю бізнесу або тих, хто вже має власне підприємство. Програма допоможе пропрацювати бізнес-модель, адаптуватися до роботи під час кризи та масштабуватись. Зокрема, це чудова нагода познайомитись із однодумцями та заробляти стабільно, при цьому вирішуючи соціальну проблему.

       4 березня організація Платформа соціальних змін запускає 9-ий набір на Акселератор соціального підприємництва! Уже понад 350 осіб з усієї країни успішно пройшли програму та змогли залучити фінансування для розвитку своєї справи. Їм допомогли створити сталу бізнес-модель, знайти інструменти підвищення прибутку та вдосконалити соціальну складову.

     Програма передбачає програму менторства, де з кожним підприємцем індивідуально працюватимуть експерти, які надаватимуть консультації у точкових питаннях введення бізнесу. Зокрема, після захисту власного проєкту слухачі отримають можливість залучити грант на масштабування бізнесу.

- Акселератор складається із трьох модулів, які охоплюють такі теми як:
- соціальне підприємництво;
- аналіз місії, візії та бізнес-моделі підприємства;
- маркетинг та продажі;
- стратегічне планування і стратегічні цілі;
- фінансовий менеджмент, фандрейзинг та презентацію проєкту інвестору.

      Участь у програмі безкоштовна, навчання проходитиме в онлайн-форматі.

Дедлайн - ДО 23 ЛЮТОГО!!
Ознайомитись із деталями та зареєструватися можна за посиланням: https://sochange.webflow.io

15.02.2023

Шановні суб’єкти господарювання району,
запрошуємо до участі в програмі отримання грантів

ВІД 50 000 ДО 250 000 ГРН НА СТВОРЕННЯ АБО РОЗВИТОК ВЛАСНОГО БІЗНЕСУ

Хто може подати заявку на отримання гранту?

  Майбутні підприємці, діючі ФОП або юридичні особи:

- які не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України;
- які не провадять господарську діяльність на території росії;
- які не перебувають під санкціями;
- щодо яких не порушено справи про банкрутство та відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію;
- які не мають заборгованості перед бюджетом.

  Розмір мікрогранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його запиту, але не менше 50000 гривень та не перевищує:

- 50000 гривень у випадку зобов’язання отримувача створити одне робоче місце після отримання мікрогранту та прийняття на нього працівника;

- 250000 гривень у випадку зобов’язання отримувача створити не менше двох робочих місць після отримання мікрогранту та прийняття на них працівників.

Граничний строк опрацювання заяв: 24.02.2023 р.

     Мікрогранти надаються для покриття таких напрямів витрат:

- придбання меблів, обладнання (крім транспортних засобів), необхідного для провадження господарської діяльності отримувачем, яке не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави);
- закупівля ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (такі витрати повинні становити сумарно не більше 50 відсотків розміру мікрогранту);
- послуги маркетингу та реклами (такі витрати повинні становити не більше 10 відсотків розміру мікрогранту);
- орендна плата за нежитлове приміщення (такі витрати повинні становити не більше 25 відсотків розміру мікрогранту);
- орендна плата за обладнання (такі витрати повинні становити не більше 10 відсотків розміру мікрогранту);
- лізинг обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (такі витрати повинні становити не більше 50 відсотків загального розміру мікрогранту);
- використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

      Заява формується отримувачем особисто або у відділенні уповноваженого банку засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі – Портал Дія) після проходження ним ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу отримувача.

  Заява формується засобами Порталу Дія у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту. Формування заяви закінчується накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису або електронної системи BankID. (Зареєструйтеся або авторизуйтеся в кабінеті громадянина на порталі diia.gov.ua за допомогою BankID або електронного підпису.).

Невід’ємним додатком до заяви є бізнес-план за формою. З прикладом заповненого бізнес-плану ви можете ознайомитися за посиланням https://diia.gov.ua/.../app/media/Grants/biznes-plan-1.xlsx

Заяви, подані без бізнес-плану, не розглядаються.

      Рішення про надання гранту приймає Державна служба зайнятості, перевіривши заяву уповноваженим банком та розглянувши ваш бізнес-план.

      Державний центр зайнятості розглядає її протягом 10 робочих днів після завершення кінцевого строку подання. Рішення приймається на підставі висновків банку: оцінки бізнес-плану, співбесіди та результатів перевірки ділової репутації.

Більше про кінцеві строки  https://diia.gov.ua/kincevi-stroki-podannya-zayav-na...

ВАЖЛИВО!!!!!У разі отримання гранту ви маєте: створити хоча б одне робоче місце; здійснювати діяльність не менше 3 років; сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників.

!!!Ви маєте повернути суму вашого гранту, лише якщо не виконаєте зобов’язання перед державою, тобто: не створите робочих місць відповідно до суми гранта.

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ПРОГРАМУ ГРАНТІВ

https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

10.02.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 10.02.2023

03.02.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 03.02.2023

30.01.2023

        Шановні мешканці Металургійного району, які надають прихисток внутрішньо переміщеним особам!

        Починаючи  з квітня 2022 року у районі проводиться робота по призначенню компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб.

Зауважуємо, що відповідно до Порядку компенсації  витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від  19 березня 2022 р. № 333 (зі змінами) (далі – Порядок), компенсація витрат надається за умови дотримання певних вимог, а саме:

особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, зобов’язані не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати повідомлення за встановленою  формою згідно з додатком 1 до Порядку до Центру адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») виконкому Криворізької міської ради за місцем розташування житлового приміщення;

компенсація надається фізичним особам - громадянам України, які є власниками житла, або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях  внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї у розумінні Сімейного кодексу України;

за умови відсутності за адресою розміщення внутрішньо переміщених осіб  заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги;

за умови надання достовірної інформації про фактичне проживання внутрішньо переміщених осіб за місцем розташування житлового приміщення;

особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця, тобто щомісячно з 1 числа по 5 число включно, подає до Центру адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») виконкому Криворізької міської ради за місцем розташування житлового приміщення заяву за формою згідно з додатком 2 до Порядку;

за розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися з територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, інформація про які є складовою частиною переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією;

житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, інформація про яке внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, або щодо

якого подано документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Звертаємо Вашу увагу, що у період з 1 жовтня 2022 р. по 31 березня   2023 р. сума компенсації визначається на рівні 30 гривень за кожен людино-день.

В інші періоди року сума компенсації за кожен людино-день становить 4,77 гривень.

Управління праці та соціального захисту населення

27.01.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 27.01.2023

20.01.2023

Звіт
 дільничних офіцерів поліції відділення поліції № 2 Криворізького РУП перед населенням на території Металургійного району

         Так, в період 02.01.2023 – 13.01.2023 року дільничними офіцерами поліції ВП № 2 Криворізького РУП  організовано та проведено звітування дільничними офіцерами поліції ВП № 2 Криворізького РУП перед населенням Металургійного району про стан дотримання правопорядку на поліцейських дільницях, ужиті заходи із запобігання правопорушенням з метою підвищення довіри населення до поліції у 2023 році. При звітуванні перед населенням обговорено проблемні питання, які вважаються найбільш значущими, актуальними, та шляхи їх вирішення, надано поради як не стати жертвою злочину чи нещасного випадку, також доведено інформацію про стан криміногенної ситуації на території обслуговування, як не стати жертвою квартирних крадіїв.

          З настанням новорічних свят більшість людей їдуть святкувати новорічні свята за межами міста Кривого Рогу, проводять вільний час поза межами свого будинку тощо, залишаючи при цьому свої оселі без належного нагляду.

 У цей час розпочинається «сезон» для квартирних крадіїв, так званих «домушників».

За статистикою взимку збільшується кількість квартирних крадіжок.

Щоб не стати жертвою квартирних злодіїв поліція радять наступне:

 1. Коли вирушаєте у відпустку, до родичів, знайомих тощо, не повідомляйте цього стороннім особам.

 2. Найбільш надійно – захистити домівку сигналізацією з підведенням до пульту централізованої охорони. Для її встановлення треба звернутись до територіального підрозділу Державної служби охорони, або інших приватних охоронних структур.

 3. Вхідні двері повинні бути надійні та міцні. Петлі треба встановити так, щоб вони були заховані, інакше зловмисники можуть їх спиляти. Якщо двері виготовлені з тонкого листового заліза, злочинці легко можуть відкрити їх, як консервну банку. Тож пам’ятайте, що якість вхідних дверей буде впливати на захист вашої оселі. Для покращення надійності вставте у вхідні двері щонайменше два замки.

 4. Вікна та балконні двері необхідно оснастити металевими гратами. Особливо це стосується помешкань першого i останнього поверхів та тих, до вікон яких підведені пожежні драбини, дістають гілки дерев тощо.

 5. Не залишайте відчиненими вікна чи кватирки помешкання, даючи цим можливість безперешкодно проникнути в приміщення.

 6. Допомагає профілактувати злочини й така імітація присутності в помешканні господарів:

 5 підключення до таймерів освітлення, телевізора, магнітофона та інших електричних приладів, які за завчасно закладеною програмою вмикатимуться на певний проміжок часу. Якщо немає такої можливості – зверніться до сусідів періодично заходити в помешкання та вмикати чи вимикати світло.

 7. Особливо цінні речі на час відсутності зберігайте у банківських установах, або у знайомих.

Якщо відносно вас вчинене правопорушення чи злочин, повідомте про це за телефоном 102 (номер безкоштовний, однаковий як для стаціонарного, так і для мобільного телефону).

Телефонуйте до поліції в найкоротший проміжок часу після вчинення відносно вас злочину, так як за «гарячими слідами» злочинця знайти легше. Назвіть своє прізвище, ім'я, по батькові та місце знаходження. Обов'язково дочекайтеся працівників поліції на місці події.

Якомога докладніше і точніше розкажіть все, що з вами сталося. Чим більше ви пригадаєте деталей, тим успішнішим буде пошук зловмисника. Запам'ятайте: не звертаючись в поліцію, ви породжуєте у злочинця відчуття безкарності і заохочуєте його до вчинення нових злочинів.

Намагайтеся запам'ятати зовнішність правопорушника, його одяг, взуття. Звертайте увагу на наявність особливих прикмет (борода, вуса, родимі плями, татуювання, шрами і т.д.), на анатомічні особливості (кульгавість і т.п.), дефекти мови та інше.

 У разі наявності свідків, попросіть їх зачекати разом з вами до прибуття працівників поліції. Якщо ж вони не мають можливості залишитися на місці події, запишіть їхні повні дані, місце проживання або контактні телефони.

Ви вправі звернутися з письмовою та усною заявою в чергову частину будь-якого відділу чи відділення поліції, де заяву зареєструють, а вас опитають по суті питання. Крім того, ви можете звернутися до найближчої поліцейської станції  (на території Металургійного району розташовані дві поліцейські станції, Поліцейська станція № 1 за адресою: пл. Домнобудівників, 6/1/120, Поліцейська станція № 2 за адресою: вул. С. Тільги, 39) або до співробітників поліції, які здійснюють охорону публічного порядку та безпеки.

 

ЯКЩО ВИ ЗАЛИШИЛИСЬ ВДОМА НАОДИНЦІ…

Не відчиняйте двері незнайомцям! Подбайте, щоб вхідні двері були обладнані, крім надійних замків, ще і запобіжним ланцюжком. Якщо вам не вдалося роздивитися обличчя чи документи відвідувача у дверне вічко, то перед тим, як відчиняти, скористайтеся ланцюжком.

Без перевірки не впускайте у помешкання сторонніх, навіть якщо вони називаються лікарями, соціальними працівниками, співробітниками ремонтних служб тощо. Уважно роздивіться їхнє посвідчення і не соромтеся зателефонувати до організації, працівниками якої вони представляються, та перевірити, чи дійсно такі люди там працюють і чи уповноважені вони здійснювати які-небудь перевірки.

Якщо у квартиру подзвонили, а після цього ви виявили, що ваше дверне вічко хтось закрив чи заклеїв — у жодному разі не відчиняйте дверей! Одразу телефонуйте до поліції, тому що це може бути ознакою того, що у вашому будинку орудують злодії.

Якщо ви уже впустили сторонню людину у помешкання, у жодному разі не залишайте її у кімнаті наодинці. Навіть якщо відвідувач, наприклад, попросить води, краще запропонуйте йому пройти разом з вами на кухню.

У разі необхідності поліція завжди готова допомогти та захистити Вас та Ваше житло. Тож за наявності інформації про злочин чи правопорушення негайно телефонуйте на номер 102!

20.01.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 20.01.2023

18.01.2023      

  Шановні мешканці Металургійного району!

Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України видано    ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (код ЄДРПОУ 24432974) Висновок з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності «Нове будівництво газорегулюючих пунктів доменної печі № 9 та ТЕЦ – 3 на території ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за адресою м. Кривий Ріг, вул. Криворіжсталі, 1» № 21/01-202112149117/1 від 04.01.2023р. та Звіт про громадське обговорення № 21/01-202112149117/2 від 04.01.2023р. Реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності 202112149117.

Зі змістом Висновку та Звіту можна ознайомитись у виконкомі Металургійної районної у місті ради (пр. Миру, 42, каб. 39).

13.01.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 13.01.2023

6.01.2023

До уваги багатодітних сімей

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради (далі – управління) повідомляє, що відповідно до листа Міністерства соціальної політики України, з 1 січня 2023 року отримувачам пільг, термін виплати яких закінчився в період дії воєнного стану, необхідно підтвердити право на продовження надання пільг, звернувшись із заявою та необхідним пакетом документів до управління Пенсійного фонду України (вул. Степана Тільги, буд. 20, тел. 068 891 88 80), або до управління праці та соціального захисту населення (пр. Металургів,    буд. 16, тел. 068 499 14 33).

06.01.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 06.01.2023

 

23.12.2022

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 23.12.2022

19.12.2022

Шановні мешканці Металургійного району!

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради  повідомляє, З 30 листопада 2022 р. набула чинності постанова Кабінету Міністрів України ( від 15.11.2022 р. № 1320), якою передбачено що:

 • строк виплат державних допомог продовжуватиметься лише особам, які проживають на території територіальних громад, віднесених до Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій (далі – Перелік);
 • у разі виключення територіальних громад із Переліку державну допомогу продовжуватимуть виплачувати протягом місяця, в якому територіальну громаду виключено з Переліку, та протягом наступного місяця після її виключення;
 • особам, які не проживають на території територіальних громад, внесених до Переліку, строк виплати державної допомоги продовжується до 31 грудня 2022 р.(включно).

            Оскільки, Криворізька міська територіальна громада не входить до Переліку, тому усім отримувачам державних соціальних допомог та пільг потрібно звернутися до органу соціального захисту населення та подати  необхідні документи для призначення державної соціальної допомоги та пільги.

Так, вказані зміни стосуються таких видів державної соціальної допомоги та пільг:

 • державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;
 • допомога на дітей одиноким матерям;
 • допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
 •  допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність;
 • щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
 • тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
 • тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
 • допомога на проживання ВПО;
 • державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
 • державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;
 • пільги, які було призначено раніше.

Також поновлюються норми постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2020 року № 624 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» (а саме: підпункт 2 пункт 1 цієї постанови – строк звернення за призначенням державної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, продовжується на період карантину та один місяць після дати його відміни).

Для отримання будь-яких додаткових роз’яснень та консультацій з зазначеного вище питання звертайтесь до управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради за адресою: пр-т Металургів, буд. 16, каб. 108 або за телефоном  0973920336.

Начальник відділу прийому громадян Марина Тарасенко

19.12.2022

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізький регіон)
інформує щодо податкового законадавства посилання на документ станом 19.12.2022

Архів 2022 рік