Порядок розміщення громадян у будинки-інтернати

Управління праці та соціального захисту населення займається питанням оформлення документів для розміщення громадян району в будинки - інтернати міста та області.

У місті для обслуговування самотніх і неспроможних обслуговувати себе громадян похилого віку та осіб з інвалідністю створені комунальні установи "Будинок милосердя "Затишок"" за адресою: вул. Маршака, 16А та "Будинок Милосердя" за адресою: вул. Адмірала Головка, 66.

До зазначених установ приймаються на державне утримання мешканці міста Кривого Рогу із числа осіб похилого віку, які досягли пенсійного віку, особи з інвалідністю, старші за 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування в Установі, та які не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримати за законом.

БУДИНКИ – ІНТЕРНАТИ ГЕРІАТРИЧНОГО ПРОФІЛЮ

Приймаються на повне державне утримання громадяни похилого віку, які досягли пенсійного віку та особи з інвалідністю, старші 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування у будинку-інтернаті та які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом. Перелік будинків - інтернатів геріатричного профілю у Дніпропетровській області:

- Дніпропетровський будинок - інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю – м. Дніпропетровськ, вул. Гаванська, 15;
- Могилівський пансіонат для ветеранів війни та праці - Царичанський район, с. Могилів, вул. Берегова, 42а;
- Панасовський будинок - інтернат для громадян похилого віку - Ново московський район, с. Панасівка, вул. Північна, 36;
- П'ятихатський будинок- інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю - П'ятихатський район, с. Сакса гань, вул. Лісна, 1.

БУДИНКИ-ІНТЕРНАТИ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ

Приймаються на повне державне утримання особи з інвалідністю з психоневрологічними захворюваннями, старші 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги незалежно від наявності батьків або родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом. Перелік будинків - інтернатів психоневрологічного профілю:

- Васильківський психоневрологічний інтернат - Васильківський район, с. Дубовики;
- Верховцевський психоневрологічний інтернат - Верхньодніпровський район, м. Верховцево;
- Володимирівький психоневрологічний інтернат - Томасівський район, с. Степанів-на;
- Зеленопільський психоневрологічний інтернат - Криворізький район, с. Зелене по-ле, вул. Південна, 46;
- Ілльінський психоневрологічний інтернат - Томасівський райо, с. Іллінка, вул. Га-гаріна, 106;
- Криворізький психоневрологічний інтернат - м. Кривий Ріг, вул. Терньова, 15;
- Криничанський психоневрологічний інтернат - Криничанський район, п/в Щорськ, с. Зелена Долина;
- Маринопільський психоневрологічний інтернат - Нікопольській район, с. Марино-піль;
- Стародобровольський психоневрологічний інтернат - Широківський район, с. Ста-родобровольск;

БУДИНКИ - ІНТЕРНАТИ ДЛЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ  З 
АНОМАЛІЯМИ РОЗУМОВОГО ТА ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ

Приймаються на повне державне утримання діти з інвалідністю від 4 до 18 років з вадами фізичного або розумового розвитку, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду побутового обслуговування, медичної допомоги і яким згідно з медичним висновком не протипоказано перебування в цій установі незалежно від наявності родичів, зобов'язаних за законом їх утримувати. Перелік будинків - інтернатів для дітей з інвалідністю з аномаліями розумового та фізичного розвитку:

- Криворізький дитячий будинок - інтернат - м. Кривий Ріг, вул. Мелешкіна, 42А;
- Верхньодніпровський дитячий будинок - інтернат № 1 - Верхньодніпровський район, с. Мішурін Ріг;
- Верхньодніпровський дитячий будинок - інтернат № 2 - Верхньодніпровський район, м. Верхньодніпровськ, 
вул. Упорна, 1А;
- Дніпропетровський дитячий будинок - інтернат - м. Дніпропетровськ, вул. Чичеріна, 167;
- Поліванський дитячий будинок - інтернат - Магдалинівський район, с. Поливанівка.

 

Прийом до будинків-інтернатів здійснюється за путівками департаменту соціального захисту населення, Дніпропетровської облдержадміністрації, наданими на підставі переліку документів, необхідних для розміщення в будинки- інтернати. Особам з інвалідністю і пенсіонерам, які проживають у будинку-інтернаті, пенсія виплачується відповідно до чинного законодавства - 25% від нарахованої пенсії.